Jump to content

Moonlight Theory

 • הודעות

  958
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • עמוד הבית שלכם
  http://www.DJWorld.co.il/Forum

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Moonlight Theory

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

29

מוניטין

 1. חשוב מאוד, אני אתאמן איתן אבל דווקא העבודה היא האתגר (כמו אימון, רק שפע אבק+זיעה+קרם הגנה). רציתי איכשהו שה85T יעמדו במשימה, בספק, אבל הדיל הראשון באמאזון יקבע.
 2. קראתי המון ברדיט שדווקא ה-85T בסדר בביטול רעשים פנימיים, נראה אני אחכה להוזלה על אחד מהדגמים ופשוט אזמין. Super_T, kobi_g - אם הגבתם לי אז אני צריך לשמור על מראה עסקי של דיבורית ושלא יבלוט יותר מידי למראית עין, נעול על הסגנון של ה-75T.
 3. ברור שפרטני, אבל אני אהמר על ההזמנה מאמאזון. Gosser1860 תודה
 4. חבר'ה עם 85t, האוזנייה יושבת בבטחה באוזן? מבין שה-75t active עדיפות לפעילות, אבל גם חשוב לי שה-ANC יהיה טוב מאוד.
 5. כל התגובות האחרונות מגלגלות את הדיון בדיון לאיפה שחשבתי לפני שפתחתי אותו, תודה לכל המגיבים!
 6. התוכן שמייצר מהנדס מבנים (זה שמתכנן שהבניין לא יקרוס עלייך, למד 4 שנים, התמחה 3 שנים כדי לקבל רישיון, חתם פלילית על התכנית) שווה פחות בגלל ריווחיות בלבד של ענף. אותה הדוגמא להרבה מהנדסים אחרים (מכונות, מכיר גם כמה מאווירודינמיקה וחלל, אחד מהם R&D אפילו לא יכול לכתוב לך כמה התוכן שלו אקוטי לחיים רבים, אבל מה לעשות, פחות ריווחי וכנראה שאת מרוויח טוב ממנו, חלילה בלי עין ורק ברכה). אגב אם זה לא ברור, זו לא ביקורת, להפך זו הסיבה שאני רוצה להסב, מתאים לי לעבוד בענף שאם יהיה נס ואצליח להפיק את ה"תוכן" גם אקבל תגמול טוב פי כמה.
 7. העניין הוא, שמאחורי הטענה הזו יש סקרי שכר, שני ענפים מאוד גדולים ככה שקל למצוא חבר או שניים לשאול אותם, ולבטל את הטענות על הקפצה כי קרסה איזו מערכת כי זה קורה גם אצלנו (כן גם לאנשי המשרד שצריכים לצאת לפיקוח עליון באמצע הלילה כי מה לעשות, תשתיות בעיקר בלילה, מבנים גם קורה בלילה תלוי פרויקט אך פחות). אם תכתוב לי שלך אישית יש מצוקה עם ההקפצות, השעות השוחקות, המסך שהוא לא פליקר פרי או שהמנהל שלך נתן לך משימה שאתה לוקח הביתה לסופש - אני מבין אותך, הייתי שם וכתבתי את זה במפורש. אז או שאנחנו מסכימים ואני מפספס, או שאתה מדבר על קשיים אחרים שלא פירטת.
 8. מבין מצויין את מה שאתה אומר, לא חושב שזה תחום לבינוניים (כן מכיר את אלה ששורדים ככה אפילו בחברות ותפקידים טובים, אבל הם לא המאסה), ובטוח שהעומס והלחץ קיימים, בערך כמו בכל תחום הנדסי בטח כשהמשכורת דורשת תמורה. אני באמת מנסה להבין מה אתה כותב, מה, שבהייטק יותר קשה מענף הבנייה? תוכל לארוז את זה בטיעון קצת יותר מוצלח משעות עבודה (מוזמן לקפה ואראה לך דו"חות שעות שיגרום למשרד התמ"ת להרים צלצול לכמה מעסיקים) או שכר (תפתח איזו טבלת שכר שתרצה, אני בצד המפסיד, לא משנה אם נזרוק שעתי גלובאלי או שנ"ג), אל תיכנס לשעות לא שעות כי להתחיל ב-6 בבוקר ולהיגרר ליציקה אל תוך הלילה זה לא מראה נדיר, ולהוציא מהנדסים בתפקידי בק-אופיס או כאלה שבאמת בקו ראשון אבל עם מנה"פ שמגבה אותם - יום חופש כדאי שיהיה בחג יהודי או מוסלמי, אחרת תקבל לחץ עצום לבטל אותו (ברמת הלך הביתה, ראיתי יותר מפעם אחת). כן, אני מכיר אישית כמה לא נעים לפתוח לפטופ בחופשה, או באמצע הלילה כי קרה אירוע\פגישה בינ"ל באמצע הלילה, אבל מפה ללהציג את עצמך ברמת הקושי של ענף הבנייה, קשה לי להבין אותך ומאוד הייתי רוצה. אגב, עזוב את הבחור עם העוגיות במטבחון, אתה יודע כמה פעמים אני מתאפק יום שלם (12 שעות כששותים 2-4 ליטר מים, דמיין) לשירותים? האפשרות היחידה היא לפתוח תרוכסן מול פועלים\עוברי אורח, כי אני קבלן משנה, ואז מה אם יש לי טייטל של מנה"פ מי יתן לכל הקבלני משנה להיכנס לו לשירותים.
 9. אני מבין את המקום של התגובות שלהם, אבל כן, אין מה להשוות לא מעט מקצועות הנדסיים או טכניים אחרים. נראה לי שקלטת היטב שאני לא רוצה לפרט מה בדיוק הבעיה עם ענף הבנייה (הנה הגיב לך פה בחור שבאמת מעריך את תגובתו, אבל איך אני בכלל אפרט לו כמה אין לו מושג? על מה אני אכתוב לו על האיומים? זה קל מידי, הוא ישיב שיש לו חבר מתכנן ואיזה קבלן טנדר כבר יכול לאיים עליו, ואז אני באמת אצטרך לפתוח את התיבה), אבל אתה מבין שהחומר האנושי הוא אחת הבעיות הגדולות. סה"כ חוזר ואומר, מי שפה חושב שקשה לשבת 10 שעות מול מחשב אני מסכים איתו כי עשיתי את זה שנים ברמה מבצעית, אבל להגיד שזה קשה יותר מעבודת שטח בשמש כל היום תוך הליכה מעל קיר קוצים על פיגומים, או תכנון מבנים שזו גם ישיבה 10 שעות מול מחשב רק בחצי מהמשכורת בהייטק ועם אחריות פלילית אחריי 3 שנים התמחות, מתבצר בעמדה שלו לחינם, וגם אם העבודות קשות באותה מידה, התנאים לא דומים בעליל. אני אשמח שתשכנעו אותי שאני טועה, תחסכו לי את ההסבה.
 10. לא בטוח כמה אני מחובר לתחבורה, גיאומטריה כן אבל זרימה פחות, אני אקרא עוד קצת. ציפיתי לתגובות האלו, אז עצתי לכם היא לתפוס חבר בהנדסת בניין בתחום הביצוע ולהתלוות אליו ליום אחד, זה יתן לכם פרספקטיבה על עולם אחר. שקלתי להגיב ולפרט לכם איך עדיין הייתי צריך לבצע חישובים ושרטוטים אחריי שסחבתי חצי טון שקי בטון היום, אבל אז הייתי צריך להסביר למה גם לשבת במשרד תכנון זו לא בדיוק חלופה עדיפה, או כל תפקיד שנצטרך לעבור עליו. פשוט תנסו להבין שלא כל מי שרוצה להסב קרא איזו כתבה נוצצת בדה מארקר ובנה על עבודה מהבית והתעשרות מהאופציות, אלא הוא באמת יעשה קפיצה משמעותית בתנאים.
 11. מצוין, תודה רבה אלו בדיוק התשובות שחיפשתי.
 12. לדעתי, כמישהו שיתכן שגייס ולא מעט, ויתכן שגם ישב צמוד למשאבי אנוש שגייסו במאסות, דמיינתי (גם במקצועות שאנחנו דנים עליהם כאן) שראיתי סינונים, לכאורה. סליחה, לא יכול לכתוב את זה באופן לא מרגיז וחייב לסייג הכל. שיהיה ברור, אני בעצמי מאמין שזה קורה אבל לא באופן של שחור לבן, אחרת לא הייתי פותח שרשור עם שאלות תם.
 13. דווקא הכניסה לענף לא מדאיגה אותי, גופים שעבדתי איתם פתוחים בפניי, וגם בלעדיהם הקונספט של אינפיניטי לאב מוצא חן בעיניי (אינטרס משותף להשמה). זו אחת הדחיפות הגדולות שלי לשקול "הייטק", אני מתקשה לראות חיי משפחה בביצוע, מה שמשאיר בעיקר פיקוח או תכנון (יש גם תפקידים ניהוליים, בפועל רואה את המנכ"לים סמנכ"לים ומעריך אותם אבל לא רוצה להיות במקומם), פיקוח זו עבודה שאני מכבד אבל חסר לי ליצור משהו, ותכנון השכר לא מצדיק את הלחץ ואת המשקל שמפעילים עלייך כשיש אילוצים. כי כבר בשלב הגיוס לכאורה מתבצע סינון עקב גיל, כאמור אני לא מהייטק אבל יצא לי לראות לא מעט גיוס כזה מהצד, אבל שוב לכאורה. קראתי בסולידית (בחטף עין וממש לא ווידאתי) משהו כמו 10 שנה ראשונה, 12 שנה שנייה, מניח שהתכוונו לברוטו חודשי ולא לאחוז שאינפיניטי לוקחים ממך. אגב לגבי הלימודים, לא ממש ביקשת עצות אבל מציע שתבדוק מה בדיוק כרוך בהשלמה למהנדס (לפעמים יוצא יותר יעיל ללמוד מהנדס וזהו, לפעמים הנדסאים מצפים שיהיה מסלול ערב ולא תמיד יש ועוד), לגבי המהנדס אמנם יש אתגרים אבל בגדול מי שלא מרים ידיים ופורש יהיה מהנדס (ראיתי מכל וכל שהצליחו לסיים תארי הנדסה ואפילו בציונים טובים). אמבדד זה יפה מאוד, מכיר מצוין וכל הכבוד, תודה על התגובה.
 14. נראה לי שבאת לכתוב זריז ולברוח, תרצה אולי לתת מילה מה אתה חושב עליהם\דומיהם? גיל 33 כרגע (זה הפידבק הכי חשוב לי), הרמתי חדרי שרתים למשל, אבל לא כתבתי קוד.
 15. ANUTKK b מבין כל מה שאמרת, אנשים מחוץ לענף לא יכולים לדמיין יום עבודה, לא משנה אפילו מה התפקיד. כמובן זרקתי באוויר, אבל גם לא פוסל לרוץ עם איזה קאמפ ואח"כ לשלב תואר במתמטיקה למשל. מוזמן להעביר לי פרטים \ לקשר אותי ואעביר את המשרה קדימה. תמיד תוכל לחזור בך ממהלך כזה, ובכל זאת ממליץ שנסה לקבל חפיפה של כמה ימים בתפקיד מאלה שאתה מתכנן עליהם, אני לא זר לתחום למרות שעובד בו בעצמי רק שנתיים ולא הייתי ממליץ לחבר לעשות מהלך כזה אלא אם הוא מאלה שחולמים על בנייה (ויש כאלה, למעשה יש כאלה שהריח של בטון עושה להם שמח). אני לא בטוח שהסברתי טוב, אני לא רוצה לעבוד בתפקיד שהוא בקאופיס נטו כמו מהנדס מכרזים, חשב כמויות ועוד מקומות שבהם לא ממש יוצרים \ מפתחים \ מחשבים מעבר לאקסל, לא מפריע לי אם התפקיד הוא 100% משרדי או משולב. לא יודע לגבי פרויקט BOT, PPP וכו' כבר נוטה לחזור לניהול ופיקוח נטו. הייתי שם, לא מושך אותי אבל תודה על הרעיון. מסכים איתך, אבל אני נהנה מכל התחומים הטכניים בכלל ומחשבים בפרט, ועל כל זה חבילת התנאים הכי טובה היא בהייטק. מקווה שמה שההחלטת ללמוד יתן לך את הסיפוק המבוקש.
×
×
 • תוכן חדש...