Jump to content

bobi

 • הודעות

  838
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של bobi

נהג שודים מדופלם

נהג שודים מדופלם (7/14)

123

מוניטין

 1. לקחת את זה קשה. לא אמרתי לאנשים מה לעשות, רק שאני לא מבין את ההגיון בלעשן את זה וליצור בעיות רפואיות חדשות. אני מודע ליתרונות התיאורטים של קנאביס. אפילו עבדתי לפני כמה שנים במעבדה שבה עשיתי ניסויים שבדקתי איך cbd ו thc משפיעים על התפתחות של גידולי מוח בעכברים. לדעתי הדרך הנכונה לצרוך את זה מבחינה רפואית, זה לבודד את החומרים הפעילים הטובים ולתת אותם בצורה של טבליות, כמו כל תרופה אחרת.
 2. רוב האנשים מעשנים את זה ובכלל מערבבים את זה עם טבק ואז גם מגבירים את הנזק של העישון. גם לשאיפת אוויר חם יש סכנות רפואיות. היה יותר הגיוני שיעשו טבליות עם החומרים הפעילים שבקנאביס ויבודדו בדרך זו גם רק את החומרים המועלים שבו ויעיפו את השאר, במקום לחלק עלים.
 3. לא מבין את ההגיון בקנאביס רפואי. מצד אחד יתכן שלחלק מהחומרים שבו יש תכונות רפואיות טובות, אבל מצד שני עישון שלו הורס את הריאות וגורם לקוצר נשימה ולסרטן ריאות. אז מה עשינו פה? החלפנו מחלה אחת במחלה אחרת? נתקלתי בכתבה הזאת בגלובס שבה מדברים על איך בתי המרקחת בונים על זינוק בהכנסות עם התרחבות השימוש בקנאביס רפואי. אם לא מדובר בחולים סופניים, שנלחמים על להקל עליהם מעט את הסבל בטווח המיידי, אז מה ההגיון בלתת לאנשים עם ריאות בריאות לשאוף עשן?
 4. האם מישהו מחברי הפורום הדביק מדבקה חלבית על הזכוכית של המרפסת? האם זה עמיד, כמה זמן המדבקות האלה מחזיקות בשמש? זה עולה כ 125₪ למ"ר, האם ניתן להדביק את זה לבד? לא מבין את הקטע הזה של זכוכיות שקופות במרפסות, זה לא חדר בבית מלון על חוף הים, אלא דירה פרטית.
 5. bobi

  נגנבו לוחיות הרישוי

  למי יש כוח לכאב ראש הזה? להתחיל לבדוק כל חשבון שבו מחייבים את הרכב, להשוות תאריכים ולהתחיל לחפש מצלמות אבטחה.
 6. מבירור איתם האמצעית היתה על בוסטר, אבל כנראה שבוסטר שלא מתאים לה, היא צריכה משהו יותר גבוה. בנוסף לדעתי החגורה למטה לא צריכה להיות על הבטן, ברוב הבוסטרים יש מקום להשחיל אותה בידיות בצדדים, כך שהיא תהיה יותר למטה. זה מה שהיה קורה לה במקרה של תאונה.
 7. יש לנו זוג חברים טובים שכל הזמן מציעים להסיע את הילד שלנו איתם ברכב. אבל יש להם חוסר מודעות או זלזול בסיסי בחגירה בטוחה של הילדים ברכב. בנסיעה קצרה בתוך השכונה הם בכלל טוענים שלא צריך לחגור. לא נעים לנו לומר לא כדי שהם לא יעלבו, כי בסך הכל הם מציעים לעזור, אבל גם מצד שני כנראה שהילדים לא ישרדו תאונה. מה לעשות? הם שלחו לנו עכשיו תמונה של הילדים שנרדמו ברכב, הם חשבו שזה חמוד. הילד השמאלי והימנית רק עם חגורת בטן כי לא נוח להם עם החגורה על הכתף והאמצעית בלי בוסטר כך שהחגורה גבוה על הצוואר ולא על הכתף.
 8. bobi

  הונדה קלריטי בישראל?

  לדעתי אין שום הגיון ברכבים שמונעים במימן. משקיעים אנרגיה כדי ליצור מימן, רק בשביל להפוך אותו ברכב בתא הדלק לחשמל שמניע את אותו המנוע החשמלי שיש ברכב עם סוללות. במקום להשתמש באנרגיה הזאת (חשמל) כדי להניע את הרכב בצורה ישירה. בלי הפסדי האנרגיה של ייצור המימן, הריאקציה החשמלית שלו ושינוע שלו במיכליות לתחנות תדלוק. לדעתי אין בזה הגיון, יותר יעיל ופשוט לחבר את הרכב ישירות לשקע החשמלי בחניה. מחירי הסוללות הולכים ויורדים ביחד עם הכנסת טכנולוגיות חדשות שפחות תלויות בכמויות גדולות של מחצבים יקרים. סוללה ניתן לעשות מאין ספור דברים, אפילו מתפוחי אדמה😉
 9. זה נראה שלא seres ולא gac תכננו בכל מקרה למכור יותר מ 400 רכבים. אף אחד מהם לא הצליח למכור יותר מחצי מהכמות שהם יכולים. סרס מכרו בסך הכל עד עכשיו 74 רכבים מתוך ה 400 שמותר להם. וגאק מכרו 284 מתוך 800 שמותר להם בשנתיים שהם פועלים. מגבלת הייבוא היא לא מה שעצרה אותם מלמכור יותר רכבים.
 10. האם גם בדגם החדש יש את הבעיה שהנעילה הכידון נשברת וצריך להוסיף עצמאית מנגנון אבטחה נוסף?
 11. שנה וחצי אחרי שהתחיל הייבוא, יוניון מוטורס מפסיקה לייבא את רכבי GAC הסיניים לישראל. בכתבה משתמע כאילו שהיבואן מפסיק את זה בגלל שהרכבים שהיו ללא תקינה אירופאית היו מוגבלים בכמות של 400 רכבים בשנה. כלומר שבשנה וחצי שהם פועלים, כלומר 2 שנות דגם, היה מותר להם להביא 800 רכבים. אבל למרות מה שכתוב בכתבה, בפועל על פי נתוני משרד התחבורה, נכון לעכשיו נמסרו רק 284 רכבים מסוג GAC GE3 שהוא הדגם החשמלי שיובא לארץ. כך שאפילו את הכמות הקטנה שמותר להם לייבא בשנה, הם לא הביאו. לא התנהלות רצינית מצד היבואן. לכתבה. https://www.themarker.com/dynamo/cars/.premium-1.10014353 מאגר הרכבים בישראל של משרד התחבורה. https://data.gov.il/dataset/private-and-commercial-vehicles/resource/053cea08-09bc-40ec-8f7a-156f0677aff3
 12. מדהים. אמרו לכם מתי יתחילו השיווק והמסירות ומה המחיר? האם נראה לך שהם באמת רציניים לגבי הרכבים האלה ומתכננים למכור כמויות גדולות, או להמשיך למכור כמויות קטנות כמו שעשו שעד עכשיו עם הרכבים החשמליים?
 13. bobi

  קמצנות

  היתרון הגדול באיקאה לטעמי הוא בחווית הקניה. הכי קל לחפש ולמצוא שם את מה שרוצים. הכל גלוי, המלאי ידוע ואין הפתעות. לעומת כל הפעמים שקניתי מחנויות ריהוט ישראליות ותמיד היו בעיות, פתאום הידיות שקיבלתי לא היו כמו שהזמנתי והייתי צריך לרדוף אחריהם שיחליפו, נגמר להם הצבע שרציתי אחרי שכבר שילמתי, זמן האספקה הוא לא מה שהם התחייבו אליו. מאז אני קונה רק באיקאה, אין לי כוח להתעסק עם בעלי מקצוע ישראלים.
 14. צודק לא חשבתי על זה. מבירור עם סוכן הביטוח, הוא אומר שאם ממחזרים באותו הבנק אז הביטוח נשאר עם לוח התשלומים הזה, אבל עם שינוי התשלום החודשי בהתאם לשינוי גובה הפרמיה. ואחרי 12 שנים עדיין מפסיקים לשלם. גם ניתן להעביר אותו על שמנו ואז מהשנה ה 13 לקבל אותו בחינם בשבילנו, במידה וכבר אין משכנתא.
 15. לא סביר שאני אקבל איזה חצי מיליון שקלים בעוד 12 שנים.
×
×
 • תוכן חדש...