Jump to content

korola

 • פרסום הודעות

  1,169
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

473 טוב

אודות korola

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. מה? אתה טרנספורטר 2? אתה באמת חושב שכל מפגיני בלפור הם תושבי ירושלים ? כבר מ 18:00 מדווחים על פקקים בכניסות לירושלים בגלל מפגיני בלפור.
 2. איזה עגלה? מאז שהתחילה הקורונה אני קונה את כל הסופר באוןליין. עולם חדש... איך לא עשיתי את זה קודם ?
 3. הדוגמא היותר מתאימה היא שיש לי 2 עובדים , אחד רומני ואחד פולני (בכוונה לא כתבתי עדות אחרות). שניהם עשו את אותה טעות וגרמו לאותו נזק, לשניהם זאת פעם ראשונה. אבל אחד מהם שייך לעדה שידוע שהם גורמים נזקים בכוונה, אז על האחד הזה שייך לעדה הזאת אני אכעס יותר? כאילו WTF ... חרדי שנוסע באוטו לכיון ירושלים וטוען שהוא בדרך להפגנה לא נאמין לו ונשלח אותו בחזרה, כי הוא שייך לקבוצה בעייתית. ואילו חילוני שנוסע לירושלים וטוען שהוא בדרך להפגנה זה בסדר, כי בקבוצה שלו כולם נשמעים להוראות ולא עושים ארוחות חג ענקיות.
 4. האם מישהו יכול לתת לי טיעון אמיתי וחכם מה ההבדל בין 2 המתחכמים? ציבור אחד - החליט להקדים את סעודת החג ליום חמישי (אתמול) ונסע בהמוניו להורים וקיים סעודות ענק. הוא פשט מצא את הפרצה שהתקנות תוקננו ליום שישי ב 14:00, למרות שכבר מיום חמישי שעבר ברור שצריך לצמצם התקהלויות. ציבור שני - החליט לקיים הפגנות ענק ביום ראשון בערב בכל רחבי הארץ, על מנת לאפשר לאלפים לנוע בכבישים. 2 הציבורים עלו על הפרצות בתקנות וכל ציבור ניצל אותם על מנת לקיים סעודה חגיגית בקרב בני המשפחה המורחבת שלו. 2 הציבורים פוגעים בבריאות הציבור ולא תורמים לעצירת התפשטות המחלה. א
 5. אני אסביר לך לאט על מנת שתבין מהר. סגר יעזור, בדיוק כמו שאתה נכנס לחדר מיון ישר דוחפים לך אקמול או אופטלגין נוזלי , זה עוזר לכמה שעות. כמו שסגר יעזור לכמה שבועות. גמזו רוצה שיתנו אקמול וטוען שזה מספיק כי אפשר לטפל אחר כך. ביבי ושאר החברים חושבים שצריך אופטלגין נוזלי כי המצב קשה יותר והטיפול אחר כך לא פשוט. אתה חושב שאם אקמול ואפטלגין לא פותר את הבעיה אז למה לתת אותו בכלל.
 6. מה זה משנה מי האם הם סגרו את מערכות החינוך שלהם או לא. באחד בספטמבר בכל הערים בארץ עברו למקדם הדבקה גדול מ-1, כל בתי הספר בארץ עברו להיות מדגרות קורונה. וקראת את התגובה של @yd b-4 , 1200 מאושפזים, 500 חולים קשה וכבר יש השפעה על השירות שניתן לאזרח הקטן.
 7. לא נורא, לפחות סגרו את בתי הספר, זה גם צעד משמעותי. אם ביום חמישי שעבר היו מקבלים החלטה לסגור את בתי הספר מיום ראשון , אז מצבנו היום היה יותר טוב. שבוע הבא הם יראה את הנתונים (שימשיכו לעלות ) ואז יעשו שבועיים כיפור ולא יום.
 8. אתה בכלל בהולנד? מה רלוונטי עבורך מה יקרה פה? פרקטית - עד יום שני רוב ההקלות לא נכנסות לתוקף, לכן מיום שישי ב 14:00 ועד יום שני בשעות הבוקר יש סוג של סגר מלא, עם הקלות לתפילות. אני דווקא רואה אפשרות שאחרי שיפרעו את הצ'ק של ההקלות לתפילות, יאשרו ביום ראשון בלילה שוב מגבלות על שאר האוכלוסיה. ככה שלא בטוח שכולם יצאו לעבודה ביום שני בבוקר. שמתם לב שמספר החולים קשה עלה היום מ522 ל 579 , מי שחשוף לנתונים הגולמיים יכול לחשב תחזית למספר החולים קשה בעוד שבוע. שוב... אני תמיד מתפוצץ מצחוק שבגל הראשון מכרו לנו שמערכת הבריאות יכולה להתמ
 9. עכשיו גמזו יושב עם ביבי, הם הגיעו להבנה שהסגר הזה הוא גבינה שווצרית עם הרבה חורים. הם מחפשים עכשיו טייח שיסתום את החורים. אז לא משנה מה ידענו עד עכשיו לגבי הסגר, ביום שני אחרי החגים הולכים להצביע על תוכנית אחרת לחלוטין. לדעתי החשש של גמזו מגיע דווקא מעידית מטות, לפני שבוע היא זאת שהעלתה את הדגל האדום מבתי החולים, לדעתי היום בתי החולים העלו לה דגלים שחורים מול הפרצוף.
 10. זה תלוי את מי אתה שואל, בגדול בדוחות של ה OECD אנחנו מדווחים על 2.2 מיטות אשפוז כללי על כל 1,000 איש, לעומת 3.6 מיטות בממוצע במדינות ה-OECD ו-4.1 במדינות אירופה שבהן, בדומה לישראל, אספקת השירותים נעשית באמצעות קופות חולים. לדעתי זה לא כולל מוסדות גריאטרים, בכל מקרה שים לב שיש אצלנו חצי מכמות המיטות. 2.2 כנראה זה בסביבות 20,000 מיטות אשפוז בכל בתי החולים. בדר"כ התפוסה לא יורדת מ 70% , אבל אנחנו יודעים גם לעבוד ב 140%, כך שבפועל יכול להיות שיש 40% יותר מיטות ממה שמדווח. זה פשוט הישראבלופ הישראלי. ה 100% הוא לא בדיוק 100%. אבל איך שלא תהפוך את זה
 11. מצטער, אני לא מסכים חלקית איתם. סוגרים את בתי הספר - כן. סוגרים את הקניונים - כן. סוגרים את המסעדות - כן. משרדי ממשלה סגורים - כן. יש מגבלה פקטיבית של 500 מטר - כן. עכשיו - צריך להגדיר יעילות - את זה הוא לא הגדיר בשידור. כל הקיץ הסתובבנו סביב מקדם הדבקה של 1, בתי הספר הקפיצו אותנו ל 2. מה זה סגר יעיל? כמה פחות מ-1 זה יעיל? בשגרה אני רוצה אורח חיים שמקדם ההדבקה הוא פחות מ-1 , אפילו 0.95 זה בסדר. בשביל סגר אנחנו כנראה רוצים מקדם הדבקה של 0.3 על מנת שהוא יהיה יעיל. כי סגר עם מקדם הדבקה של 0.8... יקח לנו 3 חודשים לרדת לפח
 12. יאללה הולכים על הקטע של רחמים וסליחות. איפה מגישים בקשה? נכנסתי לאיזור האישי (לא ברשות המיסים) ולא ראיתי בקשה לרחמים ?
 13. שאלה לגבי חוקים , משפטים ורטרואקטביות? אם עכשיו נכנסים לסגר שני, האם זה אומר שאפשר להחזיר את ChemGuy85 ? איזה רוב צריך? 61 חברי פורום זה מספיק? או שצריך 80? או שבכלל פה זה לא דמוקרטיה ?
 14. לפחות גמזו מקשיב לי לפעמים , הברים הכתומים זה ילדים בגיל 10-19 . לפי פתיחת הלימודים - אחוז החיוביים בבדיקות היה 18% , היום קבוצת הגילאים הזאת כבר 26%. הזוי זה שהיה יכולים פשוט לא לפתוח את מערכת החינוך ב 1/9 והיינו יכולים להמשיך כרגיל בלי סגר ובלי כל העלויות ההזויות הלאה. אפילו לקנות מחשב מתנה לכל ילד היה עלה יותר זול מהסגר. אבל, לא ... כל מה שעיניין את משרד החינוך היה 1500 מורים בסיכון האם לשלם להם משכורת מלאה מהכיס שלו, או להוציא אותם לחל"ת ושיקבלו 70% מהשכר מסעיף אחר מהקופה הציבורית.
×
×
 • Create New...