Jump to content

stum

 • פרסום הודעות

  1,251
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי stum

 1. לא היה יותר הגיוני לתת הנחות מס במקום מענקים ? זה מה שאנחנו צריכים עכשיו ? להוציא עוד כסף ?
 2. תקשיב. כשאני ראיתי שאתה כתבת שבגיל 33 היה לך ולזוגתך מספיק כדי לסגור משכנתא, השאלה שרצה לי בראש באותו רגע, ואיציק הקדים אותי, היא יופי, אז כמה אמא ואבא שמו ? מעט אחרי, ענית שהם השכיבו 100, אז השאלה הבאה הייתה אמורה להיות, סבבה, אז כמה זמן גרת בשכירות ? בזמן שברור לי שלא גרת דקה בשכירות, אלא או בבית של המשפחה או אצל ההורים ואכן אחרי כמה פוסטים כתבת, שחזרתם להורים בשביל לחסוך. כמו שהבחור אמר, זרקת 1% מידע שמרת 99% לעצמך ועכשיו מזה פותח השרשור וחבר'ה שקוראים ויקראו את זה מחר, אמורים להסיק מסקנות שההתנהלות שלהם שגויה ? לא רציני. לנושא: אתמול בערב אני אישתי דנו בנושא שאיך זה הגיוני שלפי ההכנסות שלנו - אמורים לחיות די טוב. לנו אין הלוואות כלל. נכון, יחס הכנסות-הוצאות שלנו, הוא "מעולה". בפועל אנחנו מתפשרים וחיים בלפחות 4-5 רמות חיים נחותות ממה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו (צדק מי שאמר - למשך זמן זה באמת קשה) ואנחנו, עם ההתנהלות הכלכלית (הנכונה לדעתי)* שלנו. * גרים בשכירות בקריות (2800 לחודש) בדירה ישנה של 70 מטר קומה 3 בלי מעלית, וועד של 70 שקל וארנונה 320+- חודשי. * בלי YES אלא רק NETFLIX וטלוויזיה חכמה עם אפליקציות של ערוצים 11 12 13. * טלפונים ב012 הכי זול שקיים (25 למנוי - 50 ש"ח חודשי) * אינטרנט 018 (79 שקל לחודש) * בלי גז, אלא כיריים חשמליות שגם זה קיבלנו מתנה. רכב יש לנו אחד, אנחנו איכשהו מסתדרים ( קליאו 2014 ידנית, אצלי כבר שנה רביעית, ששוה כ20 אלף שקל ) לאחרונה התחלתי להחנות ברכבת חינם, ולסוע לעבודה ברכבת זה חוסך לנו עוד סכום בדלק, חנייה וכבישי אגרה. קניות לסופר + סופרפארם (תינוק בן 7 חודשים) שאנחנו בממוצע, קונים ב1550 לחודש בערך (כולל אוכל מגבונים וטיטולים) כרטיסי מתנה שקיבלתי במהלך השנים מהעבודה, כרטיסי גיפטכארד ללידה של הילד וסיבוס מהעבודה ממנים קצת מהקניות בגדים של התינוק, אני ואישתי על פחות או יותר אותם בגדים, למעט פה ושם שקונים במבצעים, וגם כשקונים, זה מהגיפטקארדים. מאוד הייתי רוצה להחליף רכב לכזה שמתאים למשפחה עם תינוק (הקליאו לא אידיאלית למשפחה) החלפת רכב, זו הוצאה שאני חושב עליה ומתלבט עליה כבר 100 פעם, ולא מעז לבצע אותה כדי כן להגיע לא לשרוף ממה שהצלחנו לחסוך. אז כנראה שנדחה את זה בעוד שנה. כרגע ללא גן או מטפלת, אישתי ואמא שלה נשארות עם הילד (אישתי לומדת, אני עובד במרכז רוב השבוע ולא באמת יש לי זמן לכלום). חושבים 7 פעמים לפני כל הוצאה. עכשיו בוא, תצא החוצה, הרבה מאוד גרים בדירות חדשות, מעלית, מרפסת, ספורטאג' בחנייה הפרטית, וכו' הרבה מאוד טסים לחו"ל (עזוב קורונה רגע) ואם לא חו"ל אז חופשה בארץ (שזה יותר יקר כן?) . לי אישית - לא ברור איך אנשים עם רמת הכנסה, שהיא לא של הייטק(וגם אלו שכן) עם ילד אחד כן ? שלא נדבר על יותר, מצליחים לחיות במדינה הזאתי מבלי להיכנס למינוס מתגלגל. איך אתם יכולים רבאק איך כולם פה לא קורסים כלכלית ?? מה אתם יודעים, שאני מפספס ?
 3. קצת אבק אז נשברים ? פעם בשנה-שנתיים פותח את המארז, כל עוד אין גופה בפנים, עושה פו בשביל לצאת מידי חובה וסוגר חזרה.
 4. בתור אחד שאכל לא מעט מקדונלדס בתקופה של ע דלפני 7 שנים. ובשבועיים-שלוש האחרונים, העקב מעבר לעבודה מהבית באופן מלא +סיבוס אוכל כפעמיים בשבוע בדרייב, אני יכול להגיד שמה שאמרו על לפעמים יש רטבים לפעמים אין ולפעמים שוכחים מלפפון חמוץ לפעמים לא - מדוייק. לגבי מקדונלדס בחו"ל - באוסטריה זול משמעותית וקטן יותר. בקרואטיה, משומה סביב 18:00 בערב הם סוגרים שם את כל המטבחים ובמסעדות תוכל להזמין "רק שתייה" - הדבר היחיד שנשאר פתוח זה מקדונלדס.
 5. בדיקה כללית תקבל במוסך. גם אני ממליץ בחום לא לערב כסף וחברים / משפחה.
 6. נסיעות לחיפה, מילא, אבל אם זה נסיעות לאזור תל אביב זה לא יימשך. בפועל זה יכול להגיע לרמה של 3 שעות כל כיוון וחוץ מהזמן שיתבזבז זה גם מתיש. מציע שתקנה רכב קטן שייקח אותך עד תחנת הרכבת הקרובה. וגם זה, רק אחרי שתמצא מקום עבודה לא לפני.
 7. נאות אפק =! פסגות אפק. אחד בקריות אחד בראש העין. טעות בתגובה.
 8. המדהים הוא, שיש אנשים ששמאמינים לדברים האלו. זה מן טרנד כזה שניהיה, קורסים שמציעים לך ידע שיתן לך להתפרנס. אחסוך לכם, הרבה מאוד מהקורסי מנעולנות / שרברבות / מסחר באינטרנט וכל הדומים להם שצצים כל יומיים, ברוב המוחלט של המקרים זה חרטא, בלא מעט מקרים - זה מערכת שלמה של נוכלים שעוטפת אותך. אתן לכם דוגמא של מכר. "נפל" בקורס מנעולנות מסויים שמפורסם. הקורס היה בסיסי מאוד ולא באמת הכין אותו למקצוע. בכלל. אבל לא קצת, טיפה פה טיפה שם - בכלל כלל וכלל. אבל מה, את כל ה"ציוד מנעולנות" נדרש לקנות במחירים מופקעים מאותו קורס. את כל הצילינדרים שהוא כביכול אמור להתקין לאחרים, מקבל במחירים מאוד גבוהים ככה אותו בעל קורס יוצר לעצמו קהל שווי. בהמשך, בעלי ה"קורס" הזה דואגים להזמין לא מעט מה"מתעניינים" ומ"מסיימי הקורס" לכנסים מפוברקים סטייל פרמידה. שזה בגדול - מזמינים אותך לבית מלון באזור המרכז, לערב שבו מציגים לך "טכנולוגיה חדשנית" (מנעול סיני או משהו כזה). שם יש אוכל שתייה וכו' והרצאה בנושא. ה"הרצאה" היא בדר"כ על איזה זבל סיני, שאותו "מפרסם קורס מנעולנות" רוצה לייבא בכמויות. הוא מעלה אנשי "מקצוע" לבמה ושמשבחים את אותו זבל סיני לעילא ולעילא, זורקים מספרים שלא נבדקו ולא יבדקו הכל כדי לתמוך בטענות הספק שיקריות ספק אמיתיות שלהם. ההצגות שלהם מלוות בכפיים מהקהל מכל מיני "שתולים" למיניהם. בסוף ההרצאה הוא נותן מחירים "נמוכים למי שקונה כמות" ומתחייב למלאי לקונים "רק היום". ברמה שאנשים "שתולים" למיניהם מהקהל צועקים "אני 50 ארגזים, עכשיו איפה חותמים ?" "אני גם אני גם שלא יגמר, אני קונה הכל עכשיו מזומן". מיותר לציין שהכל הצגה הכל חירטוט והכל מעשה נוכלות. בסופו של דבר תמצא עצמך עם זבל סיני ששוה עשירית ממה שנטען שהוא שווה, מתקלקל כל יומיים אין אחריות ואין עם מי לדבר.
 9. לא קראתי את כל השרשור. RAZOR מכנית נוחה - לי - מאוד - האישה פחות אוהבת את הרעש - לי פחות אכפת (זה שזה מפריע לה זה בונוס). מאמין שיש אותה במבצעים של סביב ה 400-500. גש לKSP ותראה אם נוח לך להקליד עליה.
 10. תוכל להסביר לפשוטי העם למה כשאיטליה לוקחת כסף מהאיחוד האירופאי הריבית אצלנו עולה ?
 11. לצערו - זה שהוא פושט רגל רק משחק לטובתך. למי שלא יודע או לא מכיר פושט רגל צריך להיזהר מאוד מלהיכנס לחובות חדשים. אם הוא ממשיך לצבור חוב אחרי שאושרה לו הסדר פשיטת רגל, או תוך כדי ההליך, בית המשפט יכול לבטל את ההסדר (או לא לאשר מלכתחילה) ואז יצטרך להחזיר כל שקל שלקח לנושים, ואז גם נפתחת האופציה להוצאה לפועל.
 12. שוב, אתה טוען שזה עלול לגרום לעליית מחירים, אני טוען שזה לא עלול לגרום לעליית מחירים. מי צודק ? זה היופי בכלכלה זה שכולם צודקים, זה מקצוע מומצא שמתבסס על הערכות ועל מודלים מהעבר ולא על שום דבר אבסולוטי. במצב הנוכחי - הרווח של אחד ממוסה, והרווח של אחר לא מומסה. בהינתן שהמדינה רוצה עוד מיסים - הינה לך פתרון שוויוני שפותר בעיית אפלייה ארוכת שנים.
 13. אגב - חיידקים זה לא דבר רע. הטבע מאוזן, אם משהו מתקיים יש סיבה שהוא מתקיים ויש שתלויים בו כדי לחיות. זה נכון לחיידקים, זה נכון לדבורים, זה נכון ליתושים וזה נכון למכת הארבה המטורפת באפריקה שמשומה לא הגיע לחדשות שלנו עדיין.
 14. מס על רווחים מהשכרת דירה הוא המס מוצדק שהזוי שהכשל שוק הזה עדיין מתקיים. יש הוצאות ? כמו כל עסק תדווח עליהם תקבל החזר. מה זה "הטבה גלובלית כדי לא להתעסק" ? אני גם רוצה הטבה כזו בשכר שלי, אני אדווח כמה אני מרוויח, במקום המעסיק ועל פי זה יקחו לי מס. אני מוכן. קנית דירה ב1 מיליון שקל שכבר שילמת עליהם מס, מעולה, אף אחד לא נוגע לך במיליון האלה. אבל כל שקל שתרוויח מההשכרה, כמו כל שקל שהיית מרוויח ממניות בשוק ההון, נדרש לשלם עליו מס. היום זה לא קורה. התאוריה שלפיה מס על השכירות מדירות תגולגל לשוכר היא יפה בתאוריה אבל לא תופסת במציאות. מי שתומך בזה מנסה לרמוז שכאילו בעלי הדירות היום, מתחשבים בשוכרים שלהם ולוקחים כמה שהם צריכים ולא כמה שהם יכולים. שכירות, בניגוד למשכנתא, נגזרת מהמשכורת החודשית אם השכירות גבוהה מדי ביחס למשכורת - אנשים יתפשרו על דירה קטנה יותר במיקום פחות טוב, העיקר שתתאים להם לתקציב, שהוא ידוע מראש כי שוב, זו משכורת, והחוזה הוא התחייבות שנתית קצרה יחסית וניתנת לחישוב פשוט. כמו שהיום אני יודע, שאני לא ייקח דירה בשכירות של 5000 בחודש לא כי אני לא יכול - אלא כי אני לא רוצה כי אני יודע שזה בא על חשבון משהו אחר. ואני מוכן לשלם פחות במקום קצת פחות טוב, דירה יותר קטנה וקצת יותר ישנה.
 15. הסיבה העיקרית להעסקת שירותי נקיון ושמירה דרך חברות קבלן היא כנראה מאותה סיבה שלמישהו שיש לו תפקיד מקצועי אתה קורא בשם שלו ולמנקה, תמיד יקראו "המנקה" ולשומר תמיד יקראו "השומר". זה תפקיד לא יציב והתחלופה בו גבוהה. המשאבים שמושקעים בגיוס מחדש כל מספר חודשים או שבועות זה נטל שרוב המעסיקים מעדיפים לא להתעסק איתו ביחס לעלות נכון או לא נכון - לא יודע. אגב מעסיקת עובדי הקבלן הגדולה בארץ זה המדינה (שמפלגת הליכוד ובנימין נתניהו בראשם).
 16. כן החלונות זה הבעיה כל השאר - פרפקט.
 17. מה שהוא מציע, זה לעזור לחלשים, גם אם ההחלטה של אחת מהן, לא נכונה (לדעתך כן?) מה שאתה מציע, זה לתת לה ולילדים שלה לרעוב למוות. באיזה מדינה אתה הייתה רוצה לחיות ?
 18. עזוב אין מה להסביר. עוד כמה שנים שיהיה לו ילדים הוא יסתכל על הפוסט שלו ויחפש את הכפתור מחיקה. מניח שלקחו בחשבון הפלצות מקלדת כשפתחו את האוף-טופיק.
 19. מזה אני מבין שאין לך ילדים. עזוב אם הסיפור נכון או לא נכון - אמא ל7 ילדים, נשמע לך הגיוני לתת לה ולהם לרעוב למוות בישראל 2020 ? אז כן, אנחנו כן אמורים לרחם עליה וכן אנחנו כן אמורים לתת לה את המינימום (אפילו קצת יותר) כדי שתוכל היא והילדים שלה להתקיים
 20. בפועל זה משהו כמו 10% הפחתה מהמחירון. לא שווה בעליל. אם נראה חדש והרכב מרגיש תקין ועובר בדיקה, הייתי מנסה לרכוש סביב ה35-40. לא ב65 אפילו לא ב50. ממש ממש ממש לא.
 21. גם לי זה היה במקום העבודה הקודם. שים לב שבסופו של דבר, זה אותו הכסף. כלכלית, מקום העבודה אפילו מפסיד קצת מההתנהגות הזו כי את הסכומים האלו היה יכול להשקיע ולקבל עליהם תשואה. במקום זה הוא נותן אותם כהלוואה ללא ריבית וללא הצמדה. חברשך יוצא מרווח מהסיפור לא ברור לי מה התלונה
 22. כל דייר שמיני לא שילם את מלוא דמי השכירות בחודש אפריל 2020. מחקר שכלל 1,525 שוכרים מצא שהקורונה פגעה משמעותית ביכולת לשלם שכירות באפריל. בין השיקולים שהשפיעו על ההחלטה אם לשלם וכמה: רמת ההיכרות עם בעל הדירה ומצבו הפיננסי https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3821791,00.html?ref=ynet
 23. stum

  גנבה של רכבים בעלי מפתח חכם

  במדינה נורמאלית המשטרה הייתה מעכבת את הפרסום, עושה מבצע עוקץ תופסת את הגנב, חברים שלו, והרכב המלווה שלו גורמת להם למכור את כל מי שהם מכירים מהתחום תוך שבוע המילה ברחוב זה "עדיף להמשיך לעבוד בבניין ולא לגנוב מישראלים". אצלנו "תזהרו שלא יקחו לכם אוי אוי אוי חלילה חלילה" בדיחה.
×
×
 • Create New...