Jump to content

sperial

 • פרסום הודעות

  15,785
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

sperial שיחק אותה בתאריך מאי 16

התכנים של sperial היו האהובים ביותר!

מוניטין

273 טוב

אודות sperial

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  בניקוי ראש

צפיות אחרונות בפרופיל

7,699 צפו בפרופיל
 1. לפני הרבה שנים למדתי מתמטיקה יחד עם הסטודנטים להנדסת מכונות. השתמשתי בידע עוד כמה סמסטרים, ומאז הנחתי אותו במדור הידע הלא שימושי שמותר לשכוח.
 2. בוא נמתין לשמוע אחרי שיגמור את סעודת החג. כמובן דמה שמדאיג הוא שמדובר בעליה חדה בקצב גילוי חולים חדשים ב-4 הימים האחרונים, צריך לבדוק לאיזה פונקציה זה מתאים.
 3. @Transporterאתה עדיין חושב שצריך הופעות ענק בזמן הקרוב.
 4. אבל הסיבה לחוסר דמות אב שונה, בדרך כלל לא מדובר באמהות בנות 14. מעניינים גם ההבדלים בגישת הקהילות ושירותי הרווחה לאמהות כאלה. אולי מישהו יוכל לשפוך אור על הנושא.
 5. חפש בתחנות של אלון. בחיפה אני מכיר שואבים בתחנות שלהם בקניון הדרומי ובגרנד. אם יש חך גישה לדייסון או משהו דומה זה פתרון מעולה.
 6. ולממשלת ישראל שנכנעת לכל משב רוח קל. העיקר שצועקים שאין קורונה, ושצריך לשחרר הכל. חייב לומר שזה קרה יותר מהר משציפיתי.
 7. עוד סיבה חשובה שהשחורים גדלים בי אבא בבית היא כיון שבהרבה מקרים מדובר בהריונות של בנות עשרה, עם אב לא ידוע או כזה שעוזב את הלימודים כדי לפרנס את התינוק ונכנס למעגל של עוני ופירוק הזוגיות (אם בכלל היתה קיימת מעבר ליחסי מין מקריים).
 8. ההגדרה של "פעולת מעיים נרומלית" מאד אישית, ותדירות היציאות שונה מאד בין אנשים שונים. לכן אין ברירה, אלא להוועץ ברופא באופן אישי ולא בגורואים של קארזפורום או כל אתר אחר. אם אינו מקבל תשובה מספקת מרופא המשפחה צריך לשקול ייעוץ של גאסטרואנטרולוג, שיוכל לקבוע שמצבו תקין או שצריך לבצע בירור כזה או אחר.
 9. אם הביטוח שלך ( בעצם - הסוכן) משמש רק כצינור להגשת התביעה - לא. אבל, כפי שכתבתי, הוועצי בסוכן לגבי כל התהליך. יש מצב (תאורטי) שיהיה עדיף לך לספוג נזק של 8000 ש"ח מאבדן הרכב הקודם על מנת למנוע מצב של סירוב ביטוח או ביטוח יקר מאד בשנים הקרובות. מצב עדין, ולכן חשובה מעורבות של הסוכן האישי שלך.
 10. אתה צריך לשאול גם למה השחורים מעורבים יותר בפשע. דרך אגב, כערבי אינך חש אפליה?
 11. sperial

  אני שמן - מה עושים?

  תשמע, אני לא רוצה לפגוע במונה המוניטין שלך, אז אני נמנע מלתת לך "רעיון גרוע". אני יכול לומר לך שאחרי גיל 60 קורים לא מעט דברים טובים. כשתגדל תבין 😄
 12. המכונה הזו מיוצרת במזרח אירופה (אני חושב שפולין או סלובקיה). ועדיין מביישת את הפירמה. לוקוס - גם הטכנאי שהחליף לי את המכסה היה מודע לבעיה. אבל המכונה הזו עשתה כל כך הרבה צרות עד שהפעם קנינו מכונה מתוצרת אלקטרולוקס, למרות שבעבר היה לנו ניסיון לא טוב עם מכונה קודמת מתוצרת זו. אחת הסיבות שלא הזמנו כעת טכנא אלא השלכנו את המוכנה היתה שאותה מכונת אלקטרולוטקס בלעה לנו בערך שליש מחיר מכונה חדשה לתיקון שהחזיק שבועיים, ולכן לא ראינו מקום להשקיע בבוש האחרונה.
 13. הנה חוסר ההיכרות שלך עם אוכלוסיות אחרות. לפחות נושא הפנסיה והבט"ל נפתר, כבר לא עומדים בתור בדואר - הכסף עובר לחשבון הבנק. ואז הם הולכים לבנק פעם בשבוע או שבועיים ומושכים מזומן, ואם יש תשלום גדול כותבים צ'ק. המתקדמים ביניהם משתמשים בהוראות קבע, אבל יש לא מעטים שהולכים עם הפתקאות לשלם את חשבונות העיריה והחשמל והבזק במזומן, כמו שאמא שלי היתה עושה לפני 60 שנה (כדי לסבר את האוזן, להורים שלי היה כרטיס בנקומט וכרטיס אשראי בישראל בסביבות 1970 - כאשר אלה היו חידושים בארץ. לחם שלי אין עד היום). ואמנם, קצת סטיה מהנושא, אבל משמעותי לגבי הפתרון של הזמנות מרחוק: אני מכיר אנשים בני 50 ואפילו בני 30 שחוששים לבצע הזמנות במרשתת או בטלפון, או להשתמש בכרטיס אשראי בכלל ובלי העברה פיזית בפרט.
 14. תגיד את זה לאנשים שמבוגרים ממני ב-20 שנה, שלא מחזיקים כרטיס אשראי, לא יודעים לבצע הזמנה במרשתת ואפילו לא מחזיקים טלפון שיכול לקבל SMS. וזו אוכלוסיה לא קטנה. אתה ואני שייכים לקבוצות אוכלוסיה שפתוחות לעולם ולא חוששות מחידושים. אבל יש בארץ הזו קבוצה לא קטנה של אנשים שלא מסתדרים עם כל האמצעים האלה. בוא נחזור כמה חודשים אחורה לכעס העצום על ההחלטה להפסיק את מכירת\טעינת הרב קו על ידי נהגי האוטובוס. האוכלוסיה שנפגעה היא בדיוק אותה אוכלוסיה: אלה שלא מחזיקים בכרטיס אשראי וגם לא בכרטיס דביט או נטען, ואינם מסוגלים לתפעל מכונה אוטומטית.
 15. אז זהו, אם אני מגיע ב-7 בבוקר ואם אני מגיע ב-7 בערב, תמיד יהיו שם מספיק אנשים כדי שיהיה צפוף. וגם הפתרון של הקצאת שעות למבוגרים בעייתי, הן בגלל התנהגות אנשי הצוות (וזה נכון בכל חנות שבה ביקרתי) והן בגלל התנהגות הלקוחות, כולל ריכוז שלהם אם אתה מגביל שעות לקבוצה מסויימת.
×
×
 • Create New...