Jump to content

farkash7

 • הודעות

  3,831
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  13

farkash7 שיחק אותה בתאריך אוגוסט 1

התכנים של farkash7 היו האהובים ביותר!

אודות farkash7

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של farkash7

פורומניאק

פורומניאק (10/14)

993

מוניטין

 1. קח בכיף. מה הקשר אושר עכשיו? אנחנו מדברים על נדל״ן. מה שצריך למדוד זה איפה עשירון X יכול לגור בכל מדינה, כמה זמן לוקח לו לקנות את זה ומה הוא מקבל בתמורה לכסף שלו.
 2. חבר פה נפלת. תבדוק כמה יעלה לך לקנות רכב בהונג קונג/סינגפור, כנראה שתקבל חלחלה. יאללה חברה ננצל את שרשור הנדל"ן כדי לבדוק האם מישהו שגר בפריפריה יכול לעבוד בת"א. ממענית לת"א. ממה שבדקתי האפשרות הכי טובה היא אוטו לרכבת חדרה, ומשם לת"א. בהנחה שהחברה ממוקמת על קו רכבת ואני צריך להגיע למשרד 3 ימים בשבוע נשאלת השאלה האם הבן שלי יכיר אותי כשהוא יגיע לגיל 18?
 3. יפה. הניחושים שלך פגעו, זה זה שמתחיל במ׳. כן. חור תחת אין ספק. יש לו יתרונות אבל מבחינת נגישות… אאוץ׳ אפילו לחנות ליד הבית אני לא יכול כי הוא באמצע הפאקינג קיבוץ. ספריאל המסילה המזרחית היחידה שאני רואה באופק היא של ״שואה פרק ב״.
 4. נהפוך את זה למשחק ניחושים מעניין. קרוב מאוד לעין שמר וקרוב מאוד לחריש. אני לא מתכוון. כל הדברים שלי כבר שם.
 5. אולי, לא בדקתי. זה קצת לא מסתדר לי רק בגלל מספר המשרות (יותר משרות-יותר תחרות על עובדים-שכר יותר גבוה), אבל שוב לא בדקתי. בכל מקרה גם לחיפה זה לא תענוג להגיע, אבל זו לפחות נסיעה של 50 דקות באוטו לכיוון בלי פקקים כמעט. לתא יצריך ממני לעשות סלטות. כל זה בשביל להריח רפת בבוקר.
 6. משנה משנה. בטח שמשנה. אני בדיוק עובר לגור בקיבוץ. האמת כיף, אבל זה וואחד חור, אני שובר את הראש האם אני יכול לעבוד בתא כי מה לעשות יש שם הרבה יותר משרות והמשכורת עדיין גבוהה יותר.
 7. כל מה שאתה כותב הוא תירוצים ללמה עושים את זה דפוק. לכל טיעון שכתבת יש פתרון, רק שאף אחד לא רוצה לעבוד/לשנות ואף אחד לא רוצה לחשוב קדימה ולתכנן תשתית במשך 3-4-5 שנים שתאפשר להגדיל את כמות האוכלוסיה פי כמה. הרי אין כל הגיון בלבנות עוד פנטאוז במקום עוד 5-10-20 קומות כי אילנית הזקנה מסרבת, או כי צריך לשפר את הביוב וזה יקח שנה או כי אתה מחלק תווי חניה כמו נייר טואלט אז איפה הם יחנו. כל אלה הן סיבות שוליות ולא מעניינות שרק דורשות פתרון/וויתור. וויתור למשל על תו חניה לכל תושב, אפשר להגיד שדירות מתחת למט"ר מסויים לא מקבלות תו, אחרות מקבלות רק אחד. עדיין יהיו אלפי אנשים שיהיו מוכנים לקנות/לשכור דירות כאלה כי הם לא צריכים רכב בשום צורה בת"א. אם בניויורק הורסים בניין של 30 קומות ובונים אחד של 100 למה אתה חושב שבת"א אי אפשר להרוס אחד של 4 ולבנות אחד של 20-30? חקרת את כל המגרשים בתא? יש שם בניינים שיושבים על מגרש שבקלות מאפשר בניה של 10 קומות ואני בטוח שיש לא מעט שמאפשרים בניה של 20-30.
 8. הבעיה היא פשוטה מאוד, הכל פה עושים דפוק. קחו למשל את תא, פרויקטי תמ״א בכל מקום. כל פרוייקט תמ״א כזה הוא נזק ל50 שנה קדימה. לקחו בניין בן 4 קומות במרכז של המרכז. במקום להרוס אותו ולבנות אחד עם 20-30 קומות הוסיפו פנטהאוז למעלה. תכפילו את הבניין הזה פי 100, כמה דירות קיבלתם שנגרעו ממצבת הדירות ל-50 שנה הקרובות? עכשיו אומרים העיר לא מוכנה לזה, אין תשתיות, אין גנים, אין חניות. לא היה עדיף להשקיע 5-10 שנים ולהכין את כל אלה ואז להתחיל להעיף בנייני מגורים בתא? הרי משרדים מעיפים שם כמו חול, הם לא צריכים ביוב? בניויורק שהיא בנויה לגובה פי 100 מתא בערך עדיין מחסלים בניינים ובונים מפלצות ושם שמחסלים בניין זה בניין, לא 4 קומות באבן גבירול. עכשיו מה שהכי עצוב שלא צריך להיות גאון כדי להבין את זה. תביאו ילד בן 5, תגידו לו שחסרות דירות בתא, הוא מיד יגיד לכם ״בטח, כל הבניינים פה נמוכים״.
 9. יקנעם יקרה יותר מחריש. רחוקה יותר מתא אבל יקרה יותר. אני מקווה שיהיה שלום עם לבנון כי בקצב הזה אני לא יודע איפה יגורו ילידי 2020.
 10. השכונה שציינתי ספציפית נמצאת על הים בחדרה עם נגישות טובה מאוד לכביש החוף (דרומה). המחירים בה טסו. אני לא יודע אם זה קורה בכל חדרה. חבר טוב שלי מנסה למצוא דירה בשכונה הזו עכשיו ולא מצליח, ועד לפני שנה- שנה וחצי התקציב שלו היה מספיק לדירת 5 חדרים כמו חדשה/חדשה בלי שום בעיה.
 11. מדובר באותה דירה. מעבר לעליית המחיר המוכר גם קיבל אישור לגור עוד שנה בדירה בחינם.
 12. הוא צודק. אתה טועה. במדינות מתוקנות (למשל ארהב) הארנונה נקבעת כאחוז מסויים ממחיר הנכס. יש בזה הרבה הגיון ובנוסף זה מאזן את השוק. הציע מישהו קודם להטיל מס של 1% על נדלן. לא צריך להטיל מס חדש. קחו את הארנונה ותחשבו אותה לפי פונקציה של מחיר הנכס.
 13. לא מכיר את פתח תקווה ולא יודע מה זה אומר. אני רק מאחל לך שהפחדים שלך התבדו. שתעמוד בתוכנית שלך ובעוד שנתיים תגלה שטעית ושאתה יכול להשתדרג לרמת גן, כי אם לא אפשר לסגור פה את הבאסטה.
 14. ב-2011 הייתה המחאה החברתית. לזה התכוונתי. טעות במינוח.
×
×
 • תוכן חדש...