Jump to content

korola

 • פרסום הודעות

  1,153
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

221 טוב

אודות korola

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. נכון, הם עקביים. אבל הצורה הזאת של הפרסום מטעה. אנשים שלא עוקבים כל יום ומידי פעם בודקים , תמיד יראו מצב שהיום יש ירידה. כי תמיד המספר האחרון הוא של חצי יום. שים לב שהיום החצי יום הוא 72 לעומת 67 אתמול. או אם לוקחים את ההפרשים אז יש לנו 116 לעומת 98 שהם 18% עלייה. עלייה של 18% מתורגמת לקצב הכפלה כל 4 ימים. 72 לעומת 67 הם עלייה של 7% שמתורגמים לקצב הכפלה של 11 ימים. נמתין ונראה מתי נגיע לאיזור ה 200 מאומתים ליום.
 2. תראה איזה קטע, אתמול הגרף של משרד הבריאות הראה ירידה כביכול, אבל היום גילו 116 מאובחנים חדשים לעומת 98 אתמול. מה משרד הבריאות עשה? לקח את ה116 שגילו היום , הכניס לגרפים 72 להיום וחלק הוסיף לאתמול. בכל מקרה התמונה כבר ממש לא מראה ירידה ב-4 ימים האחרונים. תוסיף את העובדה שה 72 בגרך האחרון הם על חצי יום, מחר יוסיפו להם עוד קצת (או הרבה).
 3. מי היה הלקוח? אתה?
 4. אבל זה נראה יפה בעיתון ומספק לנו חומר ל -2 עמודים נוספים. מה רע? אפשר לסכם .. אין כלום ולא היה כלום. ואף אחד לא יודע כלום. בנתיים אני רואה שדיווחו היום על 50 חולים נוספים , אבל שוב. שום פילוח שום הסבר איפה? למה? כמה? בגימנסיה רצו בטירוף לבדוק את כל ה 1200 תלמידים. האם עשו את זה בכל בתי הספר שגילו חולים? או שרק שלחו את כולם הבייתה לבידוד בלי בדיקה? מאכזבים במשרד הבריאות , חשבתי שיצאו גברים ויחזיקו את התיכונים וחטיבות הביניים פתוחים עד הקיץ. משכו יומיים וכבר נשברים, תהיו חזקים , עוד 20 יום נגמרת השנה, תנו לוירוס לרוץ על כל הנוער. ואז בסוף השנה תנו לכל הנוער לרוץ לקניונים ולמסיבות בפארקים.. רק ככה אפשר להגיע לחיסוניות עדר לקראת אוקטובר. אם סוגרים עכשיו, אז מה יעשו בספטמבר? הרי ברור שאם זה מה שקורה עכשיו , זה יקרה בדיוק אותו דבר בספטמבר. רק שאז יהיה חורף, ומערכת החיסון של כולנו חלשה יותר בחורף.
 5. https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001330953 את ניר ברקת הזמינו למסיבה הזאת. אז מי חושב שבאמת יחקרו מה היה שם?
 6. אני נתקל כל יום באנשים שחושבים שזהו, הקורונה עברה, נכון , הם לא מבינים מספיק לדבר במונחים של חיסון עדר ולהסביר למה הקורונה עברה. אבל זאת הכוונה שלהם, היתה מחלה נשארו רק שאריות וזהו .. עברה .. נגמרה. בעולם כן מדברים על 2 פתרונות - חיסון מלאכותי שניתן בעזרתו להגיע לחיסון עדר, או הגעה טבעית לחיסון עדר. הפתרונות של התרופות הוא יפה, אבל אף אחד לא משלה את עצמו שיצליחו למצוא תרופה עם אחוזי הצלחה של 100%. רוב התרופות מראות על שיפור מסויים בין אלו שקיבלו את התרופה לעומת אלו שלא קיבלו . מה המשמעות? שיפור של 50% זה טוב? 80% ?
 7. אם באמת ניתן בארץ להנשים רק 200 איש, זאת גזרה חמורה, המשמעות היא שצריך לבחור בין אופציות גרועות: 1) להתקדם כמו בגל הראשון - נזק אדיר למשק ורק 2.5% נחשפים לנגיף - סבב כזה כל 3 חודשים , זה 10% בשנה. ממש לא נראה לי שניתן להתקדם בסבבים כאלה. 2) למצוא פתרון אחר שיצליח להדביק הרבה יותר אנשים ולהנשים (אפילו בכאילו יותר מ 200, לדעתי יתנו לסבב הבא לעלות הרבה יותר גבוה, כולם מבינים שחייבים לבגיע לאוקטובר עם חשיפה הרבה יותר גבוהה. 2 עמודים דנים במדגם קטן מייצג שטוען שבסבב הראשון היו 200,000 נדבקים אבל גילו רק 17,000. זאת אומרת שאם בשבוע האחרון גילו 1000, בפועל יש 10,000 נדבקים שנושאים את הוירוס - כלומר יש 9,000 שגרירים שם בחוץ. אני מקווה שרובם בבידוד, אבל חלקם לא, וחלק מאלו שבבידוד יצאו מבידוד אחרי 14 יום מהמגע עם החולה , כי לא היו להם תסמינים. אבל בפועל יכול להיות שהם פיתחו את המחלה 7 ימים אחרי המגע (ללא תסמינים) וימשיכו להיות מדבקים 12 יום אחרי סוף הדגירה. שזה 19 יום.. משאיר להם 5 ימים מסוף הבידוד להמשיך להדביק. סיכוי סביר שהגל השני כבר כאן, רק לא ברור מתי נראה אותו
 8. מספיק להסתכל על גרף אחוזי התמותה הצפוי, מה שחשוב בסקר זה: האם גם בגילאי 50 ומעלה גילו תחלואה של פי 10 מאשר המאובחנים?
 9. זה קל להוכיח ' בסבב הנוכחי גילאי 20-29 נדבקים פי 2 יותר מאשר משקלם באוכלסייה
 10. https://www.israelhayom.co.il/article/766595 הצד השני של הממצאים. סקר קטן של 1700 אנשים בלבד, למרות שאם עשו את המדגם נכון אז הוא אמור להיות מספיק. אבל זה לא כמו בבחירות שיש ניסיון וניתן לתקן את הסקר על פי נתונים משנים קודמות. אז נכון, אחוזי התמותה צפויים להיות כ 0.2%, אבל זה אומר שכל הרעיון של בדיקות , בידוד, בדיקות,בידוד , בדיקות בידוד , לא יעיל בעליל. כי ברגע שזה מתפרץ באוכלוסייה יש לך כמות מטורפת של חסרי תסמינים/תסמינים קלים. ורק סגר יכול להאט את הקצב. הגל הראשון לקח לנו 3 חודשים, וקיבלנו רק 2.5% חשיפה. אף אחד לא רוצה שהגל השני יהיה כמו הראשון (נזק עצום למשק), בתכלס לפי הנתונים, ירצו גל שני שיגיע ל 25% חשיפה בסבב של 3 חודשים. זה אומר לסגור את המשק בדייליי של שבועיים מעבר לגל הראשון (שבועיים זה 4 הכפלות - פי 16 בערך). להגיע ל 1500 מונשמים בשיא, ולסיים עם 3000 מתים מהסבב השני.
 11. ספיראל צודק לגבי התקופה שהיה איכון של השב"כ , ברגע שהם החליטו שאתה צריך בידוד לא היה עוזר לך כלום. הת"ז שלך הופיע בכל המסופים של המשטרה והיית מקבל קנס על הפרת בידוד. היו הרבה ראיונות של אנשים שהגיעו לבקר חברים בבידוד , לטענתם הם היו ברחוב והחבר בבידוד היה במרפסת למעלה. ברגע שהחבר בבידוד התברר כחולה קורונה הם קיבלו הודעה להיכנס לבידוד ולא עזר כלום. היום זה קצת יותר בעייתי, מפרסמים את המקומות שהחולים היו ומבקשים ממי שהיה באותו מקום לדווח ולהיכנס לבידוד. הסניף של איקאה היה בפרסום ותיאורטית מי שהיה בסניף היה צריך להיכנס לבידוד. אבל אין האכיפה הייתה על הפנים באותה תקופה. נכון לעכשיו נראה שהם הולכים להכניס כל בית בפר שיתגלה בו חולה לבידוד מאלה, נראה אם זה יעבוד.
 12. אי אפשר להאמין לנתונים של משרד הבריאות. את ה-98 שגילו היום פיצלו והעמיסו חלק על אתמול. זה אומר שה-67 שכאילו שייכים להיום, יגדילו מחר. worldometers - מראה בדיוק את ההפרש בין כמות החולים שמדווחת כל יום, בלי תיקונים אחורה. היום מראים 98 מאובחנים חדשים אתמול 59 יום שבת 25 (בכל זאת שבת) יום שישי 115 יום חמישי 79 יום רביעי 36 יום שלישי 23. שאתה רואה את המספרים המהונדסים של משרד הבריאות, הם רוצים להראות כאילו 4 ימים של ירידות . בפועל היום יש 98 מקרים חדשים, זה כמו כל המקרים שהיו שבוע שלם קודם. בכל מקרה בסיכום שבועי, מדובר פה בקפיצה מטורפת לעומת שבוע שעבר. תוסיף את העובדה שבעצם לא שינו כלום בהנחיות , חושבים שאולי ההפחדות יעזרו, אבל רואים שעליך זה לא משפיע. ועלי ועל ספריאל לא היה צורך בכלל בהפחדות. אז שום דבר בהתנהגות לא ישתנו, אז ניפגש עוד שבוע לסיכום שבועי. https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/
 13. כבר בהתחלה דיברו על מחקרים של שפעות וויטמין D. אולי השמש לא מחלישה את הוירוס אבל מחזקת את מערכת החיסון של האנשים ולכן כמות הוירוס אצל החולים קטנה יותר? עוד סיבה לתת לוירוס להדביק כמויות בקיץ ולהגיע לחורף עם הרבה מחוסנים
 14. אם יגיע לאירוע שלך מורה מבית ספר, או תלמידים שלומדים בבית ספר. ושבוע אחרי האירוע יגלו שהם חולים, אז מפרסמים את כל המקומות שהם היו בהם ב 14 ימים האחרונים. כלומר כל מי שהיה באירוע צריך להיכנס לבידוד. לא יודע איך אתה יכול להגן על עצמך מזה.
 15. הוא לא מגיע עם חליפה חלל לחתונה, אם הוא נכנס לאולם ונמצא באולם על האירוע, אז הוא יכול להגן על עצמו מבחינת החשיפה לאורחים. אבל מבחינת החוק הוא וכל הצוות שלו יצטרכו להיכנס לבידוד 14 יום במידה ויתגלה שאחד האורחים חולה.
×
×
 • Create New...