Jump to content

sperial

 • פרסום הודעות

  15,444
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

46 נייטרלי

אודות sperial

 • דירוג
  מגובב מוביל
 • תאריך לידה 01/01/1991

Personal Information

 • מיקום
  מנקה את הראש

צפיות אחרונות בפרופיל

7,053 צפו בפרופיל
 1. חשבתי שהטכנולוגיה עברה מן העולם וששיווק הנורות האלה הופסק. בדוק מה ההספק המכסימלי המותר לגוף התאורה. ראיתי שהנורות מופיעות בקטלוג של " שקע ותקע". אם כך, אולי אצל עוד ספקים. בימים שבהם היו לי נורות כאלה אחזתי בהן עם טישו. תביא בחשבון שצריכת החשמל של הנורות האלה גבוהה מאד ושהן מחממות מאד את סביבתן. אישית העפתי את כולן מהבית.
 2. כי עשרות אחוזים מהאוכלוסיה אינם זוכים לכיסוי של "מקום עבודה נורמלי". ליביו ואור ממש לא מייצגים את האמריקאי הממוצע, ואני די בטוח שגם בארץ הם שילמו תמורת ביטוח בריאות מורחב, פרטי. שלא לדבר על חוסר היעילות שנובע מביורוקרטיה שמנה, הרופאים מבלים המון שעות בטופסולוגיה של הביטוח או מעסיקים אנשי צוות שכל תפקידם הוא "coding" מילוי כמה שיותר שורות בתביעה, ובהתאם לכך, גם פריטת כל פעולה לפרוטות, שכל אחת מצריכה קידוד נפרד מה שמקשה על כל העושים במלאכת התביעות ואישורן ומבזבז זמן ומשאבים יקרים.
 3. שגעון השגיאות. לעצם העניין - ישראל נחשבת למדינה עם שעור נשיאת נשק פרטי (חוקי) נמוך מאד, בקנה מידה של מדינה מערבית. קבלת רשיון לנשיאת נשק אינו עניין של מה בכך. זו גם הסיבה שבגללה העליתי את ההמלצה לחיפוש דיונים קודמים על הנושא.
 4. 1020 - הוא עדיין לא סיים שירות חובה. בניגוד לשירות סדיר שאותו גם אביב כוכבי טרם סיים, שכן "שירות סדיר" כולל בתוכו חיילי חובה וחיילי קבע. אבל השגיעה הזו מוטמעת היטב בקהל. -מוטי- אתה צריך לבדוק אצל פקיד הרישוי מה חסר לך כדי לעמוד בדרישות התבחין. יתכן שלאותם עתודאים אושרה נשיאת נשק בגלל תבחין אחר.
 5. אור, אני חושב שכבו בהרבה דברים בארץ המצב בארה"ב יותר טוב - למי שיכול לשלם. זה נכון גם בארץ. אבל למי שאינו בעל אמצעים המערכת בארץ הרבה יותר נגישה, למעשה אין מצב שיזרקו אותך מהמיון כיוון שאינך מבוטח, או כיוון שאינך מבוטח בביטוח הנכון. אני כבר לא מדבר על המחירים השערוריתיים שגובים הרבה מספקי השירות הרפואי בארה"ב.
 6. זה אכן נראה הגיוני, וזה גם מה שכתבתי קודם. אבל, למשל, בניו אורלינס מייחסים את התפרצות הקורונה (והם כעת אחד המוקדים החמורים ביותר בארה"ב, עד כמה שאני מבין עם כשל מוחלט של מערכת הבריאות), ל-Mardi Gras, שמצטיין במצעדים (אם כי איני יודע איזה פעילויות אחרות מתקיימות שם בצפיפות גבוהה). במהלך השנים למדתי להיות סקפטי מאד, הרבה פעמים מה שנראה הגיוני מתגלה כשגוי במידה זו או אחרת. אז אכן ההגיון הוא שבמקומות סגורים אירוסולים ישארו יותר זמן באוויר (שים לב - אירוסולים, לא טיפות ששוקעות אחרי 2 מ'), אבל זה לא אומר שאין מנגנונים נוספים.
 7. ראיתי את האבסטרקט, שנראה ראשוני לגמרי, מצריך עריכה והבהרות, ועדיין ללא ביקורת עמיתים. מה שאני הבנתי למעשה מה שקורה שם הוא שמדובר ב-11 צברים, אבל מרביתם קטנים, ממוצע ההדבקה הוא 0.6 נדבקים למקרה ראשוני ולמעשה הדבקות המוניות התרחשו רק בשני מקרים (חולים שהדביקו 9 ו-12 מקרים שניוניים). מצד שני, עד כמה שאני מבין את הגרף (וההסבר לו אינו ברור לגמרי), מרבית ההדבקויות הראשוניות דווקא לא היו בנסיבות של מקומות סגורים. אבל, כאמור, האבסטרקט הזה לא כל כך ברור ואולי לא הבנתי נכון. סה"כ, כיוון שאחד ממנגנוני ההסבקה הוא כנראה אירוסול, הגיוני שהוא ישאר מרוכז במקום סגור, בעוד שבמקום פתוח הוא יסחף ברוח וריכוז הנגיפים באוויר ירד מהר. אבל, כמובן, מדובר בהשערה בלתי מבוססת.
 8. כובעי חדר ניתוח ומסיכות מנתחים אינם סטריליים. אני לא מכיר את שרשרת האספקה (ולכך כיוונתי במשפט האחרון, אם לא הבנת זאת), אבל בהחלט את המוצר הסופי. המסיכות והכובעים מגיעים בשקיות או קופסאות לא סטריליות, וחובשים אותם בידיים חשופות, לפני רחצה סטרילית. גם בגדי הצוות אינם סטריליים אלא מגיעים בחבילות מהמכבסה, ורק אנשי הצוות שזקוקים לתלבושת סטרילית לובשים חלוק ועוטים כפפות, טקס שלם לאחר רחיצת הידיים הממושכת והיסודית, שגם היא מבוצעת לפי כללים ברורים.
 9. בבקשה קישור למחקר. השאלה היא מה הצפיפות באותם מקומות פתוחים וסגורים. בכל מקרה, אם יהיה חשש משמעותי מהדבקות בקורונה (או כל מחלה מדבקת אחרת) אנשים לא יגיעו לארועים המוניים - ותהיה זו חתונה של 100 משתתפים או הפועה בפארק הירקון עם כמה רבבות.
 10. שטיפה עם דליים אסורה גם בהיא בחלק מהעיריות\מועצות. צריך להכיר את חוק העזר המקומי. נראה שהנושא לא סגור. אתה יכול לטעון שזו התאווררות במסגרת 100 המטרים המותרים. אני לא בטוח שהשוטר יסכים אתך. חוץ מזה, פסח בעוד 10 ימים. צריך לבער את החמץ, גם ברכב 😉
 11. זה לא מאות\אלפים. הסכנה היא של מאות אלפים. נראה אותך מארגן מסיבות\מופעים כאשר יש סכנת הדבקה כמו החשד למה שקרה במשחק בין אטאלאנטה לולנסיה. אנשים פשוט לא יבואו לאירועים. לך, אישית, הסגר יועיל (בטווח הארוך).
 12. כמי שעקב אחר הארועים בזמן אמת (אם כי לא בשידור חי, ב-1969 עדיין לא הייתה טלויזיה בבית הורי) אני אומר לך חד משמעית שאתה יכול להפסיק לפקפק. אפולו 8 הקיפה את הירח, אפולו 11 נחתה, אפולו 13 התחרבשה ואפולו 18-20 בוטלו. דרך אגב, האם אתה מטיל ספק בכך ש"בראשית" הקיפה את הירח והתרסקה בגלל תקלה בשניות האחרונות, או שגם השידור החי לפני שנה (מינוס כמה ימים) היה פיברוק? לגבי הטכנולוגיה הסלולרית: זה בדיוק כמו הרכב המנועי - היתרונות לחברה האנושים עולים, ובגדול, על החסרונות. לפני שנה - שנתיים היתה בפורום הזה התלהבות גדולה מרכב אוטונומי, במחשבה שהוא ימנע תאונות דרכים. תקשורת 5G היא מרכיב חיוני בכך. הנה צד עם פוטנציאל של הצלת חיים על ידי 5G (פוטנציאל - כמובן שצריך להוכיח שהרכב האוטונומי אכן מונע תאונות).
 13. בוא נתחיל בשאלה יותר חשובה: לאיזה צורך אתה זקוק לאקדח? אני מציע לך לבצע חיפוש בפורום, הנושא הזה נדון כאן יותר מפעם אחת.
 14. היו אין ספור מחקרים. אנשים מחפשים בכוח נזקים של הקרינה הסלולרית, ולא מצליחים למצוא. והאמת היא שגם תאורטית אין כל סיבה לנזק כזה. דרך אגב, כך גם לגבי קפה, שמרוב שניסו להוכיח שהוא מזיק כמו עישון (בכל זאת, פעם אנשים היו מסיימים ארוחה עם קפה וסיגריה), ובסוף מצאו שלא רק שאינו מזיק, אלא כנראה מועיל לבריאות. המכשירים הסלולריים מסכנים את המשתמשים בדרך אחת - על ידי הסחת דעת, למשל בדרך. ואולי גם על ידי השינוי באינטראקציות החברתיות.
 15. בנאור, ההנחה שלך בעייתית, משתי סיבות: 1. יש אחוז קטן של סיבוכים קשים, גם אל צעירים בריאים לכאורה. 2. המחלה חדשה לגמרי, ואף אחד לא יודע מה סיבוכיה לטווח ארוך. לכן, עדיף שתשתדל להשמר מהדבקה, ככל יכולתך. זה לא מבטיח בריאות, אבל משפר את הסיכוי.
×
×
 • Create New...