Jump to content

nadavd4

 • הודעות

  455
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

nadavd4 שיחק אותה בתאריך מרץ 4

התכנים של nadavd4 היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

3,411 צפו בפרופיל

הנקודות של nadavd4

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

154

מוניטין

 1. nadavd4

  שוקולד

  מצטרף להמלצה על לובקה, השתמשנו בו בהתחלה לאפיה ובסוף הוא נהפך לנשנוש... את השני אני לא מכיר.
 2. היה על זה דיון פה בפורום: בגדול, בתור אחד שמחזיק רכב שעמד שנתיים+ בבונדד (מחסן של היבואן, אנאעארף) - הבעיה העיקרית היא צמיגים, מצבר ועוד כמה חלקי גומי אחרים ברכב ואם הוא עמד בשמש - גם קילופי/דהיית צבע אפשריים אך נדירים. שום דבר שתיקון באחריות לא אמור לסדר. מעבר לזה, יכול להיות שאחרי זמן מסוים שהרכב עומד כדאי להתעקש לבצע החלפת שמן טרם המסירה, כי איכות השמן יורדת גם כשהרכב לא נוסע.
 3. כנראה, אולי האנשים הם אותם טייפקאסט בשני המקרים...
 4. 99 אחוז מהצרכנים לא יודעים/מסוגלים/רוצים לקרוא בפורום או במדורי הרכב היחסית דלים בארצנו. הם רוצים שיגידו להם מה זול יותר ונצמדים לזה, כשהיום סטיגמות משחקות תפקיד חשוב. לדעתי זו יוזמה מבורכת.
 5. nadavd4

  שוקולד

  למה בעצם לא לקנות את אותו חומר גלם שהשוקולטיירים משתמשים בו בעצמם? כשהייתי באיזו סדנת שוקולד אני זוכר שהם גם מכרו למי שרצה את השוקולד שהם משתמשים בו, במחיר יותר זול משוקולד מריר "פרימיום מינוס" מהסופר. אז מה אם זה בא בנטיפים ולא בטבלה...
 6. אנומליות יהיו בכל מקום. מצד שני, לוי יצחק מתמחר שברולט קרוז מהדגם הבעייתי ב 30 ומשהו אלף, כשמחיר השוק הוא באיזור ה 10... אולי שווה לקנות, לרסק לתוך קיר ובהפרש מהמחירון לרכוש איזו יפנית מזדקנת.
 7. עשתה בשכל. לצערי כנראה שיבוא קונה אחר די מהר מכיוון שהרכב הזה יחסית מבוקש - ומכיוון שמבוקש עוד יותר אצל אנשים ש"בחיים לא פתחו מכסה מנוע" יש סיכוי שהרוכש המאושר יצטרך לטפל בראש מנוע, דליפה מהשמשה או קטסטרופה אחרת.
 8. לגבי היסטוריית הביטוח, ממליץ לבקש מהמחיר תמונות/דוח שמאי/חשבונית תיקון וכו' והסבר קצר מה בדיוק קרה שם. לגבי המחסור בשמן/נוזל קירור - צריך להבין לאורך כמה זמן הרכב נסע במצב כזה, אם מעולם לא בדקו שמן/מים בכל שנות האחזקה של הרכב ודחו/התקמצנו על טיפולים, אני הייתי מתרחק.
 9. טעות קריאה שלי, אבל חידשת לי לגבי טלפונים מיד 2. אגב, שמעתי איפשהו שחלק מהאסטרטגיה של לוי יצחק היא להתקשר למוכרים ולנסות להתמקח איתם בטלפון כדי להבין לאיזה מחיר יהיו מוכנים לרדת - אולי מכאן הגיעו לעולם המשפטים "לרציניים בלבד", "גמיש ליד הרכב" ו"לא להתקשר סתם" 😆
 10. עד כמה שאני יודע מחירון יד2 מבוסס על מודעות אמיתית והמחיר שבהן הן נראו לפני שירדו - אם טעיתי, למד אותי. לגבי מחירון העם - המוכר והקונה לרוב ימשכו לכיוונים מנוגדים לגבי המחיר, אז סביר להניח שהמחיר הממוצע שידווח יהיה קרוב יחסית למחירי השוק. כלומר, שני המחירונים הנ"ל מונעים בעיקר על ידי קונים ומוכרים פרטיים (אלא אם כן יש גופי השכרה/ליסינג/יבואן שמדווחים לשם בעצמם) בעוד שמחירון לוי יצחק מושפע גם ואולי בעיקר מגורמים מסחריים כדוגמת חברות ליסינג, יבואנים, חברות ביטוח וכו' שטובת הרוכש הפרטי אינה בראש מעייניהם. בתור קונה/מוכר פרטי, על מי הייתי מסתמך? התשובה די ברורה. עצם העובדה שלוי יצחק נהיה נגיש ל"קהל הרחב" בחינם רק לאחרונה ורק באפליקציה שרוב האנשים הפרטיים לא יודעים על קיומה, רק מחזקת את זה.
 11. לפעמים יש פער גדול בין המחירונים, ולא תמיד בצדק. בגדול ממה שהתרשמתי בכמה דגמי מכוניות שחיפשנו לקניה לאחרונה, מחירי השוק נמצאים איפשהו בין מחירון יד2 ללוי יצחק, כשהם הרבה (הרבה) יותר קרובים לאלה של יד2. לגבי מחירון העם - אני נוטה להאמין שברכבים עממיים מספיק הוא יהיה מדויק. ברכב שקנינו עכשיו (מאזדה 2), מחירון העם המשוקלל היה רחוק ב500 ש"ח מהמחיר בו קנינו את הרכב. לפות"ש - האם הרכב של החבר נמכר במצב "מושלם" או שהיה צורך ביישור קו/הוצאה גדולה בסמוך לקניה? האם מדובר ברכב חדש יחסית או מזדקן? הדברים האלה בקלות יכולים להוסיף או להחסיר כמה אלפיות ממחיר המכירה בפועל.
 12. לשקול ידני ו/או רכב משומש קלות, נתנו כאן כמה דוגמאות ואני אוסיף גם מיאטה. אתה מוותר על חוויית הרכישה/קריעת הניילונים שזו חוויה שנגמרת די מהר ונשאר עם רכב שתהנה איתו למשך כל הזמן שתחזיק אותו, ואולי גם ספורטיבי באמת אם זה חשוב לך.
 13. מניסיוני יש בנקים שבהעברה בנקאית/זה"ב מעל סכום מסוים ירצו נוכחות פיזית בסניף, או פקס לסניף (WTF... אבל יש עוד דינוזאורים כאלה למרות קלות הזיוף). ממליץ במצב כזה לחתום מראש על זכרון דברים, ובעיקר למצוא קונה שאפשר לבנות איתו מספיק אמון כדי למנוע "שוד לאור היום". אם יש לך תחושת בטן לא טובה לגבי קונה כלשהו, יהיו אחרים שהליך המכירה יהיה פשוט יותר איתם.
 14. באיזה רכב מדובר? מומלץ לבדוק במוסך שמתמחה ברכבי היצרן של הרכב שברצונך לקנות.
 15. nadavd4

  הגנה מפני גניבת רכב

  מה עושים בעלי רכב נדיר יותר/כזה שהמחירון שלו לא קרוב בכלל למחירי השוק? האם יש ביטוחים שמקבלים הערכת שמאי על שווי הרכב במקום מחירון?
×
×
 • תוכן חדש...