Jump to content

sperial

 • הודעות

  18,311
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  13

sperial שיחק אותה בתאריך יולי 30

התכנים של sperial היו האהובים ביותר!

מוניטין

1,607 יודע על מה הוא מדבר

אודות sperial

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  בניקוי ראש

צפיות אחרונות בפרופיל

11,905 צפו בפרופיל
 1. איפה הזרמת מים? דרך אגב, אסלה סמויה היא דבר מאוד לא שימושי. 😀. לעומת זאת מיכל הדחה סמוי זה יפה, אבל מסובך לתיקון.
 2. חבורה שהמונח "שקרנים" קטן עליה. מציעים את תרופות הסרק של טראמפ, אלה שהוכח שאינן יעילות, ומתנגדים לחיסון, הכלי שהוכח כיעיל ביותר נגד הנגיף. עשה טובה לאנושות, שים את הפתק הזה במשרפה הקרובה.
 3. sperial

  מחירי הדלק

  כמובן שאין קשר. מרבית הצס על הדלק הוא הלו, שהוא מס קבוע לכל ליטר, בין אם מחירו לצרכן הוא 4 ש"ח לליטר ובין אם 8. השינוי היחיד הוא המע"מ, שהור רכיב יחסית קטן ממחיר הדלק.
 4. sperial

  מחירי הדלק

  לא כל כמה ימים. מחיר הדלק המפוקח נקבע אחת לחודש, לקראת סופו, ומתעדכן בחצות שבין סוף החודש הקודם ל-1 בחודש החדש. המחיר נקבע.לפי נוסחה קבועה שמטרתה לשקף את מחיר הדלק בארצות אגן הים התיכון, וכמובן מושפע משערי החליפין של המט"ח.
 5. דווקא הציות לתקנה הזו יחסית טוב. לא מושלם, כמו לכל תקנה אחרת, אבל בהחלט טוב, ויש גם אכיפה. נושא הנורות קשור לחוסר תשומת לב (בפנסים הקדמיים) ולכך שבאמת קשה לבדוק את האחוריים בלי סיוע. ויש עוד דבר - החלפת הנורות יותר מורכבת מאשר בעבר, אם בגלל צפיפות בתא המנוע, ואם בגלל שימוש בכל מיני נורות מוזרות שלא כל אחדמוצא בקלות. ועניין אחרון: מפעם לפעם אני מעיר לאנשים עלצפנסים תקולים. אפילו הערס הכי מפחיד אומר תודה (ומי יודע מה הוא עושה עם האינפורמציה).
 6. לא אתייחס לתחום עצמו. אבל אני חולק מאד על המונח "הסבה מאוחרת". הכרתי אנשים שבגיל מתקדם ממך ב-5 ואף 10 שנים ויותר עשו הסבות לתחומים עם לימודים ממושכים כמו רפואה ומשפטים. אז במקום להסתכל לאחור (על הגיל) כדאי להסתכל קדימה (על עוד 40 שנות עבודה, שעדיף שתהנה מהן).
 7. נשמע לי אופטימי במידה קיצונית. כמה בני 30 אתה מכיר עם הכנסה זוגית ברוטו של 55000 ש"ח לחודש (עשירון עליון), או, אפילו, 32000 ש"ח לחודש (תשיעי)?
 8. המותג מוכר, ולא מאתמול. לא יכול לחוות דעה כי איני מבין בשמני מנוע, אבל כבר הרבה זמן אני מנסה להבין מה ההבדלים בין שמנים משל יצרנים שונים ומה יתרונותיהם וחסרונותיהם, כל עוד הם עומדים במפרטי יצאן הרכב. לא מצאתי תשובה.
 9. כפי דתמצת יוליאן. ובהרחבה: חפש את חברות הביטוח והסוכנויות הגדולות בגוגל, השאר פרטים באתרים. מובטח שיחזרו אליך, ומובטח שאחרי 2-3 סבבי מו"מ תגיע למצב שבו כבר לא תוכל לרדת בהרבה.
 10. זה בהגדרות באתר או באפליקציה - תחת "שרותים דיגיטליים" או משהו כזה, כל חברה מגדירה את זה אחרת. אתה בוחר ב-SMS וקובע את סכום המינימום לקבלת דיווח. אני בוחר תמיד בסכום הקטן ביותר האפשרי. העסק הזה פועל יפה - לפני 3 שנים, בחו"ל, שילמתי באוטובוס על ידי הצמדת הכרטיס למסופון, האישור מישראכרט היה מתקבל לפני שהמסופון היה משמיע את הביפ.
 11. @SlowRide את רוב ספרי הנהג אפשר להוריד במגוון שפות, רק צריך לחפש. אזב-1990 עוד לא היתה מרשתת והיית צריך לסמוך על הספרים שקיבלת (בד"כ עברית ואנגלית, אבל ראיתי גם ספרים בשפת הבית של היצרן), ב-15 השנים האחרונות הכל גגיל* *ניתן לגיגול, לחיפוש בגוגל.
 12. זה הנזק לשכן. בדוק גם את הנזק של חמותך, צרף אותם, בדוק את תנאי הביטוח (השתתפות עצמית, עלית פרמיה) ואז חשוב האם לשלם מהכיס או להפעיל את הביטוח.
 13. sperial

  מראות מתקפלות

  התקנת מקפל מראות אוטומטי? כי אני מכיר ברכב הזה מקפל מראות ידני, כפתור קטן ליד לחצני החלונות בדלת הנהג, שמקפל ופותח את המראות בלחיצה. אולי כדאי לבדוק את מצבו של כפתור זה.
 14. ההנחה הזו אמיתית. אם המחיר הנומינלי של נסיעה עירונית הוא 6 ש"ח הרי שבתשלום באפליקציה תשלם 6 ש"ח, בערך צבור רק 4.80. אז לך ולי ההפרש של 1.20 ש"ח נראה זעום, אבל כבר נתקלתי באנשים שהפרש כזה יגרום להם להמתין לאוטובוס שעה ויותר (ולשלם תעריף "אזרח ותיק") ולא לנסוע במונית שירות. דרך אגב - חופשי יומי בתוך העיר כדאי החל מ-3 נסיעות ביום, וזה די מקובל בעולם.
 15. תאריך התפוגה של תרופות נקבע על ידי תחזיות של המהנדסים והרוקחים, עם מרווחי בטיחות רחבים מאד. סביר שבהקפאה עמוקה החיסון הזה היה טוב לעוד חודשים ואפילו שנים. אבל מדובר במוצר חדש שטרם נוסה, אזה יצרן הגביל אותו ל-6 או 8 חודשים. סביר מאד שדוגמאות מהאוצוות המוקדמות נדגמות כל כמה שבועות וההרכב שלהן נבדק, ובעתיד יהיה אפשר להאריך את חיי המדף המותרים. @korola סה"כ השמדה של 80,000 מנות מתוך למעלה מ-12,000,000 (כולל המשלוח לקוריאה הדרומית לפני 3 שבועות) זו פגיעה לא רעה. ודרך אגב, מתן המנה השלישית החל ביום ו', ואתמול כל מרכזי החיסון במגזר הערבי פעלו, אבל זה עם חיסונים שסופקו קודם. כאמור, אני קיבלתי את המנה השלישית הבוקר, ואני חייב לומר שהתור לפני עמדת החיסונים היה ארוך גם כשיצאתי בצהריים.
×
×
 • תוכן חדש...