Jump to content

pooh-bear

חברים פרימיום
 • פרסום הודעות

  4,722
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  7

כל מה שפורסם על ידי pooh-bear

 1. הייתי מוסיף גם את קיה סול לרשימה אם אתה רוצה ג'יפון. מהרשימה שלך, המאזדה הכי צפופה ופחות מתאימה לשלושה נוסעים מאחור. לא ששאר הרשימה הן בדיוק מיני ואן, אבל הן יהיו עדיפות מבחינה הזו.
 2. כמה רעיונות: 1. וולוו S60 (דור קודם) T5 שהיא לא R-Design (פחות נוחה) 2. פיג'ו 3008 פרימיום / GT (אם תוותר על ה-200 כ"ס) 3. פיג'ו 508 דור חדש, מאוד נדירה, אותו וויתור 4. ג'וליה, רעיון לא רע בכלל, קצת גבולית בתקציב 5. אופל אינסיגניה דור נוכחי, תוכל למצוא את הגרסה החזקה והמאובזרת בתקציב, כמו זו (לא מכיר באופן אישי, סתם דוגמה). פרט לעיצוב הפנים הפושר לגמרי, המון אוטו בלא המון כסף, אבל עשויה להיות בעייתית מבחינת ההכרות של המוסכים המורשים (וירידת הערך, שקשה לצפות).
 3. למיטב הבנתי מדובר בדיוק באותו בסיס מכני, הנירו קצת יותר דומה לג'יפון (אולי תהיה טיפה יותר מרווחת), האיוניק קצת יותר להאצ'בק. לא זוכר בדיוק איזה תתי דגמים יש, בקיה באופן מסורתי ex הוא הדגם המאובזר יותר.
 4. קיה נירו או יונדאי איוניק לדעתי יענו בדיוק על מה שאתה מחפש (אמינות, בטיחות, חיסכון בדלק, אבזור בגרסאות המאובזרות יותר) ומספיק מרווחות לשני ילדים.
 5. הכוונה במוסך מכונאות היא כל מוסך כללי שלא מתמחה דווקא באגזוזים (או בכל התמחות אחרת). אני לא מכיר שממיר קטליטי וזה מחלה ספציפית של פוקוס, וגם אם כן - כדאי לך לטפל בבעיות כשהן קטנות, לא לחכות שיצטברו ויהפכו לגדולות. זה, ביחד עם השרשור השני שפתחת מרמז שכדאי מאוד שתיגש למוסך סביר בזמן הקרוב ותקבל הצעת מחיר והסבר על הבעיות. אם אתה במרכז ומוכן לגשת למוסך מורשה הייתי ממליץ על שי-לי באור יהודה, אם לא אני פחות מכיר.
 6. א. להעלות תמונות של דוגמניות בביקיני, יותר מעניין מסרטוני דיטיילינג של שטיחים ב. להמחיש לך באיזה עולם ראשון אתה נמצא שהבעיות העיקריות בו (אחרי מגיפה עולמית ומלחמה קצרה) הן הסטנדרטים הנדרשים מדוגמנית, ונוחות הכתיבה באתר בגרסת המובייל (והאם שווה לעזוב בגלל זה, כן או לא או אולי) ג. לצאת גבר גבר על מלא ולהראות איזה סטנדרטים גבוהים יש לך.
 7. pooh-bear

  פוטרתי. מה עכשיו?

  לגבי השימוע (ובאופן כללי), אני באופן אישי מעדיף לא להיות במקום שלא רוצים אותי בו. אני מאמין שעדיף משמעותית להיות במקום שמעריכים אותך מכמעט כל סיבה אפשרית. מצד שני, זה באמת תלוי כמה אופציות יש שלך. אם תפרט טיפה יותר לגבי מה עשית ומה הניסיון שלך, תקבל כנראה עצות סבירות יותר, אולי אפילו הצעות רלוונטיות.
 8. כן, אפשר. ממש לאחרונה חידשתי ככה ויזה (גם שלי, איזו מקריות, הסתיימה לה במרץ 20). בגדול, אתה ממלא את ה-DS-160 המקולל (בהנחה שלא היית עסוק ברצח עם, הגירה לא חוקית, טרור או סתם סחר בבני אדם), מצלם את עצמך ומעלה את התמונה (שים לב טוב להוראות, הם די קטנוניים שם), משלם את האגרה (560 ש"ח למשלוח חוזר עד הבית), מדפיס את כל האישורים (רק האישורים, לא צריך את כל ה-DS-160) ואם יש לך קצת מזל מקבל הוראה לשלוח הכל בדואר (אישורים + דרכון + ויזה קודמת + תמונה מודפסת), עם פירוט מדויק מאיפה. שים לב שהם עדיין שומרים לעצמם את הזכות לזמן אותך לראיון, אני פשוט קיבלתי את הדרכון חזרה בדואר, פלוס
 9. אתה כותב "עוד ילדים", ברבים, הייתי שוקל רכבים קצת מרווחים יותר, נניח טויוטה וורסו או פריוס פלוס. לא ציינת תקציב אז צריך לבדוק שמשהו מזה במצב סביר נכנס בתקציב.
 10. תתחדש! יהיה מעניין לראות איך תחזיקו מעמד (אתה, והרכב). לא רוצה לבאס, אבל הבעיות במנוע הזה לא נפתרות ע"י החלפת שמן פעם ב-10,000 ק"מ. הן בכלל לא שם (רובן, לפחות). מבחינת פרקטיות, אין ספק שמדובר ברכב סופר פרקטי, ששום פוקוס אפילו לא תתקרב אליו (היא גם לא תוכננה לעשות את זה). משאר הבחינות, וול, אני פחות בטוח, אבל העיקר שאתה נהנה.
 11. רובוטי? הרבה דברים שקשורים בגיר. הייתי מוותר.
 12. pooh-bear

  רכב חדש 150-160K

  האיוניק החשמלית מגיעה עם המגבלות שלה - טווח, והצורך בעמדת טעינה. אם שניהם לא בעייתיים עבורך, זה יכול להיות כיוון מעניין. אתה יכול גם לבדוק פוקוס סטיישן, שתהיה משפחתית ועדיין יחסית סבירה לנהיגה.
 13. לא קשור רק לתחזוקה. רכב בן 8, לא הניע לי כי הקודנית חסמה אותו. רכב בן 10, הניע אבל לא עבר את ה-10 קמ"ש בגלל מצערת מלוכלכת, בלי שום סימנים מקדימים. גם סטרטר יכול ללכת מעכשיו לעכשיו. בסה"כ, שיט הפנס מפעם לפעם. ברכב ישן יותר זה קורה יותר. לא כל יום,לא כל הזמן, אבל קורה.
 14. אולי אפשר גם לשקול אאוטלנדר ולהשתמש בשורה השלישית אם המקום בשורה השניה לא יספיק. והיי, זה ג'יפ! לא מיני-ואן!
 15. כמו שנאמר, כל רכב יכול להתקע, לרכב בן 10 יש סיכוי גבוה יותר מלרכב חדש. אם הרכב מטופל ואתה תמיד עם יד על הדופק הסיכוי יורד, אבל עדיין קיים, ועדיין גדול מרכב חדש. מצד שני, רכב בן 10 גם עולה הרבה פחות. אז אם אתה יכול ורוצה שלם על רכב חדש - למה לא. ואם לא - תתחזק את הרכב הישן כמו שצריך, ותכין גיבוי לכל מקרה.
 16. זהלא כזה מסובך כמו שאתה חושב. כמו כל דבר בחיים, צריך לדעת על מה מתפשרים. זה נהיה מסובך רק כשמסרבים להתפשר. או שתתפשר על העיצוב ותחפש C4 ספייסטורר (פיקאסו עם שם חדש), ותקבל מלא אבזור (לפחות באקסקלוסיב), שנתון גבוה ומרווח לכל מה שתצטרך, או שתחפש פורסטר ותתפשר על מרווח, אבזור ושנתון (אבל תרוויח יכולות שטח מסויימות). לדעתי - עם 3 ילדים ותקציב מוגבל, זה לא הזמן והמקום לפסול רכבים על עיצוב. קח ספייסטורר. היא עונה על כל מה שהגדרת.
 17. קשה לי להאמין שבג'אז יכנסו 3 כיסאות במושב האחורי. אם זו דרישה מחייבת (ואין לכם כיסאות צרים במיוחד, או שהכיסאות האלו הם בעצם בוסטרים), לדעתי זה פוסל אותה מראש. אני לא מכיר ספציפית את הבעיות ב-THP165, אבל זה לא אפס בעיות. יש שרשור תחזוקה של פיקאסו כזו (ארוכה, אבל זה בדיוק אותו מנוע) של @system_x, יש שם דיון לא קצר בנושא (למיטב זכרוני).
 18. מה הקשר בין הסיריון (שהיא בקושי סופר מיני) לסנטה פה? (ועוד כמה ???) התקציב שלך לא גבוה במיוחד, אם אמינות חשובה לך עזוב את הפוזה וחפש איזו סופר מיני סבירה (וכמה שיותר חדשה), משהו בסגנון קיה ריו / יונדאי i20 / מאזדה 2.
 19. תודה! תודה! תודה! אתה לגמרי צודק, יצאתי חומוס כהרגלי. להגנתי, אני יכול לנסות להגיד שבאופן מאוד לא סטנדרטי, לא אני הייתי האחרון שישב בכיסא הנהג לפני שה"תקלה" התגלתה, אבל זה סתם תירוץ.
 20. לילה טוב, אתמול בלילה גיליתי (לצערי הרב) שהפנס האחורי השמאלי שלי החליט שחשוך לו מדי, והוא לא מוכן להכבות. במילים אחרות: הוא מאיר תמיד, גם שהרכב כבוי ונעול לגמרי. מדובר באור דרך בלבד (לד, במקרה שלי). פירקתי את הפנס ולא מצאתי שום עדות למשהו חריג בפנס עצמו. השארתי אותו מנותק כרגע בשאיפה (לא ריאלית?) לשמור על המצבר. למישהו יש רעיון? וגם אם לא, המלצה לחשמלאי רכב סביר (שפתוח בשישי) במרכז ת"א? תודה!
 21. הכי חשוב: מירב מיכאלי שרת התחבורה. מעניין לאן זה לוקחת אותנו.
 22. חייב לשאול: איפה בישראל אתה מרוויח פי 10 מהשכר הממוצע (כמעט 120,000 ש"ח בחודש, ראה כאן) במשרה שלא תצטרך לעבוד בה קשה מדי והיא מובטחת לך בוודאות? זה מספר שמתחבר לשיאני השכר במגזר הציבורי, אני לא חושב שמדובר במשהו נפוץ במיוחד. גם במגזר הפרטי מדובר בשכר מאוד יפה, לא משהו שאתה מקבל סתם ככה. אלא אם אתה הולך להיות DJ בחתונות, אבל גם הוא עובד לא מעט... מעבר לזה, על מה מדובר באופציה הראשונה? מרגל של המוסד בטהרן? מפקד סיירת מטכ"ל? קצת קשה להבין במה מדובר וכמה זה באמת קשה מהתאור שנתת. ההחלטה גם נורא תלויה בבת הזוג שלך ומה התוכניות שלה. אם גם היא הולכת להיות מרגלת של המוסד, אופציה
 23. הייתי בודק אם אין עדכון תוכנה לגיר. העיה פה שרשור לפני לא המון זמן על מישהו שאמנם היה צריך לתהעקש חזק מול לובינסקי שיעדכנו לו גרסה, אבל אחרי שהצליח טען שההתנהגות של הגיר התעדכנה משמעותית. אני לא חושב שתצליח למכור את הרכב ב-5% פחות, אבל אם כן זה נראה לי מחיר שווה לשלם, בהנחה שאתה באמת לא מרוצה. חבל לסבול כמה שנים טובות בשביל סכום כזה. מצד שני, לא תעשה נסיעת מבחן בפריוס פלוס לפני שאתה עושה את הצעד הזה, חבל להפסיד את הסכום הזה ואז לא להיות מרוצה שוב.
 24. ב-t5,למנוע של פורד יש 240 כ"ס, לוולוו 245 כ"ס. זה משהו שאפשר לחפש ברישיון ב-t4 זה יותר קל - פורד 1.6 ל', וולוו 2.0 ל'. זה יכול לקרות גם ברכב עממי לגמרי, אפילו במיקרה. ה-1,000₪ בחודש על אחזקה - זה ממוצע, כן? 12,000 בשנה על אחזקה נשמע מאוד סביר, אפילו קצת הרבה גם לרכבים כאלה. זה בהנחה שאתה אכן מדבר על אחזקה בלבד, לא כולל ביטוח וירידת ערך.
×
×
 • תוכן חדש...