Jump to content

nadavd4

 • הודעות

  516
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

כל מה שפורסם על ידי nadavd4

 1. @shellcase - במצבים שאתה מתאר, האם אתה בולם קרוב לסף לפרק זמן קצר, או בולם בלימה מתונה יותר לאורך כמה שניות טובות כל פעם?
 2. נראה בעיקר כמו חול וכתמי קפה, אבל מה זה החומר הלבן על הקונסולה המרכזית? 😆 יותר חשוב לצלם כמה עור מת ירד מגלגל ההגה וידית ההילוכים - במקרה של המאזדה שקנינו, מספיק בשביל לשכנע את בת הזוג שצריך לנקות רכב גם מבפנים.
 3. תתחדש! לדעתי בתקציב הזה, ה vfm שלה הוא בין הטובים שאפשר להשיג. לצערי/לשמחתך ירידת הערך של הפוקוס נשחטה בשוק הישראלי, למרות שברגע שנפטרו מהתיבה הרובוטית לא היתה לזה סיבה טובה ממש. לגבי הניקיון, אני מנסה לדמיין כמה מלוכלך היה בפנים - עד היום לא היה משהו שקצת tuff stuff וחומרי ניקוי לפלסטיק/עור לא ידעו לעשות.
 4. תיקנתי בגדול זו החוויה שלי מרוב המוסכים בארץ, הם יודעים פחות או יותר לטפל ברמה בסיסית יחסית (שכח מטיפול נאות במכלולים מתקדמים למיניהם). רמת הדיאגנוסטיקה שלהם היא במקרה הטוב לעקוב אחרי הוראות בספר, ובמקרה הרע להגיד שהכל בסדר אם האוטו עוד נוסע ולא חסר שמן/מים. לצערי, זה לא מספיק להרבה רכבים מודרניים - לאו דווקא אירופאים. כמובן שיש יוצאים מן הכלל, אבל ממה שאני שומע מאנשים שחוו אותו דבר הם המיעוט.
 5. אני חושב שאתה מתכוון לדעיכה ולא בלאי. בהנחה ואתה בולם כמו שצריך (בהיבט הספורטיבי) - זה נשמע ממש מפחיד. אני מכיר את הכביש הזה טוב ואף פעם לא הרגשתי שם דעיכה ב DS3 שלי (נתוני משקל וכוח דומים לשלך). אגב, מה גודל הצלחת בפונטו? אולי אפשר בקלות יחסית להחליף לצלחת גדולה/עבה יותר, עם או בלי החלפה של קליפר.
 6. האם ידני זו אופציה?
 7. nadavd4

  נהיגה איטית

  בשביל מי ש"שמגיע לו" קיימים חוק וגורמי אכיפה, זו לא העבודה של שאר משתמשי הדרך. נהג כלשהו מפריע לך ממש? דווח למשטרה.
 8. nadavd4

  נהיגה איטית

  פות"ש, אנא ממך - אל תסכן אחרים בגלל חסכון "מדומה" (אגיע לזה) של כמה שקלים. אם בכביש מסוים ניתן ליסוע במהירות X, בהתחשבות במהירות המותרת ובתנאי הדרך - אנא סע במהירות X. במיוחד אם זו מהירות התנועה, ובמיוחד כשמדובר בקטע כביש פתוח וללא הפרעות. כל מצב אחר יוצר הפרעה לתנועה, כמו שכבר אמרו כאן. כל עקיפה שתיגרם בגלל הפרעה שתגרום לתנועה (וזה לא משנה אם מבצע אותה אידיוט או הנהג הזהיר בעולם) היא סכנה מיותרת למשתמשי הדרך ש*אתה* שותף לה. וגם את ירדת לשוליים - נכנס לכאן הסיכון במקרה ולא תשים לב לרוכב אופניים שנמצא שם, למשל. ואם חלילה יצרת מצב כזה כדי "לחנך" נהג אחר - מדובר בבריונות לא פחות מאותו נהג פרוע. לעניין החסכון - החסכון נגרם מכך שאתה נוהג עם תכנון נכון, ואין שינויים מהירים או לא מתוכננים במהירות ובכמות הכוח שאתה מבקש מהמנוע. מבחינת בלאי, כל עוד המנוע לא יבלה חלק מכובד מחייו בסל"ד גבוה (5000 ומעלה) על אחת כמה וכמה כשהמנוע חם - אין שום בעיה לדרוש ממנו כמה שצריך כדי להישאר במהירות הנכונה. ואם המנוע שלך שותה שמן זה בגלל המצב הנוכחי שלו, לא בגלל איך שאתה נוסע.
 9. הוא כנראה התכוון לגירים שהיו בדגמים של ניסאן וידועים בנטייתם להחזיר את נשמתם לבורא.
 10. אתה גם יכול לקנות מאזדה מאיזור 2010 שלא טרחו להחליף את הפלאנג'ים של רדיאטור החימום ופשוט לגמור אטם ראש מנוע ביום בהיר אחד כשכל נוזל הקירור יישפך לך, או טויוטה עם גיר רציף שלא הוחלף בו השמן מעולם ולשלם 10K ש"ח על גיר חדש כמה חודשים אח"כ. לכל רכב יהיו תקלות, אבל יש תקלות שניתן למנוע. חלק מהן ממש קל למנוע. את אלה שלא ניתן למנוע (כאלה שנובעות מתכנון לקוי, כמו התקלה במנוע 1.2 המדובר), עדיף להשאיר לאחרים ולא לשים מבטחיך ביצרן או יבואן הרכב - בייחוד מחוץ לתחום האחריות.
 11. כשמסרתי את הספארק לאחותי שמתי רביעיית מישלין אנרג'י סייבר (באותה מידה), שעלו באיזור ה 1000 ש"ח לרביעיה במבצע של אוטו דיפו. היו יותר טובים מהפאלקן באותה מידה שנשחקו מהר מאוד (תוך כדי רעידות באופן קבוע ואחיזה סבירה מינוס).
 12. איך בעצם מגיעים לרגע המיוחל בו אנחנו מתבשרים על פריסת סיבים בבניין שלנו? האם זה דורש הסכמה גורפת של ועד הבית, או שמספיק לקוח אחד או שניים בבניין? במקרה שלי, אם מדובר בוועד בית זה לא יעבור בחיים כי רוב הדיירים מבוגרים וכנראה שלא יהיו מעוניינים באינטרנט מהיר יותר. מבחינת קיום תשתית - בחלק מהבניינים הסמוכים כבר יש פריסה של כמה ספקים.
 13. יכול להיות שזה רק אני, אבל לחיישנים יש false positive גבוה ואני נעזר בהם בעיקר כשאני יודע שיש משהו, רק לא כמה קרוב הוא. בנוסף, מצלמה רואה כמה מטרים אחורה.
 14. בחניה בין מכוניות, זניח. כשאתה עושה רוורס ולא רוצה לדרוס ילד שלא תמיד יראו במראה - הבדל של שמיים וארץ. ל @Buki הייתי ממליץ רק על המערכות היקרות יותר, שיתנו חוויית שימוש טובה יותר ויאפשרו AA/קארפליי - אחרת זה פשוט לא שווה את המאמץ. קח בחשבון שהוראות ההתקנה והתיעוד שם לא תמיד טובים, במיוחד בזולות מביניהן. למשל, כדי לגרום לשליטה מההגה לעבוד במולטימדיה המאוד-זולה שיש לנו במאזדה הייתי צריך הרבה סבלות, מולטימטר וקריאה של הרבה פורומים רוסיים שתורגמו לאנגלית...
 15. הכיסוי custom יושב מספיק טוב בשביל לעמוד גם בסערה.
 16. תשתדרג, המוצר הזה ענתיקה... לגבי NAT, כל ספק שהתחברתי אליו בשנים האחרונות שם אותי מאחוריו אם לא ביקשתי אחרת. אכן "יש לי מצלמות" זה הדבר היחיד שהם מבינים.
 17. בחלק מהאפליאנסים האלה יש כניסת SFP ל DMZ, אם יש לך אתה לא צריך בכלל מודם/נתב נוסף. אם לא, אפשר לקנות ממיר מ SFP ל RJ45 בסכום לא גבוה ולמנוע מעצמך סיבוך עם ההגדרות של הנתב של סלקום על bridge mode. בלי קשר לאלה, כדאי לוודא מול הספק שהוא לא שם אותך מאחורי NAT - לצערי לרוב הנציגים בתמיכה הטכנית לא יהיה מושג מה זה.
 18. לא קרה לי בחיים, כנראה שבאמת מידה מדויקת עוזרת בזה. לפי מה שמתארים פה נראה שהבד עצמו אטום וחזק יותר מהכיסוי הספציפי שיש לי, אבל גם פחות רך.
 19. אם לשפוט לפי המבחנים ההשוואתיים ברשת, ה"יותר אנשים" האלה הם אנשים שלפני כן העדיפו מיאטה.
 20. על מה אני מוכן להתפשר? - צבע, קוסמטיקה חיצונית וכו' - כל עוד זה בתחום הסביר, ובמיוחד ברכב ישן. - "תאונות פח" בהינתן תיעוד, כולל תמונות. - גיל/ק"מ אם הרכב במצב טוב מאוד. למשל, רכב שנסע הרבה ק"מ בנסיעה בינעירונית רגועה. על מה לא אוותר? - בחירת מוכר "נכון" - אם אני רואה רמז לחוסר יושרה, הזנחה וכו' - קם והולך. במקרה של רכב ישן, אני מנסה לגשש ולהבין אם המוכר קנה בעצמו ממישהו לא ישר. - תחזוקה מסודרת - המינימום הוא שיהיה תיעוד של תחזוקה סדורה של הרכב לאורך חייו, עם "חור" פה ושם. לצערי ב 90% מהרכבים שבדקתי לא היה כמעט שום סוג של תיעוד (לפעמים גם ללא תחזוקה נאותה), ככה שזה הסעיף הכי מקשה בחיפוש. - רכב ש"פתחו" בו מנוע/גיר - big no no. - בדיקה של הרכב ונסיעת מבחן. מוכר שמתפתל למשמע אלה, יחפש קונה אחר.
 21. עד שלא ינחתו BRZ חדשות על אדמתנו אי אפשר להאמין לאף אחד, לצערי.
 22. מה יש לשדרג בנוזל הקירור? שמים נוזל שעומד בתקן היצרן, ושלום על ישראל. ברכבים מודרניים זה אמור לעשות את העבודה. אני גם לא בטוח שרכב "קר" זה רעיון כל כך טוב, הוא אמור לעבוד בצורה אופטימלית בטמפרטורה מסוימת.
 23. אצלי ברכב יש מחליף חום בין המים לשמן, וגם בפצאל טמפ' השמן לא עברה את ה 110 מעלות. וכמו שכתבו פה, בתחילת נסיעה לוקח לשמן כרבע שעה להגיע לטמפ' עבודה - אפילו שלנוזל הקירור מספיקות 5 דקות.
 24. אתה לא תחסוך כמה שקלים, כי הוצאות האחזקה לרכב יוקרה מתיישן כמו גם ירידת הערך יהיו גבוהות מאוד.
×
×
 • תוכן חדש...