Jump to content

ירחמיאל

 • פרסום הודעות

  2,140
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

10 נייטרלי

אודות ירחמיאל

 • דירוג
  נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות)
 1. הנייד הציע לי להתקין "גירסת חיפוש קלה יותר" בשם זה. לא מכיר, לא שמעתי מעולם ואם זה באמת גוגל בגרסה קלה, האם להתקין ולחפש רק דרכו? מהם היתרונות? מהם החסרונות? אם הוא עדיף, למה קיימת עדיין הגרסה הרגילה? ה"כבדה"?
 2. כאמור הבאמיקס בנוי נגד הפצצות, תרתי משמע. הוא חזק פיזית ואיכותי מאד בחומרים שלו, אבל באותו ערב שזוגתי הרימה ידיים, הוא לא הצליח לכתוש שיני שום בתוך תערובת החומוס. הוא אצלנו כבר כמה שנים ללא סימני לאות, יכול לעבוד במשך זמן רב ללא פחד שמשהו יימס או יישרף, אבל כאמור לא מוצלח כל כך לדעתנו ב"איך שהוא לוקח את החומר". אז אני חושב שיש בפנינו 2 אפשרויות: או לרכוש משהו זול יותר, וכשמתפגר אז מחליפים, או לעבור לבלנדר עומד, וכאן שווה כבר להשקיע במשהו עמיד ואמין. לדעתי בלנדר עומד צ.ל. כזה שכבר יישאר לעמוד על השיש באיזו פינה (כמו הקיצ'נאייד שלנו), אחרת לא ישתמשו בו הרבה והוא "לא יהיה ידידותי למשתמש/ת". עוד המלצות לכזה?
 3. אגב יש המלצות לבלנדרים אחרים? אני מתכוון לאלה העומדים ועליהם יש מיכל, הם יודעים בד"כ לכתוש גם קרח וכו'. אני חושב לעצמי - אם כבר עולים בגודל, ניקנה משהו איכותי ואמין.
 4. השאלה שלי מתחלקת בעצם ל- 2: לפי המלצות כאן בפורום, קניתי את הבאמיקס לפני מספר שנים. האמת - קצת התאכזבנו. הוא אולי אמין כמו סוס ערבות, אבל החבר'ה הזולים והפחות עמידים שהיו לפניו עשו את העבודה באותה רמה ואולי - קשה להודות - גם יותר טוב. האם עוד מישהו מאוכזב כאן ממוט הבאמיקס שלו? שאלה שנייה - מהי עמדתכם/ניסיונכם מהבלנדר של נינג'ה? שכנים וחברים ממליצים, אבל יש ממנו המון סוגים והייתי רוצה גם לשמוע מבחינת אמינות. היכן אגב הוא מיוצר ומיהו היצרן האמיתי? הדרישות: הכנת חומוס, ריסוק עשבים (פטרוזיליה וכו'), שום, עגבניות חתוכות וכו'.
 5. סיכוי גבוה שהאטם הזה יקרע. למה לקחת סיכון?
 6. לא שמעתי שקטנועים מתחממים יותר מאופנועים, אבל אם זה נכון, אז אני מניח שזה בגלל אגן שמן קטן יחסית, אילוץ הנובע ממיבנה הקטנוע ונומכו (הנומך שלו). לכן אני שמתי לב לאורך השנים שקטנועים רגישים יותר למפלס השמן שלהם מאשר אופנועים.
 7. תודה רבה לך. אני קורא גרמנית וגם דובר שוויצרית, וחיפשתי את המידע הזה בנרות כי רציתי לשלוח הרצועות למשפחה שלי בשוויץ ומשם אליי. היכן מצאת את זה?
 8. אסביר עצמי מחדש, ובזאת אני סוגר את הנושא מבחינתי. כולכם צודקים, אני טעיתי ולא הסברתי עצמי נכון. לא הייתי צריך להשתמש במילה "סיכוי", כי הייתי צריך לדעת שמיד יקפצו כל אלה שלקחו (או לא לקחו) באקדמיה קורס סטטיסטיקה ופה הייתה הטעות שלי, בעוד שאני השתמשתי עם המילה "סיכויי" כמונח, כמטבע לשוני ולא כגורם מדעי. ובכן, כל מה שאני אומר, לא פחות ולא יותר, הוא שלהגיד שגם בנתניה או בחיפה אפשר להיפגע זאת דמגוגיה בגרוש. כמובן שניתן ליפול גם במקלחת בבית באשדוד ולשבור ת'ראש. אין ספק ואני לא חולק על זה! אבל ויש אבל גדול מאד: והיה ויקרה משהו, העזרה שהבנאדם יקבל כאן בארץ היא עדיפה לאין שעור מה(אין) עזרה שהוא (לא) יקבל אצל המצרים ואף אחד מכם לא יוכל לשכנע אותי שזה אחרת. אני לא אשכח את האמבולנסים שחיכו על הגבול לאישור כניסה ואת הסירוב להליקופטרים להיכנס. אז לענין שלנו ולפות"ש ששאל מה הסיכוי - אף אחד לא ידע להגיד לו ואני אישית במקומו לא הייתי מתפתה למחיר הנמוך ונוסע. זה הכל ובהצלחה.
 9. יוסי, תודה עבור הכוונה. אין קשר להיכן אני גר, כמובן שגוגל היה הראשון שדגרתי עליו. וכמובן שדיברתי עם אישתו של ליבוביץ - אין להם. מנציגות ברנינה בארץ עדיין אין תגובה.
 10. חולגי - לא, אין שם אפשרויות מתיחה לצערי. בבקשה...
 11. שיטת ההתחמקות הזו לא ידועה לי כלל והיא חדשה לי, אני מתאמן עליה בפעם הראשונה. פינדר, אל תגרור אותי להתנצחות ילדותית. ברור שיותר מ- 50% מהישראלים שנסעו למצרים וסיני - חזרו או יותר נכון שרדו, את ארועי הטרור שם. אבל עדיין - האם פות"ש רוצה להיות בקבוצה שיש לה סיכוי לא להיות מטופלת נכון או מהר לאחר פיגוע? אתה יודע מה? לשיטתך: סיכוי קלוש. אבל עדיין, הוא קיים? זאת השאלה. אני לא חושב שהסטטיסטיקה רלוונטית כאן.
 12. אף פעם אל תגיד לאחרים שאתה לא מסכים איתם - שהם מדברים שטויות. אני גם לא אומר לך דברים כאלה. פתח ספרים ותלמד היסטוריה (לא היסטוריה רחוקה כמו מלחמת 1973, אלא בעשור או שניים האחרונים).
 13. חבר'ס, תודה על העזרה והדגם המדוייק הוא: Bernina 125 כאשר המודל הספציפי הוא - Jubilae 125 ולא רשמתי כי רק כעת חזרתי אליה ופתחתי לראות. עימכם הסליחה. אני שוב אומר: אפילו באיביי מצאתי רצועות, אבל אני לא יודע בת כמה הרצועה ומה הביצועים שלה. מצד שני שמעתי פעם רק טובות על שינוי או החלפה לרצועת חוליות גמישה באיזו מחרטה עדינה שמישהו ביצע. לשם אני שואף.
 14. אין שום עזאזל כאן ואין מה להתרגז, וטוב מאד שהוספת בסוף - "בשנים האחרונות".
 15. תודה לכולכם. יש עוד למצוא חגורה פה ושם, אבל מצבה יהיה מן הסתם רופף. אני מחפש חגורה טרייה ואת זה אין. בלית ברירה אפנה אל היצרן בשוויץ, ניראה מה הוא אומר.
×
×
 • Create New...