Jump to content

amosbmw

 • פרסום הודעות

  1,468
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

27 נייטרלי

אודות amosbmw

 • דירוג
  Bosch diagnostic

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. הייתי גם במצב כמוך. התחברתי לאיזור האישי עוד לפני שנכנס העניין של העברת בעלות ולא היו לי כלי רכב. היו לי מידע אישי, ילדים, מידע פנסיוני, נשק ודרכון. (מה זה משכונות?) בכל אותה תקופה יכולתי לראות ב"פעולות אחרונות" את אגרות כלי הרכב ששילמתי. באותו הזמן נכנסנו לאיזור האישי של אשתי והרכב בבעלות משותפת כן הופיע אצלה. למי ששאל למה לרשום רכב בבעלות משותפת, זה אכן כאב ראש אבל לעמים צריך להציג במקומות העבודה בעלות על רכב על מנת לקבל השתתפות. כתבתי והתקשרתי לתמיכה של ממשל זמין. הם אמרו לי לפנות למשרד התחבורה, שכמובן לא עזרו בכלום. המשכתי לנסות להיכנס לאיזור האישי מידי שבוע במשך כחודשיים. והנה היום הופיעה לי הרובריקה "כלי רכב"! אז אל תתייאש.
 2. מתחילת שנות ה70 BMW תכננו קו דגמים שבנוי כך: סידרה קטנה = 3. סידרה בינונית = 5. סידרה גדולה = 7. המספרים הזוגיים נשמרו לרכבי קופה בעתיד. כמו כן הושאר מקום לדגם קטן יותר, 1, מלמטה ולדגם גדול יותר מלמעלה, 9. הדגם מורכב מ3 ספרות: הספרה הראשונה היא של הסידרה ו2 האחרונות מציינים את מקומו של הדגם בתוך הסידרה. כעיקרון ככל שהמספר גדול יותר מדובר במנוע חזק יותר. האותיות אחרי המספר מציינות טכנולוגיית הנעה: i הזרקת דלק בנזין d דיזל g גז מעובה h מימן e היברידי אותיות נוספות יכולות לציין הנעה כפולה (x) או קופה (c,cs). בהמשך נולדו ציוני דגמים נוספים: M לדגמי ספורט וX ללדגמי SUV, שחוזק המנוע שלהם וסוג ההנעה שלהם מצויין במקום אחר, Z לדגמים דו מושביים, וI לדגמים חשמליים. פחות או יותר באותו זמן התחיל הציון של כל דור בכל סידרה על ידי קוד של אות ו2 ספרות. נבחרה האות E שמציינת Entwicklung כלומר פיתוח. כשנגמרו המספרים עם האות E עברו לF, שנגמרו הרבה יותר מהר בשל שינוי חלוקת המספרים לתתי דגמים. הדגמים העכשויים מתחילים בקוד G. כל איש BMW ידע מיד איזה רכב יש לך כשתאמר, למשל, E39. זה יותר פשוט מלומר "סידרה 5 דור רביעי" או סידרה 5 מודל 2002. להלן הקודים העיקריים: E3 סידרה גדולה שהקדימה את סידרה 7 E9 קופה גדולה שהקדימה את סידרה 6 E10 דגם קטן עם 2 דלתות, הקדים את סידרה 3 E12 סידרה 5 דור ראשון E21 סידרה 3 דור ראשון E23 סידרה 7 דור ראשון E24 סידרה 6 דור ראשון E26 M1 E28 סידרה 5 דור שני E30 סידרה 3 דור שני E31 סידרה 8 דור ראשון E32 סידרה 7 דור שני E34 סידרה 5 דור שלישי E36 סידרה 3 דור שלישי E38 סידרה 7 דור שלישי E39 סידרה 5 דור רביעי E46 סידרה 3 דור רביעי E52 Z8 E53 X5 דור ראשון E60 סידרה 5 דור חמישי E63 סידרה 6 דור שני E65 סידרה 7 דור רביעי E70 X5 דור שני E71 X6 דור ראשון E82 סידרה 1 קופה E83 X3 דור ראשון E84 X1 דור ראשון E85 Z4 E87 סידרה 1 דור ראשון E89 Z4 דור שני E90 סידרה 3 דור חמישי F01 סידרה 7 דור חמישי F10 סידרה 5 דור שישי F13 סידרה 6 דור שלישי F20 סידרה 1 דור שני F22 סידרה 2 דור ראשון F25 X3 דור שני F26 X4 דור ראשון F30 סידרה 3 דור שישי F32 סידרה 4 דור ראשון F39 X2 דור ראשון F40 סידרה 1 דור שלישי F48 X1 דור שני G01 X3 דור שלישי G02 X4 דור שני G05 X5 דור שלישי G06 X6 דור שני G07 X7 דור ראשון G11 סידרה 7 דור שישי G15 סידרה 8 דור שני G20 סידרה 3 דור שביעי G29 Z4 דור שלישי G30 סידרה 5 דור שביעי
 3. קודם כל תהיה בטוח איזה חלק אתה צריך או רוצה. לשם כך ניתן להתייעץ בחברי הפורום או עם מכונאי. באתר bimmercat.com ניתן למצוא את קטלוג החלקים האלקטרוני של BMW. ניתן למצוא כאן מק"טים ונתונים טכניים כגון מידות ומשקלים של חלקים. הכניסו מספר שילדה לקבלת האופציות הנכונות של הרכב שלכם. כשמוצאים את החלק הרצוי בשירטוטים שימו לב למק"ט. בעזרת הקטלוג ניתן לבדוק באיזה דגמים נוספים של BMW מורכב חלק זהה, מה שיכול לעזור לחפש אותו מרכבים לפירוק. לחלופין, אם אתם רוצים לשדרג רכיב כלשהו ברכב שלכם. לדוגמה מוט מייצב עבה יותר מדגם חזק יותר באותה הסידרה. תבחרו את הדגם החזק יותר על פי הסידרה שלו ללא מספר שילדה. ותראו מה העובי של המוט המייצב שם לעומת שלכם. עכשיו כשיש בידכם מק"ט אתם יכולים לחפש מהיכן לקנות אותו. בין אם קונים בארץ ובין אם קונים בחו"ל יש להבחין בין חלק מקורי BMW, חלק המיוצר על ידי ספקי משנה שמספקים הן ליצרן והן לשוק החופשי (Original Equipment) שאיכותם על פי רוב זהה למקורי אך יותר זולים, לבין חלקים תחליפיים באיכות משתנה מאוד. חלקים מכאניים ניתן להשיג על פי רוב משלושת הסוגים. חלקי פנים ניתן על פי רוב להשיג מקורי בלבד. בקטלוג החלקים האלקטרוני ניתן לבדוק מק"טים תחליפיים של יצרני אפטרמרקט, אבל לא כתוב מי הוא הספק של החלק המקורי. לפעמים ממש קשה לדעת את המידע הזה. על פי רוב הקנייה המוצלחת ביותר היא של החלק מהמותג של הספק המקורי. סוכן רשמי של BMW, בין בארץ או בחו"ל יחזיק אך ורק את החלקים המקוריים עם מותג BMW. יש אתרים וחנויות חלפים שמחזיקים אך ורק יצרני אפטרמרקט. ובנוסף יש אתרים וחנויות שמוכרים גם חלקי אפטרמרקט וגם יזמינו לכם חלקים מקוריים מBMW לפי הצורך. חלקים משופרים כגון בולמי זעזועים ספורטיביים כדאי לקנות אצל מוכרים שמתמחים בנושא הזה. כשיש בידכם את המק"ט הרצוי תחפשו אותו בכמה אתרים ותשוו את היצרן, המחיר ועלויות המשלוח. מספר אתרים מומלצים: באתר הלטווי cars245.com יש מחירים טובים אולם זמני האספקה יכולים להיות ארוכים מאוד. אתרים אמריקאים: Fcpeuro.com, ECStuning.com, Pelicanparts.com אתר גרמני עם מבחר עצום של חלקי אפטרמרקט ממגוון גדול של יצרנים. כולל המון נתונים טכניים, מידות ומשקלים של חלקים: PKWTeile.de. באיביי אפשר למצוא המון חלקים על פי מק"ט. אבל הרבה פעמים זהות יצרן החלק לא ברורה. כמו כן הרבה פעמים לא ברור אם החלק נמצא במלאי או שהוא יוזמן רק אחרי ההזמנה שלך, מה שיכול לעכב. כמו כן כל מוכר משתמש בשיטת שילוח אחרת ולא תמיד מתחשב בשיקול דעתו של הקונה. אני משתמש באיביי בעיקר לקניית חלקים מקוריים מפירוק. מי שמעדיף לרכוש בארץ, ממליץ על משה חלקים בפתח תקווה. ישנם עוד המון אתרים מתמחים בBMW ברשת, אפשר לשאול לנושאים ספציפיים.
 4. אם אתה טובע עדיף שתקרא למציל ולא למשטרה. במקרה של ספק, גש למוסך אחר ברשת ותבקש עוד חוות דעת.
 5. קיבלתי לפני שבוע הודעה מריינאייר שהטיסה לאיטליה ביוני בוטלה. נדרשתי להיכנס לאתר ולבחור אם אני רוצה החזר. עשיתי כך והובטח שתוך 20 יום אראה את הכסף. לאחר מכן ביטלתי את הביטוח ואת הרכב השכור ששולם מראש. את כספי הביטוח והרכב כבר קיבלתי, מקווה שיעמדו במילה שלהם לגבי החזר כרטיסי הטיסה כי כבר אין ביטוח..
 6. ממליץ על בן מחברת אוטוקיז https://auto-keys.co.il/
 7. לדעתי בכל מקרה עדיף לתקן. אחר כך כבר תראה שלא תרצה למכור.. ממליץ שתקבל הצעת מחיר נוספת לגיר ממוסך רון.
 8. בדיוק ככה. נועלים אותו באוטו.
 9. אין לי מושג, עושים את זה לבד במיוחד אם רוצים שכל דבר יחזור יפה למקום ולא יישברו שום דבר. הכרתי את המנגנון של פורד אבל עכשיו קראתי עליו. זה לא להנעה אלא לפתיחת הרכב. ככה ניתן ללכת לים או לכל מקום אחר בלי מפתח בכיס בכלל. פורד הוציאו את הפטנט במודל 1980 והוא נשאר פופולרי עד היום ונמצא בכל הדגמים האמריקאים של פורד. החל מ2009 הוחלפו הלחצנים הפיזיים בכפתורי מגע.
 10. בשנות ה80 היה בbmw קודן מקורי במחשב הדרך. מוצאים את הרכיב הראשון, עוקבים אחרי החוטים, מוצאים את הרכיב הבא מוצאים את הרכיב הבא וכו וכו. כשמילאת פח זבל שלם ברכיבים וחוטים סיימת.
 11. פות"ש תיאר בדיוק שאחרי כמה דקות נסיעה אין שיפור וזה לא תקין. ככל הנראה המערכת עובדת בחצי כוח וצריכה טיפול כלשהו. זה נורא נחמד אם מזגן מקרר בלילה או בחורף. אבל הכי צריכים אותו מתי שיש תנאים קיצוניים בחוץ. ברכב שלי גם הייתי במצב כזה בתחילת השבוע וזה היה בלתי נסבל. שלשום החלפתי מדחס (היה לי כבר מוכן אחד בצד) ומילאתי קרר חדש, היה חסר הרבה. עכשיו ב"ה פועל מצויין. לאחר חנייה בשמש נדרשות כ2 דקות. בכל מקרה, כמובן במהלך ה2 דקות האלה לנסוע עם חלונות פתוחים לרווחה.
 12. במסגרת השיקולים שלך, תזכור שעל רכבי דיזל מלפני 2005 חלות הגבלות תנועה שילכו ויחמירו. אם זה נוגע לאיזורים שאתה נוהג לנסוע בהם.
 13. תצלם את הצד של ההוראות. נראה לי שזה מיועד להוספה לתוך מיכל דלק. שים לב אם כתוב להוסיף למיכל דלק לפני תדלוק או למיכל מלא.
 14. תתחדש. יש דגמי מכוניות עם מזגנים מוצלחים יותר או פחות, בלי קשר לגיל שלהם. אני לא מכיר את המזגן של הסיטרואן אבל הוא בהחלט אמור לקרר אותך גם בימים אלה. אחד הדברים החשובים לבדוק ברכב לפני הקנייה, הוא תקינות המזגן מאחר וזו מערכת חיונית אך מורכבת והתיקונים יכולים להיות יקרים. המערכת כוללת מדחס, רצועה, מעבה, מאייד, מאוורר חיצוני, מאוורר פנימי, שסתום התפשטות, גז קרר, ומערכת בקרה. כל אחד מאלה יכול להיות תקול. ובמיוחד אם חסר גז קרר המערכת תעבוד ביעילות נמוכה. אז אם הגעת למצב כזה בסובארו, לפני חודש עוד הרגשת נעים אבל בשרב הכבד זה לא מספיק. לכן פתאום יש הרבה מתלוננים. המזגנים נאלצים בימים אלה לעבוד כמו מטורפים וכמו כן מוכרי ומתקני המזגנים. גש עם 2 המכוניות למומחה מזגנים, תעמוד בתור ותתחיל בבדיקה של כמות גז הקרר ותמלא על פי הצורך. אם היה חסר והקירור לאחר מכן יותר טוב, מה טוב. אולם אם לאחר כמה ימים תרגיש שוב ירידה בתפוקת הקירור סימן שיש במערכת רכיב שדולף וצריך לטפל בו. גם הבקרה של המיזוג יכולה לגרום לצרות, אם למשל היא מפעילה עקב תקלה חימום יחד עם הקירור. במקרה כזה עדיף להתייעץ עם בעלי הניסיון באותו דגם רכב.
 15. בדרך כלל כשהולכת אחת המשאבות השנייה הולכת תקופה קצרה לאחר מכן. לכן נהוג להחליף את שתיהן יחדיו וגם את הצינור ביניהן באותה הזדמנות חגיגית. כשמרגישים את מה שאתה מתאר כדאי למהר ולתקן כי אחרת תמצא את עצמך תוך יומיים על גרר.
×
×
 • Create New...