Jump to content

stum

 • פרסום הודעות

  1,418
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

235 טוב

אודות stum

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

3,329 צפו בפרופיל
 1. אכן היצע וביקוש. קטגורית הג'יפונים המשפחתיים חמה מאוד בשוק היום. שים לב שיש 3 מחירונים: יד 2, יצחק לוי, מחירון העם (ממשלתי).
 2. זמינות כרטיסי מסך עלתה משמעותית בחודש האחרון (עדיין מחירים מופקעים, אבל לפחות אפשר לרכוש בחנויות מסודרות). מחירי הכרטיסים המשומשים ירדו בכ15-30% בEBAY. We're getting there ...
 3. stum

  האינפלציה בדרך ...

  כצפוי הFED הקדים את תחזית עליית הריבית שלו בשנה. מההתעקשות על "לא נעלה ריבית לפחות עד 2024 אם לא מאוחר יותר" הפך ל "ריבית תעלה פעמיים בשנת 2023". באופן לא רישמי ה FED כבר מכוון להעלות ריבית לפחות פעם אחת עוד ב2022. מעניין אם בנק ישראל יפדל אחורה מההחלטה להסיר את המגבלה של סטנלי פישר של עד שליש פריים במשכנתא.
 4. stum

  רכב מהשכרה

  כמה ההבדל במחיר הרכישה בין רכב במצב דומה מאדם פרטי ששווה לך בכלל לשקול את זה ? מ2013 +- זה אותו רכב. ולכן גם שנה שנתיים ישן יותר לא הייתי פוסל.
 5. stum

  רכב לזוג עד 30אלף

  אכן, יש כמה כאלו אבל בגדול כולם אומרים את אותם הדברים. קשה לדעת לגבי עלות אחזקה אפילו הערכה תיהיה שגויה שכן כל מספר שתקבל יכול להשתנות על ידי בלת"מ בדמות צמיגים מצבר בלמים בולמים סט טיימינג או רצועת אביזרים שהגיע זמנם. אני מדבר פה על תחזוקה סדירה והחלפה של מכלולים שמוגדרים מראש ככאלה שצריך להחליף אותם כל X זמן או X קילומטראג' לא תקלות כמובן וזה חלק מהאחזקה. זה לפני ביטוח, דלק, שמנים פילטרים טסט שנתי כבישי אגרה וכו'. רכב שנוסע ומטופל בזמן יכול להחזיק הרבה שנים קדימה, גם בשנתונים שציינת. כמו שציינתי, מאזדה 2, סוויפט וקיה ריו - פשוטות מכנית, אמינות באו
 6. stum

  רכב לזוג עד 30אלף

  באף אחד מהרכבים האלו אין מחלות ידועות והן נחשבות אמינות. שנתון בהתאם לתקציב ולמצב הרכב הספציפי. בוא נגיד, שברכישה, בהנחה ועשית את הצ'ק ליסט הרגיל עם אחד הרכבים האלו הסיכוי "ליפול" פה הוא קטן מאוד.
 7. stum

  מה יהיה עם סוחרי נבלות?

  57,000 כשהביטוח משלם, 5,700 כשאתה משלם.
 8. stum

  תיאום מס, שאלה

  לעשות תיאום מס 6 שנים אחורה תמיד אפשר. קח בחשבון שיכול להיות שימצאו שאתה זכאי לסכום מסויים, ויכול להיות שימצאו שאתה חייב בסכום מסויים. כשאתה עושה דרך חברה כלשהי הם יבדקו לך לפני ההגשה וידעו אם בכלל כדאי. בדר"כ התשלום לחברות האלו מתבצע רק אם מצאו שאתה זכאי לסכום מסויים ואז זה או אחוז מסויים ממה שתקבל או סכום קבוע. יש חברות כמו FINUPP וכאלה שעושות את זה. לי בדקו מצאו שאין זכאות לאף סכום אז אין לי באמת איזשהי חוות דעת עליהם.
 9. אם באותו מחיר או קצת יותר - צריך תחבורה ציבורית איכותית ומדוייקת. אם תהפוך לחינם, מעבר לאסון כלכלי, השימוש בה אולי יעלה, אבל לא על ידי מי שהיית רוצה שישתמש בה.
 10. stum

  תיאום מס, שאלה

  אם אתה עובד במקום מסודר אז לקראת סוף השנה, או מוקדם יותר במקרה של עזיבה ההתאמות יעשו על ידי חשב השכר. תיאום מס אפשר לעשות חינם ולבד: https://www.gov.il/he/service/tax-coordination-online
 11. stum

  מדד תשומות הבניה

  בניגוד לעליית ריבית, תשומות בניה זה עליה זמנית ומוגבלת. 2.8% במחיר הדירה זה לא מה שיפיל אנשים. מי שלא הייתה לו בעיה לשלם 1.25 כנראה שלא תיהיה לו בעיה לשלם 1.3. גם אם בסוף השנה נגיע לכפול מזה, צעירים / משקיעים עדיין יתאבדו על דירות. רוצה להאמין שמיעוט מלוקחי המשכנתאות בחרו במסלול הזה, במיוחד בתקופה כזו.
 12. אם ישנה אפשרות כזאת, אז שיוריד לך את עלות המצבר מעלות הרכישה ואתה תחליט מתי אם ואיפה לרכוש מצבר
 13. דבר ראשון. תמיד תדאג שיהיה לך 2 מפתחות. הרבה יותר זול להעתיק מפתח מאשר לייצר מאין. דבר שני, לא כל מנעולן רכב יכול לייצר מפתח לרנו. לייצר אחד שיפתח את הדלת זה החלק הקל, אחד שגם יניע, זה כבר יותר בעייתי ודורש קשרים / תשלום גבוה מאוד שלא בהכרח כדאי. גם אם תלך ליבואן, סביר להניח שהוא עצמו יביא מנעולן מתמחה שיעשה את זה ויגזור את הקופון. וודא בטלפון עם בעל המקצוע לגבי הדגם והשנה הספציפית שיש לך לפני שאתה מגיע אליו.
 14. אכן, בנקים מוכרים כסף לאנשים. זה בעיקר מה שהם עושים. כשבנק מרכזי במדינה, מדפיס כסף ופשוט נותן אותו לבנקים, אותם בנקים לא צריכים כסף של חוסכים, כי יש להם כסף ב0.1% ריבית מהבנקים המרכזיים, ככה שהם לא צריכים לתת לך ריבית טובה כדי למשוך את הכסף שלך. אין בו צורך המדינה נותנת להם כסף חינם.
×
×
 • תוכן חדש...