Jump to content

sperial

 • הודעות

  18,698
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  14

sperial שיחק אותה בתאריך אוגוסט 23

התכנים של sperial היו האהובים ביותר!

אודות sperial

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  בניקוי ראש

צפיות אחרונות בפרופיל

13,132 צפו בפרופיל

הנקודות של sperial

מגובב מוביל

מגובב מוביל (13/14)

1.8 אלף

מוניטין

 1. אבחנה של מיוקרדיטיס אינה עניין פשוט. אבחנה חד משמעית מצריכה ביופסיה של שריר הלב, פעולה מורכבת שסיכוניה בצידה, ונעשית רק במקרים חריגים. אז יש אבחנות "סבירות" שמתבססות על שילוב של קליניקה "סמנים" שהם חומרים המשתחררים משריר הלב כאשר נגרם לו נזק, ובדיקות דימות כמו אקו (אולטראסאונד של הלב) ואם אפשר גם CMR שהוא MRI של הלב. כשמשרד הבריאות ו"כללית" פרסמו לפני שבועיים - שלושה את המחקרים על מיוקרדיטיס אחרי החיסון הם בדקו את הנתונים של כל מקרה חשוד, והתיחסו כמקרה חיובי רק לאלה שעמדו בקריטריונים מקובלים. דרך אגב מחקר של כללית לפני כ-3 חודשיל השווה בין מקרי מיוקרדיטיס אחרי חיסון לבין מקרי מיוקרדיטיס אחרי זיהום בנגיף - ואחרי הזיהום היו פי 3-4 מקרי מיוקרדיטיס. וממקורות נוספים ברור כי מקרים אלה גם הרבה יותר קשים. למיטב זכרוני מדובר במקרה מוות אחד אחרי 5 מיליון חיסונים, אבל המאמרים לא לפני כעת. אנמ נוטה לא להתייחס לכל מיני שמועות שאנשים מפיצים. אפילו מחקרים שמבוססים על דיווחים וולונטריים כמו ה-VAERS האמריקאי הם בעייתיים. המחקרים הישראליים איכותיים כיוון שהם מבוססים על מאגרי מידע עצומים ואמינים, כיוון שהם מבוססים על כל האבחנות של כל אזרחי ישראל (או של כל חברי כללית, במחקר מבילינסון).
 2. הניסיון היחיד שלי בענין הוא שלפני 30 שנה כנראה שהייתי קרבן של זיוף כזה (וכנראה שזו היתה הבעיה הקטנה באותו רכב). בינתיים הטכנולוגיה התקדמה, ובפורום הזה היה לאחרונה דיון על הנושא. אבל כיוון ששנים רבות לא רכשתי רכב משומש מזרים לא התעמקתי בעניין.
 3. בד"כ הנתון הזה מופיע במודעת פרסום הרכב. אם לא - זו שאלה שאתה שואל בפניה הראשונה למוכר. ואם אתה מחליט לראות את הרכב בקש לראות את לוח המחוונים כאשר הרכב פועל (לפחות החשמל) והנתון יוצג עליו. הבעיה - יש אנשים שימסרו בטלפון מידע שגוי כדי לפתות אותך לבוא לראות את הרכב. חמור מזה - יש המזייפים את הנתון המוצג על הלוח. @שביט כשאתה קונה רכב אינך יודע כמה יעלה יישור הקו, כמה יעלה הדלק וכמה תעלה החלפת רצועת תזמון. ועדיין, אתה תתמחר את כל אלה לפי איזה אומדן. כיון שפות"ש אינו םנסיונר שמתכנן את רכישת הרכב האחרון שלו הרי שהכנסת החלפת הרכב כעבור מספר שנים לתחשיב אינו שונה מהכנסת החלפת רביעיית צמיגים או מצבר.
 4. @Sparrow420לפי התקנות בעולם המערבי עליך להכנס לנתיב הפנימי ולצאת ממנו, אסור לך להחליף נתיב במעגל (כשם שאסור לך להחליף נתיב בצומת). בישראל - חור שחור. אין הסדרה, איש הישר בעיניו יעשה.
 5. סורי - אין לי מושג איך אתה מתנהל כלכלית, אבל ההודעה מלפני שעה מראה חוסר מודעות לעלויות החזקת רכב. זה הגיוני, כי מעולם לא החזקת רכב - אבל בשרשור הזה יש יותר מהודעה אחת שמסבירה לך את העלויות. ושים לב שכולן מגיעות לסכומים דומים. אז, כאמור, כולנו מבינים למה אתה רוצה רכב, אבל לאור ההערות שלך מנסים לכוון אותך למה שנראה לנו הפתרון המתאים . דרך אגב, @hans, אני לא בטוח ששכירת רכב היא פתרון לנהג חדש צעיר, כי כנראה שבמצב זה יתקשה לשכור רכב. אבל הרעיון שווה בדיקה.
 6. אצלנו ביקשו מכל עובד לשלוח צילום התו הירוק. ממילא רוב האנשים בבניין הם לקוחות, והם אינם נדרשים לתו ירוק. העובדים הבודדים שאינם מחוסנים נדרשים להציג תוצאות בדיקת קורונה פעמיים בשבוע.
 7. לגמרי. אבל אני מכיר גם חיפאים שמדוושים לעבודה והביתה, ולא על רצועת החוף.
 8. יש הוצאות שנתיות - רישוי, ביטוח, טיפולים. בחלוקה ל-12 ובסטטוס של נהג צעיר ללא ותק ביטוחי הן יכולות להגיע בקלות ל-600-800 ש"ח לחודש: 100 ש"ח לרישוי (בקבוצה נמוכה), 400-500 ש"ח לביטוח (זה 5,000-6,000 ש"ח בשנה), 200 ש"ח לטיפולים (זה מצטבר - טיפול שנתי במוסך יעלה בין 500-1500 ש"ח ויותר (חלק ב-12 לצורך חישוב חודש) תלוי מה נעשה בו, ויש כל מיני הוצאות מחזוריות שמתחילות במגבים כל שנה ומגיעות לסט צמיגים כל 3-4 שנים, גם אם אין נקרים. וכאמור - לשיטתי, ורבים כאן לא מבינים למה, ירידת הערך גם היא חלק מהתחשיב. הרי אם לא תחסוך באופן שוטף איך תחליף את הרכב בעוד כמה שנים? לרכב חדש מדובר ב-800-1000 ש"ח לחודש ויותר, לרכב בן כמה שנים פחות, אבל זה עלול להתקזז על ידי הוצאות יותר גדולות במוסך. על סכומים אלה הוסף דלק, כבישי אגרה, תיקונים קטנים, אולי איזה קנס או השתתפות עצמית בתיקון אחרי תאונה או תיקון של איזה מכה קטנה - כל אלה הם חלק מעלות החזקת הרכב. סתם, דוגמה: לפנינכמה חודשים מצאתי על המכונית שלי מכה, כנראה שאיזו משאית שפשפה את קשת הגלגל. נזק שטחי, אבל מכוער. התיקון עלה 3500 ש"ח ושילמתי מהכיס, כי ההשתתפות העצמית ועלית מחיר הביטוח לשנים הקרובות היו עולות יותר. אלה הוצאות לא צפויות, אבל קורות מדי פעם לכל אחד. @לירון .ה.למה אופניים חשמליים? אולי עדיף לדווש? אנחנו לא מכירים את תוואי הנסיעה של הבחור.
 9. שימו לב שבסרטון שהביא zaf נאמר במפורש שמעגל תנועה אינו כביש מעגלי עם כניסות ויציאות ימינה אלא צומת עם אי במרכזו. דרך אגב, תאור האיתות באותו סרטון הוא בשיטה האנגלוסכסית - איתות בכניסה וביציאה מהמעגל - בניגוד לשיטה הגרמנית של איתות ביציאה בלבד.
 10. sperial

  ביטוח חו"ל

  פספורטקארד הוא מותג חזק מאד - עד כדי כך שהיום הפרסומת של הפניקס היא "לא צריך את הכרטיס האדום"? משך כ-8 שנים ביטחתי עצמי (ואת המשפחה בפספורטקארד) - פעם אחת נזקקתי לו, כאשר מזוודות לא הגיעו. השירות היה זריז מאד: התקשרתי למוקד, קיבלתי PIN ונשלחתי לכספומט הקרוב למשוך 150 דולר (בכסף מקומי). במקרה נוסף אשתי נזקקה לפניה למיון - קיבלתי הוראה לפנות אליהם בסיום הטיפול, אבל התברר שבאותו מקום ביקור במיון הוא חינם, והתרופות שלהן נזקקה עלו איזה 15 ש"ח, אז לא טרחתי לתבוע. מה שיטת העברת הכספים כיום? לא יודע. כבר שנתיים לא נסעתי לחו"ל. אבל אני חושב שכולנו למדנו לשלם באפליקציות בטלפון.
 11. בישראל יש שתי בעיות: 1. אין בתקנות הסדרה של הנהיגה במעגל דו\רב נתיבי (בעולם הגדול יצא לי לנהוג גם במעגלים בני 4-5 נתיבים). 2. חלק מהמעגלים אינם דו נתיביים לכל היקפם אלא רק בחלק מהקטעים, מה שמסבך את הנהיגה בהם. מכל מקום - בכל מדינה מתוקנת בה נהגתי הכללים פשוטים: 1. מהנתיב הימני אפשר לפנמות ימינה או להמשיך ישר. 2. מהנתיב השמאלי אפשר להמשיך ישר, לפנות שמאלה או לבצע פרסה. 3. אסור להחליף נתיבים בתוך המעגל - נכנסת בשמאלי - צא מהשמאלי. 4. זכות קדימה ליוצא מהמעגל - גם אם הוא בנתיב השמאלי (נובע מזכות הקדימה לרכב הנע במעגל). יש כאן סרטון אמריקאי - אבל באירופה הכללים דומים. ודרך אגב - שים לב שהשוטר מגדיר את המעגל כצומת.
 12. פות"ש - אתה לא צריך לחשוש מקניית ואחזקת רכב. אבל אתה צריך להכין שיעורי בית כדי לאזן בין הרצונות ליכולות שלך. חשוב שלא תגרר להוצאות שאינן מתאימות ליכולת שלך. אני אגלה לך סוד קטן: רוב האנשים לא ישימו לב אם אתה מגיע בתחב"צ, ברכב חבוט או ברכב נוצץ ישר מהסוכנות. לכן כדאי לך להסיר את הנראות מרשימת הקריטריונים לרכישת רכב. אם אתה מגיע למסקנה שיש ביכולתך לתחזק רכב ושהוא חיוני הגדר לעצמך תקציב לרכישה ולאחזקה, כזה שיראה לך מספק מצד אחד אבל לאהיעיק על צרכים אחרים (כולל עתידיים), ועם נתונים אלה, כמו על תחזית השחמוש הצפוי ברכב, חזור לפורום, ותקבל ייעוץ לפיממיטב הבנתם של החברים כאן.
 13. @m3x7r3m3 לא כל כך פשוט. ההגדרה של תמרור 121 היא "מעגל תנועה. בצומת שלפניך" (מפוצל לתשי תיבות בטבלה) - הווה אומר שמעגל התנועה הוא צומת, ועל כן פירוש 613 או 813 הוא כמו לפני צומת. זו גם הדרך שאני - וקרוב לודאי רוב הנהגים, יפרשו אותו.
 14. העבודה שלי מול קהל, היכולת לעבודה מהבית לא קיימת. החידוש בשבוע האחרון הוא חיוב העובדים בתו ירוק, כך שמי שלא מחוסן מעודכן (יש בודדים כאלה) מחוייב להציג פעמיים בשבוע בדיקות RADT. הלקוחות כמובן שלא מחוייבים בכלום. יש לי בן אחד שעובד בפיתוח תוכנה - בינתיים עובד היברידי (3 ימים במשרד ויומיים מהבית), אני חושב שזה מעוגן בחוזה העבודה שלו. בן נוסף עובד בתעשה מסורתית כך שחייב להיות במשרד, אבל באותו מפעל היה ניסיון מר עם התפרצויות קורונה, וממה שהבנתי מי שלא מחוסן (או מחלים) נשלח לחפש עבודה במקום אחר.
 15. יש שאלה לא פחות חשובה: למה אתה קורא "כמעט אין שמן" ומה הסיבה לכך? אם מפלס השמן נמצא בין הסימנים במדיד אין מחסור בו. אם הוא פחות מהמפלס המומלץ צריך לדעת למה ובאיזה קצב הוא "נעלם", כדי לדעת האם הוספת שמן מפעם לפעם מספקת או שמא אתה עלול למצוא את עצמך בנסיעה הקרובה עם מנוע הרוס מחוסר שמן.
×
×
 • תוכן חדש...