Jump to content

ברווז

 • הודעות

  4,444
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

ברווז שיחק אותה בתאריך אוקטובר 10

התכנים של ברווז היו האהובים ביותר!

2 עוקבים

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Dark side of the pond
 • איזה רכב יש לך?
  לאנסר ספורטבק
 • תחביבים
  DIY, סרטים, משחקי מחשב
 • מקצוע
  בעל עסק
 • עמוד הבית שלכם
  http://buildit.co.il/

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של ברווז

פורמוהוליק

פורמוהוליק (9/14)

400

מוניטין

 1. אני דווקא אהנה לשרטט לדעתי. אני ממילא מבצע את זה ידנית (ברמה חובבנית לחלוטין) כיום, והייתי שמח לתרגל את עצמי גם הרבה אחרי שאסיים את "הקורס האחד וזהו" עם שרטוטים טכניים לפי התקן . עוד לא החלטתי איזה תקן, כן? עוד לא למדתי מה ההבדל בין האירופאי לאמריקאי סולידוורקס ושות' ממילא ילמדו אותנו.
 2. מה לגבי מהנדס מכונות שמשתמש במד-מומנט מיניאטורי (עשיריות ניוטון) בתור פטיש? הסתובבתי קצת לאורך החיים שלי. פגשתי הרבה אנשים, מכל קצוות האוכלוסייה. פגשתי אנשים ששאלו אותי "היו לנו 2, קיבלנו 4, איך יש לנו 6?". פגשתי אנשים שלימדו אותי לעשות משהו ולא הבינו בעצמם מה הם עושים והייתי צריך לתקן אותם תוך כדי. פגשתי אנשים שאני יכול לפנות אליהם עם שאלות רציניות ועמוקות, לפעמים מאד, ולקבל תשובות ותגובות שעוזרות ומאירות את הדרך קדימה, כולל דברים שאני לא ראיתי בעצמי. פגשתי מטומטמים תוצרת הטכניון, וגאונים שעבדו בעובדות הזויות שלא מתאימות להם בכלל. אתה תתפלא לשמוע ולראות הרבה דברים... אותי כבר קשה להפתיע למרות שאני מודה שאני עדיין מופתע מדי פעם. ואני עדיין מבואס על מה שקרה למד-מומנט הקטנצ'יק אל מול עיניי. זה לא יפה...
 3. השאלה בכותרת- התחלתי ללמוד השבוע להנדסאי מכונות. הבטיחו לנו שיגידו לנו איזה ציוד שרטוט צריך לקנות, אבל כמובן ששכחו בינתיים. השאלה שלי היא לא רק "איזה סוג" אלא גם איזו תוצרת- כלי שרטוט הם מבחינתי כלי עבודה, ואני מעוניין להשקיע בכלים טובים שישרתו אותי לעוד שנים רבות. אודה לכל תגובה, מחשבה ותובנה.
 4. הוא אמר לפני הודעה או שתיים שהוא מסתובב גם על הרצפה. רואים מה קורה שם, ועם קצת ניסיון מעשי לומדים לראות מה ב-א-מ-ת קורה שם. אישית, זו גם דעתי. עובד שמתאמצים בשבילו ומוצאים לו משהו שהוא טוב בו\נהנה ממנו, גם יתנו תפוקה יותר טובה מאשר עובד "סתמי" או חמור מכך, עובד ממורמר. לא כל אחד שמוריד גרדים יכול גם לשמור על החלק במפרט הנכון (או אפילו שלם) בתהליך גם עובדים יותר מקצועיים לא תמיד יודעים או מבינים את התחום שלהם ברזולוצייה טובה די הצורך. עבדתי במפעל לייצור ארונות חשמל תעשיתיים. איש הרכבות הנחושת (פסי צבירה ענקיים, רוחב כ-10 ס"מ על אורך 4 מטר, העובי משתנה בהתאם לצורך- הכי עבה היה 1 ס"מ) שחותך, מכופף ונותן לפסים את הצורה הסופית שלהם דיבר איתי על משהו שקשור לניהול המחסן, מפה לשם הגענו לדבר על שקענים. במשך הרבה שנים הוא עבד עם מה שנתנו לו, וזהו. אני לא הבנתי למה הוא משתמש דווקא בשקען הספציפי הזה כי הוא לא הנכון לעבודה. קיבל ממני הסבר קצר על סוגים שונים, זויות שונות ואפשרויות שונות, ואמר לי שוואלה, הוא מתקשה מאד לעבוד עם השקען הזה בפסים הדקים כי לא נשאר שם בשר. הסברתי לו מה הוא צריך, ו... עצרו את הרכש. במאמר מוסגר, מאותה סיבה שהמפעל נסגר כפי הנראה... אבל זו כבר גלישה לסיפור אחר. צ'מע... אישית, בעצמי, במו עיניי הענוגות נתקלתי במישהו שלא הצליח להבין איך להיות נהג חלוקה. לא הצליח להבין איך להיות נהג חלוקה. כן, חזרתי על המשפט פעמיים. לא כל אחד עם חצי מח מסוגל ללמוד כל דבר. וכמו שאמר נהג לילה, אחד כזה יכול לגרום ללא מעט נזק- ואני מזכיר בהזדמנות הזו את הביטוי "הדרך לגהינום רצופה בכוונות טובות".
 5. למיטב זכרוני, כשנרשמתי להנדסאי מכונות נאמר לי שהתעודה היא אכן בינ"ל. א- לדעתי אמור להיות כתוב עליה. ב- במקום לשאול בפורום, תרים טלפון לבית הספר\מכללה\WHATEVER שנתן לך את התעודה, הם אמורים לדעת מה הם נתנו. ג- יפית. ד- בהחלט ייתכן שזה יהיה תלוי בחינה כלשהי בארץ היעד.
 6. חשבתי שקראת את הכתבה מהלינק שהיה פה איזה דף אחורה... ועזוב סקוזה, לא רוצה לא סקוזה, לא סקודה ולא סקאזי. אני לא בטוח שהבנתי אותך עד הסוף. אתה טוען שזה לא בסדר שאדם משתמש ברשת הביטחון שלו כנגד ניצול או תנאים גרועים או דברים קשורים? לזה, בין היתר, היא נועדה. כן, כולם משלמים את החשבון. אבל, כולם זה כולל את אותו אחד שהחליט להשתמש ברשת הזו. גם הוא שילם על ה"זכות " הזו. ואתה חושב שהתהליך הזה לא היה זז קדימה במלא הכח גם אם לא הייתה פורצת הקורונה? עבור הרבה יותר מדיי מעסיקים, עובד הוא נטל הכרחי. אם הם יכלו לקחת מכונה שתעשה את אותה העבודה, ולא תבקש משכורת ותנאים או חס וחלילה יום חופש, הם כבר היו לוקחים 2. וזה עוד לפני הבלגאן של הקורונה. מה לעשות, עובדים הם בני אדם, ולא כל המעסיקים מבינים את זה. אז כן, עובדים היום על רובוטים שיחליפו בני אדם במטלות מסוכנות כמו עבודה בכורים גרעיניים. אבל, מפתחים במלא המרץ גם רובוטים שיחליפו פועלי ייצור (עבודה "פשוטה" בשכר נמוך גם ככה, שמי שעובד בה לא יכול לעבוד במשהו יותר רציני ברוב המקרים), יש דיבורים גם על להחליף את עובדי המזון המהיר (כ-ל הסטודנטים למשל שלא יוכלו למצוא עבודה בכלל בגלל זה, אולי בקושי בתור שליח או משהו), וגם בתחום המחסנים יש לא מעט חידושים והמצאות שגורמים לי בעצמי לחששות.. כך אוכלוסיית העולם גודלת בקצב המהיר ביותר שלה אי פעם, וכמות מקומות העבודה הזמינים רק קטינה מיום ליום. מה אתה חושב שיקרה?
 7. תראה... לכל עבודה יש את רמת השכר שלה בסופו של דבר. מנקה במשרד לא יכולה לפתח ציפיות שכר של עובד הייטק, ופרופסור לא יסכים לעבוד בתנאים של רתך. למחסנאים יש תקרה די ברורה לשכר. נראה שכך גם בתחום הרכש. רק שלמחסנאי קשה מאד להתקדם בלי תואר כלשהו ולצאת מתחום השכר שהוא נמצא בו. אפשרי, אבל קשה ביותר. בדוק. אז בעבודות האלו גם התנאים מסביב משחקים תפקיד, והאמת שגם האוכלוסייה שלרוב מאיישת את המשרות האלו. ובואו נודה בזה, כשהשכר זהה או קרוב מספיק לדמי אבטלה, למה שמישהו שעובד בעבודה שוחקת ולא קלה (ולא משנה מאיזה סיבות) ירצה לקום מהכורסא ולחזור לשם כל עוד יש לו את האבטלה? וזה בלי להזכיר אפילו את העובדה של "מדוע הוא באבטלה" כי לרוב זה בגלל שהוא פוטר בגלל המצב או "בגלל המצב". הרבה מרירות שמתורגמת ל"אם כבר, אז כבר- רוצה לשפר". אני רואה שקראת את אותה הכתבה שאני קראתי... גם אני קראתי את זה כ"מעסיקים מתלוננים על זה שהעובדים מנצלים הזדמנות חד פעמית שנחתה עליהם בזכות הקורונה לשיפור תנאים".
 8. לא מדוייק. זה היה כך לאורך רוב תקופת הקורונה, כן. היום כבר מתחילים להתייצב שוב, ומעבר לזה מקבלים גם טלפונים עם הצעות מעניינות יותר ופחות. בלא מעט מהמקומות עם המשכורת הנמוכה, היחס לעובדים הוא מזעזע. המעבידים התרגלו שהם יכולים להחליף את העובד כמו גרביים אם הם רוצים, ומתנהגים בהתאם. לכן גם התחלופה הגבוהה של העובדים במקצועות האלו שהייתה לפני הקורונה. אם הבחירה של מישהו זה לקום וללכת לעבודה שבה מתייחסים אליו כמו אל סמרטוט, או לא לקבל יחס מזעזע כל יום כל היום, הבחירה פה פשוטה ביותר. וזה מעבר לכל שאר הדברים שכבר צויינו פה.
 9. גם אני לא ממש משתמש במד הדוק המובנה. פיצ'ר מיותר. במקום זה, התחדשתי עם שעון חכם... שיודע לספק עוד כמה מדדים מלבד הדופק.
 10. כח מנוע, משקל משתמש מקסימלי. אלו 2 מדדים שהשתמשתי בהם בעצמי. לריצה שקול גם משטח ארוך יותר מהסטנדרט.
 11. במקרה יצא לי לראות ברגעים אלו מבחן למפתחות מהסוג הזה, וגם המפתח הזה נמצא שם. מוצג לראשונה סביב דקה 8:00. עריכה. סיימתי לראות את הסרטון, וה-WERA בקושי מופיע בו... נו שוין.
 12. קניתי לפני בערך שנה אחרי שפתחתי שירשור פה בפורום מכשיר של יורק. אני מעל 100 ק"ג. קח בחשבון שאם אין לך מוטיבציה פנימית א-ד-י-ר-ה, חבל על הכסף.
 13. כלי של WERA. פירמה ידועה. מהכלים שלהם שעברו לי בידיים שהם לא מברגים, הצורה של הידית שלהם לא נוחה במיוחד לאחיזה באופן די מפתיע... הכלי איכותי ואני בטוח שיפעל כמו שמפרסמים, אבל לא הייתי קונה אחד בלי למשש אותו קודם בגלל הקטע של הידית. החלק "המנופח" עבורי אישית מאד לא נוח, אולי למישהו אחר זה יהיה שוס- אני לא יודע.
 14. דברים שאני בונה ושעדיין לא יודע אפילו אם יהיה להם שוק.
×
×
 • תוכן חדש...