Jump to content

Liviur

 • הודעות

  4,208
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי Liviur

 1. עבדתי בתור מפתח בכיר וlead developer ב3 חברות שונות מרחוק (נשים בצד את עניין הבית לרגע) , מסטארטאפ , דרך אמזון וחברה באמצע בגודל בשנים האחרונות. זה הכל עניין של הרגלי עבודה. יש סלאק , יש זום , יש draw.io ובסופו של דבר אם כבר בגלל שזה כתוב ולא מבוסס על tribal knowledge הכל גם נשמר הרבה יותר אוב (לדעתי) ומאפשר הרבה פחות context switching לאנשים שמובילים כמה וכמה דברים על פני הרבה צוותים. אין אמת אבסולוטית של מה עובד , והצוות אכן צריל להיות מקשה אחת, אבל אחרי שמתרגלים לזה שלא כל הצוות יושב ביחד ומתנהלים בהתאם - אני לא מצאתי שום הבדל בקצב, אם כבר כרגע - לגמרי הקצב שלנו מסחרר (ועם שעות עבודה נורמאליות) יותר מתמיד. (ולהבהיר - אף פרוייקט שעבדתי עליו חוץ מאחד נקודתי ביותר לא היה ״סולו״ ובזמן הזה גם עשיתי מנטורינג ואונבורדינג לכמה וכמה אנשים ואני עובד עם כמה צוותים דיי קבוע)
 2. המשפט שלי אם משהו מבקש או שעניתי בטעות לסלאק מהפלאפון ואז משהו מבקש: I'm sorry, I'm not next to my computer at the moment. I'll look at it first thing tomorrow morning ו... זהו המחשב הלך לנוח בנתיים, לא נעים להעיר אותו באמצע השעות מנוחה שלו. ואפשר היה גם קודם - כי הלפטופ תמיד הלך איתי בתיק. אבל הוא משמש מחוץ לשעות העבודה רק לזמני חירום.
 3. אתה מדבר על קיטים מוכנים מוכרים ? או ליצור משהו בעצמך ? פייר לקיטים מוכנים - המון משחקים כוללים מידול לא רע בכלל. אם אתה מדבר על ליצור משהו בעצמך ולראות איך הוא ישב - העיצה של ידידי שלקייס לא רעה. אבל מ א ו ד מסורבלת כדי להגיע לתוצאות טובות. כמובן אפשר להשתמש בשיטה האולטימטיבית שטובי מתכנני החלקים משתמשים בה בעולם - CAD - Cardboard aided design 😂 ולפני שאתה מגכך וחושב שאני צוחק - אני באמת שלא. לפעמים הדרך הכי ישירה לבדוק איך משהו יראה ואיך ליצור אותו מחומרים אחרים זה לעשות mock שלו עם קרטון, למדוד , ולייצר.
 4. TLDR: דוד אחורי בלבד (מה שקרוי ״אגזוז״ לא יוסיף כח סוס לרכב או יגרום לו לסוע יותר מהר או יותר לאט. ההשפעה שלו על כל המערכת היא שולית למדי ובעיקר ישנה את הצליל של הרכב. (לטובה ? לא לטובה? עניין של טעם). גירסאת החפירה מערכת פליטה שלמה - זה משהו אחר לגמרי. במערכת הפליטה מהמנוע והלאה יש לרוב: 1. exhaust headers 2. Downpipe (מחבר בין ההדרס שמחוברים למנוע לצינור הפליטה) 3. ממיר קטליטי 4. רזונטור (דוד עמם) 5. דוד אחורי. ובין לבין יש עוד חתיכות צנרת. בחלק (גדול) מהרכבים - חלק מהחלקים שציינתי מגיעים ״ביחד״ להחליף את החלק האחרון בצנרת כמו שאתה מבין - זה בעיקר ל״לוק״ ולרעש. לא לביצועים. רוב הביצועים נקבעים ב3 חלקים הראשונים של המערכת פליטה + בקוטר הכולל שלה. כמובן שרכבים מסוימים בנויים גם עם צורך לBack pressure מסוים (גם בטורבו - אפשר לגגל boost creep ולהבין שגם שם - יותר גדול לא תמיד יותר טוב) ולהגדיל את כל המערכת מעל סף מסוים ישנה את אופי המנוע (בעיקר תתחיל לאבד מומנט בסל״ד נמוך מעבר לסף מסוים) בגדול - ברכבים בלי טורבו - זה יתן תמורה אבל במחיר דיי יקר. ברכבים עם טורבו - רוב ההבדל הוא בDownpipe מבחינת ביצועים - והדבר הבא הוא הגדלת כל הקוטר של המערכת. וההבדלים משמעותיים מאוד. לביצועים טובים - צריך Tune
 5. בלי קשר - זו בעיה בבוס ותיאום ציפיות אליו ולא קשור לעבודה מהבית. ועד שעבדתי תקופה ארוכה מהבית חשבתי בדיוק כמוך. עבודה מהבית (מבחינתי) אומר פשוט ש... עובדים מהבית. בשעה 5:30-6 אני ״יוצא מהמשרד״ (לצורך העניין הלפטופ נשאר על השולחן - סגור) - ואני לא נוגע בו עד למחרת. וגם בבוקר - אני לא נוגע בו עד 9:30 שאני מתחיל לעבוד. זה לא המחשב הראשי או המשני שלי לדברים פרטיים , אני לא יושב איתו בסלון ואפילו לא מזיז אותו מהשולחן עבודה. לי זה עובד נהדר. אם כבר לפני זה עוד הייתי משתמש במחשב בערב וכו. דווקא הקורונה לימדה אותי להתנהל יותר ביעילות עם הזמן שלי בנושא הזה ולהשאיר את המשרד ל״משרד״ + עם הזמן ללמוד לתאם ציפיות טוב יותר ויותר.
 6. חד וחלק. פייר ? בשביל לקחת משרה שהיא לא לגמרי ברימוט כרגע אני הייתי דורש 💸💸💸 רציני מעבר למה שאני מקבל. גם להיברידי. אני רוצה משרד ללכת אליו כשהכל יהיה נורמאלי כן ? אבל בעתיד הנראה לעין - החופש להתנהל איך שבא לי משמעותי. שנתיים אחורה אפילו לא הייתי חושב על זה.
 7. Nope אצלינו עד 2022 - עבודה מהבית. יש משרד - אופציונלי לגמרי - ורק אם מחוסנים. יהיה לפחות 60 יום הודעה לפני שעוברים להיברידי - יומיים שלושה מהמשרד. ויחד עם זאת - ההחלטה אם remote או היברידי בצורה מלאה נתונה להחלטת כל ראש צוות, כאשר הקבוצה שאני הtech lead שלה עוברת להיות remote לגמרי. המשמעןת היא שיש משרד - אבל אין לי שום חובה להגיע אליו (המפתחים שאני מוביל כרגע גם ככה בסן פרנסיסקו, אני ליד מנהטן)
 8. צנרת יניקה שונה משפיעה המון ברכב עם טורבו אם המקורית מתוכננת בצורה לא אידאלית. אפשר לראות את זה בהרבה מקרים. (אפשר לראות את זה אצלי , גם בstiים רואים את אותו הדבר בדיוק) אתה הבאת וידאו אנקדוטלי של משהו נוסע ברחוב. ציינתי את המתודולוגית בדיקה הנכונה על דיינו. אין לי מה לדון כל כך על הסרטון. כמו שאמרתי - זה סהכ שיפור זול ופשוט - אם זה מה שאתה מאמין שיעשה שינוי - לך על זה. תעשה דיינו פול על רכב קר (באמת קר - לא כזה שנסעה חצי שעה כל כיוון לסדנא) ונדבר. אלו פשוט דברים שקראתי בספרים מקצועיים וראיתי בעיניים לאורך השנים כשבודקים כראוי.
 9. סגנון נהיגה משפיע המון, גם עיצוב של הרכב מבחינת זרימת אוויר לאיזור הבלמים , והכיול המקורי של הבוסטר בלמים (בבנחה שכל שאר הנתונים זהים. האחוריים הם כמעט אף פעם לא פונקציה מהבחינה הזו אגב)
 10. במאמר מוסגר - בימינו - לא הייתי משתמש בזה ואם מתעקשים על משהו דומה מעיף מבט לכיוון methanol/water במקום (או אם E85 זמין ומריץ מערכת Flexfuel) להוסיף פעם ב... כדי להעלות בקטנה / לנקות את המערכת - סבבה. להשתמש כמעלה אוקטן בצורה קבועה? פחות...
 11. יאפ - זה בערך המצב אצל חברים שלי עם מערכות כאלו (3 רכבי דראג , רכב מסלול אחד. אף אחד לא ברכב כביש)
 12. הבעיה לרוב היא בעיקר המורכבות. המערכות האלו לא כוללות מיכלי מים ענקיים או משאבות יותר מדי מטורפות (תחשוב על כמות הקירור שנחוצה לעומת קירור מנוע לדוגמא וכמות המים והמשאבה שמשמשים שם).
 13. חסרון יחיד - כמו שציינתי - זה זמן החלפה תכוף יותר בגלל המאפיינים של DOT4. והבנתי לגבי הATE, אצלינו הוא ״ברירת המחדל״ לרכבים ספורטיבים בשוטף - עולה חצי מהRBF600 ועושה 90% מהעבודה (RBF600 נחוץ באמת רק לרכבי מסלול)
 14. לא כל 4.0 נולד שווה הate שציינתי אוכל בסיבוב כמעט כל 5.1 … תמיד צריך לרדת לרמת הנוזל הספציפי והכוונה היתה יחסית לעלויות של חלפים ושיפורים - אם לשים 65 שח פעם בשנתיים מול 30? 🤷‍♂️ נכון שאחד יחסית לשני נשמע הרבה אבל אבסולוטית העלות לעומת התועלת לא משמעותית
 15. זה לא קשור תחליף בנדים לכפולים איכותיים (אם אתה רוצה - אני אחפש לך את הלינק - אתה בגדול רוצה כאלו כמו בקיט הזה: https://www.flyinmiata.com/default/mazdaspeed-complete-intake.html הניסיון שלי עם זה מאוד מוגבל אבל כמה חברים שלי מריצים מערכות כאלו ברכבים דיי חזקים - בדיוק בגלל הבעיות שציינת (+ מנוע מרכזי בחלקם) בגדול - זה יותר יעיל מאוויר ויש לו כמה חסרונות פחות (לדוגמא הקירור והדרך שהאוויר עושה) - אבל אלו מערכות יקרות , רגישות ומורכבות משמעותית - מה שאומר יותר נקודות כשל. חלק מהם השמישו מערכות קיימות מרכבים אחרים (פיזו T16 , לוטוסים מסוימות וכו). אז לצערי אין לי ידע יותר מדי קונקרטי. אם יש לך אופציה לפרק מערכת מרכב קיים שכבר מוכן ועם סטאפ דומה - הייתי הולך על זה.
 16. רוב הנוזלים האגרסיבים יותר הם Dot4 ולא Dot5.1 , תסתכל בSpec sheet ולא במספר. כולל RBF600/660. מATE gold / blue ומעלה - אתה כנראה לא תקבל שום יתרון - יחד עם זאת - העלות היא כ״כ שולית יחסית לכל דבר אחר - שRBF600 לא יזיק. אל תשכח - צריך החלפה תכופה - שנתיים - גג! יש - לא להיט - גם מבחינת בלימה וגם מבחינת רעש... מצד שני - יש לי bluestuff על הרכב (היחסית יומיומי) - ואני מרוצה ... כשזה קורה - תעצור חצי דקה בצד ותעיף מבט - לוודא שהנוזל בלימה עצמו לא רתח. אם הוא רותח (מבעבע) - אז זה דיי דחוף להחליף אותו. לא יקרה בנוזל יותר אגרסיבי. סיכוי קטן למדי שזה קורה עם שלך כרגע.
 17. בדיוק השימוש המשני של שלי - ובדיוק הסיבה למה עברתי לסוג סכין ששמתי (טרפזית) Every single time.... ראיתי דברים מלחיצים לגמרי בהקשר הזה ...
 18. מסכים! לפני בערך 3 שנים קניתי את אלו בגלל זה: https://smile.amazon.com/gp/aw/d/B075Z3WTM9?psc=1&ref=ppx_pop_mob_b_asin_title אחת מהן בעבודה קשה יומיומית (גם פירוק קופסאות - ומגיעות לי כמה חבילות ליום) וגם בכל מני צרכי בית. רק עכשיו הלהב בראשון מתחיל להרגיש שהוא צריך החלפה. לא סובל את הסכינים ה״נשברות״, והיו לי כאלו גם יותר פנסים שעלו כפול. (שוקל לשים את הלהב של השני בגוף יותר מוצלח / אוחז - אבל מהסס כי זה עובד כ״כ טוב)
 19. 1. לשלם על המשחק 10 דולר בסטים - לזכרוני הם תיקנו את הבעיה בהגדרות ריצה. אם לא: https://windowsreport.com/gta-3-not-working-windows-10/ 2. לחכות לחידוש שיוצא בקרוב
 20. כמו כן אני יוצא מנקודת הנחה שיש לרכב שלך אינטרקולר קיים שמספק את צרכי הקירור של הרכב שלך כסטוק ולא הכפלת כח סוס …
 21. היה רגוע אני לא אבל אם המערכת קרה - כמות החום שאינטרקולר קטן או גדול ישנו - תיהיה 0. מול בלי אינטרקולר אני זורם - יהיה הבדל מינימאלי. לגבי משהו שעושה סיבובים ברחוב 🤷‍♂️ תשמע - נשמע שאתה משוכנע שאינטרקולר גדול יוסיף לך כח סוס. זה שיפור סהכ זול - ואם אתה לא עולה על המסלול - כנראה לא תיהיה לך בעיה בגלל הפחתת בזרימת אוויר לרדיאטור. אם לא תגזים עם הגודל - גם כנראה לא תסבול משאר הצרות שבאות עם אינטרקולר גדול מדי (הפחתת לחץ וטורבולאג) אז תשים לב שאתה הולך על משהו שפרופורציונלי למערכת שלך (ראה ערך - שיפורים זה משחק של איזונים) לך על זה עם בדיקת דיינו לפני ואחרי ותחזור לדווח. מוכן לשים התערבות חברותית שלא תראה הבדל דו ספרתי של כח סוס (כלומר עד כדי הבדלים של מזג אוויר באותו יום) האם יהיו הבדלים מזעריים , בגלל לחץ אוויר כתוצאה מהבדלי טמפ קטנים וכו ? ברור - אבל אתה תראה הבדלים מדידים רק כשהמערכת מתחילה להתחמם
 22. המתודולוגית בדיקה שלהם לא נכונה. מה בדיוק ? לא יודע , אבל יש הרבה מקום לטעויות. לדוגמא הם נסעו עם הרכב לסדנא בבוקר ואז העלו אותו על הדיינו , נתנו לו לנוח ואז החליפו אינטרקולר והריצו שוב. האינטרקולר לא מקרר מעבר לטמפ החיצונית פיסיקאלית זה לא אפשרי כי זה air to air heat exchanger. ולעומת אינטרקולר קיים - אתה לא תרוויח יותר כח, איך שלא תסובב את זה. כן תאבד פחות לאורך זמן. אנשים שלא מבינים בדיוק מה קורה למה - לא חסרים, אבל לכן אתה מתייעץ פה. יש 5000 וקצת שיוצרו (ואז המפעל נשרף) כדגם יחודי לארהב ועוד כמה עשרות לשוק הקנדי. יש עוד כמה מהדורות הרבה יותר מוגבלות , אבל זה הדגם הכי רשמי, עם הכי הרבה חלקים שונים (מתחום , דיפרנציאל , מסרק הגה , בודי קיט ועוד המון קטנות) (כמה דגמים לאוסטרליה עם קוזוורת ודגם יותר מוגבל ביפן) במקור 178 כס ב8 psi
 23. אני עם מחשב ניהול מקורי - כי זה דרוש לעבור טסט כל שנתיים (בודקים obd2 readiness, ובערך זהו ) … כרגע… אני עם data logger אכן מחובר לOBD ומודד טמפ עם 2 חיישנים - ביניקה ובמצערת למען הסדר הטוב - זו מאזדהספיד מיאטה - אחת מבערך 5000 שהגיעו עם טורבו מקורי מהמפעל של מאזדהספיד ביפן.
 24. דרך אגב כדי שתבין שאני כנראה מכיר את המצב ״דיי טוב״ בתמונה זה הגודל אינטרקולר שיש לי - ואני עושה ימי מסלול של מעל שעתיים על המסלול (רמז - אני מאבד כח - משמעותי מאוד לפעמים לרמה של מיאטה אטמוספרית משופרת. כלומר מ200 ל150. אינטרקולר משופר זה עניין של בערך 100-200 דולר ואני יכול לעשות את זה לבד בסופש בגראג. אבל - מה שאני אפסיד בחום מנוע יהיה חשוב משמעותית. ובמקום זה - אני מתקין שבוע הבא רדיאטור crossflow בעובי שגדול ב50% - ואז אחרי היום מסלול הראשון - אני אשקול מה הלאה.
×
×
 • תוכן חדש...