Jump to content

amosbmw

 • הודעות

  2,158
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  3

כל מה שפורסם על ידי amosbmw

 1. amosbmw

  אוטוטו אספנות

  אם יש אפשרות, עדיף להקפיא רישיון במשרד הרישוי ולא להשתמש ברכב במשך חודשיים. אם תעשי את הטסט ב1.1.2022 אחרי העברה לאספנות הטסט יהיה בתוקף עד נובמבר 2022, וזה יחסוך גם טסט נוסף באפריל. לא בטוח שאי אפשר, אבל לא פשוט לקבל החזרי אגרות ממשרד הרישוי כי הפקידים צריכים לחשב את זה ידנית. לא כולם מסוגלים..
 2. באמזון גרמניה הכי טוב לשדרג לpriority בכמה גרושים ואז תקבל תוך 3 ימים עם DHL. אם החבילה מופיעה אחרי קבלת ההחזר, רצוי ליצור קשר ולהודיע להם. בדרך כלל יאמרו לך לשמור את החבילה.
 3. לגבי הגובה הנכון. תסתובב עם מטר באוטו (מאוד שימושי בלי קשר) וכשאתה רואה 740 חונה פשוט תמדוד את הגובה שלה בציר האחורי. עדיין רואים אותן ברחובות, למרות שרואים יותר 940. תנסה למדוד יותר מאקזמפלר אחד. הייתה לי תקופה כזאת שהייתי בספק לגבי גובה הרכב והייתי מודד גובה של רכבים זהים ברחוב. לגבי תיקון הבעיה אצלך, תנסה אולי להתקין גומיות קפיצים עבות יותר. אפשר להגביה באיזה סנטימטר או שניים בצורה כזאת. יש ויכוח ברשת אם קפיצים של רכב באמת מתעייפים. הדעה השנייה אומרת שמחליפים רק במקרה שבר. דבר אחר, בולמים של מונרו נחשבים לדי גרועים. הם נחותים בכמה רמות ממקורי או בילשטיין.
 4. מה קרה לקפיצים המקוריים שלך שאתה רוצה להחליף אותם? ואיזה בולמים יש לך? אני נוסע כבר שנים עם בילשטיין B6 בE30, ומאוד מרוצה מהנוחות. הם מיועדים לקפיצים מקוריים או הנמכה עד 30 מ"מ. לפני כמה שנים נכנעתי ללחץ חברתי וקניתי סט קפיצי אייבך עם הנמכה שאמורה להיות 30 מ"מ, בפועל היתה יותר. סבלתי מכל רגע, ונאלצתי לבחור בין להחליף את הבולמים לB8 שמיועדים להנמכה, או להחזיר את הקפיצים המקוריים. החזרתי את הקפיצים המקוריים ושמחתי על כך. אפילו הצלחתי למכור את האייבך בלי הפסד. קפיצים מקוריים אכן לא נמכרים בסט. בקיצור, אם יש לך בעיה בקפיצים המקוריים, ממליץ לך לקנות מקורי חדש או משומש.
 5. בעבודה שלי אני עובד מעט מהמשרד, ורוב הזמן עובד בשטח ונוסע בכבישי הארץ. גם בתקופת הקורונה וגם היום, אין הרבה שינוי. אני מגיע למשרד בעיקר כדי לקחת רכב של העבודה ולנסוע בו. בתקופת העבודה מהבית היו קצת פחות מרגיל אנשים במשרד. אבל לפי המצב הקטסטרופלי בכבישים בכל הארץ בחודשים האחרונים, כבר לא נשאר אף אחד שעובד מהבית. 2020 תיזכר לטובה מבחינת התנועה בכבישים.
 6. המשלוח חינם של 2021 ממש לא דומה למשלוח חינם של 2019, שהייתי מזמין שמנים לרכב ועוד הרבה דברים בלי מאמץ. כל דבר היה ניתן למצוא בוריאציה של משלוח חינם. עכשיו, הרבה דברים ללא משלוח חינם. הזמנתי חבילה אחת של פלסטרים לניסיון אחרי אכזבות קודמות. הגיעה במשלוח חינם והסחורה טובה. עכשיו אני רוצה להזמין עוד, הפריט כבר לא במשלוח חינם. והשיא - ערכת אטמים למסרק הגה, מופיעה עם free shipping to Israel. מנסה להכניס לסל ולהזמין, ומקבל this item does not ship to your location.
 7. אני בכלל לא מבין את ההורים משני המינים שחייבים להוריד את הילדים בפתח בית הספר. ואחר כך לחסום אחד לשנייה את הצומת הקטנה בכניסה, שיש בה גם רכבי הסעות, וכולם עושים פרסה וצופרים אחד על השני במשך דקות ארוכות. אני מביא את הילדים ברגל ומגיע הרבה יותר מהר מהם. אני לא צריך לצפור על אף אחד. מקסימום לצעוק על אלה שעושים רוורס על מעבר חציה. וככשגרתי רחוק יותר ונאלצתי להביא את הילדים ברכב, פשוט חניתי במרחק 2 רחובות מבית הספר.
 8. amosbmw

  Volvo זה רכב יוקרה?

  לא מבין את ההגיון של מה שכתבת. אם אתה קונה רכב משומש ולא חדש, שוק חלש זה יתרון מבחינתך.
 9. למה לחטוף גם את השירשור הזה לרכב חשמלי? יש אנשים שאוהבים מכוניות ישנות ומעוניינים לשמר אותן. להלן - אספנים. ויש תוכניות, שמתישהו בעשור הבא ימכרו רכבים חשמליים בלבד. אין קשר בין הדברים, חוץ מזה שזאת אולי זאת עוד סיבה טובה לשמר מכוניות מתקופת הבנזין. כי לא יהיו עוד חדשות.
 10. אחת הסיבות הטובות לטפל ברכב לבד. חוסך את כל הקטע של להביא ולאסוף את הרכב מהמוסך. אישית הכי מבאס אותי שאין פנצ'ריות בערב. מרפי עושה שתגלה פנצ'ר ב1900 בערב כשאתה צריך לצאת למחרת ב600 לנסיעה ארוכה..
 11. אחלה ברזים hansgrohe. אבל אם אתה מחפש זול, אין שום בעיית תאימות לארץ בברזים מעליאקספרס.
 12. תתחדש ותהנה. אני זוכר את השירשור שלך https://carsforum.co.il/topic/669457-השתגעתי-לגמרי-גרמניה-מתיישנת-כרכב-דיילי-w210-e39-e34/#comments טוב לראות שהקורונה נגמרה ומצאת כלה מתאימה.
 13. הייתי אומר, תחליף עלוב ויקר למה שאתה צריך. קונה שם רק במידה ואני תקוע באמצע עבודה רחוק מהבית בשעות הערב. (חנויות לאנשי מקצוע נסגרות מוקדם בדרך כלל)
 14. יש לי סט דומה במידות אינצ'יות, תוצרת אנגליה. בן לפחות 50 שנה. לא ידעתי שזה נדיר. אכן עובד מעולה אבל אני לא נזקק לו הרבה. חשבתי בכלל שאתה מתכוון למשהו אחר. המקדח בתמונה הוא האחרון שנשאר לי מסט שלם של wolfcraft שנרכש בגרמניה לפני יותר מ20 שנה. זה ממש גאוני. קודח חור בקוטר של ציר הבורג ומכין מיידית שקע לראש של בורג שוקע. מארצות הניכר בהחלט, מחוץ למזוודה בארגז כי זה הרבה יותר מדי גדול.
 15. אין לי חשק להיכנס לדיון פוליטי, רק אציין 2 דברים לא נכונים: אגרת הטסט לא נועדה לאשר שהרכב תקין. בשביל זה אתה משלם 96 ש"ח למכון רישוי. זה דווקא מחיר זול ומפוקח. האגרה היא מס על שימוש ברכב, ולכן גם רכב חדש חייב בה. דבר שני, המדינה היום (לצערי) מעודדת בניה צפופה במגדלים, ככה ששטח הגגות לא זמין לרוב האוכלוסיה. כמו שכבר ציינו כאן, מערכות סולאריות פועלות רק בחלק מהיממה, לכן הן לא פיתרון לאספקת אנרגיה רציפה.
 16. אם אתה אומר לפקידה להפשיר זאת פעולה אחת. להפוך לאספנות זאת פעולה שנייה. היא לא אוטומטית. תיאורטית יש לך אפשרות להשאיר כרכב מיושן, שחייב בבדיקת מעבדה, 2 טסטים בשנה, אגרה וביטוח מלאים אבל זכאי לנסוע בין 7 ל9 בבוקר.
 17. הפשרה והעברה לאספנות אלה 2 פעולות שונות, ניתן לעשות אותן בבת אחת. מבחינת השמירה על הרכב. כיסוי ברמה של undercover. סדינים יעופו בסערה הראשונה ויקרעו וגם לא עוזרים הרבה. מיכל דלק מלא עד הסוף. לרסס ספריי סיליקון על כל גומיות הדלתות, החלונות והצנרת גומי. את המצבר להוציא מהרכב לחלוטין. הכי טוב, אם אפשרי לנסוע פעם בחצי שנה סיבוב במושב, שהרכב יגיע לטמפ' עבודה. כמובן בזהירות כי אתה עם צמיגים יבשים ובלי רישוי וביטוח. אם ניתן להשאיל לוחיות "במבחן" - מצוין. העמדה על בלוקים נועדה לשמור על הצמיגים, אבל אחרי 9 שנים במילא תצטרך לזרוק אותם. אז לא.
 18. אם הג'אנט שייך, נאמר, לדור אחד קדימה או אחורה של אותו רכב, האופסט והרוחב נכונים, והוא יפה בעיני, אז אפשרי. כמובן אם הוא מקורי ולא רפליקה.
 19. תכתוב מאיפה אתה בארץ, אולי חבר פורום יוכל להשאיל לך מטען. תטעין עכשיו ואולי תוכל לחסוך את החלפת המצבר. שלא תדע עוד צער.
 20. השאלה כללית אבל התשובה לא. יש יצרני רכב שקטלוגי החלקים המלאים שלהם ניתנים בגישה חופשית באינטרנט. ויש כאלה שלא. יש אתרים שמוכרים בתשלום עותק פרוץ של קטלוגי חלקים שלא זמינים בחינם.
 21. כשהייתי צעיר - הייתי רץ לשדרג כל מערכת הפעלה חדשה שיצאה. באותו זמן גם השיפורים היו די משמעותיים. אבל כל שידרוג כזה דרש המון זמן שהיום אין לי. וכשמסתכלים עשרות שנים לאחור, לפחות חצי מהמערכות הפעלה של וינדוס היו אכזבה לעומת הגירסה שקדמה להם. לכן, היום, אם יש מחשב שפועל, בחיים לא אחשוב לשדרג את מערכת ההפעלה. ביזבוז זמן טהור. מתישהו במילא מחליפים מחשב, כשאין ברירה. גם מחשב חדש לוקח זמן לקנפג. לפטופים כל 3 שנים בממוצע ונייחים כל 6 שנים בממוצע (בשימוש שלי). ואז כבר ניתקל בהמצאות המעצבנות החדשות. יש לא מעט דוגמאות לדברים טובים שנעלמו: רשת ביתית מהגירסאות האחרונות של 10, חיפוש הקבצים ב10 שהוא פחות טוב משל 7 שהוא פחות משל XP. וסתם תוכנות צד ג' או דרייברים לחומרה שמפסיקים לעבוד. והיום בכל מקום דוחפים account ועבודה בענן. לא רוצה! גירסאות בטא של דברים - לא נוגע. מישהו משלם לי שאני מחפש את הבאגים?
 22. בהחלט עדיף להטעין בהטענה איטית ולא להתניע. אם חייבים לנסוע מיד, אפשר להניע עם כבלים, ואז בחניה הבאה שיש זמן לחבר מטען. נסיעה קצרה לא תמלא את המצבר במלואו.
 23. האדם מן השורה לא צריך, כי הוא בא אלי להשאיל את המטען. המטען ctek שלי מסומן עם שם ומספר טלפון. זה אולי הכלי עבודה שאני משאיל הכי הרבה. לפחות 20 אנשים שונים נהנו ממנו. ככה שככל הנראה אנשים "מן השורה" כן נזקקים לזה.. הכלי מאוד יעיל להאריך חיים של מצברים שנפרקו, לרכבים שנוסעים למרחקים קצרים בלבד. למי שיש יותר מרכב אחד בהחלט כדאי לרכוש.
 24. תרשה לי לחלוק עליך. מאוד. הונדה נחשבת ליצרן חדשני ונועז שלא מהססת לנסות דברים חדשים. הונדה היו היצרן הראשון שמכר רכב עם תזמון שסתומים משתנה. הVTEC שלהם יצא לשוק 3 שנים לפני הVANOS של BMW, בשנת 1989. אין כמו המנועים של הונדה בסל"ד גבוה. הונדה היו היצרן הראשון עם היגוי ל4 גלגלים, בפרלוד משנת 1987. הונדה היו היצרן השני שהוציא רכב היברידי לשוק, הרבה לפני כל האחרים. והיחידים עד היום שייצרו רכב היברידי ידני. יש עוד המון דוגמאות לתיכנון חכם ברכבי הונדה, כרגע עולה לראש הג'ז דור ראשון מ2001, סיויק דור שביעי האצב'ק, הCRX, הלג'נד דור ראשון, הפרלוד, וכמובן הNSX שהיא מכונית העל היחידה שניתן להשתמש בה כרכב יומיומי. מנגד, אני יכול להגיד שכל דגמי הונדה שנהגתי בהם סבלו ממושבים מאוד לא נוחים. אבל אין מחלוקת על כך שהם מהמובילים בחדשנות טכנולוגית בתחום הרכב.
×
×
 • תוכן חדש...