Jump to content

sperial

 • פרסום הודעות

  15,488
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

83 נייטרלי

אודות sperial

 • דירוג
  מגובב מוביל
 • תאריך לידה 01/01/1991

Personal Information

 • מיקום
  מנקה את הראש

צפיות אחרונות בפרופיל

7,109 צפו בפרופיל
 1. דווקא באחד הדיווחים המקודמים של ה-COVID-19 (עוד לפני שנקבע השם הזה למחלה) נתקלתי בהתיחסות לכמות הויריונים המופרשים על ידי חוים שהחלימו לכאורה, בדיווח המוכר על הגרמנים הראשונים שנדבקו (בעקבות פגישה של אחד מהם עם אשת עסקים סינית). אם אני זוכר נכון דובר במספר גדול מאד למרות שקלינית החולים החלימו לחלוטין.
 2. כן ולא. כאשר יצרן מתכנן רכב הוא מייעד אותו לצרכים מסויימים, אבל הן המפיץ והן דעת הקהל משפעים כיד אותו דגם נתפס בציבור. הרי הונדה לא ייעדה את הסיביק להיות ערסמוביל - אבל משך אי אילו שנים הדגם נתפס ככזה. אני מציע לך לקרוא את רשימות שפרסם לאחרונה משתמש הפורום יוחאי71. ברשימות הוא מתאר את ההיסטוריה של כמה דגמי רכב מלפני 50 שנה (ויותר) ותוכל להבין איך אותו דגם או דגמים דומים (הבדלי עיצוב קלים או גדולים) שווקו במיתוג שונה לקהלים שונים. וגם היום - חשוב על דגמי סיאט, סקודה, פולקסוואגן ואודי. מדובר בדגמים שביסודם דומים (כמובן - כל סדרה בתוך עצמה), אבל ממותגים אחרת - האיביזה תיועד לקהל מסויים, הפאביה לקהל אחר ואילו הפולו וה-A3 שוב לקהלים אחרים.
 3. דרך אגב, למשטרה מוקד ייעודי לטיפול בקורונה, כך שאם שוטר עוצר אותך אתה יכול להתקשר ל-100 ולפנות למוקד הזה כדי לנסות לבטל את רוע הגזירה. זה התדריךשקיבלתי מקב"ט מקוםהעבודה שלי (שהואחיוני)
 4. העובדה שאין אפשרות לאשפז את כולם גורמת לשליחת אנשים לאשפוז בית שלגבי הרוב המוחלט ככל הנראה הוא מצויין, אבל בתהליך ההחלטה על מקום האשפוז יש פספוסים והתחמן התורן נשלח הביתה ומנצל את החופש היחסי כדי להסתובב במרחב הציבורי. לגבי ארה"ב - כמו בכל מקום, ההשהייה מהאבחנה עד המוות גורמת להערכת חסר של התמותה. וזאת מעבר לכך שכנראה בארה"ב יש אבחנת חסר משמעותית של המחלה וגם של התמותה ממנה. למשל - לפני כשבועיים התמותה בארה"ב עמדה על 1.5%, לפני שבוע 2.5% ושושום 3.5% - ואחנו לא יודעים לאן תתקדם העקומה.
 5. אני כותב מה אני מעריך שיקרה, לא מה שצריך לקרות. העובדה היא שמפרי בידוד (מונע) מקבלים קנסות. הבעיה היא שאין אפשרות לאשפז את כל החולים המאובחנים, אז שולחים אותם הביתה או למלוניות, לפי קריטריונים של מצב רפואי ושל יכולת ומוכנות להשאר בבידוד. הבעיה היא שההערכה הזו מתבססת על שיחה מרחוק, כך שכנראה לא קשה לפספס את התחמן התורן. למזלנו יש מספיק "מלשינים" - והמשטרה מגיבה. לגבי אחוזי התמותה בארה"ב - המספרים שהבאת חסרי כל משמעות, כיוון שהם גדלים בקצב מהיר מאד. חוץ מזה את התמותה סופרים מבין החולים המאובחנים, לא מכלל האוכלוסיה. כיוון שבארה"ב המגיפה מתקדמת מהר מאד, ובגלל ההשיה של 2-3 שבועות ההסבקה על המוות, המספרים שאתה מצטט לא רלוונטיים (זה נכון גם לגבי התמותה בישראל, אלא שאצלנו יש איזה רושם של בלימה, למרות שסביר שחלק מהרושם נובע מירידה במספר הבדיקות שמתברר שנובע מהצורך להטמיע את המכשור החדש שהגיע).
 6. יש סעיף של הפצת מחלה, יכול להגיע לכמה שנות מאסר. אני מניח שאם לא יהיו מקרים רבים יחליקו את זה או שיסתפקו ב-500 ש"ח. אם התופעה תהפוך נפוצה ימלאו את התאים שפונו.
 7. אשתך עדיין על מטאטא? הגיע הזמן לחדש אותה עם דייסון ספורט. או להושיב אותה כמו חתול על איירובוט. את המטאטא לקנות מהגוי יחד עם החמץ אחרי המימונה.
 8. בינתיים אלעל מבצעת הרבה טיסות מטען - סיון, קוריאה הדרומית ואירופה. ישראייר מבצעת טיסות חילוץ מאירופה (במיוחד מלונדון), וטיסות מטען מעניינות - מבלגארד ועד שנזן. ארקיע כנראה מקורקעת לגמרי, אבל הם היו בצרות קשות עוד לפני המשבר הנוכחי.
 9. עוד תאוריית קונספירציה. בבריטניה בדקו את ערכות בדיקת הנוגדנים שהוצעו להם ופסלו אותן. סה"כ, שוב, מדובר בערכות בדיקה חדשות שמצריכות פיתוח והוכחת דיוק. אתה לא רוצה בדיקות לא רגישות, כאלה שמפספסות הרבה חולים (ומחלימים) וגם כאלה לא סגוליות, כאלה שנותנות תשובות חיוביות במי שלא נדבק. אז כנראה שבשבוע - שבועיים האחרונים מתחילות להגיע לשוק ערכות כאלה, אבל עדיין לא זמינות, לפחות בישראל.
 10. היום התפרסם מחקר ב-Nature Medicine או אחד האחים שלו, שבו לקחו כמה מאות משטחי לוע (או אף) שנלקחו בווהאן מחולים עם תסמינים דמויי שפעת, מאוקטובר 2019 עד ינור 2020 והוקפאו, ועכשיו נבדקו ל-SARS-CoV-2. התברר כי רק 9 מהם (משהו כמו אחוז אחד) היו חיובייםלנגיף הזה, וכולם נלקחו בינואר. אומר משהו על מהלך המגיפה - כמובן, אם אתה מאמין לסינים. העובדה היא שהמאמר התקבל לפרסום בעיתון מכובד מאד.
 11. sperial

  רכב משטרתי, האם הוא שונה?

  התשובה מצויה בגוף ההודעה. ככל הנראה אין כאן מישהו שמסוגל לעשות את החישובים האקטואריים המסובכים האלה. צריך להתחשב בהרב מאד נתונים, שאני מקווה שהמשטרה ומשרד האוצר אוספים. ובסופו של דבר יש תקציב מוגדר וצרכים מוגדרים, ויתכן שמקבל ההחלטות קובע שהוא מעדיף 50 ניידות "פשוטות" על פני 20 ייעודיות, כיוון שהוא זקוק ליותר מ-20 ניידות בשטח וכיוון שהוא מביא בחשבון, למשל, הרס של ניידות בתאונות ובפעילות מבצעית. אני רוצה להאמין שמי שמקבל את ההחלטות מבין למה הוא זקוק ויש לו תקציב מספק. גם זה גורם שיכול לשנות החלטות.
 12. sperial

  המלצה למיטה זוגית

  את הנפילה לארגז מצעים ייחסתי לרעיון הבסיסי של מיטה מיד שניה. וזה מניסיון אישי הזוי. מזרן הוא דבר כל כך אינטימי שלא הייתי רוצה לישון בקביעות על אחד משומש. במלון אני אף פעם לא ישן טוב, למרות שבדרך כלל אני נופל שדוד אחרי יום מפרך. לגבי מיטות של בית חולים - לשמחתי הרבה שנים לא ישנתי בכזו, אבל הזכרונות מהעבר הם של הדבר הפחות נוח שקיים.
 13. נראה לי שיש שלושה גורמים המשפיעים על כך - אם כי מדובר בספקולציה, לא בידיעה: 1. כנראה שפירמידת הגילים של החרדים בארץ יותר צעירה. אין לי הנתונים, אבל זו תחושתי. 2. מערכת הבריאות בארץ קולטת חולים בלי תשלום - כך שאנשים מגיעים לבדיקה בשלב יותר מוקדם. בארה"ב עלויות פניה לרופא או בי"ח גורמים לאנשים לאחר בהגעה לטיפול. שוב, תלוי מצב סוציואקונומי ומודעות. 3. קריסת מערכת הרפואה בניו יורק, שם גם הריכוזים החרדיים שנפגעו במיוחד. לא ייחודי ליהודים.
 14. או המתחרה מבית GM - האופל מאנטה, שלא מעט מבני גילי (תלמידי חטיבה\תיכון בתחילת שנות ה-70) נהגו לגנוב את הסמלים שמאחורי הגלגל הקדמי ולתלות על השרשר.
 15. sperial

  המלצה למיטה זוגית

  לא הייתי קונה מיטה מיד שניה, ובוודאי לא מזרן מיד שניה מיטה היא רהיט שעומד בעומסים גבוהים, ואתה לא רוצה למצוא עצמך באמצע הלילה בארגז המצעים. חוץ מזה, לטעמי כל המנועים האלה מיותרים. קניתי שתימיטות ממונעות - אחת לאחד הבנים כשהיה בן 18 ו משהו כזה, השניה לאמי כאשר עברה לבית אבות והיתה מחשבה שהגבהת המארשות תקל עליה את הכניסה והיציאה מהמיטה. עד כמהשאני יודע הגריז כבר קפא בשתי המיטות מחוסר תנועה. אז מדובר בהוצאה גדולה שבמקרים רבים אינה מוצדקת (בערך כמו הבחור מהשרשור המקיל שרוצה לקנות BMW כאשר תקציבו מוגבל ונסיונו בנהיגה אפס).
×
×
 • Create New...