Jump to content

farkash7

 • הודעות

  3,871
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  13

כל מה שפורסם על ידי farkash7

 1. עודד שריקי? מי זה השבור הזה שגר בנתיבות? בנה בית ליד הסניף של הביטוח לאומי.
 2. אתה יכול להציב את זה כמטרה, אבל מה תעשה? תשכנע את עצמך להסתובב עם מישהי/מישהו שלא מעניינים אותך? בסדר. אנשים אולי עושים את זה. לא נראה לי שהם מאושרים. דריש חבל להגביל את עצמך לכל מני הגדרות מטופשות: תחיה את החיים פשוט. מחר בבוקר תגיע לתאגיד ההזויים שלך מישהי חדשה שתפיל אותך ברשת ואז יפטרו אותך מהעבודה כי אתה בחור לא יציב ולא החלטי.
 3. לא צריך לייבא חלקים בסיטונות. אם מדובר ברכב סטנדרטי כנראה שיש עוד כמה רכבים כמוהו שהורדו מהכביש. לוקחים 2-3 רכבים, מרכיבים מהם אחד. כל מה שצריך זה קשרים.
 4. באת להדליק אותו? רק שלא יהפוך לנו למתנגד חיסונים הומאופת.
 5. תראה זו אמירה גדולה. מה שהיה נכון ללפני 20 שנה לא נכון להיום. אני יודע דבר אחד. כול הקטנים סיניים. כולם גם מגיעים כנראה מאותו מפעל/מפעלים עם מדבקה שונה. גם תדיראן מייצרים את כל הקטנים שלהם בסין. אולי את הגדולים בארץ. יש יוצאי דופן כמובן. על האלקטרה אצלי בבית רשום "תוצרת ישראל", אבל מדובר במזגן גדול (מאמין 4 כ"ס). הקטנים מגיעים מסין, וגם הישראלי כנראה מורכב מחלקים מסין בארץ. במזגן גדול יש אולי שולי רווח+עלויות שילוח שמאפשרים ייצור תחרותי בארץ, בקטנים כולם כבר מזמן בסין. יש את היפנים שהם יוצאי דופן, אבל הם לא במשחק, עולים פי 3. לא ברור לי למה עולים פי 3. מישהו סיפר לי שביוון כל המזגנים יפנים. אולי שיקר, אבל אולי גם תופרים אותנו כרגיל. אני יכול להגיד שעברתי לבית לא מזמן והתקנתי בו שני מזגני 1 ורבע. חבר שלי שהוא מתקין מזגנים שם לי אותם. לא טרחתי לבדוק מה מו מי. אמרתי לו שיביא מה שהוא רוצה למרות שהוא העדיף שאני אקנה. הוא הביא מזגנים של פמיילי. לדבריו הם עובדים טוב. יש שירות טוב. עלויות תיקון לא גבוהות. האמת? עובדים מצויין. לדעתי שקלל מחיר+שירות+אחריות ובחר לפי זה, וכמובן כמובן התקנה איכותית עם צנרת נחושת כמו שצריך ומישהו שיודע לעבוד. לא קיטים זבל מאלומיניום וצנרות תלויות בבית. לא פחות חשוב ונוטים לזלזל בזה. לגבי אינוורטר - החלטה שלך. אני אישית הייתי נמנע אלה אם זה יפני.
 6. אמאלה. נשמע כמו תאור מדוייק שלי. אני לקחתי את זה אפילו רחוק יותר, אין לי אינסטגרם, אבל עשיתי בושות. יש ילד. דוד רואה מה קורה שזורמים?
 7. ניסית Grinder? אמרו לי שזה טוב. מקווה שלא עבדו עליי, יש לי דייט מחר עם מישהי מסתורית. לא חשפה את הפנים. כנראה שבליינדייט עושה לה את זה.
 8. לא חפרתי כמוך אבל שמעתי דברים לא טובים על מזגני אינוורטר סיניים. כל החסכון בחשמל ילך לפח בתקלה הראשונה וממה שהבנתי הם לא מציגים אמינות גבוהה. יוצאי דופן הם מזגנים תוצרת יפן, אבל מדובר שם בסקאלה אחרת של מחירים... שוב זה מה ששמעתי אולי דברים השתנו.
 9. יאריס וסיריון זה אותו אוטו. מה עשית בזה אני שואל?
 10. אבל תרחישי הקיצון הן מה שמעניין. הרי אם הייתי מסתכל על סטטיסטיקה כללית נטו הייתי אומר לעצמי "תשמע אתה צעיר ובריא, הסיכוי שלך לחטוף מחלה קשה הוא מאוד מאוד נמוך, אל תתחסן", אבל אני לא מתחסן כי הסיכוי שלי למחלה קשה הוא נמוך, אני מתחסן כי אם כן אחלה במחלה קשה יש לי סיכוי טוב למות. יש לך ביטוח מקיף לרכב? אם כן למה עשית אותו? הרי הסיכוי שלך להיות מעורב בתאונה שתצדיק כלכלית שימוש בביטוח הזה הוא נמוך מאוד, לא חבל על הכסף? יש לך ביטוח חיים? אם כן למה עשית אותו? הסיכוי שלך לחלות במחלה קשה לא עלינו שתהפוך אותך לסיעודי/תצריך ממך להשקיע משאבים כלכליים עצומים הוא אפסי. אם אין לך את שני אלה אז לרוב האנשים המבוגרים שיש להם גם ילד או שניים יש את שני אלה. למה הם משלמים בכל שנה אלפי שקלים? בדיוק בגלל תרחישי הקיצון. חיסון הוא בדיוק זה - תעודת ביטוח. כמו תעודת ביטוח הכיסוי שלו אף פעם לא יהיה מושלם, אבל הוא יתן לך יתרון גדול במקרה שכן תגיע לתרחיש קיצון. ההבדל היחיד בינו לבין ביטוח שהוא לא עולה לך כסף (כלומר הוא עולה לך, אבל כחלק מהמיסים שאתה משלם). כשהמשמעות של תרחיש קיצון הוא מוות הערך שלו פתאום משתנה. אני יכול להמציא משתנה מקרי שימחיש לך את זה, כלומר אתה תצא ברווח אם תתחסן למרות שהסיכון שלך לחלות במחלה קשה הוא מאוד נמוך.
 11. בוא תסביר איך הנתונים על המחוברים לאקמו הם מוטים? המחוסנים נשארים לגסוס בבית?
 12. שכחתי את הבדיקה החשובה ביותר. קריאה לאחר קבלת החיסון השלישי. אולי עכשיו asix יאמין. *סורי על הטריפל פוסט צירפתי סרטון לא נכון. אפשר למחוק את התגובה הקודמת.
 13. שכחתי את הבדיקה החשובה ביותר. קריאה לאחר קבלת החיסון השלישי. אולי עכשיו asix יאמין.
 14. במקום בדיקה סרולוגית אפשר להשתמש בScouter. קריאה של ילד שנמצא בבידוד
 15. אתם מפספסים את הנקודה. לא אכפת לי ממי שנדבק. הוא לא מעניין. זה שהחיסון אולי מונע הדבקה או מוריד את הסיכוי להדבקה זה טוב ויפה. בפועל כשיש פה מיליון ילדים לא מחוסנים זה לא מעניין. מה שמעניין זה מה הסיכון לחלות במחלה קשה עם חיסון כי אז אתה מעמיס על המערכת ואתה הורג ליטרלי אנשים אחרים "חפים מפשע". פה המספרים חד משמעיים. מסתכלים מי מחובר לאקמו ומסתכלים מי מהם מחוסן ומי לא. המספרים חד משמעיים, וכן גם מי שקיבל רק 2 מנות נמצא בקבוצת סיכון הרבה יותר נמוכה ממי שחבר בכת. המדגם הזה אחיד לחלוטין,הרי אף בנאדם שצריך אקמו לא יכול להישאר בבית כדי לא להכנס לבידוד, הוא פשוט ימות, אז כל הטיעונים של asix/ניאו/מורפיוס לא יודע כבר מי הוא לא רלוונטיים. אי אפשר להתחמק מאקמו. אין פה גלולה כחולה וגלולה אדומה רק מציאות פשוטה. אין פה הוקוס פוקוס או חוכמה גדולה אבל זה כל היופי - אי אפשר לשקר. אתם רוצים לתת לאנשים האלה למות ואז לספור כמה מתים עם חיסון וכמה בלי כדי להשתכנע?
 16. דוגמה רעה. אין תחבורה ציבורית טובה/בסופש אז אי אפשר לצפות מאנשים שיזנחו את הרכב. חיסון טוב יש. גם בטוח לפי מה שרואים. לגבי מיסים. כשאתה עושה ביטוח הוא כולל כיסוי אבל הוא גם כולל מלא סעיפים שמבטלים את הכיסוי. הם משלמים מיסים ויש להם כיסוי ביטוחי, אבל המציאות השתנתה ולכן גם הכיסוי הביטוחי הזה השתנה - מי שלא קיבל חיסון ישלם אחוז מסויים מעלות הטיפול. זה לגיטימי לחלוטין. בדיוק כמו שמי שמעשן ועושה ביטוח בריאות משלם פרמיה מאוד גבוהה על המנהג הרע שלו. מה ההבדל בין קורונה לעישון מהבחינה הזו? בחרת לא להתחסן -> אתה בסיכון מוגבר לאישפוז -> הביטוח שלך התייקר או שתשלם יקר יותר על הטיפול. אתם חושבים שאפשר להמציא רופאים מרדימים ביום בהיר אחד. יש שנים מחסור של רופאים כאלה בארץ. עוד לפני הקורונה. מתמחים לא רוצים לעסוק בזה. התמחות היא עניין של שנים אז גם אם בדרך נס תמצא פתאום המון סטודנטים שרוצים להיות רופאים מרדימים זה יקח שנים. בינתיים הברירות שיש לנו זה לעשות התאמות למציאות וזה כולל גם עלויות שונות וכיסוי ביטוחי שונה על טיפולים מסויימים ובנוסף לאכוף התנהלות כמו מסכות.
 17. אם צריך לצוות של אקמו רופא מרדים כמו שנכתב לפני כמה עמודים אז איך לומר, בהצלחה לנו. אף אחד לא רוצה להתמחות בתור מרדים. עבודה לא מתגמלת ומסוכנת. מה ההבדל אתה שואל? ההבדל שלהפסיק לעשן דורש מאמץ פיזי ופסיכולוגי. לקבל זריקה לא דורש שום מאמץ. ההבדל הוא שמערכת הבריאות בנויה ומתוכננת כדי להתמודד גם עם מעשנים וגם עם אנשים שמקבלים התקף לב (החתך של הקבוצות האלו הוא אפילו גדול), אבל להתמודד עם מצב שפתאום עשרות אנשים צריכים להיות מחוברים למכונת אקמו אחת לכמה חודשים בגללי גלי תחלואה של ווירוס מדבק - לזה היא לא בנויה. ההבדל הוא שמי שמעשן ומגיע למצב שהוא צריך את המכונה הזו בסיכוי גבוה הגיע כבר לגיל מבוגר, הריאות שלו נפגעו, הלב שלו נפגע והוא מראש יקבל score נמוך מהמערכת ועדיפות נמוכה למכונת אקמו, בעוד אדם לא מחוסן שנדבק בווירוס והגיע למצב שהוא זקוק למכונה יכול להיות בריא לחלוטין, מה שישבש את כל המודל של הscoring - כלומר ישבש את המרכיב האתי של המודל הזה.
 18. asix לגבי המכשירים זה קצת יותר מסובך מלקנות מכשירים. קנו מכשירים. אומרים שיש מספיק מכשירים. צריך להכשיר בשביל זה אנשי צוות וזה לוקח לא מעט זמן כנראה. בנוסף אני לא יודע אילו אנשי צוות נדרשים כדי לתפעל את המכשיר הזה, ולכן אני לא יודע כמה קשה להכשיר צוות כזה אתה יודע? אני גם לא יודע עד כמה התפקיד הזה נחשק אתה יודע? אלה דברים שיכולים להפוך את המשימה לקשה יותר ממה שנדמה לנו. אני אפנה אצבע מאשימה ללא מחוסנים כי כשמפרסמים מספרים שאומר שמתוך 40 חולי קורונה שמחוברים לאקמו יש רק 3-4 מחוסנים בטח שאני אפנה אליהם אצבע מאשימה. אין לי שום בעיה עם זה שהם בוחרים לא להתחסן. יש לי בעיה עם זה שזה גורם לתפיסת משאבים קריטיים ולמוות מיותר. מסתבר שלא רק לי יש בעיה עם זה, גם לרופאים יש בעיה עם זה ואני ואתה לא צריכים ללמד אותם מהי אתיקה. snoop מי שהתחסן פעמיים נמצא במצב הרבה יותר טוב ממי שלא התחסן. אם כולם היו מתחסנים פעמיים העומס על המשאבים הקריטיים היה נמוך משמעותית. זה שהם משלמים מיסים לא אומר שום דבר ולא פותר אותם מלשלם על ההחלטות שלהם.
 19. בוא. לקבל זריקה בכתף זה קצת יותר פשוט מלהפסיק לעשן או להוריד 40 קילו במשקל. כל הדוגמאות שהבאת לגבי אינטרסים הן נכונות, אבל מה להם ולזה? אין קשר בין לשבת ליד לא מחוסן לבין לתת ללא מחוסנים מכשיר מציל חיים בחינם על חשבון כאלה שכן התחסנו. אני אומר גם אם לא משנים את הקריטריונים כן לחייב אותם על ימי האישפוז. אחרי שלא מחוסן ישלם כמה עשרות אלפי שקלים על חיבור למכונת אקמו נראה כמה העקרונות של חברי הכת חזקים.
 20. בעולם אוטופי היו משנים את חישוב העדיפויות למכונות האלו וחולי קורונה שלא התחסנו היו מקבלים עדיפות נמוכה ולא משנה כמה הם צעירים, אבל אנחנו לא בעולם אוטופי. אנחנו בעולם שיש חבורה של מטומטמים שחברים בכת הזויה ולא מספיק שהם לא מתחסנים (שעם זה אני עוד בסדר) הם גם מפיצים את משנתם ברבים ומשפיעים על אחרים. חייבים להטיל סנקציות חריפות יותר על הלא מתחסנים (לא מדבר על כאלה שלא יכולים להתחסן) כי הסברים לא עוזרים. המספרים הם כל כך חד משמעיים שאם זה לא משכנע אותם שום הסבר הגיוני לא ישכנע אותם. שיתחילו לשלם על ימי אישפוז ועל תרופות פלא שעולות אלפי דולרים.
 21. לגבי צמיגים אני החלפתי תקליט. עדיף צמיג ישן על צמיג חדש כשאתה קונה רכב משומש במדינה שלנו. למה? כי בסבירות גבוהה מאוד מאוד מדובר בצמיג סיני. לקבל רכב עם צמיג סיני יחסית חדש זה מבאס. אתה לא תרוץ להחליף אותו ותמשיך להתנייד עם השיקוץ. לעומת זאת אם תקבל רכב עם צמיג סיני ישן אתה תרוץ להחליף אותו. לכן אני לא תמיד אהיה עצוב אם אתעניין ברכב שמגיע עם צמיגים ישנים.
 22. לא צריך "לדעת לטפל ברכב" שלך. צריך לדעת לשלם למישהו שיטפל ברכב שלך. כל מה שצריך זה למצוא מוסך סביר ומעלה ואמין שזה חשוב מאוד, להגיע אליו לפי הלו"ז ולשלם לו כסף. כן ברור שלא כל המוסכים משתמשים בשמן הכי טוב. הם הרבה פעמים ישימו חלק תחליפי, אבל זה לא מאוד משנה. כלומר זה משנה, אבל זה הרבה הרבה יותר טוב מרכב שלא מטפלים בו בכלל. אם שמים שמן שעומד בתקן, המסנן שמן מקורי, המצתים מתאימים והרפידות לא סיניות כבר המצב טוב מאוד. מה שאתה מתאר זה אנשים קמצנים/בורים/חפיפניקים. לאף בנאדם שמשלם למוסכים כדי שיטפלו ברכב שלו אין איזה יכולות על. מעניין כמה זמן המצב הזה בשוק ימשך.
 23. תכמת את זה לימים אולי ירגיש לך יותר טוב. אתה משלם 5 שקלים ביום כדי להנות מחדר קריר. איך זה נשמע לך עכשיו? יש קרטיבים שעולים יותר, והם מקררים רק את השיניים לשלוש דקות.
 24. תקשיב שאתה מתחיל לדבר ככה אני אומר לך בקש ממאסק שיעלה אותך על הטיל הבא שהוא משגר כדי שתראה במו עיניך שכדור הארץ הוא עגול ולא סתם מאכילים אותך בסיפורים כי לכולם יש אינטרס. יש נתונים. יש X חולים קשה לא מחוסנים ויש Y חולים קשה מחוסנים. X גדול בהרבה מY. זהו. זה לא קשור לפייזר, וזה לא קשור למשרד הבריאות זו המציאות. אלו גם לא נתונים סטטיסטיים ריקים שאפשר לפרש אותם בכמה צורות ולתת להם כל מני הסברים. הם עקביים ולא מותירים מקום לספק. לא היו צריכים לספר לך על תוקף של החיסון כי היה ברור שיש לו תוקף. לכל חיסון יש תוקף כשמדובר בווירוס כזה. כמו שלחיסון לשפעת יש תוקף. אותה משוואה, ועדיין אם עשית שני חיסונים מצבך טוב בהרבה ממי שעשה 0 חיסונים מבחינת הגנה, ואתה עדיין תהיה פחות מדבק ולכן גם פחות מסוכן לאחרים. באופן אישי עוד לא ביצעתי את החיסון השלישי בעיקר מחוסר זמן וגם כי מאיך שאני מפרש את הנתונים לאדם צעיר ובריא עם שני חיסונים יש עדיין הגנה מאוד טובה. יחד עם זאת אני עדיין מסתובב עם מסיכה כשאני במקומות ציבוריים כי אני חושב שזה מאמץ כל כך קטן שיכול באמת לשנות את התמונה, לא פחות מחיסון שלישי/רביעי/עשירי.
×
×
 • תוכן חדש...