Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אם אתה אצלם, לא משוטט ולא מארח זה עדיין לא כמו הברדק הנוכחי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, sperial כתב:

אם אתה אצלם, לא משוטט ולא מארח זה עדיין לא כמו הברדק הנוכחי.

אני זוגתי והוריי.
אחר כך נקפוץ להורים שלה (אותה העיר)
ונקפוץ גם לדירה של חברים

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדיונים האלו זה כאילו על ישראל? ישראל של "יהיה בסדר"? ישראל של "אני יודע הכי טוב מי אתה שתגיד לי מה לעשות"? ישראל של "אני רק שאלה"? ישראל של "אחי, בן דוד שלי שוטר בבאר-שבע, תעשה ג'סטה ותוותר"? ישראל של "אני לא חולה, רק טיפה השתעלתי אתמול"?

אם יש משהו שאנחנו עושים טוב זה לא להקשיב להוראות. רק קצת, רק בפינה, רק הפעם, רק אצלי בבית, רק ורק ורק. בטח כשלא רואים את הסיכון בעיניים, בטח כשאחרים לא מקשיבים להוראות (ע"ע "מה אני פראייר?").

תוסיפו לזה את חוסר הרצון של כל הגורמים לבצע אכיפה משמעותית, כואבת, חוסר יכולת מוחלט לעמוד בלחצים, חפיפניקיות סטנדרטית אפילו באיסוף נתונים וניתוח הבעיה, תערבבו טוב למשך כמה חודשים, ותקבלו קטסטרופה.

אני לא מאמין שמשהו ישתפר בחודשים הקרובים. זה רק הולך להיות רע יותר. חכו מה יקרה כשינסו למנוע מאנשים להתפלל בבית כנסת ביום כיפור.

• מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vladclar כתב:

אתמול נשבר שיא חדש של מאומתים ( מעל 4000).
אבל גם שיא חדש של מספר הבדיקות ( לא זכור לי שכבר ביצעו 47 אלף בדיקות ).
אחוז החיוביים נשאר ברמה של 8.5% .
אם אתה מבצע 23 אלף בדיקות יותר ומוצא 2000 חיוביים יותר - אתה מבודד גם אותם וגם את אלה שהיו במגעים איתם.
הם כבר לא מסתובבים ולא מדביקים.
לדעתי, עכשיו עושים את מה שהיו צריכים לעשות לפני חודשיים- שלושה, כאשר רמת התחלואה הכללית היתה נמוכה. כמה שיותר בדיקות כדי לעלות על כמה שיותר נדבקים.
למה היה צריך להגיע למימדי המחלה כמו עכשיו, כדי להתחיל לבצע בדיקות כמו שצריך ?

דבר נוסף - מדוע גם בתקשורת הרבה פעמים מחסירים את נתוני מספרי הבדיקות?
כדי שמספר המאומתים ייראה יותר מפחיד?
למה צריך להמשיך להפחיד?

גיא זוהר דיבר על זה והסביר יפה למה זה לא גרוע כמו שזה נשמע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, maxcher כתב:

אני זוגתי והוריי.
אחר כך נקפוץ להורים שלה (אותה העיר)
ונקפוץ גם לדירה של חברים

ואתה עדיין רחוק מלהיתו הבעייתי הגדול.

בתמונה הגדולה, כשאדם מתנהג באופן סביר, למשל: לא מוריד מסיכה במוקמות ציבוריים, נמנע מלגעת בפנים, משתעל בתוך המסיכה ומקפיד קצת על הגיינה - הסיכוי שלו להידבק או להדביק נמוך. ההוכחה לכך היא עובדים רבים במערכת הבריאות, כולל אלו הנחשפים לחולי קורונה ועדיין מי שמקפיד על בטיחות ולא מחפף, לא נדבק לרוב.

ואז אם אתה בחברה של אנשים כאלו ששומרים על עצמם, אתם יכולים גם לבקר אחד את השנייה והסיכוי שמי מכם ידביק אחרים נמוך. הוא קיים, אבל נמוך. כמו הרבה דברים אחרים בחיים, השאלה היא מי המעגלים שלך ומי האנשים שבתוכם.

לצערנו בישראל, כרגיל יש אנשים שפחות אכפת לך מאחרים או שרמת ההשכלה שלהם מאוד נמוכה והם אינם מבינים את המהות של חולי ומחלות מידבקות. כתוצאה מכך אנחנו רואים גלי הדבקה המוניים. את זה ניתן היה למנוע עם אכיפה יעילה וממשלה שמתעסקת בשמירה על הציבור לפני שהיא מתעסק בקידום פוליטי עצמי, אבל תוך כדי שאני מקליד את המילים האלו אני צוחק בקול, אז אני פשוט אעצור כאן.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה איפה ההשוואות לשבדיה?

כולם כבר מתכננים איך הם שמים זין על הסגר ונוסעים לארוחה משפחתית בראש השנה.

עכשיו מילא משפחות קטנות, אבל בישראל ברוך השם יש משפחות גדולות גדולות שגם נפגשות כולן.

איפה זה בשבדיה? השבדים כולם יפגשו בראש השנה, יתנו בוסה אחד לשני, כי ככה? משפחה?

ומה יש לסגור את הישובים הערביים, הם בטוח לא הולכים להיות אחד בתוך השני עם תרנגול מעל הראש עוד שבועיים. גם לא נראה לי שחליל שלנו פה חוגג ראש השנה או יושב בסוכה. אז מה הקשר.

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ. כיוון ש-80-90% מיעילות המסיכות היא בהגנה סביבתית הרי שצריך להקפיד ולדרוש ממי שלידך לעטות מסיכה. אני מעיר להרבה אנשים. אז הרוב מעלים את המסיכה על האף, אבל לא חסרים כאלה שמצביעים על מגן הסנטר שלהם ואומרים "יש מסיכה", או שמסתפקים במסכת שקף (שאינה מגנה על דבר*) או שמרימים את המסיכה ומסירים אותה לאחר כמה שניות. עד שלא יכנסו שוטרים סמויים לקניונים ולמרפאות ולסופרים ויתנו דוחות עם דרישה לתשלום תוך 24 שעות שום דבר לא יעזור.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט, הבעיה היא זלזול בהנחית המסיכות.
לכן, במקום תמוטט את הכלכלה או את מערכת הבריאות, אפשר לקבוע קנסות באמת מפחידים ומרתיעים ( אלפי שקלים - המטרה מצדיקה את זה, לא פחות מסגר כללי) ולשלוח כמה שיותר שוטרים/ פקחים למקומות סגורים, איפה שיש יותר סכנת הידבקות. ( קניונים, סופרים וכו.).
לרוב לא יצטרכו אפילו לרשום דוחות אלא רק להיות נוכחים שם, כמו דחלילים.
גידול התחלואה האמיתי הוא לא גבוה ( יחס בדיקות/ מאומתים) . ישנה עליה מתונה במספר חולים קשה ומונשמים. אותה צריך להוריד כדי להקל על העומס בבתי חולים.
שינוי בהתנהגות האנשים בעניין המסיכות + ריבוי בדיקות יכולים לבלום עליה במונשמים וחולים קשה.
אני מבין את הפחד מחודש החגים והיגיון בסגר.
אבל הסגר גורם המון נזק לפרנסה של עסקים שכבר נפגעו בסגר הראשון ורובם מנסים עכשיו איכשהו להחזיק ראש מעל המים - סגר נוסף יגמור עליהם.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון היחסי הוא שיש המון מקומות שמייצרים ליצור,כך שסגר פנימי יפגע בהן אבל ההכנסות לא ייפגעו לעומת הסגר הראשון שהיה כולו אי וודאות

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, vladclar כתב:

בהחלט, הבעיה היא זלזול בהנחית המסיכות.
לכן, במקום תמוטט את הכלכלה או את מערכת הבריאות, אפשר לקבוע קנסות באמת מפחידים ומרתיעים ( אלפי שקלים - המטרה מצדיקה את זה, לא פחות מסגר כללי) ולשלוח כמה שיותר שוטרים/ פקחים למקומות סגורים, איפה שיש יותר סכנת הידבקות. ( קניונים, סופרים וכו.).
לרוב לא יצטרכו אפילו לרשום דוחות אלא רק להיות נוכחים שם, כמו דחלילים.
גידול התחלואה האמיתי הוא לא גבוה ( יחס בדיקות/ מאומתים) . ישנה עליה מתונה במספר חולים קשה ומונשמים. אותה צריך להוריד כדי להקל על העומס בבתי חולים.
שינוי בהתנהגות האנשים בעניין המסיכות + ריבוי בדיקות יכולים לבלום עליה במונשמים וחולים קשה.
אני מבין את הפחד מחודש החגים והיגיון בסגר.
אבל הסגר גורם המון נזק לפרנסה של עסקים שכבר נפגעו בסגר הראשון ורובם מנסים עכשיו איכשהו להחזיק ראש מעל המים - סגר נוסף יגמור עליהם.

בהחלט.

אני חושב שיבגני כתב את זה קודם לכן, בלי אכיפה אחרי הסגר הכל יחזור לקדמותו. הסגר הוא רק ריסט קטן להתפשטות ולאחר מכן אי אפשר לחזור למה שקורה היום. לצערי, יש פה אתגר גדול למדינה שלנו כי החיים לצד הנגיף הזה מצריכים שינוי תרבותי, מה שלא סביר בכלל בישראל. אנחנו (כעם) מאוד מרוכזים בנוחות שלנו ומתעדפים אותה מאוד גבוה בסדרי העדיפויות שלנו. בלי שינוי תרבות, או כפייה של שינוי כזה באמצעות אכיפה (כפי שכתבת) המצב כנראה יחזור להיות אותו דבר. להסתכל על יפן ולקנא.

לפני כשעה, sperial כתב:

@ניקו פ. כיוון ש-80-90% מיעילות המסיכות היא בהגנה סביבתית הרי שצריך להקפיד ולדרוש ממי שלידך לעטות מסיכה. אני מעיר להרבה אנשים. אז הרוב מעלים את המסיכה על האף, אבל לא חסרים כאלה שמצביעים על מגן הסנטר שלהם ואומרים "יש מסיכה", או שמסתפקים במסכת שקף (שאינה מגנה על דבר*) או שמרימים את המסיכה ומסירים אותה לאחר כמה שניות. עד שלא יכנסו שוטרים סמויים לקניונים ולמרפאות ולסופרים ויתנו דוחות עם דרישה לתשלום תוך 24 שעות שום דבר לא יעזור.

חוץ מבקשה אסרטיבית אין באמת מה לעשות לצערי.

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* הכוכבית שלי קודם יועדה למשהו, אבל קראו לי באמצע הכתיבה.

בקצרה - הרבה אנשים חושבים שמסכת השקף מגנה עליהם. זה לחלוטין לא נכון. הצוותים הרפואיים משתמשים בה (או במשקפי מגן) כהשלמה למסכת N95 כדי להגן על העיניים מנתזים בעת פעולות שעלולות לגרום להם. אבל זו התכלית היחידה שלהן. 

לדאבוני השימוש במסכות האלה נפוץ מאד דווקא באוכלוסיה המבוגרת, זו שבסיכון הגבוה ביותר לסיבוכי  קורונה, ויש בה התנגדות קשה לשימוש במסכות פה ואף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, בניגוד למה שחושבים, המסכה לא נועדה להגן על העוטה, אלא על שאר הסביבה במקרה שהעוטה הוא נשא א־סימפטומטי ולא מודע לכך.

המשקפים, למרות שהם פחות טובים במובן הזה, עדיין כן מגנים על הסביבה כיוון שהם מכוונים את הרסס הטיפתי לכיוון מטה.

די ברור למה המבוגרים יותר רוצים להימנע מהמסכות ה"רגילות": כיוון שפשוט יותר קשה לנשום במסכות כאלה, ולמבוגרים יותר זה בוודאי משמעותי.

אני מקווה שכשאתה מעיר למבוגרים אתה מודע לזה, וכבר אמרו חכמינו "ואל תדין את חברך עד שתגיע למקומו"

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שנקרא "הגנה סביבתית" או "בקרת מקור" (source control) - הגנה על הסביבה מפני מקור הדבקה.

אני מעיר להם בצורה תקיפה ומסרב לטפל במי שאינו עוטה מסיכה כראוי. ודרך אגב, זו הוראה מחייבת של הרשויות. אם אני אכנע לכל הגחמות האלה יש סבירות גבוהה שאני אדבק ואהיה מפיץ על בקרב אוכלוסיה בסיכון גבוה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...