Jump to content

sperial

 • פרסום הודעות

  15,775
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

כל מה שפורסם על ידי sperial

 1. קצת off topic - אבל האסטרונאוטים של נאסא שעומדים להיות משוגרים לחלל בשעות הקרובות הגיעו לכן השיגור בטסלות. בעצם - גם החללית והמשגר הם מבית מאסק.
 2. הפתולוגיה היא חידה, ומה שמצטייר לי שהיא מגוונת מאד. מכל מקום, בזמן האחרון מדברים הרבה על קרישי דם ובכלל פתולוגיה קשה בריאות. נראה כי יהיה צורך במכונות ההנשמה, בכל זאת אאל"ט כמחצית המונשמים שורדים. ולאור ההתנהגות שראיתי בטלויזיה בחגיגת פתיחת המסעדות, יחד עם כל ההתנהלות המופקרת הן של הממשלה והן של הציבור, הערכתי היא שהגל הזה יתרחש הרבה לפני החורף. אפילו תוך חודש. מקווה מאד שאתבדה.
 3. ראיתי עכשיו את הכתבה במארקר. משום מה אתם נצמדים לנושא אבדן התוצר ולא מסתכלים על שאר המאמר. הדבר הבולט הראשון הוא תאור הפרטאצ' הישראלי שום דבר לא נעשה בצורה מסודרת, לא נעשות בדיקות, לא נערך שום מחקר אשר יוכל לכוון את האחרים לניהול מדיניות. זאת בניגוד למדינות האירופיות אליהן בוצעה השוואה, כולן עבדו בתכנית סדורה תוך מעקב וחקר מתמיד. הדבר השני הוא ההתיחסות למדינות מזרח אסיה. כאן יש לי הערה אישית - התרשמותי היא כי הצלחת המדיניות שלהם נובעת משני דברים - האחד הוא ההערכות המוקדמת בעקבות מגיפת הסארס, והשני הוא התנהגות האוכלוסיה הממושמעת. ובמקור אחר קראתי עוד כמה פנינים מהמחקר הזה. מתברר עי יכולת ההנשמה בגל הראשון של הקורונה היה 250 מונשמים, כאשר בשיא היו 140. לקראת הגל השני מומלץ להכשיר 200 רופאים ו-1000 אחיות, ולגייס את כל בתי החולים רק לטיפולי חירום על מנת להגדיל את היכולת ל-350 מונשמים, או 500 אם בתי החולים יתנו רק טיפולים מצילי חיים. ואני שואל - איפה כל האלפים שעליהם דיברו רק לפני חודשיים? מה ייעשו עם אלפי מכשירי ההנשמה שנרכשו ואי מי שיפעיל אותם (חפשו מה כתבתי לפני חודשיים בדיוק על זה, בלי להיות פרופסור וחוקר מטעם מכון כזה או אחר)?
 4. sperial

  הסרת חלודה באמבטיה

  אני חושב שסיבוב של המכסה נגד כיוון השעון יאפשר לפרק אותו ולראות מה מתרחש מתחתיו.
 5. לא מעניין אותי WP, אני מעדיף אתרי רפואה ומדע. כבר הרבה זמן נראה שלדיווח המקורי אין תמיכה במחקרים נוספים, אבל זה שפורסם היום הוא באיכות יותר גבוהה.
 6. ברור שאלוהים נגע בזה. אם זה כשר. או שלא כשר, אז אלהים לא ייגע.
 7. עכשיו מכה לסיפורי טראמפ - מחקר גדול, אמנם תצפיתי ולא אקראי אבל השוואתי על שימוש בשיטות סטטיסטיות לצמצום הטיות, הראה שכלורוקווין והידרוקסיכלורוקווין, בלי או עם שילוב עם קלאריתומיצין או אזיתרומיצין, אינם יעילים לטיפול בקורונה, ואולי אף מזיקים.
 8. כי התיחסתי לחולגי. לא נורא. סה"כ העסק נראה טוב. עדיין לא נרשמתי לאתר האישי, אבל אם אזקק - ארשם. ממילא טביעת האצבע שלי נמצאת במאגר.
 9. לי יש תעודה שעברתי את קו המשווה, על אניה, חתומה על ידי פוסיידון. יוחאי - האם מי מהדגמים האלה הגיעו לישראל? כתבתי שזכורה לי העמסה של מספר מכוניות על אניה ישראלית, אבל איני יודע אם הגיעו ארצה או נפרקו בדרך.
 10. כבר עדיף לטוס ליפאן ולייבא אישית. אפילו בתשלום overweight .
 11. החידה היחידה היא גרמניה ,ומהנתונים שראיתי, שכמובן הם אלה שמופצים לקהל, לא מה שעומד לפני האפידמיולוגים, נראה כי ההתפרצות החלה אצלם במספר יחסית קטן של נדבקים. בישראל הוטל סגר די מוקדם, ברש"פ נהנו מהסגר מול ישראל והבידוד של הנכנסים היה יעיל ביותר, מעבר לכך שמספר הבדיקות ברש"פ קטן כך שכנראה יש תת דיווח על תמותה מקורונה. צריך לשים לב שמספר הנדבקים בגרמניה גדול, לכן לא ברור לי מדוע התמותה יחסית נמוכה. צריך לדעת איך מערכת הבריאות עמדה בעומס, וכנראה, כמו בישראל, המערכת לא קרסה. בניגוד לניו יורק או איטליה. כמה אנקוטות שבהן נתקלתי בשלבים המוקדמים של המגיפה דיברו על העברת חולים למרכזים מתמחים. גמישות כזו בהחלט יכולה להפחית תמותה. מקומות שנמנעו מהטלת סגר ו השתהו אתו סבלו הרבה יותר.
 12. חליל, כמה יצא לך לעבוד ב-ICU? תנסה להפעל ICU עם צוותים לא מיומנים במחלקות מאולתרות אפילו כאשר אין צורך במיגון המטורף של הקורונה. התוצאות יהיו בהתאם. להנשים חולים זו מיומנות שלוקח שנים לפתח, לא כל רופא ואחות שיכולים לסובב שלושה כפתורים יצליחו גם להנשים חולה מורכב. יודע מה? אפילו סתם חולה שמתאושש מניתוח וצריך להמתין על שתפוג השפעת תרופות ההרדמה.
 13. בניו יורק לא היה עומס על מערכת הבריאות? זו כנראה לא אותה ניו יורק שאני מכיר, שבה בתי החולים פרשו מחלקות בחדרי האוכל ואולמות הכנסים וניסו לגייס אנשי צוות מכל רחבי ארה"ב (ומשהו שקראתי היום - היתה להם החוצפה להציע לאחריות 3500-10000 דולר לשבוע, אבל מהרופאים הם ביקשו להתנדב, לשלם בעצמם תמורת המגורים וכמובן לא סיפקו ציוד מיגון). צריך להוסיף שבניו יורק ראש העיר התיחס למגיפה בזלזול וקרא לתושבים להמשיך ולהשתמש, למשל, ברכבת התחתית הצפופה.
 14. מבחינת מספר החולים גרמניה די דומה לאיטליה (180,000 לעומת 230,000). למה המספר יותר קטן ולמה התמותה יותר נמוכה? לא ברור לי, אבל כנראה שמספר הנדבקים הראשוני באיטליה היתה יותר גדול כך שהמגפה פרצה בקצב הרבה יותר מהיר וגרמה לקריסת מערכת הבריאות. אם אתה מסתכל על ההיסטוגרמות ב-worldometers אתה רוה שהתחלת המגיפה באיטליה היתה יותר מהירה.
 15. חפש הודעה שלי לפני כמה ימים עם לוחות הזמנים, במיוחד לגבי איטליה. מה שחשוב אינו תאריך הטלת הסגר אלא כמה ימים חלפו מגילוי מקרה ההדבקה המקומי הראשון עד הטלת סגר. וכאן צריך לתת לממשלת ישראל קרדיט, זה הלך יחסית מהר. אילו היה עוד קצת יותר מהר, יחד עם צעדי בידוד יעילים לבאים מחו"ל, יש סיכוי היום יכולנו להיות בלי מסיכות.
 16. כשאין לך מחסור במים ובשטח זה קל מאד. והכי חשוב, הם אירופים ששמים את איכות הסביבה במקום גבוה מאד בסדר העדיפות. משך הרבה שנים ישראל נחשבה למובילה עולמית בייעור, אבל כנראה שזה נעצר בעשור האחרון. לא הצלחתי למצוא טבלה של ייעור (גידול או קיטון בשטח היערות או מספר העצים) יחסית לשטח המדינה.
 17. אפקטיבי במניעת תחלואה. דווקא הבוקר מצאתי סקירה מרוכזת על נושא המסיכות, עם השוואת בין מדינות שדרשו את עטיתן לכאלה שלא. עקומת ההדבקות ידה באופן חד עם הדרישה הזו. לצערי השארתי את המחקר הזה על המחשב בעבודה, ואגיע אליו שוב רק בתחילת השבוע הבא. לגבי הסגר - אנחנו רואים היטב את ההבדל בין מדינות שלא מטילות סגר או שאחרו בהטלתו לבין מדינות שהקדימו להטילו, גם בצורה פחות קיצונית. או המדינות במזרח אסיה שבהן האזרחים בחרו להסתגר אפילו בלי לקבל הוראה מפורשת מהשלטונות - כיוון שהיה להם ניסיון מר מה-SARS.
 18. כי אני קורא קצת יותר מאשר YNET. הסגר הוכח כאפקטיבי, המסיכות הוכחו כאפקטיביות. וכאשר אני בא לסופרמרקט מה שמגן עלי הוא המסיכה שלך. המסיכה שלי מגנה עליך. אנשים ש"לא מאמינים (השלם את החסר)" הם כמו מתנגדי החיסונים, ובדיוק כמוהם, מסכנים את סביבתם.
 19. sperial

  רכב עד 23k

  הסוזוקי בעל כמה יתרונות - יציב, אמין, חסכוני בדלק, אבל, לפחות בגרסה האוטומטית, לא יספק לפות"ש את אפקט היציאה ברמזור.
 20. בשביל אלה לא צריך את ה"איזור האישי" באתר הממשלה אלא רק את אתר התשלומים של משרד התחבורה (שהוא חלק מאתר התשלומים הממשלתי). הזן את מספר הרישוי ואת מספר הזהות של הבעלים (או הבעלים הראשון אם יש יותר מאחד) והתקדם לבחור תשלום עבור אחד השירותים. אני עושה את זה כבר די הרבה שנים, יותר מכפי שאני יכול לזכור. ההתקדמות לאחרונה - אפשרות להפיק את הרשיון במקום - בהחלט מקלה על החיים.
 21. חליל - המחלה הזו מתבררת מדי יום כהרבה יותר בעייתית ממחלות אחרות, עם תוצאות ארוכות טווח במחלימים. גם אלה מהוות פיגעה כלכלית.
 22. אם משהו אז הם מייצגים underestimation, מה שאומר שבמציאות המצב הרבה יותר חמור.
 23. טרנספורטר - בפעם האחרונה, כדי שתפנים: בישראל זה עם סגר, גם אם מתון. בשוודיה זה עם סגר מינימלי, שזה הרבה יותר קרוב למדיניות שאליה אתה מטיף. כנראה שמדיניות הסגר בישראל תקרב אותך לפעילות יותר מאשר המדיניות הליברלית בשוודיה, אפילו בלי ההתכופפות של הממשלה בפני כל אחד שעושה פו.
 24. לא מעניין אותי אחוז המתים מבין הנדבקים בקורונה, אלא כמה מתו כתוצאה ממחלה זו. יותר מזה - אם אצלנו יש ירידה ניכרת במספר החולים בושוודיה הוא ממשיך לטפס, נכו לשלשום יש בשוודיה לא פחות מ-25,000 חולים מאובחנים פעילים. וזה במדינה שבה מבוצע בערך 40% ממספר הבדיקות שבישראל (מנורמל לאוכלוסיה). רק מראה עד כמה המדיניות השוודית כושלת.
×
×
 • Create New...