Jump to content

ניקו פ.

 • הודעות

  7,657
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  7

ניקו פ. שיחק אותה בתאריך יולי 25

התכנים של ניקו פ. היו האהובים ביותר!

מוניטין

678 מעולה

1 עוקב

צפיות אחרונות בפרופיל

4,889 צפו בפרופיל
 1. היי, ניתוח סופר נפוץ ומהיר בידי מנתח מיומן. יחסוך לך את הקטרקט של גיל 70. יש מספר עדשות מולטיפוקאליות מחברות שונות אשר הציגו ביצועים שונים במטופלים שונים ולכן חשוב לברר עם המנתח האם הוא עובד עם חברה מסוימת או שהוא בוחר את העדשה לפי סוג המטופל. אם אתה בעניין למחקרים אצרף לך את שמות העדשות הנפוצות ותקרא על מחקרים שהשוו תוצאות סובייקטיביות בין מטופלים. בנוסף השוס האחרון בתחום הוא עדשת אקומודציה שהרבה רופאים אוהבים בהשוואה למולטיפוקאלית, משום שמטופלים דיווחו שהם ראו מעולה והתוצאים הסובייקטיביים היו מרשימים (גם יותר ממולטי פוקאליות) ומעט ולא נזדקקו למשקפיים בעתיד. גם זה לא מתאים לכל מטופל וגם על זה יש (מעט מאוד) ספרות ועבודות. אם תרצה אצרף לך בהמשך השבוע את מה שאני נתקלתי בו. יש לי תיקייה במחשב הנייח והוא בבית של ההורים שלי. בכנות, הייתי קובע תור לרופא עיניים אחר, רצוי בשירות הציבורי, נטו בשביל ייעוץ וקבלה של דעה אוביקטיבית (מבלי לגרוע מאמינות ושמו הטוב של הד"ר שאתה היית אצלו). יכול להמליץ על ד"ר נירית בורלא משיבא (בטוח מקבלת גם בפרטי, אבל לדעתי עדיף לך בציבורי).
 2. https://www.terminalx.com/brands/gap?category_level=11344&department_level=11221&product_type_level=11347
 3. בוודאי שכל מקרה לגופו. יש הבדל מאוד מהותי בין אדם ששואל שאלות רלוונטיות, מבקש מסמכים רלוונטיים ואז אומר "תכלס הייתי שמח לקחת לבדיקה ואם הכל תקין בבדיקה אז לסגור במחיר איקס". עם זה אין שום בעיה. זו הצעה לגיטימית. אני מניח שהרוב מכוונים לאנשי ה"רכב הצגה/בצער רב/גמיש אבל לא בלרינה" שכאשר מחפשים רכב מתחילים לדבר איתך על השוק, על מה את המבקש ולמה זה לא בסדר שאתה מבקש את זה ומדברים איתך בעיקר על מחיר מבלי להראות עניין אמיתי ברכב עצמו. הם כאלו גם כשהם מוכרים ואז איזה 3-4 חברים בפייסבוק כותבים להם "לא די! אין מצב! השתגעת יואו טירוף אם היה לי (מחיר מונפץ והזוי שהמוכר מבקש) הייתי ישר לוקח". לצערנו, הניסיון של הרוב מראה שאופציה ב' יותר נפוצה, אם כי זה גם עניין של מזל וסוגי רכב.
 4. עצלנות נטו, כמו חניה שלא בין הקווים. אני מרכז העולם, ישראלים וכו'. כולנו היינו בחו"ל, חווינו את האחרת, חזרנו בבכי. אנחנו מזרח תיכון בתרבות (בממוצע כמובן). לא יעזור כלום.
 5. לא הולך לראות רכב בלי דו"ח סליקה+היסטוריה+תמונות על מצב הרכב בוואצפ. ירצה המוכר יקבל ממני 10 שקלים בביט. עוד לא נתקלתי במוכר שהייתה לו בעיה להוציא את זה ולשלוח לי כנ"ל היסטוריה של הרכב ממוסך מורשה. אלו שלא הסכימו לאחד מהתנאים תמיד התגלתה בעיה וסיבה מדוע סירבו (תקלה גדולה, החלפת גיר, תאונה וכו'). בכל הרכבים שקניתי בחיי תמיד קיבלתי בוואצפ את כל הנ"ל לפני שהגעתי + דו"ח שעבדו שבדקתי בעצמי ברשם המשכונות. מצד שני למוכרים גם היה קל יותר. הגעתי בלי הרבה בלבולי שכל, נפגשים ישר במכון, מסתכלים על הפלט, 5 דקות דיונים על המחיר ובדרך כלל נסגר קצת פחות ממה שהמוכר מבקש כמובן שכתלות בריג'קטים שעלו.
 6. אצלי הפוך. מעולם לא רכשתי רכב בלי שהחתמתי את המוכר על זיכרון דברים (גם לטובתו). הוא מצהיר שככל הידוע לו הוא גילה לי את האמת על תאונות ואינו הסתיר ממני דברים מהותיים וכו'. אני מצהיר שבדקתי את הרכב והוא לשביעות רצוני וכו'. הכל שם מאוד נהיר ומי שלא מרמה, המסמך הזה לא באמת יכול לדפוק אותו בשום צורה לדעתי. אבל כמובן שכל אחד ודעתו שלו. לגבי נושא השרשור: אני בדרך כלל אדם סבלני, גם בשאלות של בלבולי שכל, פשוט כשמדברים על מחיר אני אומר את האמת. אני לא יורד מהמחיר הזה כי הוא הוגן והרכב שמור. לפעמים גם יש לי הצעות מטרייד אין (תמיד בודק) אז אין לי בעיה לשתף את מי שרוצה להתמקח. אם ייתן הצעה טובה אחלה. אם לא אז אגיד שכרגע אני לא מעוניין למכור במחיר הזה ובהצלחה.
 7. אין שום צורך במנוחה לרכב. במקומות מסוימים בעולם רכבים הרבה פחות מוצלחים מהפולו נשארים מונעים חודשים ארוכים ברציפות.
 8. וכשאתה על המדרכה זה מסוכן להולכי רגל, אז הייתי משאיר את הטיעון הזה מחוץ לבקשה לביטול. בנוסף משמאל לנתיב התחבורה הציבורית יש נתיב רגיל לכל דבר אליו יכול לרדת. הייתי מנסה את מזלי במכתב לביטול שבו כל מה שעשית זה לעקוף את המכשול, בנסיעה אטית וזהירה ולאחר מכן תכננת לחסור אליו מיידית. אולי ישתכנעו. בשביל 250 שקלים לא בטוח שהייתי ניגש להישפט. הן בשל הסכום והן בשל כי אני לא בטוח שהטיעונים שלך משכנעיים.
 9. הרכבים של אבא שלי בעשור הראשון כתושב ישראל שעלה ב-91: פיאט אונו, ניסאן סאני, יונדאי סונטה. מדהים איך הברק מכה 3 פעמים 🤣
 10. הכל טוב, קורה. אולי התנסחתי לא הכי ברור שיש. האנקדוטות של חברים שעברו חסרות חשיבות סטטיסטית כי אנחנו עוסקים במספרים גדולים יותר ממעגל של אדם (או מאה). במקרה השניים שאני מכיר מאוד (מאוד!) התלהבו בהתחלה וכיום די מצטערים על זה אחרי כמה שבועות/חודשים ומתגעגים לקודמות. לא באמה של למכור מחר את הטסלה ולהחליף, אבל אומרים שבדיעבד זו הייתה חוויה נעימה, אבלה רכב הבא כנראה יחזור להיות בימרית/מרצדס. גם זה אגב, חסר חשיבות סטטיסטית. בנוסף, מאוד יכול להיות שאני ואתה מסתובבים בחוגים שונים שבהם לאנשים סדרי עדיפויות שונים. בכל אופן הנקודה הייתה שלדעתי, חלק ניכר מהלקוחות של הגרמניות בישראל לא יתחברו לטסלה יותר מאשר לקודמותיהן לאורך זמן. כמובן שניתן לחלוק על דעה זו.
 11. מה זאת אומרת? כל מי שנוסע בב.מ.וו, לקסוס או מרצדס יהיה מרוצה מהטסלה? או שחלקם יעדיפו ב.מ.וו/לקסוס/מרצדס? מה השטות פה בדיוק?
 12. גם בתוך הודג'קין יש סוגים שונים המגיבים באופן שונה לטיפולים שונים. מאוד תמוהה האמירה של הרופא לגבי אחוזי ההחלמה. ממליץ לכם לדאוג לתו נכה מראש. כמו כן לבצע התאמות בבית, לפנות לעובדת סוציאלית ומרפאה בעיסוק שתדיע לביתו ותדע להמליץ על התאמת הבית. במחלקה בה הוא מטופל אמורה להיות אחות וע.סוציאלית שיעזרו לכם לטפל בכל הדברים, לרבות ניירת. רפואה שלמה.
 13. מה שנקרא "בוצעה בלימה והתחמקות". איפה stio איפה.
 14. מבלי להגיד שום דבר על קנאביס, בעד או נגד, הרבה פעמים ברפואה מחליפים מחלה אחת באחרת, או לוקחים סיכון מחושב כדי לטפל במחלה קיימת. סתם לדוגמה, הקרנות יכולות לגרום לסרטן משני, אבל אם לא תטפל האדם יפגע מהסרטן הראשוני, זה שכבר יש לו. לחץ אדם בכלל לא מורגש ע"י רוב האנישם ורק אומרים להם שיום אחד הוא יהרוג אותם, ועדיין, במקום לחיות ללא הפרעה הם לוקחים תרופות שגורמות להם לתופעות לוואי שכן פוגעות באיכות החיים, גם אם מעט. לעתים גם מבצעים ניתוח שיגרום לאדם לנכות מסוימת כדי למנוע ממנו מחלה אחרת. לעתים גם עוצרים טיפול כדי לבחור סבל אחד על פני האחר, בהתאם לרצון המטופל. יש המון מקרים בעולם הרפואה שאינם שחורים ולבנים, לשמחתנו. אדם צעיר הסובל מכאבים כרוניים וחזקים (שזה משהו שמאוד קשה להזדהות איתו ולכן אולי זה נראה לנו תמוה), סביר שיעדיף לקחת סיכון שאולי יפתח סרטן בגיל מאוחר על פני לחיות בסבל את כל השנים הצעירות שלו.
 15. צחוק צחוק נתקלתי בטוקיו בישראלי שפתח פלאפל מאוד מאוד מצליח. היפנים עפים על אוכל ישראלי (בעיקר כשעושים אותו ממוצרים שקונים ביפן).
×
×
 • תוכן חדש...