Jump to content

Derish

 • הודעות

  2,224
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

Derish שיחק אותה בתאריך ינואר 4

התכנים של Derish היו האהובים ביותר!

אודות Derish

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  באירופה או בספרד
 • איזה רכב יש לך?
  Renault Twingo

צפיות אחרונות בפרופיל

4,497 צפו בפרופיל

הנקודות של Derish

כותב. הרבה.

כותב. הרבה. (11/14)

224

מוניטין

 1. כשאין ילדים/משפחה, וכשאתה לא נוהג לצאת לחופשה ביולי-אוגוסט עם כל העדר, ואם העבודה שלך כיפית ולא מרגישה כמו עבודה... אפשר להסתדר גם עם הרבה פחות מ-15. אצלנו בספרד יש 30 יום לפי חוק, ומדי שנה אני פודה 20+ שלא נוצלו.
 2. ממעט הנסיון האישי ומחקר היוטיוב שעשיתי בנושא, יש לזה מספיק שימושים גם בבניה רב-קומתית נמוכה כמו קוטג'ים דו-משפחתיים או מבנים תעשייתיים. ובמזרח אירופה בנו בשיטה דומה "בנייני רכבת" עוד לפני שישים שנה, כך שהיעדר שוק לבניה פרטית לא לגמרי מסביר את זה.
 3. בדיוק לזה התכוונתי. גם בניה טרומית היא לא שיטה רעה, אבל היא הרבה פחות סלחנית לביצוע הרשלני שנהוג בתעשיית הבניין הישראלית.
 4. Derish

  קמצנות

  אתה מכיר אותם אישית או מסתמך על גוגל? כי ראיתי את האתר, אבל לא נראה לי שזה אותה אחת. לדעתי זה פשוט שם קליט שהתפנה והם לקחו.
 5. יש בעיות רציניות של בקרת איכות בתעשייה הזאת אפילו בבניה סטנדרטית, אז בבניה טרומית מפחיד לחשוב איך זה עלול להיראות. כנראה שכמו תמיד, החדירה המסיבית לשוק נבלמת ע"י לובי של יצרנים קיימים או ע"י הפשע המאורגן (לפעמים השניים גם קשורים ביניהם), אבל בהתחשב במשפט הראשון שכתבתי אני לא חושב שזה גרוע בהכרח. גם פל-קל נחשב פעם לשיטה מהפכנית שמזרזת תהליכים ומורידה עלויות.
 6. Derish

  קמצנות

  עם כל הדיבורים פה על רהיטים זולים להרכבה עצמית, אני חייב לציין לשבח את חברת רהיט-להיט ז"ל שישבה באחד ההנאגרים הקיבוציים על כביש 4 ומכרה אחלה תוצרת במחירים הגיוניים. נראה לי שהם מתו עוד לפני איקאה, אבל בטח לא היו שורדים עם הגעתה. עשו אצלנו עבודה יפה מאד במשך קרוב לעשרים שנה (כמה מהם עדיין בשימוש) גם אחרי מספר מעברי דירה, וזכור לי שאפילו השירות היה מסביר פנים. היום כבר לא עושים כאלה... 🤣
 7. Derish

  קמצנות

  יש גם כמה גרושים, שהם חלק לא קטן מקהל היעד... אגב, שמתם לב שאישה שהייתה נשואה בעבר היא תמיד 'גרושה', אבל גבר שיצא ממערכת יחסים לא מוצלחת יכול פשוט לחזור להיות 'רווק'?
 8. Derish

  קמצנות

  התשובה, בין היתר, תלויית גאוגרפיה. בישראל ובאירופה אם תיקנת מוצר ולא קנית חדש - חסכת. בארה"ב - בגדת במולדת וגרמת לאובדן מקומות עבודה של כל האנשים המעורבים במכירתו. מחילה חלקית אפשר לקבל אם שילמת למישהו שיתקן לך, אבל אם עשית את זה לבד... אתה הולך ישר לגיהנום.
 9. מסתבר שקנינו איזו חברת ציוד לגיימרים בשם HyperX, לכן כרגע מעודדים אותנו לרכוש מוצרים שלהם. אני רואה שם מקלדות מכניות (משהו שרציתי לנסות מזמן) ועוד כמה צעצועים שלא ממש יעזרו לי במשרד הביתי אבל יתמכו במניות החברה. יש פה מישהו שיכול להעיד מנסיון על איכותם? כי מהתמונות זה נראה כמו OEM סטנדרטי תוצרת סין.
 10. בגיל 18 ידעתי בעיקר את מי אני רוצה לעשות בחיים, את המה גיליתי לקראת 25 ומאז הוא כבר התחלף כמה פעמים. מה מטרת השאלה/התייעצות, אם אפשר לשאול? או שזו דרך חדשה של הלמ"ס לעשות סקרים?
 11. Derish

  משקפי VR - למישהו יש?

  עצות לעניין כבר קיבלת, אז אני אוסיף אתנחתא קומית:
 12. Derish

  מעבר מ 2 ילדים ל 3

  תארו לעצמכם בפורום מקביל שרוב חבריו נשים דיון דומה על כך שפות"ש חווה ירידה בליבידו אבל בעלה רוצה סקס שלוש פעמים בשבוע. ואז כל שאר הנשים מהנהנות בהכנעה ואומרות "כן, אין כמו בעל נחוש... אם הוא החליט, אז יאללה תפתחי רגליים..." מעניין איך זה היה מתקבל ב-2021. 🙊
 13. הוא היה מהדגמים של הביוקר באותה תקופה, והצדיק מבחינתי את ההשקעה. כיום עומד לצידו המסך החדש שנרכש לפני חצי שנה - ההבדל העיקרי ביניהם הוא בעובי/משקל וברוחב השוליים, איכות התמונה דומה למדי. (כאמור, אני לא מריץ משחקים או יוטיוב ב-4k.)
 14. אני לא עוקב אחרי הטרנדים הנוכחיים, אבל מודה שזה נשמע מסקרן. אפשר קצת קונטקסט? הקטע עם כסא זה שאי אפשר לדעת אם הוא באמת ישפר את חייך או יהפוך למתלה בגדים שסתם תופס מקום בבית. כשיצאנו מהסגר הראשון בשנה שעברה וכולם הבינו שזה יקח עוד קצת זמן, החברה הקצתה לנו תקציב ראשוני לקניה של כסא ו/או מסך נוסף. קניתי כסא שנראה מבטיח, אבל אחרי חודשיים זה הוביל לכאבי גב ברמה שלא הכרתי קודם. אז כשחזרנו במשרה חלקית למשרד, פשוט לקחתי בהשאלה את אחד ממאות כסאות ה-steelcase שכולם פה בשרשורים הרלוונטיים מתלהבים מהם והבאתי אותו הביתה. עברו חודשיים נוספים וגם איתו התחילו כאבי גב, אם כי פחות חזקים ואחרי יותר זמן ישיבה. אני לא רוצה לשרוף עוד כסף על נסיון שלישי, כנראה ששולחן עמידה (שישמש במצב ישיבה חלק מהזמן) יהיה השקעה חכמה יותר. תודה על התשובה המפורטת. אתייחס לכמה מהנקודות: שקלתי לשדרג למסך רחב או קעור, אבל מה אעשה עם השניים הקיימים? אני לא גר בארה"ב ולקנות כל הזמן דברים חדשים זה לא הקטע שלי. אחד המסכים שלי בן 12 (ועובד מצויין), השני נקנה לרגל הקורונה, ואין לי ילדים בבית או מישהו 'להפיל' עליו ציוד בשווי כזה. כרגע אין האב בכלל, אלא תחנת עגינה של פעם שעושה 'קליק' עם המחשב (Elitebook 840 G3). בקרוב אני אמור לקבל מחשב חדש (Zbook) ושם כבר נראה מה נזמין, אבל בכל אופן אביזרים כאלה באים אצלנו ממקור ומתקציב נפרד. איכות האוזניות היא עניין יחסי. לאחרונה שדרגתי לאזניות אלחוטיות Jabra Evolve 75 והן עונות לכל צרכיי מעל ומעבר. קשה לי להצדיק השקעה כזאת בדגמים של בוז כשאני כמעט ולא טס, וגם כשכן זה בעיקר טיסות מקומיות של שעתיים-שלוש מקסימום. מה גם שהן נראות כאילו נפילה אחת על הרצפה תגמור אותן, ובמקצוע שלי שרידות זה עניין חשוב. (אני עדיין מסתובב באתרי לקוחות, שהם מפעלים תעשייתיים ולא משרדים.) מגירות זה לא משהו שעשינו בניינטיז? מה שמים בהן היום? 😀 ציוד רשת (שכבר הוזכר קודם) זה נקודה מעניינת, אבל נדמה לי שפחות רלוונטית אליי. אני לא מתכנת/גיימר/יוטיובר/סטרימר ב-4K, והשימוש שלי ברשת נראה מוגבל בעיקר ע"י התשתית המקומית והכלים הארכאיים של המעסיק שלי. מעבר לכיסוי טוב יותר של שטחים גדולים (אם אעבור לדירה גדולה יותר מה-50 מ"ר הנוכחיים), האם לדעתך נתב חזק יותר ישפר במשהו את חוויית השימוש היומיומית שלי? מן הראוי לציין גם שאני גר לבד, כך שאין פה יותר מדי צרכנים שרבים על התעבורה בו זמנית. לגבי חשבון החשמל - הרוצח השקט זה המזגן, לא המסך והלפטופ. וזה באמת משהו שהמעסיק שלי מתעלם ממנו באלגנטיות, אבל אני פשוט משתדל לקחת בחשבון בדיוני השכר הבאים.
 15. תודה לכולם על התגובות הזריזות, נראה שיש קונצנזוס לגבי שולחן העמידה. והדום לרגליים באמת לא יזיק, כרגע אני עם ארגז של מקדחה למטרה הזאת. תביא את השאר, כי את רוב אלה כבר יש לי 😀. מצלמות זה לא במודה אצלנו (תודה לאל), בדיוק שדרגתי את ציוד השמע לפני שזה הוכרז, ועכבר ורטיקלי נרכש לפני מספר חודשים בעקבות הדיון בפורום. דוק עם מסכים היה עוד לפני הקורונה, זה האלפבית.
×
×
 • תוכן חדש...