Jump to content

RedLabel

 • פרסום הודעות

  1,150
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

8 נייטרלי

אודות RedLabel

 • דירוג
  נהג שודים (> 1000 הודעות)

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  קריות

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. פיתוח החללית של נאס"א לא עצר, אבל חתכו להם את התקציב ב 2010. החללית שלהם היתה אמורה להיות מוכנה בזמן להחליף את המעבוקרת אם לא היו חותכים את התקציב. הפיתוח ממשיך לאט, ומשימוות מאוישות למאדים ישתמשו בחללית הזאת. העניין הוא שנאס"א לא יכולה להרשות לעצמה כישלון, כי זה נתפס כבזבוז של כספי משלם המיסים. אז הם עושים הכל לאט ובטוח. חברות פרטיות יכולות להרשות לעצמן להיכשל ולכן תהליך הפיתוח יכול להיות הרבה יותר מהיר. מכל פיצוץ כזה הם לומדים, ובגלל זה הם מתקדמים מהר. לגבי הפיצוץ של הלוויין, מדינת ישראל לא הפסידה כלום. הוא היה מבוטח, והלוויין החלופי נבנה בארץ. לגבי בראשית, זאת היתה יוזמה פרטית. המדינה תמכה בה בסכום קטן יחסית. פרט להנחתת אדם על הירח, הרוסים עשו כל מה שכתבת, כולל לווינים מסביב לירח וכלי רכב על הירח. מבלי לזלזל בסינים, הם עוד לא ברמה של האמריקאים. הם נמצאים היום בנקודה שארה"ב היתה בה בתחילת שנות ה-70. כמה זמן יקח להם להדביק את ארה"ב זאת שאלה אחרת. זה בכלל לא אותו המצב. בשיגורים קודמים נאס"א היתה המבצעת, והיא השתמשה בקבלני משנה כדי לבנות ציוד עבורה. הציוד היה שייך לנאס"א והיא שיגרה אותו. בשיגור עכשיו, נאס"א לא מעורבת בתהליך הייצור ולא קונה שום ציוד. נאס"א קונה את המשימה כולה מ spacex, כשאפשר להגיד שמבחינת נאס"א לא משנה איך האסטרונאוטים יגיעו לתחנת החלל, זאת הבעיה של spacex. נאס"א כמובן היתה מעורבת בתהליך כדי לוודא שהכל עומד בתקנות בטיחות וכו', אבל זה תהליך אחר לגמרי.
 2. כמה נדבקים כתוצאה מההתנהגות הזו, נראה עוד שבועיים.
 3. אנשים שמתגודדים בקבוצה ענקית בשוק/קניון/וואטאבר, או שנמצאים בסופר, יתקשו לשכנע שופט שהם היו באמצע פעילות ספורט. אני שם את נושא הספורט בצד ומדבר על מצבים שבבירור לא נכללים בזה.
 4. פרט לעניין הקטן שכרגע אתה מחוייב לעשות את זה לפי חוק. נכון שבמצב שלך הסיכון מינימלי, אבל עדיף לא לתת לאנמשים שיקול דעת. אם כשהם חייבים חצי הולכים בלי מסיכה, אם היה שיקול דעת זה היה אפילו פחות. אני לא מבין למה אין אכיפה מאסיבית בנושא הזה, במיוחד באזורים עמוסים באנשים. הממשלה יכולה להרוויח ערמות של כסף בקלות.
 5. קודם כל תודה רבה לפות"ש! סיפור שהיה כך היה... הרכב שלי משנת 2014. בשנה שעברה (2019) הפנסים כבר היו די עכורים, ולכן יחד עם הטיפול השנתי ביקשתי שיעשו פוליש לפנסים. עלה משהו כמו 100 ש"ח ויצא לא משהו, הפנסים עוד היו קצת עכורים, אבל העיקר שעבר טסט. השבוע, פחות משנה אחרי, הפנסים לא רק שנהיו עכורים, אלא עכורים בהרבה ממה שהיו לפני הטיפול בשנה שעברה. היות וכבר הבנתי שבמוסך עושים עבודה חאפרית, החלטתי לשפץ את הפנסים בעצמי לפי ההוראות שכאן. בינתיים שיפצתי רק אחד. שניהם היו באותו מצב לפני השיפוץ, כך שניתן לראות מההשוואה בין שמאל לימין את המצב לפני ואחרי. בימים הקרובים אשפץ גם את השני ואעלה תמונות מהתהליך. תמונות השוואה בסוף. בתהליך עצמו השתמשתי בנייר שיוף מים 1000 לשיוף גס. המטרה היתה להוריד את הפלסטיק העכור, אבל שייפתי גם את החלק הפחות עכור כך שכל הפנס יהיה במצב אחיד לפני שהמשכתי. בעצם בסוף כל שלב וידאתי שכל הפנס במצב אחיד. השיוף הגס לקח משהו כמו שעה עד שכל הפנס היה משויף לקבלת "חלביות" אחידה. העדפתי לא להשתמש בנייר שיוף גס יותר כדי לא להסתכן בנזק לפנס. לאחר השיוף הגס השתמשתי בנייר שיוף 2000 ולבסוף באסטוניש למטבח לפוליש. החומרים בהם השתמשתי: בצנצנת זאת תערובת הלכה והטרפנטין ביחס 1:1. השתמשתי ברולר כדי למרוח את התערובת, אבל גיליתי שצריך לסחוט אותו כמעט לגמרי לאחר הטבילה, כמויות תערובת הלכה שצריכים קטנות מאוד. בנוסף, כשהוא התגלגל הוא השאיר בועות, לכן השתמשתי בו כשהוא לא מסתובב, אלא מורח את הלכה. אולי עדיף להשתמש במטלית, למרות שהתוצאה הסופית מצוינת גם כך. את הכל קניתי בשזר במפרץ (לטובת חיפאים/קרייתים שאולי ירצו לנסות את התהליך). חשוב לציין שזמן הייבוש היה ארוך מאוד! סיימתי את התהליך אתמול בצהריים, נכון לאתמול בלילה הפנס עדיין היה דביק. היום בבוקר כבר היה יבש. אגב, החלטתי לפרק את הפנס ולעבוד עליו בבית, וגם השארתי אותו לייבוש בבית. לא רציתי למצוא בבוקר פנס עם לכלוכים וחרקים בתוך הלכה סטייל פארק היורה. לסיום, תמונות השוואה:
 6. זה נכון מאוד - החניה בטכניון מאוד מוגבלת. עם זאת, דווקא קרוב לאוירונאוטיקה יש חניון גדול של תוויות כחולות (פות"ש - זה צבע תווית החניה שמקבלים סטודנטים לתואר ראשון). בתחילת התואר רוב השיעורים הם לא בפקולטה, אבל מפתחים קצת סיבולת לב ריאה ו/או לומדים איך אפשר לנצל כמה שיותר מעליות בטיפוס לכיוון הפקולטה והחניה 😅 עריכה: נראה שיש גם שאטל שעושה סיבובים בתוך הטכניון ומגיע עד אוירונאוטיקה (אולי גם עד החניון) ושאפשר לנסוע בחינם בתוך הטכניון באוטובוסי אגד (הם לא מגיעים לאוירונאוטיקה, אבל עדיין אפשר לחסוך חלק מההליכה). נ.ב. כדי שתקבל תווית חניה, הרכב חייב להיות רשום על שמך או על שם קרוב משפחה מדרגה ראשונה.
 7. לגבי הרכב: אני נוהג ביונדאי i10 ידנית 1 ליטר (אותה קטגוריה כמו האלטו) מאז 2014. גר בקריות, עובד ולומד בחיפה. מטפס את הכרמל כל יום. אין שום בעיות. לגבי הלימודים: קודם כל גילוי נאות: אני לומד בטכניון. את רוב התואר הראשון העברתי במכונות (למרות שהתואר שלי בהוראת המדעים) ואני לומד עכשיו לתואר שני באזרחית. אין שום בעיה עם אוירונאוטיקה. יש פקולטות אליטיסטיות שמבחינת הסטודנטים שבהן שאר הפקולטות "לא נחשבות" (חשמל ומדמ"ח). גם שם אני מניח שזה לא כולם. ממה שאני מכיר, זאת פקולטה קטנה עם מעט סטודנטים בכל מחזור והיא נחמדה ואינטימית. הכרתי אנשים שלמדו שם וממה שראיתי איכות הסטודנטים דומה לזו של הנדסת מכונות. אני חושב שבמקצועות טכנולוגיים לתואר מהטכניון יש יותר משקל מאשר לתואר מאוניברסיטת חיפה. עם זאת, לדעתי כל האמור לעיל לא צריך להיות שיקול. אם היית מתלבט בין מדמ"ח בטכניון ובאוניברסיטה הייתי אומר לך שאולי הטכניון עדיף. אבל המקצועות שאתה חושב ללמוד מאוד שונים ולכן במקומך הייתי הולך על מה שמעניין אותי יותר וסוגר עניין. לגבי מגורים לא יכול לעזור, תמיד גרתי בקריות.
 8. RedLabel

  הזמנת כלי עבודה מחו״ל

  תקע מכונות גילוח בריטי לא מתאים לארץ (מנסיון). המוטות קרובים מדי אחד לשני. בכלי עבודה מניח שאפשר פשוט להחליף את התקע, אצלי אישית זה היה במטען של מברשת שיניים חשמלית שהיה צריך להיות אטום למים. נאלצתי לקנות אחד בארץ.
 9. זה גם מה שאני מכיר, אבל אז, איך המחשב יכול לשלוט על עוצמת הגדישה?
 10. ג'יפ אמפיבי SEEP https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_GPA
 11. סגר כזה לא היה עוזר מכיוון שחולה קורונה עם תסמינים יכול להדביק חצי מטוס, ולהם מן הסתם לא יהיו תסמינים בעת החזרה לארץ. היית צריך להכניס את כל מי שחוזר לארץ לבידוד (גם אחד מהשני!) למשך שבועיים לפחות. אם הם באים באינטרקציה אחד עם השני יכול לקחת גם חודש-חודשיים עד שכולם יעברו את המחלה, ואם פתחת את הבידוד לפני, בוודאות גבוהה שיחררת כמה חולים לאוכלוסיה. אי אפשר למנוע כניסה של מחלה שמדבקת לפני הופעת התסמינים, אלא אם כן סוגרים לגמרי את כל הגבולות, אין יוצא ואין בא. זה לא פרקטי כי תמיד יהיו אזרחים שחיים בחו"ל ורוצים לחזור.
 12. אני רואה לא מעט אנשים רצים ורוכבים על אופניים עם מסכות, אז כנראה שזה לא רק אני. גם כשאני יוצא להליכה אני יוצא עם מסיכה ומסתדר, ולהגיד שאני בכושר מזעזע זה אנדרסטייטמנט. הבעיה היא שצריך לזרוק את המסיכה אחרי כי היא ספוגה בזיעה, אבל זה סיפור אחר. עם זאת, הפתרון שלך הוא בסדר גמור, ואם אותם אנשים שלא טורחים לעטות מסיכות היו עושים מאמץ להתרחק מאחרים כנראה שלא הייתי מתלונן (או מתלונן פחות). לצערי, כשאני מדבר על אנשים בלי מסכות אני לא מתכוון לאנשים שמנסים לשמור מרחק מאחרים ו/או עוטים מסיכה כשמתקרבים למישהו, אני מדבר על אנשים שעומדים בתור לכספומט/מטיילים עם הכלב/ סתם עומדים באמצע המדרכה כך שחייבים לעבור צמוד אליהם.
 13. עדיין, אם אנשים היו הולכים עם מסכות כאלה זה היה עדיף מהמצב היום בו הרבה מאד בלי מסיכה בכלל. מסיכה כזאת חוסמת בערך 50% מהחלקיקים. אגב, מבחינת מניעה של הלובש להדביק אחרים זה מקביל למסכת N95 עם שסתום, לפחות לפי הבדיקות של ערוץ 2 מלפני כמה ימים. דיברתי עם אנשים שאומרים שזה ממש סיוט ללכת עם המסכות כל היום, לי אישית יצא להיות עם מסיכה למשך כמה שעות רצוף כמה פעמים בימים האחרונים ולא הרגשתי שום קושי או בעיה, אבל אם הם היו מסכימים לשים מסיכת בד שאמורה כמעט ולא להפריע לנשימה, זה עדיף מכלום. ממה שאני רואה, בערך 2/3 מהאנשים הולכים עם מסיכה. מתוך אלה שלא, הרוב עם מסיכה תלויה על הצואר או ביד. אני לא מבין מה קשה לשים את המסכה אם כבר יש לך אותה איתך, למה להיות שמוק ולהסתכן בלהדביק אחרים?
 14. ממה שהבנתי מהתקופה בה שירתתי בחיל האויר, לכל טייסת, כולל הצוות האוירובטי מן הסתם, יש X שעות שהיא צריכה לטוס כדי לשמור על כשירות, וכל פעילות שלהם יורדת מהמספר הזה, כלומר אם הם לא היו עושים את המטס הם היו טסים את אותו מספר שעות, רק באימונים. השאלה האם צריך בכלל צוות אוירובטי היא שאלה אחרת, ואולי אם יחליטו לקצץ בתקציבים בעקבות הקורונה זה אחד הדברים שיחתכו, אבל כל עוד היחידה קיימת, מה היא עושה עם שעות הטיסה שלה לא ממש משנה, כבר עדיף שיבדרו מישהו מאשר יטוסו מעל המדבר.
 15. בסופר פארם יש לקנות מסיכות KN95. קצת פחות טובות מ N95 אבל עדיין יותר טובות ממסכות כירורגיות רגילות.
×
×
 • Create New...