Jump to content

Potato

 • הודעות

  3,767
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

כל מה שפורסם על ידי Potato

 1. אז היום לחול לכמה ימים, Wish me luck. קצת מפחד בעיקר מבדיקה חיובית ההמראה חזור,אבל צריך להמשיך לחיות.
 2. מאוד תלוי ארגון, מוצרים,תחום וכו'. אבל המערכת הצבאית בנויה ככה שהגעת לתפקיד בכיר דרך תפקידים זוטרים והרמטכל תמיד מתמנה מבפנים.
 3. יש תפקידים שכדאי להגיע אליהם דרך הרגליים. מדובר בחיים של אנשים. זה לא מנכל של איזה סטרטאפ שבמקרה הכי גרוע יתאדה קצת כסף וירטואלי...
 4. מסתבר שהוא כן. כמה רמטכלים שלא היו חירניקים/מיוחדות אתה מכיר?
 5. גם לזהות משברים פנים ארגוניים.
 6. ועדיין,יש לו הבנה טכנית והוא יודע מה הולך בפיתוח,לא כי הוא מעורב בקוד אלא כי הוא יודע איך כותבים קוד/עושים תכן וכו'.
 7. אני גם ככה,החלפתי אחרי חצי שנה מצמיגי ליסינג "חדשים" למשהו נורמאלי. ההבדל ניכר. לא רואה סיבה למכור את הרכב כרגע,ההפרשי מחירים ככל הנראה יישמרו גם עוד שנה ושנתיים. אם אמכור ב10% מעל המחירון מדובר ב 4-5 אלף שקל. לא סכום ששווה להכנס בשבילו להחלפת רכב-צמיגים,טיפול קטן,טסט וכל ה10% הלכו ללכת. אחליף כשיהיה תקציב מוגדר ורכב מטרה.
 8. לא מזמן עבדתי עם לקוח שאמר שהוא הדביק בכוונה את אשתו ואת הילדים כדי "לסיים עם זה". אף אחד לא היה מחוסן. אנשים לפעמים כל כך טיפשים שאין עם מי לדבר.
 9. כמו שהצעת פה לאחד המשתמשים,זה לא ייגמר בקרוב-תחליף עבודה. או יותר ברצינות,תעשה מה שאתה יכול במקום העבודה כדי להימנע מהדבקה-מחיצת הפרדה מהלקוח/מסיכה איכותית/שימוש בחד פעמי או בכלים אישיים/איוורור וכו'.
 10. או שתדע לשמור על עצמך. תוכל להטיל מגבלות על עצמך ולחיות איתן בשלום,אתה בן אדם בוגר-במקום לחכות שבנט יסגור את המסעדות פשוט אל תלך אליהן. גם על הדרך אפשר לבשל בבית-אין כמו לחסוך עוד כמה שקלות.
 11. אולי במשרדים ממשלתיים.... בסטרטאפים(לפחות בתחום המכשור הרפואי שאני קצת מכיר) המנכל הוא גם איש מקצוע עם נסיון רב.
 12. בלתי אפשרי להסתכל על האנשים. המעסיק יבלה את רוב שעות היום בלחפש מועמד ולא בלעבוד.
 13. מדבר על תארים שיש בסופם עתיד תעסוקתי. לא תארים למען התואר. השוק לא ילמד להתנהל ככה. להביא בן אדם לראיון זה זמן,להכשיר אותו עולה המון כסף. מעסיק יעשה המון כדי למנוע נפילה עם הכשרה יקרה לעובד לא מתאים,וזו אחת הדרכים. אם לבן אדם יש תואר ממקום טוב אז כנראה שיש לו יכולות למידה, הבנה בתחום התואר והבנה טובה בחלק מהתחומים. לקחת בן אדם "מהרחוב" זה הימור. אין לי כמעסיק דרך לדעת אם אתה גאון שלא יכול ללמוד או מטומטם שלא יכול ללמוד. אם יש לך תואר מהנדס אז אתה בן אדם בינוני עם יכולות למידה כלשהן,לא בטוח גאון אבל יש עם מה לעבוד. לא בהכרח. יש מקומות שהעבודה בהם משעממת ואין למעסיק אופציה לשלם יותר אז יש תחלופת עובדים גדולה כי אנשים נשחקים מהר ומחפשים את עצמם במקום אחר.
 14. גם מזל להגיע לארגון,גם מזל לנחות בתפקיד עם אפשרות קידום. תעשה תואר במקום נורמאלי ותדלג על כל המזל הזה.
 15. המנטור הזה כנראה עושה כסף ממטומטמים בלי כיוון שבטוחים שלשמוע את השלשולים שיוצאים לו מהפה ולשלם עליהם הון זה מה שיקדם אותם. עכשו,אחרי שסיימתי עם מחשבותי על "מנטורים", יש לי חבר טוב שלא יודע מה מעניין אותו אבל בבית הספר היה טוב במתמטיקה-פיזיקה. הלך ללמוד הנדסת תוכנה בראש של "עדיף להרוויח 26 על להרוויח 6,כמה גרוע כבר יכול להיות לי במשרדים של חברת הייטק". זה לא בולשיט. כל המדדים האלה הם סטטיסטיים. לפני הצבא עבדתי בתפקיד שהיו איתי בו מהנדסים(ממכללה דיי גרועה) והנדסאים. זה אומר שהייתי טוב?שמישהו נתן לי הזדמנות? ממש ממש לא. אבא שלי היה קולגה של הבוס והם חיפשו עובד זמני. נתנו לי הזדמנות והוכחתי את עצמי,אבל להגיד שהגעתי לשם בגלל הכישורים שלי? אתה לא מאמין כי אין לך אחת. מי שיש לו תואר כן מאמין בתואר. התעודות של ג׳ון ברייס שוות בערך את הנייר שהן מודפסות עליו. הלינקדאין שלי מפוצץ ב"היי אני ניר אחרי קורס ומחפש עבודה". אפשר להתקדם זו אמירה שטומנת בתוכה מזל. אפשר גם במשך 5 שנים לדרוך במקום-יש פה המון המון מזל. עם תואר צריך פחות מזל. נכון,הבן אדם 9 חודשים לא עובד חיי על אבטלה/חסכונות צריך לשלוח אותו לשרלטן. ממליץ גם על אסטרולוגית וקוראת בקפה.
 16. לא מעיד על כלום. סטודנטים בכיינים כי ככה זה סטודנטים. אתה אמור לקלוט חומר,לעשות פרויקטים ולהבחן,לא לצפות שילטפו לך את הראש כשקשה או ייתנו לך חיבוק כמשהו לא מצליח. ולגבי רמת מבחנים,מרצים שונים מלמדים חומר שונה בצורה שונה. היה קורס שלמדתי אצל מרצה 1 ותרגלתי אצל מרצה 2 והרגשתי שאני בקורס שונה מאוד. היית במקום כלשהו במשרה 1 והעבירו אותך למשרה 2,על הדרך התחלת לעשות תואר. זה לא שהגעת מהרחוב בלי נסיון ובלי תואר וזימנו אותך לראיון. אני לא מסכים. זה שהאיש התעסק בדברים שהם לא למידה בזמן התיכון לא גוזר את גורלו לכל חיו. בין אם זה כי הוא נאלץ לעזוב לימודים בשביל לפרנס משפחה או כי הוא בחר לרדוף אחרי בחורות במקום ללמוד.
 17. אני שומע את הסיפורים הנוגעים ללב האלה מסטודנטים בטכניון,בראודה,בן גוריון ותל אביב. הדרך היחידה היא להשוות לפי רמות של בחינות ולא לפי הציונים שסטודנטים מקבלים בהם.
 18. ככל שהמוסד גרוע יותר התנאים יותר גמישים....
 19. אין לי מושג מה שווה תואר ממכללת אריאל. ללכת לסמי שמעון או לא ללכת בכלל זה אותו דבר. ממה שאני מכיר במקומות רציניים,הנדסאי לא מוריד הרבה. גג סמסטר. לגבי לימודים בחול,לא ברור איך רואים את זה בארץ. הבניה באירופה שונה מהבניה בישראל-אולי ישפיע על האפשרות להתקבל למקומות עבודה.
 20. שמעתי על מקומות שנותנים בונוס חודשי לעובדים שלא לקחו ימי מחלה.
 21. מסלול ארוך מאוד(אפילו מידי). מכינה ופסיכומטרי זה שנתיים. תואר עוד 4-5 שנים. מסלול שתתחיל ותסיים עוד 6-7 שנים,קח בחשבון שזה המשמעות של תואר. צר לי אבל אתה טועה. מסלולים של מערכות מידע לרוב דורשים קורסי בסיס שונים או השלמות. כמו בדידה וקורסי הסתברות בהיקף רחב יותר. widget
 22. לא שמעתי שום דבר טוב על סמי שמעון והסיכויים שלך למצוא עבודה אחרי 4 שנים שתבזבז שם לא יגדלו משמעותית. הסבה להייטק זה לא קל. ויש מספיק בוגרי אוניברסיטאות ואחריהם בוגרי מכללות,אתה נמצא בתחתית שרשרת הביקוש שם. ממליץ לך להתחיל בקורס תכנות בסיסי ברשת. תראה אם אתה בכלל מתחבר לזה. אם תתחבר,תחזור לפה עוד חודשיים.
 23. מההתנסות שלי עד היום,זה מאוד תלוי מקום עבודה. בחברה עם 500 עובדים לאף אחד לא אכפת אם לקחת מחלה בשביל יום סידורים. ואלא אם כן תהיה ממש טיפש ותגיד שלקחת יום מחלה לסידורים אף אחד לא יחפש. במקומות קטנים(כמו העסק שלך) עניין האמון משחק תפקיד חשוב. בעיקר שיש עבודות שאתה סומך על העובדים ולא יכול לבקר כל צעד שלהם. לא תמיד. אני לפעמים נשאר מעבר אז יום אחרי יוצא מוקדם. סוף חודש אני צריך לעשות 182 שעות ומתכנס לשם. שעתיים לפה לשם לא יגידו לי כלום. הרמז דיי ברור,אל תגיע לפני הזמן. משרה חלקית זה א". ב.לא הייתי מקריב לימודים בשביל משרה כזו,אפשר לעשות משמרות בריבר בשביל אותו כסף עם הרבה יותר גמישות.
×
×
 • תוכן חדש...