Jump to content

Liviur

 • הודעות

  4,187
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

Liviur שיחק אותה בתאריך אוקטובר 18 2020

התכנים של Liviur היו האהובים ביותר!

2 עוקבים

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  NJ, USA
 • איזה רכב יש לך?
  Mazdaspeed Miata
 • מקצוע
  iOS Developer
 • עמוד הבית שלכם
  http://liviu.romascanu.net

צפיות אחרונות בפרופיל

3,781 צפו בפרופיל

הנקודות של Liviur

כותב. הרבה.

כותב. הרבה. (11/14)

523

מוניטין

 1. אבל התגמול מניות שלו יהיה שונה משמעותי , והסכום שהולך לקרן השתלמות וקופות גמל גם יהיה גדול יותר משמעותית. יקבל בונוסים בסדר גודל של פי 2-3 וכו... בסוף השנה - זה בהחלט יהיה מספר שונה כמו כן - מתכנת בכיר מאוד עם ניסיון רב (כלומר מעל סיניור מבחינת תפקיד - Staff וכו) - ירוויח בחברה מובילה פי 2 ממה שציינת. ואם נשים את כל זה בצד - אפשר גם לחשוב שאם זה המחיר שהחברה מוכנה לשלם על העבודה שלך - התוצר של העבודה שלך מכניס לחברה בקלות פי כמה מהשכר ברוטו אחרי כל העלויות בונוסים וכו.
 2. זה בערך השכר כולל מניות למפתח בדרג ביניים (בצד הגבוהה של הסקאלה) בחברה מובילה שמשלמת טוב. לסיניור בהחלט יש מה להסתכל למעלה מעבר לזה. מדבר על שכר בסיס + מניות. לא מחשיב בונוס חתימה או בונוסי ביצועים.
 3. ועם מחירי החליפים של מיני ... Good luck with that ... כל דבר חדש עולה הון. (לגמרי אחת הסיבות שהחלפנו את הקאנטרימן קופר S שהיתה לנו) בקיצר - וותר. במיוחד ברכב מודרני , במיוחד באחד עם חלפים יקרים. באופן עקרוני שינויים כאלו צריכים לעבור לזכרוני את אישור מהנדס הרכב של היבואן כדי לבצע שינוי ברישיון גם. אלא אם אתה מכונאי + הנדסאי רכב + יש לך רכב שלם לחלקים בצד במצב טוב - הייתי מתרחק מזה כמו מאש.
 4. מכיוון שלזכרוני דיברנו על זה - זה לא אופייני. נראה שיותר זריקה של הסניף / מראיין מקומי. (מהכירות עם המערכת מבפנים ומראיונות בכמה מהגדולות. זו בדיוק הבעיה - כשאתה בתפקידים מתחילים - רוב התגמול הוא בשכר בסיס. כשאתה מתחיל לעלות - מרכיב המניות הופך משמעותי מאוד (השכר שלי הוא בערך 60/40 בין מניות לבסיס , אם אני כולל בונוסים מבוססי ביצועים שאני מקבל במניות - זה הופך בקלות למעל חצי מהתגמול הכולל שלי במניות) ראיונות לג׳וניור / מיד לבל נראים אחרת לגמרי מראיונות לסיניור - והציפיות והדגשים שם שונים לגמרי. אתה לא משווה דברים מקבילים.
 5. לא אבל שאלות מורכבות יותר שחלק מהפתרון שלהם זה זה. אף אחד לא יגיד לך בא תפתור את השאלה הבסיסית על הלוח אלא יתן שאלה שכוללת מבנה נתונים אלגוריתם וחלק מ״החיים״ גלאסדור הוא בזבוז של זמן הוא לא מעודכן , מוטה מעסיקים ולא כולל מניות. בדרגות סיניור בחברות שהוא ציין מניות יכולות בקלות להיות בין שליש לחצי מהשכר. יש לציין שרוב הleveling מבוסס על הראיונות שכוללים soft skills ומה עשית וראיונות system design. תמיד סכום כל הרכיבים לא כולל בונוסים מבוססי ביצועים. חכה שתראה משכורות אמריקאיות בtier 1 cities. מצד שני חלק מהעלויות מחיה בהתאם. (אבל גם האיכות חיים)
 6. אם אתה לא בטק - אולי אם אתה כן ואלו לא המספרים - הגיע הזמן לנסות לרענן (עדיף אחרי שעשית הכנה רצינית לקראת ראיונות עבודה) המונח הזה - גמפא - הוא בעיקר לישראל עקב זה שחלק מהחברות של faang (נטפליקס) לא כוללות נציגות בארץ בארהב מייקרוסופט אפילו לא בכיוון מבחינת שכר עד שאתה עולה משמעותית גבוהה יותר. ויש חברות שמשלמות הרבה יותר בשוק (יוניקורנים שהונפקו בארהב לדוגמא)
 7. לבקש תמיד אפשר אני אמנם בארה״ב - וגאמפא (חוץ מנגיד גוגל כנגד הצעות מתחרות ופייסבוק) הם כבר לא שיאניות השכר פה (אבל עדיין משלמים נגיד 70-80% עליונים, כאשר הסדר מנמוך לגבוהה הוא בערך מייקרוסופט אפל אמזון גוגל ופייסבוק) אבל התראיינתי גם בכמה גאמפא וגם מחוץ ועבדתי גם באחת. בסופו של יום - נתתי לכולם את אותם טווחים - ואם הם לא עמדו בזה - אז בעיה. חלק מהחברות שלא מגיעות לטווחים שרציתי - פסלתי מראש. ההפרשים בארה״ב הם מאוד משמעותיים (פי 2 כשמדברים על TC - שכר כולל בסיס , מניות ובונוסים מובטחים - אני לא סופר performance based) ואחרת חבל לי ולהם על הזמן. אז כן - תן טווח שאתה מאמין שתגיע אליו אם תקבל הצעה מהחברות גמפא - וגם תציין מול הריקרוטר שאתה מתראיין אליהן במקביל (לא מזיק - אפילו מועיל). מה שכן - בחברות הגדולות עם דרגות ברורות ואחריות ברורה - כדי לעבור כSenior ולא לקבל Downlevel לMidlevel - אתה צריך להיות חריף מאוד בראיונות. עניין השנים - בלי ניסיון בסקייל שלהן הוא לא עדות לזה שמגיע למשהו להיות סיניור כי הדרגות מאוד מובנות והאחריות וציפיות שבאות איתן מאוד שונות (ועקב כך - בחלק מהחברות - דרגות לפני סיניור יכולות להיות דרגות קריירה - כלומר שאתה יכול עקרונית לבלות בהן לעד ולהגיד שאתה לא מעוניין / יכול לקחת עוד אחריות) הבעיה העיקרית שלך זה שיש לך ציפור אחת ביד ו2 על העץ. לא בטוח שתעבור את 3 הרעיונות האלו, ולא בטוח שלא תקבל downlevel. בגוגל לדוגמא - התהליך מ א ו ד ארוך. במאמר מוסגר - תלוי בסקופ שהיה לך - הייתי שוקל לבקש כבר L6 בגוגל וכו. זה נשמע גבוהה יותר ממה שאני מכיר בכ10-15 אלף (אבל אני לא סופר מעודכן בישראל) https://www.levels.fyi/Salaries/Software-Engineer/Israel/ אבל זו נקודת יחוס לא רעה והגירסא האמריקאית כדי להשוות את הדרגות בין החברות: https://www.levels.fyi/?compare=Google,Facebook,Microsoft&track=Software Engineer אני מקווה שאתה במקביל - לראיונות עם הגדולות - עושה הכנות בהתאם (Cracking the coding interview + leetcode) הציפיה בחברות כמו גוגל ופייסבוק היא פחות או יותר מדיום ב20 דקות - פתור נכון ואופטימלי. תרגיש חופשי לשלוח לי בפרטי - כאמור - גם עבדתי בגאמפא אחת, עברתי ראיונות בכמה, וראיינתי לא מעט + עובד בעוד חברה שמשלמת לא פחות (אם לא יותר מרובן)
 8. אשכרה כתבתי למטה שזה למטרות פרסום ... גם בזה היו דיונים דיי ארוכים לגבי המאגר הספציפי שקראתי. בעיקר בהקשר של זכויות יוצרים ודחיפה לשם מצד חברות. זה קצת יותר מסובך מזה. אני אנסה אבל קצת לתמצת את הנקודה שלי - החברה בסופו של יום היא מסחרית - והשאלה הבסיסית ביותר היא: האם אתה סומך עליה - ברמת הכוונות. אם אתה לא סומך על אפל ועל גוגל - נקודת הפתיחה שלך בעייתית - כשזה ב99.9 אחוז המכשיר האלקטרוני העיקרי שדרכו עובר המידע שלך (עוד לפני שמגיעים לגיבויים - ואז אם מוסיפים את המחשב הביתי - כנראה שגם מייקרוסופט במיקס) ביניהם ליצרני NAS - מהבחינה הזו (פרטיות) ומבחינת פגיעות - אני סומך עליהם יותר - והם רוב הסיכויים כבר במעגל השימוש הראשון שלך.
 9. שזה החסרון הכי גדול שלהם. הV3 אלו קוילאוברים לא רעים - אבל לא מדהימים. סידרת הקלאבספורט עושה מהם קציצות. (נהגתי ברכבים עם סטאפ זהה בין 2 הסדרות, היה לי אישית במשך שנתיים RCE Tarmac T2 שהם Clubsport V2 עם קפיצים וValving יותר אגרסיבי. יצרן אמריקאי שעובד עם KW). קשיחות מכוונים מלמעלה ברוב הסטאפים. גובה לרוב משנים מהצד של המתלה אני גם אשים בצד כמה כבר אנשים משנים סטאפ אחרי שהוא מכוונן כראוי. יש מערכות עם שליטה אלקטרונית - בעיקר בכאלו עם מיכל נוסף. פיצ׳ר נחמד - לא באמת הכי שמיש ביומיום.
 10. אכן. ומעט מאוד זמן, ולכן ציינתי את זה לתמונות ביום. הכוונה מבחינת תמחור - כי ברוב המקרים מירורלס יהיו עדיין זולות מDSLR. אני מסכים לגמרי - ולכן ה״מצלמה האמיתית״ העדכנית שיש לנו כרגע היא מירורלס ולא DSLR יותר (וגם היא מעלה אבק אבל זה כבר סיפור של זמינות ונוחות)
 11. נתחיל מזה שאני לא בתחום בכלל כן ? הידע שלי הוא אנקדוטלי מסקרנות ודיסקוס עם אנשים שעבדו במפעלים. יש בגדול שתי שיטות: 1. להעביר בשטיפה בלחץ וטמפ׳ גבוהה - נעשה לרוב in house כחלק מהפס יצור. 2. למחזר את הזכוכית. וזה נעשה לרוב במפעל נפרד. נתקלתי בשתיהן לאורך השנים. העלויות שונות והתוצרים שונים. נראה שהולכים בעיקר לכיוון השני בגלל סובסידיות וקלות לאיסוף חומרים. בארה״ב באיזור שאני גר לדוגמא יש חובת איסוף והפרדה ולכל עיירה יש מרכז איסוף מרוכז ולכל כמה עיירות ביחד יש מרכז מחזור מוסדר שממיין ומעביר את החומרים ליצרנים. אין חוק פקדון בכלל (יש בכמה סטייטים בודדים). העיקרון הוא שהחומרים הממוחזרים זולים משמעותית ויש הקלות משמעותיות כנגד שימוש בהם אל מול חדשים. מייצרים בעצמם מפלסטיק ממוחזר כמעט בצורה גורפת. שינוע של בקבוקים ריקים זה לא להיט נשר וטמפו בזמנו לדוגמא בזמנו אגב. נתקלתי אבל בתהליך שהוא מציין - שבירה ויצור מחדש גם כן.
 12. מדבר מניסיון מוגבל והכירות עם כמה מפעלים: 1. החברה המבקבקת מנקה ומחטא אותם לפני הבקבוק. 2. it depends - בחלק של הזכוכית עצמו - אין שום בעיה ממה שהסבירו לי. 3. אני לא יודע את התיאוריה - אבל לא נתקלתי באף מפעל שמשתמש מחדש בפקקים. לא משנה החומר.
 13. החלק הזה פשוט לא נכון כי מתמשים בשילוב של Laidar עם כמה חשיפות שונות כדי ליצור תמונה עם טווח דינמי רחב. זה לא רק stacking עבור מצב לילה. התומנה של הילדים עם המפל צולמה לפנות בוקר באיזור חשוך לגמרי חוץ מהמפל. וכנ״ל התמונה בשלג תוך כדי ריצה של הכלבה מול השמש בזריחה. תמונה בלי הדברים האלו היתה גמורה.
 14. הופה סטופה בא נעשה סדר כי זרקת פה כמה דברים שאין ביניהם קשר / חצי מדויקים. 1. מה גוגל עושה עם הנתונים - ניתוחים סטטיסטיים. 2. מה אפל עושה עם תמונות - כלום בפיתה (כן קראתי את הEULA - https://www.apple.com/legal/internet-services/icloud/ ואת הצהרת הפרטיות שלהם - https://www.apple.com/legal/privacy/en-ww/ שיותר קשורה למה הם יכולים לעשות עם המידע) יש גם פר אפליקציה בiOS דרישה להצהיר מה הם עושים ומה הם אוספים ולמה. 3. סריקת צילומים - אני מקווה שקראת על הנושא קצת מעבר - אבל מדובר על השוואה של Hashים מקומית במכשיר מול מאגר ידוע של פורנוגרפית ילדים - כאשר רק אם יש התאמה התמונה נבדקת. ויחד עם זה - זה דבר שכבר יכול לקראת בעננים היום. הפתרון של אפל אלגנטי משמעותית - והם עוד לא פרסו וישפרו אותו לפני שיפרסו (כי מה לעשות , לאפל יש פחות אינטרס כלכלי לעניין - כי המודל העסקי שלהם לא מבוסס על ניתוח מידע של לקוחות בשביל פרסום לצד שלישי) לגבי זמינות של עננים - אפל משתמשת בכל שלושת הגדולים במקביל (אמזון , גוגל , מייקרוסופט) לשירותים שלה (שים פעם פרוקסי כמו Charles web proxy ותעיף מבט מה יוצא, זה לא סוד) - והUptime שלהם מדהים. אם הכל נאבד (highly doubt it שאין כמה וכמה גיבויים על גיבויים) - לפחות יהיה צוות תמיכה טכנית בצד השני. אם הלך לך הRaid בבית / נשרף הבית / מת בגלל בעיות בהספקת החשמל / סדרה תקולה של דיסקים ועוד אין סוף צרות - מי אחראי ומי יעזור לך לשחזר? ובנוסף זה מדויק.
 15. כי לשים את זה במערכת שגוגל או אפל מתחזקות את האבטחה שלהם בצורה שוטפת לעומת דיסקים במערכת ביתית מאחורי ראוטר ביתי זה פחות בטוח? מנסה להבין את ההיגיון.
×
×
 • תוכן חדש...