Jump to content

korola

 • הודעות

  1,300
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  3

korola שיחק אותה בתאריך מאי 27

התכנים של korola היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

6,247 צפו בפרופיל

הנקודות של korola

פורמוהוליק

פורמוהוליק (9/14)

944

מוניטין

 1. האמת , כולנו משקרים לעצמנו .. גם מי שמתחסן במנה השלישית משקר לעצמו שהוא מוגן וטס למסיבות באילת, גם הוא מוסר את נפשו לוירוס שיחליט מתי לשחרר אותו מהעולם.
 2. זה לא בדיוק מה שאמרתי ? אנחנו בשלב הפריחה. וכולם יודעים מה קורה לפרחים אחרי שלב הפריחה. אתה לא יכול להתעלם מזה שכל חידוש טכנולוגי הגיע עם מחיר, והדרך של האנושות להתגבר על תשלום ה"מחיר" תמיד מגיע עם חידוש טכנולוגי נוסף ועם עוד מחיר. לדעתי , המקקים יצחקו עלינו , הם מסתפקים במועט ויהיו פה עוד אחרינו. תבדוק כמה מינים נכחדו ב-100 שנים , כמעט את כולם אנחנו הכחדו. לא כולם יודעים , אבל גם את דבורת הדבש הישאלית (הסורית ) הרגנו .. בתור ילד היינו משחקים עם הדבורים (הסורים) והיינו נעקצים המון. בעשור האחרון החקלאים הביאו את הדבורה האיטלקית שעדינה יותר.. מי מכיר מישהו שנעקץ מדבורה לאחרונה? היום בארץ כמעט ואין האבקה טבעית בלי דבוראי שיביא לך כוורות לשדה. אבל לרוב האנשים לא ממש מעניין מה יקרה עם האנושות עוד 300 שנה או עוד 1000 שנה. הם רוצים לחיות כאן ועכשיו. אפילו פה בפורום יש כאלה שמעדיפים מסיבות של 1000 איש היום אפילו עם המחיר זה 700 בני 60 פלוס שימותו. אז לדבר על דחיית סיפוקים שלנו היום על מנת שבעוד 1000 שנה עדיין יחיו אנשים על הכדור? תראה מה עשו לגרטה השוודית, העלימו אותה.
 3. האמת זה בדיוק מה שאני מנסה לדמיין. היקום קיים מילארדי שנים, כדור הארץ קיים 4 מילארד שנה. האדם על מיניו השונים נוצר לפני כמה מאות אלפי שנים. ההומו ספייאנס הכחיד את כל האחים שלו (מיני האדם האחרים ) לפני כמה עשרות אלפי שנים. את הכתב המציאו לפני כ-5000 שנה (בריאת העולם לפי כתבי הקודש של היהודים ) שוב אנחנו חוזרים לאותה שאלה, האם שווה לאנושות לחשוב על הטווח הקצר בינוני על חשבון הטווח הארוך? כל הטכנולוגיות האלה שהומצאו ב400 שנה האחרונות, ממש עוזרות לנו בטווח הקצר, אבל יקצרו משמעותית את החיים העתידים שלנו. אני מסוגל לדמיין את האנושות לצמח .. כרגע אנחנו דומים לחרצית. בהתחלה גבעול ירוק ויפה - שיכול להחזיק כמה חודשים ואז יוצא הפרח - הוא ממש יפה אבל מושך דבורים מחזיק מעמד כמה שבועות ואז הכל נובל.. אבל אל יאוש - בסוף יש סביון , ואלפי זרעים עפים לכל עבר רק בודדים מהם יגיעו לקרקע פורייה והמחזור יתחיל שוב. אנחנו היום בשלב של הפרח.. וכבר רואים את הניצנים של הסביון.. האנושות תשרוד , לא כל הפרטים ישרדו , אבל מי שיש לו חצי מיליון דולר יקבל מקום בחללית של אילן מסק והחברה מהחלל. כמה אלפים בודדים יצאו מכדור הארץ לפני הגסיסה הסופית שלו, ורק כמה בודדים מהם יגיעו בשלום לאיזה כוכב רחוק. השאר ימותו בחלל. אם יש לך שיח בגינה , אתה יודע שעל מנת שהוא ישרוד לאורך שנים , צריך לגזום אותו מידי פעם. אבל מה קורה שהשיח מתנגד לגיזום? מה קורה שהשיח לא רוצה שתגזום לו את הענפים החולים (מחלות רקע - אמרנו). בסוף כל השיח ירקב... ומישהו יעקור את כולו. יום כיפור שמח לכולם וחתימה טובה
 4. לאורך ההיסטוריה האנושות השתמשה במוצרים שנתנו לה תועלת לטווח הקצר הבינוני מבלי להבין את ההשלכות לטווח הארוך. מנועי קיטור? המהפכה התעשייתית - מכירים את הסרטים השונים שמראים את תושבי לונדון עם פיח על הפנים? עישון? שימוש באסבזט - כולל לרפידות על מנת שהבלמה תהיה שקטה. רכבי בנזין? רכב היברדידי - קרינה? סוללות ליטיום ? טלפונים סלולארים ? אנרגיה גרעינית ? חיסון mRNA נותן לנו תועלת בטווח הקצר בינונוי , יכול להיות שיהיו נזקים או בעיות בעתיד ויכול להיות שלא. השאלה אם היו מביאים את חיסונים בטכנולוגיה ישנה , זה היה משנה משהו?
 5. אני לא מוצא את התמונה, אבל בסבב האחרון רצה תמונה מעזה עם בדיחה .. משהו כמו "סיימתי לנקות הכל , נותרו לי רק המדרגות" ובתמונה ראו רק את המדרגות של 3 קומות. עריכה: מצאתי
 6. שים לב , ברור לי לחלוטין שהחיסון מוריד את העומס הנגיפי. החיסון מחזק את התגובה של הגוף , התגובה מהירה יותר ולכן מונעת מהנגיף להתרבות ולהגיע לעומס גבוה. אבל .. המחקר בדק תפוחים לתפוחים. כלומר קבוצה זהה של אנשים , אותו גיל, אותו מין , אותו בעיות והראה ירידה בעומס הנגיפי . אני העלתי השערה של .. בן 60 מחוסן 3 מנות מול צעיר לא מחוסן .. את זה המחקר לא בדק .
 7. אישית אני לא רואה שום תמריץ למחוסן 3 מנות לרוץ להיבדק אחרי מגע עם חולה מאומת. משרד הבריאות שלח לי SMS , לפי הנתונים שלנו היית במגע עם חולה מאומת , אתה פטור מבידוד אבל מומלץ שתיגש לבדיקה . כן , בטח... אני פטור מבידוד , אז מה הם רוצים ממני, שאלך לבדיקה? במקרה הטוב זה רק חצי שעה לבזבז מהחיים שלי , במקרה הרע זה יכול להיות גם 3 שעות. ואז אם במקרה יתגלה שאני מאומת אז זה אומר 10 ימים בידוד... אז תסביר לי איך אפשר להאמין לנתונים של המאומתים שמחוסנים ב -3 מנות ? יתכן שיש הדבקה הרבה יותר גדולה ממה שמדווח, ויכול להיות שמחוסנים 3 מנות נדבקים ומדביקים ואף אחד לא יודע. המחקרים מראים באופן וודאי שכושר ההדבקה הינו ביחס ישר לעומס הנגיפים והוא ביחס ישר לקושי של המחלה. לכן אני מניח שצעיר ללא תסמינים לא מחוסן מדבק באותו יחס כמו בן 60 מחוסן שחוטף את המחלה קל.. אין שום סיבה שזה לא יהיה המצב
 8. לא יודע לגבי העמודים ספציפית , אבל יש הבדל בין בניין שיש לו 4 "עמודים" של ממ"דים אחד על השני + חדר מגרדות ופיר מעלית יצוק. בעזה ראו יפה את המדרגות שנותרו באויר אחרי שכל הבניין נפל.
 9. לדעתי הבית המשותף התפרק - תרתי משמע. ולכן במידת הצורך אין ממש בעיה לקחת את המתחם לפירוק שיתוף , כך שמי שלא רוצה , לא יכול לבנות .. ימצא את עצמו מוכר את חלקו במגרש ליזם החלקלק. כך שמהר מאוד תהיה חברה קבלנית שתרצה לבצע את הבנייה של הביניין החדש.
 10. @sperial אתה שם לב שמבחינה סטטיסטית אדם מעל גיל 60 מחוסן ב 3 מנות יש לו סיכוי זהה לצעיר לא מחוסן להגיע למצב קשה ולתפוס מיטה בבית החולים? אז למה לאדם בן 60 פלוס מחוסן מותר לשבת במסעדה סגורה או בבית מלון או בחדר כושר ולצעיר בן 25 לא מחוסן אסור? הם בדיוק באותו רמת סיכון להם ולסביבה ?
 11. בביניין של 30 ומשהו דירות תמיד מישהו רואה משהו. אם היו סימנים אז יש מספיק שוכרים ששלחו מיילים לבעלי הבית והתריעו , בטוח היו חלק מבעלי הדירות שניסו כן להזמין בעל מקצוע לתיקון. צינורות התפוצצו על ימין ועל שמאל וחברות הביטוח שלחו חאפר לתקן את הצנרת. זה לא רכב מוזנח עם נהג אחד, לכן אם היו סימנים מקדימים אז חוקרי הביטוח יצליחו לאתר הוכחות על כך. ואם הם לא יצליחו לאתר הוכחות אז לכאורה בעלי הבתים שהיה להם ביטוח יכולים לטעון שלא היו סימנים מקדימים וזה קריסה שלא ניתן היה למנוע אותה בעזרת תחזוקה. השאלה לכמה בעלי בתים היה ביטוח בכלל
 12. איפה יועץ המס שצריך אותו ? הלך לאכול שניצלים ? שים לב שמדובר בזכויות בנייה מאוד יקרות, יכולה להיות פה תאונת מס מאוד רצינית. אם מוכרים זכויות בנייה , יש מיסוי של מס שבח מאוד רציני .. אפילו יותר מ 25% (לא זוכר בדיוק אבל בעבר הרחוק זה הגיע גם ל 45% ו 48% ). לבעלי הדירות עדיף לקבל הלוואה מחברת הבנייה (או הבנק המלווה) לבנות את כל הדירות ואז למכור דירה מוכנה בפטור ממס שבח (שנה וחצי אחרי טופס 4). יש פה המון כסף על הרצפה מבחינה המיסוי , הרבה הרבה יותר מאשר אם היה ביטוח או לא היה ביטוח. ועובדה, הדיירים לא התעלמו, הם קראו לעזרה שפינתה אותם מהבית , אז קצת קשה להצביע על רשלנות. אלא אם כן חברת הביטוח תביא הוכחות שהיה סימנים לפני שנים והועד קיבל הצעת מחיר לתיקון והתעלם.
 13. יש לאנשים טעות לפעמים, חושבים שאם קונים דירה באם המושבות ב 2 מיליון אז הביטוח מכסה אותם ב 2 מיליון. הביטוח לא כולל את רכיב הקרקע, אלא רק את עלות הבנייה. לרוב יש להם תחשיבים של עלות הבנייה לפי שנת הבנייה של המבנה ומטר הדירה. דווקא במקרה של הקריסה בחולון , לדעתי שווי הקרקע ליחידת דיור עכשיו שווה הרבה יותר משווי הדירה בשוק לפני הקריסה. חלום רטוב של כל יזם, יש לו עכשיו 100% הסכמה מכל הדיירים. אני לא מבין למה אם צינור מתפוצץ אז הביטוח מכסה , אבל אם קורה ראשית קורסת אז הביטוח לא מכסה? מה ההבדל? נזילה מצינור זה לא אחזקה? או שפשוט נח לחברות ביטוח לטפל בדברים הקטנים לצורך פרסומת? כמה שווה דירה כזאת בחולון לפני הקריסה? מה היה חלק הזכויות בקרקע וכמה עולה בנייה של 80 מטר? אם עכשיו יש זכויות ל-2 דירות על כל דירה שקרסה... כמה כל דייר הרוויח ?
 14. יאללה תביא לי חיסון , יש לי 2 ילדים , אחת בגיל 4.5 והשני בגיל 11. אתה באמת חושב שאני לא מחסן אותם למרות שמראים לי שהחיסון לא מסוכן ? חוץ מזה חפש קצת יותר בפרסומים .. כל מה שאומרים זה שהסיכון מהחיסון קטן פי 4 (או פי 10 תלוי את מי אתה שואל) מהמחלה עצמה. שגם היא בתורה לא כל כך מסוכנת לילדים. אם החיסון מסוכן רק פי 4 פחות מהמחלה עצמה , אז ברמת המאקרו אין הבדל בין חיסון כל הילדים הוא הדבקה טבעית של רבע מהם. כמות הילדים שיפגעו תהיה זהה. אבל אם יחסנו את כולם , אז אפשר יהיה לתבוע את המדינה על הפגיעה מהחיסון , אבל אם לא יחסנו וילדים יפגעו מהמחלה , אז ההורים אשמים. https://www.ynet.co.il/news/article/hy00ji00vbf הכותרת מבלבלת קצת , אבל לדעתי תמצא עיניין בכתבה לגבי עוד תופעות לוואי של החיסון
 15. מפה אני רואה את הדברים קצת אחרת, בנט עומד ונואם שזאת הייתה בחירה מושכלת, שהם בחרו להחזיק את המשק פתוח ולהכיל את התחלואה. מבחינתו זאת הייתה הבחירה, לא למנוע תחלואה אלא למנוע קריסה של מערכת הבריאות, הוא הכין את המערכת ל 2400 ואפילו 4800 חולים קשה. כל המערכת התכנסה לכיוון של "חסינו עדר", אז לא יעזור כלום , מספר הילדים עד גיל 12 שצריכים להיות חולים כבר נקבע מראש. אף אחד לא התכוון להגן עליהם (על הילדים). אז לבוא עכשיו בטענות לחלק מההורים שנמאס להם ממשחקי החתול העכבר, והחליטו שדי מספיק עם השטויות. תנו לילדים להידבק ושחררו אותנו מזה. ולא תהיה תמותה רצינית של הילדים, אבל עכשיו המערכת מכינה את הכיסוי תחת שלה, שילדים ימותו יגיעו שההורים שלהם אשמים, הם טסו איתם לחו"ל הם שלחו אותם לבית הספר עם מורה לא מחוסנת הם שלחו אותם למסיבות הדבקה הם לא שמרו על בידוד אבל האמת היא , שפשוט הממשלה החליטה שצריכים חצי מיליון ילדים שידבקו על מנת שהכלכלה לא תידפק. מה זה משנה איזה ילדים אלו? ומי ההורים שלהם ?
×
×
 • תוכן חדש...