Jump to content

sperial

 • פרסום הודעות

  15,443
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

41 נייטרלי

אודות sperial

 • דירוג
  מגובב מוביל
 • תאריך לידה 01/01/1991

Personal Information

 • מיקום
  מנקה את הראש

צפיות אחרונות בפרופיל

7,046 צפו בפרופיל
 1. אני מניח שמדובר בנהיגה ללא ביטוח חובה. אם היה לך ביטוח כזה בתוקף אתה יכול להיות שקט (חוץ מסעיף 2 להלן, שתלוי בקיום בטוח צד ג' או מקיף). יש לעניין שלושה מרכיבים: 1. מרכיב פלילי - היית מעורב בתאונת דרכים שבה נפגע אדם. האם קיבלת מהמשטרה הודעה על סגירת התיק? אם כן - הנושא סגור. אם לא - אתה עלול לעמוד לדין, לפי שיקולי החוקר והתביעה המשטרתית. דרך אגב, גם עצם הנהיגה ללא ביטוח חובה בתוקף הוא עבירה חמורה. 2. נזקי רכוש - הדבר שהכי פחות מדאיג אותי. מכסימום תתבע במחירו של קורקנט. 3. נזקי גוף - כאת אתה תלוי במה שעשה הפצוע. אם הוא לא טען לפציעה ולא פנה לטיפול רפואי יתכן שכלל לא תתבע. אם פנה לטיפול אתה עלו להתבע לשלם את הטיפול הרפואי, וגם לפיצוי על נזק שנגרם לפצוע. תאר לך שגרמת לצייר לא להיות מסוגל לצייר או לרופא לא להיות מסוגל לנתח (אפילו רק לתקופה מוגבלת). התביעה יכולה להיות ישירה על ידי הפצוע, או שהוא יתבע את "קרנית" - שהיא קרן המפצה פצועים שאין להם ביטוח חובה לתבוע - והיא תתבע אותך. תביעה כזו יכולה להיות מוגשת עד 7 שנים מהארוע. שאלה לי אליך: האם יש לך סרטון של מצלמת דרך או עדים בלתי תלויים או משהו אחר שיכול לתמוך בטענתך שהרוכב התפרץ לכביש?
 2. אני לא מוטרד מהכשר/לא כשר לפסח. גדלתי בבית שבו הפריזר היה מתמלא בלחם לקראת הפסח, וגם היום אני אוכל ביו"כ. הבעיה היא העומס והצפיפות בסופרמרקטים לקראת החג, ובמקביל, העומס על המשלוחים.
 3. העניין הוא שאף אחד לא יודע למה באיטליה ובספרד המחלה התפרצה בקצב ובקטלניות כה גבוהים ובעיקר שונים מאשר בשאר העולם. אפשר שמדובר במספר גדול של נדבקים בתחילת התפרצות (מודל משחק הכדורגל), אפשר שבהדל בין אוכלוסיות, אפשר שבתגובה שונה של הרשויות ושל האזרחים. אנחנו באמת לא יודעים וכיוון שמשרד הבריאות מכיר היטב את מגבלות מערכת הרפואה הישראלית מישהו החליט להגיב לפי התסריט החמור ביותר.
 4. לא יתכן מודל כזה כיוון שהאפידמיולוגיה של הנגיף כל כך לא ברורה. מה שנראה לי (כצופה בחדשות, לא בחדרי הישיבות) הוא שמשרד הבריאות קיבל החלטות רציונליות בעידן של אי וודאות, אבל תוך צפיה במתרחש באיטליה ובספרד. וכאשר מדינה כמו איטליה מושבתת כבר מספר שבועות הגישה של משרד הבריאות אגרסיבית מאד.
 5. אל תשכחו שאנחנו בתקופת ההכנות לפסח, ואנשים כבר מכינים את המצרכים לחג, מה שמגדיל את כמות הקניות כעת. בעוד שבועיים תהיה צניחה בקניות, כאשר אנשים ייצרכו את מה שהם קונים היום. אשתי נהגה לבצע קניה גדולה (2 עגלות גדושות) מספר ימים לפני הפסח. כיו היא מתחילה את הקניה ברגע שמוצרי הכשל"פ מתחילים להופיע על המדפים ומגדירה אזורים כשרים במחסן ובמקפיא. אני מניח שהשילוב של האגירה לקראת פסח עם האגירה בגלל הקורונה גורם להתנפלות על הסופרים - הן בפיזיים והן באונליין. בינינו, תחשבו על הצרה שתיפול, החל מאמצע השבוע הקרוב, על מי שינקוט במדיניות של קניה מרוכזת ומאוחרת.
 6. וזה בדיוק העניין: אין שום מודל שמאפשר לחזות את הנזקים (הכלכליים) שייגרמו על ידי תגובה יותר מצומצמת כעת. כנראה שהמודלים של משרד הבריאות מראים שדחיית הסגר תגרום נזק יותר גדול, כולל נזק כלכלי. דרך אגב, כבר קיבלנו איזה הקדמה - מה שקורה בבריטניה ובניו יורק. דחו את הסגר, וכעת נאלצו להטיל אותו, על כל המשתמע מכך.
 7. במעבר ליותר מאחד יתווסף לך תפקיד של כוח הפרדה של האו"מ. בתור אב ל-3 בנים זכרים הייתי צריך להקדיש הרבה זמן ואנרגיה למניעת תקריות, עד שהתבגרו וגילו שטוב שיש אחים. לגבי החברה של הילד\ה - אין לי ספק שתהנה ממנה. אם זה לבנות אתה בלגו ואם לענות על ה"מה" וה"למה" בגילים המתאימים.
 8. מלכישוע - כבר הזכרתי: יש פעילות של בדיקת חולים עם תסמינים נשימתיים בלי הקשר אפידמיולוגי או אחר במספר "מרפאות זקיף" - מה שייתן אינדיקציה מסויימת על תפוצת המחלה בין חולים סימפטומטיים. בינתיים אין פעילת לגבי חולים אסימפטומטיים, והדבר היחיד שפורסם הוא שבבתי החולים של הדסה בירושלים נבדק אנשי צוות אסימפטומטיים (לא ברור לי כמה ומה הפרופיל שלהם) ונמצאו 8 נשאים.
 9. מלכישוע - אם לא תשתלט על המגיפה בזמן הקרוב מספר הנפגעים ילך ויגדל והנזק העתידי למשק יהיה עצום. כנראה שאין שום דרך למדל את זה, אבל ההבנה שלי היא שמשרד הבריאות מעדיף נזק חריף אבל קצר כעת על פני הקלה כעת אבל נזק הרב היותר גדול בעתיד - ומדובר בעתיד לא רחוק.
 10. sperial

  טסט לרכב בזמן קורונה

  הבו שלי לקח היום את המכונית לטיפול שנתי - משך אותו עד שהבלמים התחילו לחרוק, ואז זה כבר הפך ליחסית דחוף. במוסך יש רק 5 עובדים והדרכתי את הבחור למסור את המפתחות ולצאת לאויר הפתוח. הבחור גם הוא עובד במפעל חיוני, שנמצא קצת אחרי שומקום, כך שבלי הרכב הוא לא יכול להגיע לעבודה.
 11. נכון. והבוקר 3035- סה"כ נוספו 540 ביממה האחרונה. האופטימיות שלי היתה כיון שביום רביעי בערב היו 2369 מאובחנים ואמש 2693 - שזו עליה של 324 בלבד. אני לוקח את הנתונים מהטלגרם של משרד הבריאות.
 12. תחטא גם את הירקות באלכוהול? אני מניח שהסדרנים עובדים כם כפפות ומסיכות, אם כי איני יודע עד כמה הם יודעים להקפיד על הפרדה והחלפה. בסופו של דבר הם לא עוברים הכשרה של אחות חדר ניתוח. על הרעיון של קניות באישון לילה חשבנו, אבל אני צריך לצאת בבוקר לעבודה (חיוני) ועדיף שאהיה ערני בעבודה ובנהיגה.
 13. זה היה יום קודם. דרך אגב, אתמול פרסמו 3 פעמים.
 14. אין לי ספק שתנור ספירלה בחורף הוא נשק הרבה יותר קטלני. תנור נפט עוד יותר, למרות שהוא מפיץ את הקרינה בתחומי האור הנראה והאינפרא-אדום.
 15. האופטימיות היתה אתמול בערב, כאשר כמות הבדיקות החיוביות ב-24 השעות הקודמות (שים לב, אי כותב "מאובחנים" או "בדיקות חיוביות" ולא "חולים חדשים" או "נדבקים חדשים) עלה ב-320, כאשר בשתי היממות הקודמות המספר היה סביב 430. היום הגלגל התהפך, אם כי, אני מסכים אתך, לא במידה קיצונית.
×
×
 • Create New...