Jump to content

Kooper

 • הודעות

  635
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • איזה רכב יש לך?
  פיג'ו 108 1.2 2016, ספארק 1.2 2012, פולו 1.4 2001

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Kooper

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

82

מוניטין

1

תכנים שנפתרו

 1. בדיוק בשל המשפט הזה "אין לי כל מושג או הבנה באחזקה כלכלית של כסף" אני ועוד כמה חברי פורום התעכבנו על הנושא. בדיוק בגלל שאין לך שום מושג קלוש באחזקת רכב בפאן הכלכלי. ציינת כמה פעמים במהלך השרשור שאתה מגיע מרקע קשה וללא גב כלכלי תומך. ומשתמע שרכישת הרכב לא מתחשבת עם שיקולים עתדיים, כמו משפחה ולימודים. בנוגע לאחזקה חודשית, יש לך להקצות בחודש לפחות 1,500 ש"ח? יש לך איך לשלם 50,000 ש"ח מבלי לפגוע בחסכונות עתדיים? לא שוללים את הצורך שלך ברכב, אני בעצמי רכשתי והחזקתי כל רכב שבחתימה שלי לבד, אבל צריך להבין את המשמעות הכלכלית שעומדת מאחורי זה. לא לרכוש רכב מגחמה ולהתחרט אח"כ בחובות. לרכוש אותו בצורה מחושבת אחרי שהרצת 300000 פעם את המספרים. נסיעה שנתית מחשבים בערך - כמה ביום תעשה לדוגמה העבודה במרחק 15 ז"א 30 ביום כפול 5 ימים בשבוע. ונניח שבסופ"ש תסע 100 ק"מ נוספים. זה 250 ק"מ לשבוע, כפול 52 שבועות בשנה, זה בערך 13,000 בשנה. מוזמן להחליף את המספרים הללו במספרים שלך.
 2. באיזור תעשיה יש כמה לדעתי.
 3. בלתי אפשרי לעזור לך לבחור רכב ללא ציון של תקציב, נסועה שנתית, תוואי נסיעה, ודרישות מהרכב (משפחה וכו') את כל אלו רשמתי בהודעה הראשונה שלי, ולא ענית/הגבת עליהם. מה שכן הגבת זה שאין לך גב כלכלי, ומהרושם הכללי שהותרת נראה שאין לך הבנה באחזקת רכב בכלל ובעיקר מהבחינה הכלכלית. בהצלחה בהמשך, ותתחדש מהרכב החדש שלך.
 4. אני סבור שיש הרבה דברים כפי שאחרים כמוני ציינו שאפשר "לשתף" כדי להקל על הייעוץ וההכוונה. יש שלל חלופות ומגוון רחב של דרכים להתנייד כפי ששניכם ציינתם.
 5. Kooper

  הסבה לגז

  מה היא הנסועה השנתית שלך ומה צריכת הדלק העכשווית? כמה זמן אתה מתכנן להמשיך להחזיק ברכב?
 6. אני גר ברחובות ולא שמעתי על המגרש הזה בחיים. כן, זהו מגרש פרטי. מגרש/חברת ליסינג/טרייד/השכרה/פרטי, היסטוריית טיפולים מלאה זה בגדר חובה לדעתי. דוח סליקה זה גם חשוב, אך בחלק מן המקרים לעיל הוא לא רלוונטי בשל החוסר בביטוח מקיף.
 7. פירטתי לך באחת ההודעות שלי את החישוב החודשי שלי. מעבר לכך עוד מספר אנשים פירטו לך גם (חלקם אם לא רובם יותר מנוסים ממני בהרבה). רוב המסגרות שנתנו לך כוללות ירידת ערך. הבנת מה זה אומר? אני מזמין אותך לפרט את הסימולציה החודשית לאחזקת רכב כפי שנראה לך. הרבה אנשים ציינו כולל אני שתחילה בכלל רצוי שתעשה סדר "בראש" מבחינה כלכלית. אתה קוםץ מדבר לדבר מבלי להבין ולשמוע מה אומרים. בנוסף, נשמע שהסיבה היחידה שאתה שוקל לקנות רכב כי "מבאס" לך תחב"צ. ציינו פה קודם באחת ההודעות הקודמות (שמקווה שטרחת לקרוא) שלרכוש רכב דורש שני דברים צורך אמיתי ויכולת פיננסית. מהצורה שרשמת עד עכשיו נשמע שאין לך את שניהם. מקווה שתעשה בחירה נכונה ומושכלת. ערב טוב ומבורך - קופר.
 8. ממליץ לך לקרוא את כל השרשור תחילה או לפחות את רובו. מכל הפרטים נכון לכרגע שפות"ש סיפק, הוא לא צריך רכב חדש (בספק אם רכב בכלל) אלא יעוץ פיננסי הולם.
 9. ציינת שהמוכר התחייב בבדיקה. האם הוא באמת שילם לך עלייה בסוף?
 10. אם הרכב לא עבר טיפולים 3 שנים כבר יש בוצה במנוע או התחלה של בוצה. ממליץ לך לבצע יישור קו רציני אם אתה מעוניין לשמור את הרכב לשנים הבאות טפל בו כראוי. טיפול עושים כל מס ק"מ מוגדר, או שנה (לדוגמה כל 15,000 ק"מ או שנה. המוקדם מבינהם) שמנים מאבדים מהתכונות שלהם (לדוגמה הגנה מקורוזיה) אחרי פרק זמן מסויים בגלל התחמצנות. לחלק מהמכלולים (כמו מצבר) יש תוקף. רצועות למינהן מתייבושת גם הן לאחר תקופה מסויימת. במידה והנסועה מאד נמוכה, אולי לא שווה להחזיק את הרכב. בכל מקרה, לעניין שאלת השרשור, אם צריך להוסיף שמן בין טיפולים צריך להבין למה. הרכב שלך הוזנח, וכנראה שורף שמן. באם היה מטופל כראוי יש מצב שלא היה מגיע למצב הזה.
 11. ההערות בגיר ובמנוע כסת"חים. הנזילת מים זו הערה שאישית פחות יוצא לי לראות פה, ולכן ממליץ לך לבחון את הרכב ב7 עיניים. סם הכל נשמע טוב, ואם יש על מה לדבר במחיר משתמעת סך הכל עסקה טובה.
 12. האם קיבלת את תוצאות הבדיקות שרפי רשם לך?
 13. האם יש היסטוריית טיפולים מסודרת? נזילת נוזל הקירור (המים של הראדיאטור) בשילוב תאונה/ות מדליק אצלי נורה אדומה על הזנחה/תיקון רשלני. כמו כן לא מצוין אם מעורבת שלדה. האם אתה מזמין הבדיקה? בכל מקרה, כפי שציינתי במידה ויש היסטוריית טיפולים מסודרת אוכל להגיד יותר.
×
×
 • תוכן חדש...