Jump to content

ניקו פ.

 • הודעות

  7,752
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  7

כל מה שפורסם על ידי ניקו פ.

 1. משטרה ופסיכיאטר מחוזי. אתה תופתע מהיעילות (לא של המשטרה).
 2. אז אני לא מסכים איתך שזה לא בסדר. אני חושב שלא בסדר שהמדינה מאפשרת, לא שהבנאדם בוחר באופציה העדיפה עבורו. אם המדינה לא הייתה מאפשרת, אז מעסיקים היו מורידים שכר עוד יותר ואומרים "לא רוצה לא צריך לך הביתה". פשוט עכשיו המדינה יצרה למעסיקים תחרות, בלי להתכוון (או כן) ונוצר מצב שיש תחרות גם לעובדים כלליים. זה המצב. עזוב טוב או רע. סקוזה, אבל האמת שלא קראתי שום כתבה בנושא הזה לאחרונה.
 3. מה שאתה מציע זה ניצול של בני אדם. אין להם ברירה אז שילכו לעבוד בחרא עבודה עם חרא שכר ואני כמעסיק ארוויח מזה. אין לה ברירה אז שתמכור את גופה ואני ארוויח מזה. עכשיו המצב הוא שהם בצד עם המזל ויכולים לנצל את המערכת וזה אומר שמעסיק לא יכול לנצל אותם. לנסות להציג את הדברים כחסרי מוסר זה שגוי בעיניי. לפעמים לעובדים יש מזל ולפעמים למעסיקים. הפעם פשוט המזל עם העובדים. כשאני מראיין אנשים אני תמיד מסביר להם שיש פה חיסרון איקס וואי, זד אבל יש גם יתרונות איקס וואי זד. בתור אחד שמשלם פחות מחלק מהמתחרים. חלקם בהחלט עוזבים וחלקם לא כי אני מצליח להיות אטרקטיבי בדברים אחרים. לא לכולם. אם הכל היה אצלי לא אטרקטיבי ספק אם מישהו היה דורך.
 4. לא מסכים. המדינה כבר קבעה לך מה הוא שכר "הוגן" לעבודות כאלו בדמות שכר מינימום. משם זו כבר החלטה של מעסיק. תיאורטית מחר כל חברות הטכנולוגיה היו יכולות להחליט פה אחד שהשכר למתכנתים הוא מינימום. קבוע ועקבי. אולי רק איזה כמה בודדים בכל חברה יקבלו שניים-שלושה שקלים לשעה יותר, אבל לא מעבר. אחרי כמה שנים תראה את כל האוכלוסייה משלמת מחיר על זה ותראה את אותם השרשורים גם בעבודה שאינה נתפסת כעבודת מינימום כיום. בסוף אם מעסיק לא מוצא עובדים זה או עניין של חוסר מזל, או לרוב תנאים (לא רק שכר) שאינם תואמים את תחושות התגמול של עובדים.
 5. זו תמיד אופציה. אני לא בטוח מה סמכותה של העוסית אבל לבקש מפסיכיאטר מחוזי כל אחד יכול. השאלה היא איך הוא מתייחס לבקשות וממי. https://www.kolzchut.org.il/he/הגשת_תלונה_לפסיכיאטר_המחוזי_על_שירותי_בריאות_הנפש
 6. הכתובת שלך היא המשטרה. לאחר מכן ייעוץ משפטי. המטרה שלך היא שפסיכיאטר מחוזי יוציא הוראת בדיקה לא דחופה. אחרי שזה יקרה, תצליחו להגיע להישגים, בין אם טיפול באישה ובין אם אשפוז כפוי במידת הצורך. אם היא לא באמת חולת נפש, אלא סתם עצבנית ויצירתית, מצליף לך לחפש מקום מגורים אחר. מניסיון של זוג חברים. בהצלחה.
 7. אני מעדכן כאן לטובת כל מי שמעניין אותו. בגדול באמת ההמלצה היא לפתוח עוסק פטור. יש לשלם מס הכנסה + ביטוח לאומי, פעם בשנה בסופה. מס הכנסה במדרגות רגילות, כלומר מי שהכנסתו עד 4900 ויש לו 2.25 נקודות זיכוי כנראה שגם לא ישלם מס הכנסה. ביטוח לאומי קצת פחות מ-10 אחוזים עד הכנסה של 5556 שח בחודש (או מספר שנתי שכחתי). קבלות ניתן להוציא בחינם בכל מיני אתרים שעושים קבלה ירוקה וזה נשלח מיידית לתלמיד. הוצאות מוכרות הן ביגוד, דלק, שכר דירה וחשבונות למי שמלמד מהבית וכו'. כל הוצאה מקבל אחוז מסוים עד כמה שניתן להוכיח שהיא לעסק. שכר דירה נניח יקבל רק 25 אחוזים. אם אתם מורים פרטיים וקניתם דפים ללימוד אז זה יכול להגיע ל-100 התחשבות. השלבים הטכניים עדיין כפי ששמו פה בקישור של הסולידית. לשים לב שיש רשימת מקצועות שלא ניתן להיות עוסק פטור בהם. מע"מ וביטוח לאומי צריך להגיע פיזית אבל התורים וההמתנה לא ארוכה והיה תהליך די מהיר. מס הכנסה היא גם התייצבה פיזית אבל הבנתי שניתן אולי גם אונליין, שווה בדיקה. אפשר לחסוך את ההתעסקות הטכנית (המאוד לא מורכבת) ולשלם משהו כמו 1000-1500 שקלים (בשנה) לרואה חשבון שיעשה את זה בשבילכם כולל כל הדיוווחים. מי שרוצה לעשות לבד, באמת שזה לא מורכב אחרי שקצת נסגרים על הסיפור. הדיווח לבד אפשרי ומי שלא רוצה לפנות יום אחד בשנה להתעסק בזה יכול כאמור לשלם ליועצי מס או רואי חשבון שיטפלו בזה עבורו.
 8. בדרך כל הם לא זוכרים אחרי שהם מתעוררים.
 9. יהיה הכי פשוט אם תשרטט או אם תירד רגע למטה, תפעיל וידאו, ותלך ברגל משער הכניסה לחנייה ועד השטח אותו אתה מתכנן להפוך לחניה. את הוידאו תעלה לכאן.
 10. לדעתי הימנעותו של הרוכב למסור פרטים והבריחה תשחק תפקיד משמעותי לרעתו ותוסיף לאמינותו של פותח השרשור. אי לכך, אם אני פותח השרשור, מקבל את הפרטים מהמשטרה, מתקן את הרכב, מוסר שיק דחוי למוסך ותובע את הכסף מחברת הביטוח של צד ג' ( אם יש כזו). פותח השרשור האם יש לכם מקיף? האם יש כבר אמדן נזק? רכב חדש או ישן? אם עלות התיקון משמעותית אולי שווה להפעיל ביטוח ואז להתווכח על סכומים קטנים (השתתפות עצמית, אבדן פרמיה צפוי ואולי ירידת ערך). אם הנזק לא גבוה וניתן לספיגה סביר כי לא כדאי לתבוע את הביטוח המקיף שלך. בנוסף, שופטים לא חיים בואקום. הם יודעים להרכיב "אופי" והתנהגות מניסיונים בכביש ומתיאורי העובדות. אופנוען שליח פוגע בשני רכבים, נמלט, לא מוסר פרטים, מכחיש אשמה בצירוף כביש חד סטרי חד נתיבי, עקיפה בתוך אותו נתיב. כל אלו יחד לא מצריכים גאונות, אלא ניסיון של יותר משעתיים בנהיגת כביש בישראל כדי להבין מה סביר שהתרחש במקרה הנ"ל. לשמחתו של פות"ש הוא בצד הנכון של הסביר. כל הכתוב לאמור דעתי בלבד. אני לא עורך דין או משפטן.
 11. אוננות מוגזמת בהחלט פוגעת בחיי המין למי שנמצא בזוגיות ועולם הפורנו ברובו מלא חסרונות. יחד עם זאת, להגיע לאורגזמה כ-20 פעמים בחודש הוכח כמפחית סיכון לסרטן הפרוסטטה כמעט פי 2. אז...pick your poison
 12. תודה רבה על התשובה. לא יוצא אור משם. מה שאתה אומר זה מניסיון? אתה מכיר מישהו שעבר ככה? או שזה החוק פשוט ואני צריך לסמוך על המכון שידע את עבודתו?
 13. אין כאן עניין של גועל. זה כלכלי נטו. הפרימיום זה משהו שמאזדה עולמית הולכת אליו. במקומות מסוימים זה עובד יותר ובאחרחם פחות. התמחור של היבואן משקף את הכיוון דל מאזדה בעולם, אבל בקנה מידה ישראלי. כנראה שלמכור 0 קמ השתלם להם כלכלית יותר מאשר לתת הנחות. זכותם, כמו שזכותנו כציבור לא לקנות ושידפקו עם המלאי שלהם. לא מבין את כל הרגש בעניינים כלכליים גרידא.
 14. צוקעם גם בלימוזין וגם בבורגר סאלון. בלימוזין זו קצביה, בבורגר סאלון זה...בורגר. במרכז אני לא בטוח על רעננה אבל בת"א לא חסר (חוות צוק הכי צפונית ברמת אביב. גם מזעדה וגם קצבייה/מעדנייה), אבל מחירים על הצד היקר ביותר (כמו רוב הקצביות הטובות בתל אביב).
 15. במרכז יש קצביות שפותחות מסעדות בסמוך. אולי אחת ממסעדות הבשרים מחזיקה בקצביה סמוכה. שווה לבדוק.
 16. אלו אותם האנשים שייכנסו אחר כך לרכב הליסינג שלהם ויעקפו את הפקק מסוף הטור. אופניים זה רק עוד אמצעי להיות פוץ.
 17. היי, להחליף מבעוד מועד או שעובר. היום של הטסט שלי יהיה מאוד לחוץ ואני לא אוכל ולא רוצה להתעסק עם זה בלחץ. מעדיף או להחליף מראש או לדעת שאני עובר טסט. מה דעתכם? תודה.
 18. תודה רבה לכולכם. העברתי לה את ההמלצות ואת כל הקריאה הרלוונטית. עד עכשיו היא הייתה עם איזו מלגת מצטיינים, אבל היא הייתה תקפה לשנה א'. החל משנה הבאה היא תהיה בשנה ג' בתואר בהנדסת חשמל ואז תחפש עבודת סטודנט יותר רלוונטית לעתיד המקצועי שלה כמהנדסת. אמרתי לה שלא בטוח שכדאי להתחיל את כל הטררם הזה בשביל שנה אחת של עבודה שבה היא תרוויח קצת יותר כעצמאית. מאידך, מסתבר מהתגובות שלכם שהטררם לא כזה מורכב. בקיצור, שתחליט מה שבא לה. תודה לכולם!
 19. היי, חברה יקרה ובכירה רוצה לעבוד כמורה פרטית. הצעתי לה לבוא ולעבוד בחברה מסוימת למורים פרטיים, תקבל שם תלוש והוצאות כמו כל שכירה טובה. החיסרון, שכר נמוך יותר. היא לא מעוניינת ורוצה להיות מורה פרטית עצמאית (כמו כל סטודנטית שרוצה כמה שקלים מהצד). הבחורה בסך הכל מאוד הגונה, ישרה וסולדת מכסף שחור. נכון, כולם עושים את זה ולמס הכנסה לא אכפת מסטודנטית שמכניסה 2000, 3000 או רחמנא לצלן 4000 שקלים בחודש, אבל בכל זאת היא מעוניית לעשות הכל לפי הספר. אציין שאין לה שום הכנסה נוספת לרבות מלגות וכו'. השאלות הן: 1. אילו הפרשות היא חייבת לשלם לעצמה ואיך משלמים אותן (או למי)? 2. אילו הפרשות מומלץ לשלם לעצמה? (אם היא מלמדת בביתה או באיזו ספריה, אז נניח ביטוח?) 3. למי משלמים כל אחד מהדברים האלו, מה הסכומים (או האחוזים) ומתי? 4. יכול להיות שכל ההתעסקות הזו תהפוך את זה ללא משתלם כלכלית? (בחברה היא תרוויח סביב ה-75 לשעה כעצמאית אזור ה-175). סך הכל בחודש לדעתי גג של הגגות היא תגיע ל-4000 (כעצמאית) ולרוב פחות. תודה לכל מי שיעזור.
 20. מסכים עם רוב הדברים. לגבי ה-1.5 היא מהחזקות בקטגוריה, חסכונית, די נוחה אם כי בהחלט חסרה תמיכה לגב תחתון. רעשי הרוח בהחלט ניכרים באזור ה-120 ומשמעותית יותר בכבישים מהירים היכן שנוסעים גם מעל 120. תא הפנים קודר וסביר, סך הכל משפחתית מצוינת נהניתי ממנה מאוד. לא הרגשתי מתלים קשיחים במיוחד, אבל אולי זה התחת המרופד שלי. DSG תענוג (אין לי ניסיון מבחינת אמינות). לדעתי הגיר הטוב בקטגוריה: חלק, מהיר וללא שום דופי.
 21. בסוף נסענו רק זוג עם אוקטביה ליסינג 2020 (כי דלקן). נסענו דרך מצפה ובהמלצה של חבר שהוא גם יקר וגם בכיר ( @shellcase) עצרנו במצפה יפה ברמון ואכלנו צהריים. אחר כך הנהיגה שלי בעיקולים עשתה לה בחילות אז אחרי מצפה המשכתי לערבה ומשם 90 קמ"ש. הנסיעה הייתה סבבה ולא היו הרבה כלי רכב בכלל. בחזור נסענו דרך כביש 12 ובאמת עצרנו בקניון האדום לטיול. היה נחמד. הרבה יותר כיף משיוט על 100 בערבה. בחזור רק פעמיים הורידו אותי לשוליים ופעם אחת גרמו לי לבלימת חירום, אבל זה כבר היה יותר קרוב לבאר שבע. מניח שזה יום שגרתי לנהגים בסביבה. תודה שוב לכולם על ההמלצות. עריכה: האוקטביה עשתה 1:16 בהלוך ונהגתי לא הכי חסכוני. מרשים.
×
×
 • תוכן חדש...