Jump to content

sperial

 • פרסום הודעות

  15,459
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

66 נייטרלי

אודות sperial

 • דירוג
  מגובב מוביל
 • תאריך לידה 01/01/1991

Personal Information

 • מיקום
  מנקה את הראש

צפיות אחרונות בפרופיל

7,086 צפו בפרופיל
 1. תלוי איזה מתכת. על נחושת 4 שעות. על פלדה 3 ימים https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2004973
 2. הגיוני לגמרי. קודם כל, השתלות דורשות המון משאבים בבית החולים, משאבים שחסרים בימים אלה. שנית, החולים המקבלים את האברים נזקקים לטיפול מדכא מערכת חיסון, הדבר האחרון שהם צריכים בזמן המגיפה.
 3. מלקטים אינם עובדים פרונטליים.. מזומן הוא מעביר מחלות מצויין. מן הסתם אפילו יותר ממזוזות. צריך להפחית כמה שאפשר את המגע הפיזי עם אנשים אחרים, לכן הדגשתי EMV עם tap, כך שלא יהיה צורך למסור את הכרטיס לקופאית או להקיש קוד על המקלדת שעליה הקישו קונים קודמים.
 4. sperial

  תיאום מס בימי קורונה

  אתה לא יכול לבקש תיאום מס. מה שאתה יכול לעשות הוא להגיש דוח שנתי (אם היית שכיר וההכנסות לא גבוהות במיוחד מדובר בדוח קצר). בדוח הזה תרשום את כל הכנסותיך (לפי טופסי 106) וכן גם ניכויים וזיכויים שלהם אתה זכאי, ואם אתה זכאי להחזר תקבל אותו. כמובן שרשויות המס עשויות לגלות שאתה חייב להן כסף ולחייב אותך בהפרשים. אישית לא עשיתי זאת מעולם, שכן חלק מעבודתי היא כעוסק מורשה ואת הדו"ח מגיש עבורי יועץ מס.
 5. אני שואל - אין לי תשובה - האם הקופאיות חוששות לעבוד. בכל זאת, עמודה ממושכת מול קהל לא מוכר. נראה לי שיש צורך בהתקנת חלון מגן על כל קופה ועל הפעלת ה-EMV עם סכום גבוה ל-tap על מנת שהלקוח יניח את הכרטיס על הקורא בלי צורך להקיש קוד ובודאי בלי צורך למסור את הכרטיס לקופאית כמו בשיטה הארכאית שלנו..
 6. אנשים ישנו סדרי עדיפות ויצמצמו הוצאות. יקנו 2 חולצות ולא ארבע - ואז גם היצרנים יצטרכו לצמצם עלויות ולפטר עובדים. זו אחת המשמעויות של מיתון. כמובן שיהיו כאלה שיוכלו להרשות לעצמם להוציא יותר, וש כאלה שאינם יודעים להתנהל, ומצבם יהיה חמור יותר מהיום.
 7. יש שרשור מקביל על פעולת מדיח, ויש התיחסות לנושא. נוזל ההברקה (ובלעז דטרגנט) חיוני למניעת המשקע העכור הזה. אני די מופתע שלא השתמשת בו עד כה, אם כי יש טבליות שיצרניהן טוענים שהן מכילות את חומר ההברקה. כרגיל - RTFM.
 8. כן. אשתי עשתה את זה עד לפני 3 ימים. עכשיו אני נכנסתי לבידוד עצמי אחרי שהתברר שהיתה אצלי לקוחה חולת קורונה, ואשתי לא תקח את הסיכון שהיא נדבקה ותעביר לו את המחלה.
 9. אז טוב שיש איזה ארגון מתנדבים שעוזר להם, אבל לך תדע מתי יגמר לארגון התקציב וסבא וסבתא יצטרכו להשיג אוכל ממקור אחר, קרי הסופרמרקט החביב עליהם. ואז הם יצטרכו לצאת מהבית. אני רואה את החם שלי. איש בן 89 שמבחינה טכנולוגית חי ברבט של 1950. לא מחשב, לא אינטרנט, לא סמארטפון, אפילו את הנוקיה 105 שקניתי לו לפני כמה שנים הוא הכניס למגירה. האיש רגיל לצאת כל יום ולטייל ברחובות, להגיע לשוק ביום א' ולקנות מלפפונים, ולחזור ביום ב' כדי לקנות עגבניות. עכשיו הוא סגור בביתו, כבר לא מסוגל לראות את מסך הטלויזיה כיוון שהסרטים חוזרים על עצמם ועם ההגבלות יש אפילו בעיה להביא לא קניות מהסופר. והאיש הזה מייצג אוכלוסיה לא קטנה שלא יכולה אפילו לבצע הזמנת משלוח כיוון שהוא לא יודע איך לעשות זאת ואין לו אפילו כרטיס חיוב כדי לבצע את ההזמנה. ועם הניתוק שלו מהטכנולוגיה הוא יתקשה גם לבקש סיוע של ארגוני מתנדבים.
 10. @Giant_TA הסיוע הממשלתי לעסקים כשלך הוא עניין להחלטת המדינה. בשביל זה יושבים אנשים באוצר ובנק ישראל והשד יודע איפה עוד ומנסים לחזות מה עדיף: לתמוך בעסקים או לתת להם להתרסק. אלה תחשיבים שיכולים להיות כלכליים קרים לחלוטין או עם התחשבות כלשהי הבעובדים, עם תחשיבי עלות תועלת למדינה. ושים לב שהמדינה לא יכולה להפלות בין עסקים, אז היא תראה את כלל העסקים ותקבע את הכללים בהתאם לשיקוליה. האם זה יהיה לטובתך או נגדך? מי יודע.
 11. @Giant_TA אני מעריך שגם עסקים כשל משפחתך לא יקבלו סיוע ממשלתי, או שיקבלו סיוע מוגבל מאד. אם העסק יתמוטט או יצטמצם מאד העובדים יפוטרו, יקבלו דמי אבטלה ויצטכו למצוא מקום עבדוה חדש, מה שלא יהיה פשוט בתנאים של מיתון עולמי. לממשלה לא יהיה כסף לממן את החילוץ, לקונים לא יהיה כסף למלא את החנויות. אולי מגיע הזמן להתאים את המודל העסקי (תמהיל הסחורה, מיקום החנוות וכו'). אני בטוח שאתם כבר עוסקים בכך כמה שבועות. נושא דמי האבטלה לעצמאיים בעייתי מאד, כיוון שהוא מצריך תיקון חקיקה, וכנסת שלנו מושבתת כבר למעלה משנה - ולפוליטיקאים יהיה יותר דחוף לסדר את העסקים שלהם. @Transporter תגיד לי, סבא שלך יושב בבית. ומה הוא אוכל? מי קונה לו את החלב והלחם? מי דואג לבריאות שלו? בסדר, הוא סגור בבית כבר שבועיים או שלושה, אבל באיזה שלב הוא יצרך להגיע לסופר או למרפאה או למשהו חיוני אחר. ואז התיאוריה שלך על בידוד המבוגרים קורסת. כל זה בלי להתחשב באחוז הצעירים שמסתבכים, שהוא כנראה יותר גדול מכפי שחשבו בהתחלת המגיפה.
 12. @Transporter זה בדיוק מה שכתבתי: אמנם אני לא מכיר את המותגים שהזכרת ואת כיכר המדינה אנימכיר רק ממפות גוגל, אבל כאשר המסחר יתחיל להתחדש אנשים יתחילו לקנות בקטן. וכיוון שהמשבר עולמי הוא ישפיע על כולם לטווח ארוך. זה יהיה דומה ליציאה ממלחמת עולם, לא מפיגוע טרור. זה לא שחור ולבן, זה המצב השחור שנוצר בעולם בחודשיים האחרונים. סוג הארועים שאתה מארגן יידחה בהרבה מאד זמן. יותר מזה, גם ארועים קטנים של 100 איש יראו פתאום גדולים, כיוון שיהיה קושי לממן גם מנה ב-400 ש"ח. המדינה לא תצטרך לתת מענה למותגי היוקרה, או שהם יפחיתו מחירים כדי להיות אטרקטיביים, או שימצאו נישה אחרת, חיונית, או שיתרסקו. כך גם לגבי עסקים שהשוק שלהם ייעלם. המדינה תצטרך לסייע לגופים חיוניים ולאנשים פרטיים.
 13. אתה חושב שהקניונים ייפתחו כל כך מהר? וכאשר הם ייפתחו - הם יחזרו לפעילות של 100%? התחזת שלי - הקניונים ייפתחו בצורה מצומצמת והדרגתית. האזורים הצפופים, כמו מתחמי המזון ובתי הקולנוע, ישארו סגורים עוד חודשים. אז יהיו לנו חנויות בגדים ונעליים ומחשבים וטלפונים, וגם אלה יהיו ריקות כיוון שלאנשים לא יהיה מצב רוח וכסף לקניות של הנאה, אלא רק לצרכים הדחופים. קאסטרו ותמנון יקבלו תוספת לקוחות שיחפשו ביגוד בסיסי. חנויות היוקרה ישארו ריקות. וגם בענף שלך יהיו צמצומים. אנשים יצמצמו ארועים כיוון שהשיטה של תשלום מתוך המתנות תתרסק. לאורחים יהיה קושי לתת מתנות גדולות.
 14. טרנסםורטר - אולי למאמן הכושר אין הוצאות (אני מניח שיש לו קצת הוצאות על רכב שלא ימכור בגלל משבר של כמה חודשים), אבל הספר צריך לשלם שכ"ד וארנונה על המספרה (טוב, דחו את הארנונה, אבל התשלום הזה יגבה באיזה שלב). אין ספק שמדובר בבעיה, והמדינה תאלץ להתחיל לשחרר את הפעילות בהדרגה. אבל הדגש הוא על הדרגה, ועם סדרי עדיפות. ייצור מוצרים חיוניים נמשך, ייצור ליצוא ישוחרר יחסיתמוקדם, הרי המדינה זקוקה להכנסות. ענף הבילויים יששאר סגור או מצומצם מאד עוד הרבה זמן. כבר הסבירו לך, גם אם המדינה תשחרר את הרסן הרי שאנשים יחששו להתקהל. המצב שלך הוא בדוק המצב של שירותים שעוברים תיעוש ואוטומטיזציה, בחרת ענף שלפחות לכמה חודשים, ואולי שנים, יצטמצם מאד. אתה צריך לחשוב איך אתה מתקדם לכיוון עם עתיד. צ'טערת, לא יכול לסייע לך בכך. עריכה: טרנספורטר, אני מקנא בך על האופטימיות. אתה בונה לעצמך עולם ורוד, אבל כרגע הוא צבוע בצבעים קוריאניים (אדום ושחור). המשבר הזה הוא משבר ענק בכל העולם, ואנשים לא ישכחו אותו כל כך מהר. להזכיר לך, בבחירות חודש אחרי מלחמת יום הכיפורים המערך זכה, אבל שלוש שנים אחר כך נזרק מהשלטון. זה הזכרון הקצר של הציבור.
 15. מלונת לא יעלו יותר כי לא יהיה ביקוש. חלקם יהפכו פילים לבנים ויירקבו. זה יהיה תהליך ממושך, לא מעט מהתעסוקה הנכניס ביותר שלהם (כנסים ועסקים) יעברו למרחב האינטרנט. תיירות הנופש תצטמצם כל עוד אנשים יחושו חוסר ביטחון מחוץ לאיזור מגוריהם. וכבר הזכרתי - חמש הארצות שנפגעו ביותר מהקורונה הן גם חמש מדינות התיירות החוץ הגדולות ביותר. טיסות? השד יודע. חלק מחברות התעופה חיוניות לעצם קיום המדינה, שלא לדבר על הכלכלה, אז לפחות חלקן יקבלו את ה-bailout בתנאים כאלה או אחרים. אני קצת עוקב אחרי FR24 ויש שם כל מיני דברים מעניינים, אבל הדבר הבולט הוא שכמעט שאין טיסות נוסעים. לעומת זאת לא מעט טיסות מטען. למה אתה חושב שפתאום הופיעו טיסות בין ת"א להונג קונג (גם אלעל וגם קתאי), או טיסות מטען בין ת"א לוינה? חפש קצת תמונות של מטוסים, תראה מטוסי נוסעים עם חבילות על המושבים. כמובן שחברות התעופה רק מסמלות משהו, יש עוד ענפים כאלה. בגדים יעלו יותר? תלוי מה יקרה במזרח הרחוק וכמובן בעולם ההובלה. להערכתי השוק יתייצב קצת יותר גבוה ממה שהיה לפני 3 חודשים, אבל, זו ספקולציה של הדיוט. סה"כ המשבר יהיה משבר של ביקש - מי שחסר עבודה ירד להוצאות מינימום ומי שיעבוד גם ירוויח פחות (או שלא) וגם יחסוך, הן בגלל הבנת המצב סביבו וגם בגלל אווירת הנכאים.
×
×
 • Create New...