Jump to content

farkash7

 • פרסום הודעות

  3,062
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

33 נייטרלי

אודות farkash7

 • דירוג
  חורך אספלט מצוי (> 2500 הודעות)
 • תאריך לידה 06/09/1987

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אני חושב שאני עובר רשמית לעבודה מהבית, ונראה לי שזה זמן טוב ללמוד להכין בירה. זה ישב לי בראש כבר לא מעט זמן, אפילו הזמנתי כמה brew bags מאמזון, כי הבנתי שהן מקלות מאוד על התהליך, אבל מעולם לא התחלתי אותו. אני צריך המלצה לערכה טובה למתחילים שכוללת כל מה שצריך. באתרים שמוכרים ערכות יש תמיד כמה סוגי ערכות במחירים שונים, ואני לא לגמרי סגור מה כדאי שיהיה ומה זה סתם תוספות לא הכרחיות. אני צריך המלצה למקום שמוכר את המרכיבים שאני צריך להכנת בירה במחיר טוב. אני אוהב מאוד בירות IPA וPale ALE. אם אפשר גם הפניה למדריך שעושה שימוש בכל אלה גם טוב, למרות שמצאתי כבר לא מעט סרטונים באיביי. אולי יצא משהו טוב מהקורונה ובאופן אירוני זה יהיה בירה (קורונה זה ח*א בירה!).
 2. אנחנו לא אומרים לך או לאף אחד אחר איך לחיות. זה מעניין לנו את הת*ת אל תחמיא לעצמך. זה מתחיל לעניין אותנו כשזה עולה לנו כסף. כשבחור ישיבה עושה 7 ילדים זה עולה לנו כסף. כשבחור ישיבה לא עובד זה עולה לנו כסף. עכשיו יש מספיק כסף. עוד מעט לא יהיה מספיק כסף. זה מה שמעניין אותנו. זה מה שהוא מנסה להסביר לך. אתה נדבק לכל מני קשקושים והתפלספויות כמו מה זה עושר, מה זה אושר, מה זה חיים טובים. תבין זה לא מעניין אותו, זה לא מעניין אותי. זה לא מעניין אף אדם שמשלם מיסים. מה שמעניין אותנו זה לאן המיסים האלה הולכים. סטודנט למדעי השקר הולך לעבוד כל חייו קשה, להרוויח משכורת נמוכה ולשלם ביטוח לאומי, מס בריאות ואולי קצת מס הכנסה. אז הוא "רכב" עלינו בדיוק כמו שאנחנו רכבנו על אלה לפנינו. אין לי בעיה עם זה כי בסופו של דבר התרומה שלו למשק היא גדולה, והוא לפחות לא גורם לבור תקציבי שבעוד 30 שנה לא נוכל לכסה. הוא גם לא יעשה 10 ילדים כי לא יהיה לו כסף ל-10 ילדים, אין לו כל מני עמותות שנהנות מכסף שחור שממנות אותו, הוא יצטרך להסתדר עם מה שהוא מביא הביתה. ההשוואה הזו חוזרת שוב ושוב ע"י כל מני אנשים שמנסים הלצדיק בחורי ישיבה והיא מגוכחת. לגבי אושר אני רק יכול להגיד לך דבר אחד. קח את האדם הקדמון. חי במערה, לאישתו היה שפם במקרה הטוב וזקן כנראה בפועל. הוא הי מאושר. קם כל יום מאושר, יצא לצוד אם חזר חי המשיך להיות מאושר, חזר מת זה לא עניין את החברים שלו למערה. קח את אותו אדם קדמון. שים אותו בבית מודרני עם טלויזיה ואישה שמורידה שיערות מבית השחי. אני רוצה לראות אותו חוזר למערה. מה שאני מנסה להגיד זה שאם מישהו מאושר וחי כל חייו בקהילה סגורה, זה לא אומר שהוא לא יכל להיות יותר מאושר במקום אחר. זה עובד לפעמים גם הפוך, לא מבין אך אבל זו עובדה, יש לא מעט חוזרים בתשובה שמוצאים את האושר שלהם במקום אחר. אנחנו לא מתווכחים על זה.
 3. לגבי משפרי דיור אני חושב שהתקליט השתנה. לפני כמה שנים אנשים אכן היו מחזיקים את שתי דירות עד לרגע האחרון ואז מוכרים את הדירה הישנה, כי המחירים "רק יעלו". אני חושב שבשנים האחרונות זה השתנה. הרבה יותר קשה למכור דירה יד 2 והמחירים כבר לא טסים באחוזים בקצב דו ספרתי. במקרה הטוב עולים מעט בטווח של שנה.
 4. אתה מתכוון לצינור שמביא מים מהברז למדיח? אם כן בדקתי את שני הצדדים שלו. הכל נראה בסדר ותקין. מילוי המים לוקח יותר זמן עכשיו אני כבר די בטוח בזה.
 5. אעבור עליו. אני עדיין לא מבין למה הרעש במהלך המילוי השתנה ויש לי הרגשה שהמילוי גם איטי יותר.
 6. farkash7

  שוק יד 2 בזמן הקורונה

  אם זה יגמר תוך חודש-3 חודשים אני מסכים איתך. ככל שזה התארך אנחנו מסתכנים. לאו דווקא מסתכנים בקריסה של בנק מסויים, אבל כן בנפילה של מחירי נכסים כמו דיור ורכב.
 7. farkash7

  שוק יד 2 בזמן הקורונה

  אם קבלן 1/2/3/4 יקרסו כן אתה יכול לעשות את זה, אבל אם המון קבלנים יקרסו או אלפי משקי בית יקרסו אין למדינה את היכולת הזו. נתת את ארהב קודם כדוגמה. היא ממחישה בדיוק את זה ששנינו צודקים. אתה צודק, המדינה תנשים בנקים, כמו שהממשל הפדרלי הנשים את הבנקים למשכנתאות, אבל זה לא ימנע מהמחירים לקרוס, בארה"ב המחירים קרסו. אני לא מאחל רע לאף אחד, אבל במצבי קיצון קורים דברים רעים.
 8. farkash7

  שוק יד 2 בזמן הקורונה

  שוב אני לא מצליח להבין בדיוק מה אתה אומר? אתה אומר שהמדינה תלאים בנק/תדלק בנקים בכסף? בסדר, מה הקשר בין זה לנפילת ערך הנכסים? אם הבנק יגיע למצב שהוא לקראת קריסה זה כי ערך הנכסים כבר קרס. אז אתה אומר שהמדינה תחזיק את מחירי הדירות למעלה? איך בדיוק? אם פתאום 200K משקי בית לא יכולים לשלם את המשכנתא מה בדיוק המדינה תעשה? שוב בארהב המחירים של הבתים התרסקו. זה שהצילו את הבנקים למשכנתאות זה משהו אחד, אבל המחירים של הבתים התרסקו טוטאלית. הסיבה שהמחירים אחר כך התחילו לעלות היא לא בגלל הצעדים של ארה"ב, אלה פשוט היצע וביקוש. אם אתה יכול לקנות בית ב50K שעלות הבניה שלו היא יותר מ-50K, ושלפני המשבר נמכר ב220K, ובנוסף אתה יכול להשכיר אותו ולעשות תשואה יפה מאוד אתה תקנה אותו. בחלק גדול מהאזורים שם הבתים עדיין לא חזרו למחירים טרם המשבר. פתח zillow על אזור בארה"ב, תסתכל על הסטוריית המחירים של נכס מסויים באותו אזור, כנראה שתראה שהעסקה האחרונה עדיין רחוקה מהמחיר הכי גבוה שהיה טרם המשבר. כלומר גם בארה"ב ששפכה טריליונים של דולרים כדי למנוע קריסה של הבנקים למשכנתאות לא הצליחו למנוע ממחירי הנכסים לקרוס.
 9. farkash7

  שוק יד 2 בזמן הקורונה

  בארהב המצב שונה. הממשל אומנם התאבד כדי שחברות המשכנתאות והביטוח לא יפלו, אבל יש הבדל בשיטה. שם האנשים עזבו את הבתים והבנקים למשכנתאות נשארו עם החוב ומחירי הבתים נחתכו ב50-70%. לא היה מצב שמישהו נשאר בבית שלו וגם המדינה תומכת בו. עכשיו אפשר להתווכח מה עדיף? שהאדם הקטן ישלם את המחיר או שהחברות הרעות שדחפו לו הלוואה שהוא לא יכול לעמוד בה ישלמו את המחיר. התשובה כנראה גם וגם. גם לו יש אחריות בסיסית ובטח להם. בכל מקרה בשורה התחתונה אנשים שם איבדו את הבית שלהם והמחירים נחתכו ב50%-70%. הבנקים למשכנתאות לא קרסו, אבל אנשים שילמו שם מחיר גול מאוד על ההחלטות שלהם. המצב בארץ הוא שונה, השיטה בארץ היא שונה. לא התבצע פה שיווק אגרסיבי אקטיבי של משכנתאות. מה אתה מציע? שאנשים ימשיכו לגור בבית שלהם למרות שהם לא משלמים? שהמדינה תחזיק מחירי דיור מלאכותיים בכח? זו התוצאה של משבר, חוטפים חזק.
 10. farkash7

  שוק יד 2 בזמן הקורונה

  אני מקווה שלא תהיה התערבות, לא ברכב ובטח לא בנדל"ן. כן משבר בנדל"ן למשל יקרין על כל המשק, אבל אני לא חושב שזה הוגן שאדם אחראי, לא ממונף ושלא קפץ מעל הפופיק ישלם באופן ישיר (המיסים שהוא משלם) על חילוץ של אלפי משקי בית וקבלנים. אני יודע שזה כואב. אני יודע שזה אכזרי, ואני יודע שזה עדיין יקרין על אותם אנשים אחראים שלא לקחו משכנתא של אלוהים ישמור, אבל אנשים צריכים ללמוד לקחת גם את התסריט הרע כשהם חותמים על מסך רציני כמו משכנתא ל20-30 שנה. עכשיו נתנו להם אופציה לדחות את המשכנתא ב-3 חודשים. אוקיי לגיטימי, אם לא יעזור שידחו להם בעוד 3 חודשים, גם לגיטימי, אבל אם גם זה לא עוזר לא חושב שזה נכון שהמדינה תשפוך מיליארדים כדי לחלץ משקי בית.
 11. טוב כנראה שקפצתי למסקנות. קודם כל הריקון עובד, כמו שאמרת בתחילת התהליך המדיח מיד מרוקן את השאריות ואני יכול לראות מים שיוצאים. פה אמרתי רגע אם יוצאים מים הם חייבים להיכנס, ואכן המתנתי עוד זמן והמדיח בהחלט ממלא מים כמו שצריך, אז גם אין בעיית מילוי. מה שכן יש רעש שונה מהרגיל במהלך תהליך המילוי, אני מכיר את הרעשים של המדיח הזה כבר טוב מאוד ובוודאות יש שינוי ברעש, זה מה שגרם לי לחשוב שיש בעיה. זה גם מרגיש לי כאילו תהליך המילוי הוא יותר איטי. שמתי לב לעוד משהו מוזר בזמן האחרון כלי הזכוכית יוצאים עם כתמים כאלה, כאילו יש עליהם אבק. בדרך כלל הוא מנקה מדהים. מה השתנה בזמן האחרון? לפני כחודש-חודשיים החלפתי טבליות. לפני זה השתמשתי בפיניש שבאות בעטיפה שקופה ומניחית אותן במדיח עם העטיפה. עכשיו עברתי לפיניש שמגיעות בלי עטיפה. יש להדגיש שאני מניח את הטבליה בתחתית המדיח כי היא לא נכנסת בתא בדלת, בטבליות הקודמות צויין באריזה שזה בסדר. בחדשה מצויין שבתוכנית קצרה זה בסדר (בדרך כלל אני על תוכנית 3 שזו כמעט הכי קצרה). פרט לכך הוספתי מלח לפני כמה ימים (יש מצב שהרעש המוזר התחיל עוד לפני). בנוסף ניקיתי עכשיו את הפילטר בתחתית המדיח ושמתי לב שהיה דבוק אליו מן משהו עיסתי ומגעיל, כמו מגבון נייר שהתפרק לחתיכות עיסתיות קטנות. מה שכן אני לא יודע אם זה נייר, הגברת טוענת שאין סיכוי שנכנסה בטעות איזו מגבת נייר קטנה... יש סיכוי שמה שנראה לי כמו מגבון הוא בעצם טבליה שלא נמסה טוב והשאירה גושים, גם אופציה. החלטתי לקפוץ לסופר ולקנות את הטבליות הקודמות, לראות אם זה יעשה שינוי מבחינת איכות הנקיון. בנוסף כשקראתי את המדריך למשתמש שמתי לב למשהו שנקרא rinse aid. יש איזה תא שאפשר להוסיף לו את הנוזל הנל וזה אמור למנוע כתמים בזכוכית. מעולם לא השתמשתי בזה. אולי הבדל בין הטבליות מצריך את התוסף הזה? יש להשיג בסופר ישראלים?
 12. מדובר במדיח שיושב על השיש שקניתי לפני שנים ביד 2. הוא עבד מעולה עד עכשיו. שמתי לב לבעיה בימים האחרונים, הבחור לא ממש שואב מים. עושה קולות של שואב, אבל שפותחים אותו אין מים בפנים. בדקתי את הצינור, אין סתימה. רציתי לפרק את המכסה כדי להסתכל בפנים, לא שאני מבין גדול אבל אולי משהו יקפוץ, אבל אני לא מצליח להבין איך להסיר את המכסה. הדגם הוא bosch skt5102, לא יודע אם זה הדגם המדוייק אבל בתמונות הוא נראה דומה מאוד מאוד למה שיש לי. אני מצרף גם תמונה של משהו מוזר בכיסוי שנראה שמחזיק אותו ומפריע לי בפרוק. אם מישהו יכול לעזור אשמח, מעדיף לא להזמין טכנאי בימים אלו, וכבר התרגלתי שמדיחי שוטף את הכלים, לא בא לי לחזור לתקופת האבן. עדכון. טיפש שכמותי. אלו מכסים. מתחתם יש בורג... נמשיך בפרוק. אם למישהו יש טיפים לאיתור הבעיה אשמח לעזרה. ממה שראיתי עד עכשיו ביוטיוב בסרטונים ברוסית (למה תמיד רק רוסים מפרסמים סרטונים של "איך לתקן מדיח/מקרר/מכונת כביסה") יש שם מיכל שהמשאבה ממלא ואז עוד משאבה מזרימה מים מהמיכל הזה למדיח. הכיוון שלי הוא שהבעיה שם איפשהו.
 13. מה אומרים פה כל נהגי המונית, הלך איירון מיידן?
 14. איבדת אותי ב-3 סאנרופים. פחד אלוהים. נשבעתי לעצמי שלא אקנה רכב עם סאנרוף שוב לעולם אחרי מרורים שאכלתי מאחד. פה יש 3 ועוד צרפתי ועוד THP לקינוח. נשמע כמו אדם עם 30 מחלות רקע אם נהיה קצת מחוברים למה שקורה היום. מה שכן הרכב מרשים/יפה/מפנק אני מקווה שרק תהנה ממנו כולל ברגעים הקשים. מעניין מאוד איזה תוצאה תתקבל לאחר התקנת המערכת, על פניו רכב ם בידוד איכותי. מעניין גם כמה קללות בצרפתית תלמד במהלך ההתקנה.
 15. אז כל מה שגנץ היה צריך לעשות כדי לפרק את גוש הימין הוא פשוט להצטרף אליו? לא שאני מאמין שבנט העבד הנרצע יוותר על תפקיד סגן שר הקליטה שיוצע לו, אבל מי יודע אולי זה יקרה. הייתי רוצה להגיד משהו דומה על החרדים אבל אין סיכוי שהם יוותרו על כסף.
×
×
 • Create New...