Jump to content

farkash7

 • פרסום הודעות

  3,134
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי farkash7

 1. עדכון ברקסים. טוב אני לא רוצה להיות אופטימי. הסטוריה: החלפת צלחות (ברמבו)+רפידות (רמסה) לא עזרו בפעם הראשונה, הרעידות המשיכו. החלפת צלחות (סיני) ללא החלפת רפידות לא עזרו בפעם השניה, הרעידות המשיכו. בוצעה החלפה נוספת של צלחות (ברמבו) ורפידות (TRW מפולין ששכבו מתחת למיטה) ביום שישי האחרון. את ההחלפה הפעם ביצעתי עם חבר, ולא במוסך. גילינו משהו שבור, חתיכת מתכת שמחברת בין הברגים של הקאליפר שמחברים אותו לנאבה או מה שזה לא יהיה. אני לא יודע אם זה גם יכל לגרום לבעיית הרעידות. בכל מקרה ריתכנו אותו כרגע עד שאשיג אחד חדש (על הדרך אנסה להשיג קיט שיפוץ לקאליפר, הגומי על הבוכנה שם במצב די קקה). איך זה נשבר? אולי הפטיש אוויר במוסך, אולי משהו אחר, לא יודע. בנוסף לדברי החבר שלי הצלחת השמאלית הייתה בוודאות לא ישרה (הרגשתי את ההבדל בין הצלחות, והוא מורגש). אני לא יודע אם היא הגיעה ככה, או שמשהו עיקם אותה, אבל זה המצב. תמיד חששתי להתעסק בברקסים, אבל תהליך החלפת הברקסים פשוט מאוד. מכאן אבצע בעצמי. האוטו לא נסע הרבה מאז, לכן אני עדיין משתדל לשמור על פסימיות, אבל במעט שהוא נסע לא נתקלתי ברעידות בכלל. נראה אם זה ישאר ככה או שהרעידות יחזרו. מצרף תמונות. אפשר לראות את מה שנשבר, בסרטוט זה חלק מספר 5.
 2. למה אתה חושב ככה? הכלכלה בארץ בריאה לדעתך? מה אתה חושב שהיה קורה אם לא היו מאפשרים למעסיקים להוציא עובדים לחל"ת? כמה מובטלים לדעתך היו פה? כנראה שבאחוזים זה לא היה שונה בהרבה מהמצב בארה"ב. בהתחשב בנסיבות לא הייתי לוקח את המדד הזה בתור מדד לאם כלכלה בריאה או לא ולא משנה המקום.
 3. אני חושב שיש הבדל בין חברה פרטית שקיבלה חוזה ביצוע מהממשלה לבין חברה פרטית שאומנם קיבלה לא מעט מימון מנאסא אבל אף אחד לא הבטיח לה חוזה בסוף והיא השקיעה מכיסה טונות של כסף בפיתוח, אבל אולי אני טועה. הרכב התחבר לתחנת החלל הבינלאומית, צפיתי בזה בשידור חי. מדהים לראות את התפעול של המערכות מבפנים, שלושה מסכי טאצ' ענקיים, כמו טסלה על סטרואידים.
 4. בוא נבטל מחר את הדוחות והאכיפה על נסיעה עם סלולרי. נקווה לשיתוף פעולה של הציבור שישמור על הנהלים ושל חברות הסלולאר שילשינו על כל טלפון שבשימוש בזמן נהיגה. אם זה לא יקרה נסגור את הכבישים. זה פחות או יותר מה שאתה אומר.
 5. שאני רוצה בשר בלי להסריח קופץ שניה ״ליגאל קבב״ לוקח פיתה קבב/פרגית מגריל גחלים אמיתי עם עגבניה ופלפל חריף מהגריל, מוסיף קצת טחינה וזה עולה רק 20 שקל. רק אל תגיד לו סיזלזון למה הבנאדם ילך ויצוד לך איזה סיזלזון ויקבב אותו רק בשבילך. גם אל תגיד לו שהוצאת 900 שקל על סטייק או 13k על גריל, שלא יעלה לי מחירים. הבנאדם חי עדיין בשנת 2000, פיתה ב20, שלא ידע לאן הגענו. לגבי הגריל שהיה לך בצפון, אין עליו באמת. יחס עלות תועלת בין הגבוהים. מה שראיתי שיוצא מגריל פח קטן ומסכן ב20 שקל בתנאים לא תנאים אף סיזלזון לא יוציא.
 6. לא הייתה להם שום תוכנית מסודרת ליום שאחרי.למשרד הבריאות לא הייתה שום תוכנית מסודרת חוץ מלבוא לישיבות ולהגיד משאירים הכל סגור. התוכנית היחידה שהייתה להם זה לסגור את השאלטר ואז לפתוח מתישהו. לראיה מאז הפתיחה לא ביצעו מהלכי אכיפה, לא ביצעו אלפי בדיקות ביום לדגום את המצב בשטח. לא עשו שום דבר בקיצור. עכשיו מדברים שוב על סגר. סגר נוסף גם אם רק חלקי הוא אבסורד, הוא טירוף, הוא כשלון של המערכת. בשום פנים ואופן אסור להסכים לסגר נוסף. מקווה מאוד שאם זה יקרה אנשים יצאו לרחובות וישרפו את המדינה עד שצוות הטמבלים הזה יבין את המסר ויתחיל לעבוד או ילך הביתה. עסוקים בלהמציא לעצמם תפקידי שר וג׳ובים כשאת הקיימים אף אחד לא ממלא. מה אתה מאשים את המסעדות והברים ? נראה לך שיש להם יכולת לאכוף? מספיק לזרוק אחריות. הם לא שוטרים. ששוטרים יעמדו ברחוב ויתנו דוחות על מסכות. שיתחילו לבצע אכיפה. עוד מעט תבקש מבעלי המסעדות לעמוד על הכביש ולחפש נהגים שנוסעים עם טלפון. ״עד שיחטפו כאפה״ הם חטפו כאפה של החיים. פקח את העיניים. אתה לא חי בוואקום.
 7. אויי כמה שטויות. 1. מאסק פיתח יכולות שיגור לחלל של מטענים ובני אדם בעלויות נמוכות בהרבה ממה שהיו עד עכשיו עם חלקי טילים שנוחתים אוטונומית על פלטפורמות צפות באוקיינוס. לאף אחד אין ציפיה שדבר כזה יהיה רווחי בשלב הזה, רק רוצים שזה יעבוד ומהר וזה עובד ויחסית מאוד מהר. אם סוכנות ממשלתית הייתה בונה כזו טכנולוגיות זה היה עולה הרבה יותר ולא בטוח שהיו פחות פיצוצים. כבר הזכרתי את פרוייקט החללית של נאסא, שגם מתעכב וגם לה הרבה כסף. אין לך מושג כמה כסף סוכנויות ממשלתיות הוציאו על פרוייקטי חלל. אין לך מושג כמה אנשים מתו באסונות של סוכנויות ממשלתיות במסע לחלל (כולל אצל הרוסים). הרקורד של ספייסאיקס בהתחשב בלוחות הזמנים, בטכנולוגיה, ברמת הסיבוכיות של המערכות והטכנולוגיה הוא לא פחות ממדהים. הממשל הקודם הפסיק את השיגורים כי הוא חשב כלכלי. הוא לא היה מוכן לשגר מעבורות כי זה מסוכן. עלות השיגור של מטען על גבי הטילים שהיו לו הייתה גבוהה מאוד. הוא העדיף לפתח טכנולוגיה חדשה בטוחה יותר וחסכונית יותר. הוא שם את האגו בצד וחשב ביזנס. השקיע בשוק הפרטי ועכשיו רואה ניצנים. יש לו מערך שיגור סכלות נמוכה משמעותית מבעבר ועוד ע״י חברה פרטית, אז בטח שאפשר לדבר על זה בצורה חיובית. אתה משווה את מאסק לעסקי האוויר של וויוורק? נראה שאתה סתם נהנה לשנוא.
 8. טוב כבר אמרנו שבלי אכיפה וניטור יומיומי של המצב יחזרו לדבר על סגר שזה אבסורד. בקיצור שיתחילו לעבוד במקום לעשות מסיבות עיתונאים. חוץ מללחוץ על השאלטר עד עכשיו הם לא עשו כלום. בשביל זה לא צריך אותם. חבורת אפסים.
 9. לא ברור הקו שלך. לא השרשור הראשון שאתה נכנס במאסק. מדובר בהרבה יותר משיגור. מדובר בהסטוריה. חברה פרטית שיגרה אנשים לחלל. ההסטוריה מראה שברגע שחברות פרטיות נכנסו לשוק מסויים הוא עבר האצה. לדעתי זו בשורה לחקר החלל. השמיים הם כבר לא הגבול. צריך להגיד כל הכבוד למאסק ולצוות שלו, וכל הכבוד למקבלי ההחלטות בממשל האמריקאי הקודם שקיבלו החלטה קשה ומאוד לא פופולארית. ביטול השיגורים של נאסא, תמיכה בחברות פרטיות ופיתוח דור חדש של משגרים ורכבי חלל. לגבי מאסק וספייסאיקס. מי שלא עושה לא טועה. בינתיים הם הורידו את עלויות השיגור. הם ממחזרים טילים בתהליך שהיה נראה עד לא מזמן כדמיוני (גם שם היו תקלות ופיצוצים). יש להם תוכניות אמיתיות לשיגור אנשים לירח ולמאדים כולל אזרחים. וכל זה פותח בזמן קצר מאוד ובתקציב יחסית נמוך. לראיה תשווה את המצב שלהם למצב של רכב החלל שנאסא מפתחים והיה אמור להיות מוכן כבר מזמן ולשגר אסטרונאוטים לתחנת החלל.
 10. farkash7

  התחדשתי בבאטמוביל

  האם זה קורה גם בסתם נסיעה ארוכה ורגועה בלי שאתה מפעיל כוחות g על הגוף? ניסית להתנייד ברכב אחר למשל איזה חודש ? רצוי אפילו רכב ידני אחר. אולי יש תרגילים שיכולים לעזור במקרים כאלה? פניה לרופא שמתמחה בגב עשית? מכירת הרכב בנסיבות האלה נשמעת לי כמו הדבר האחרון שצריך לעשות אחרי שמיצית את כל האפשרויות.
 11. farkash7

  פונטו 99- מיני שחזור/שיפוץ

  הפונטו המקורית חמודה. אחלה רכב ראשון ובטח שיש לו היסטוריה משפחתית. לגבי הצביעה, לא רוצה להוציא לך את האוויר מהמפרשים אבל שקול זאת שנית. זה יעלה לא מעט כסף. הרכב עדיין רחוק מאספנות ואתה בחור צעיר. הייתי לומד כמה שיותר על הרכב בפן המכאני. האוטו קל לטיפול להבנתי, בטח שיש לך כמה חולי פונטו פה בפורום שיעזרו. משפר מה שאפשר לבד/בעלות מינימאלית. נהנה מהרכב כרכב ראשון. לא הייתי נכנס להשקעה של כמה אלפים על צבע.
 12. נראה שהכליות הפכו לחניות. מה אתם אומרים מיני נכנסת שם?
 13. תודה על המאמר. האימפ הזו מזכירה לי את האימפ המפורסם ״ממשחקי הכס״. קטנה, מכוערת, סוטה ומפולפלת.
 14. זו לא הייתה הנקודה שלי. הבחור נדבק לטיעון של "מי אתם בכלל ומה מעניין מה אתם אומרים". אתה פשוט הדוגמא הכי בולטת למישהו בשרשור הזה שאומר "אמרתי לכם", אז השתמשתי בך כשעיר לעזאזל כדי להבהיר את הנקודה.
 15. אני לא בגישה של טרנספורטר, גישת ה"אמרתי לכם לפני 200 עמודים", כי עם כל הכבוד לטרנספורטר מעניין את הת*ת מה הוא חושב, אני מדבר על הקברניטים, וטוב מאוד שהוא מעניין להם את הת*ת כי מי הוא בכלל. אל תשווה את זה למצב שלא מעט אנשים בעמדות בכירות במערכת הרפואית שנמצאים בשטח ונמצאים בקשר ישיר עם קולגות מחו"ל, ובכל זאת מצדדים בדעה אחרת כי הם חווים את המציאות, ולא שמים עליהם, אלו שני דברים שונים. לגבי מנהיג, פחד וועדות חקירה. זה ההבדל בין מנהיג לבין "מנהיג". אולמרט היה מושחט, אבל כשחטפו לו חיילים בלבנון הוא לא היה מוכן לקבל את זה. הוא יצא למבצע צבאי גדול שלאחר מכן הוכר כמלחמה, ועל התוצאות שלו אנשים חלוקים עד היום. בוועדת החקירה הוא בטוח לא יצא טוב ואני בטוח גם שזה לא עניין אותו כשהוא החליט את מה שהחליט, כי אולמרט היה מנהיג, מנהיג מושחט אבל לפחות מנהיג. כשהפציצו את הכור בעיראק אני בטוח שגם היו תסריטים לא טובים, גם כאשר יצאו למבצע אנטבה, וגם כשמאשרים כל יום מבצעים שלא שומעים עליהם. וועדות חקירה יש פה ממלחמת יום כיפור, עדיין מנהיגים קיבלו החלטות, החלטות קשות מאוד, קשות יותר מההחלטה שאנחנו מדברים עליה. אז את הקשקוש הזה של וועדות חקירה וחיפוש אשמים אתה יכול לספר, אצל מנהיג אמיתי הם לא חלק ממערך השיקולים, ואולי פה מסתתרת הבעיה. המנהיג שלנו הוא אולי פייק מנהיג, או שהשיקולים שלו לא בדיוק היו מה שאנחנו מדברים עליו.
 16. זה לא נכון. היו לא מעט אנשי מקצוע שהבינו כבר לאחר שבועיים+- שהמצב פה שונה. חלקם קולניים, הם השמיעו את קולם בתקשורת ואין טעם להציג אותם. עושה רושם שהם די מייצגים את החשיבה של עובדי מערכת הבריאות בשטח, שהשד לא נורא כפי שציפו. מקבלי ההחלטות לא עשו דיון אמיתי בסוגיה הזו. הם לא בחנו ברצינות את האלטרנטיבות. הם אולי דיברו עם אנשים בשטח, אבל לא ממש התייחסו לדעתם. אז אפשר להגיד "שתהיה במקום שלהם נראה אותך מחליט אחרת", בסדר זה טיעון, אבל הטיעון הזה לא אומר שהם החליטו נכון, הוא אומר שהם החליטו לא נכון כי הם פחדו. אם מקבלי ההחלטות מונעים מפחד ולא על סמך גורמי מקצוע והמציאות בשטח אנחנו בבעיה.
 17. אני מקפיץ את הנושא. לא יודע אם הכותרת ממש רלוונטית, אפשר לשנות אותה למשהו סטייל "מחפש רכב בתקציב של עד 100K לאמא". עשיתי חושבים לאחר ההמלצות של חברי הפורום המכובדים. קודם כל קיבלתי את ההמלצה לא לשלול את תוצרת צרפת (באופן אירוני) שליוותה אותי ואת הורי בהרבה נקודות בחיים. דבר שני לקחתי את ההמלצה לרכב קצת גבוה יותר "ג'יפ מודרני", ואני חושב שזה כיוון נכון. התקציב הוא כ-100K. אעתיק שוב את הדרישות המתוקנות: הרכב מיועד לשמש את אמי.היא נוסעת 10-20 ק"מ ביום. עדיפות למערכות בטיחות.פעם פעמיים בחודש וגם זה בספק תבוצע עם הרכב נסיעה ארוכה דרומה/צפונה של 300 ק"מ נניח עם שני אנשים (נהג ונוסע).עד כאן אפשר להסתדר עם סופר מיני בלי בעיה יש כאלה שיגידו גם עם מיני או פשוט עם מה שיש לה עכשיו (דעתי לא התקבלה להישאר עם הנוכחי).יש מחשבה להתפנק קצת ולקחת משהו קצת יותר רציני מסופר מיני, וכדי שיהיה בעל גישה נוחה גם גבוה מעט "ג'יפון". עכשיו למועמדות: קיה נירו היא מועמדת טובה. אפשר למצוא רכבים מ2018 פרטיים בתקציב. מבחינת תוצרת צרפת אפשר לנסות לדוג 3008 יד 2 שנקנתה מ-0 ק"מ. המחירון מראה שרכבים מ2018 ואפילו 2019 יכנסו לתקציב. שוב רכב צרפתי, אומרים שהשוק של ה-3008 די חם. אופציה נוספת וקצת מוזרה בהתחשב בסיטואציה - סיטרואן קקטוס מהדגם החדש. יש עכשיו בלוח למשל אחת מ2019 עם ק"מ נמוך ברמת הגימור הגבוהה. מבקשים עליה 85K. הרכב מגיע די מאובזר ואומרים שמאוד נוח והוא זול, ואין שום סיבה לבזבז כסף כשלא צריך. למה אני אומר מוזר? כי קקטוס אחד כבר יש. מה שמדאיג אותי בקקטוס זה המנוע, בנזין קטן ומטורבת ולא דיזל/היברידי. היו עניינים עם המנוע הזה, לא יודע עד כמה הם נפתרו לחלוטין. חוץ מזה הקקטוס מותק של רכב. דעתכם? אופציות נוספות התקבלו בברכה. הקניה מתוכננת ליולי, אם נראה הזדמנות נקנה אותה כבר מחר, ההורים שלי די גמישים כי הם לא מוכרים את הרכב הקיים. תודה.
 18. הזכרת לי סיפור. עשינו זולה פעם כמה חברים בחוף לא מוכרז בכנרת. ב23:00 בלילה באו שני חברה עם בחורה והתמקמו 20 מטר מאיתנו. היינו כבר די גמורים ולא קלטנו מה קורה... החברה הגיעו עם רמקול וגנרטור פתחו במנגל, בהתחלה היו שקטים, ואז נגמר האוכל...החברה התחילו את החגיגה שקללה (השגיאה במקור) מוזיקה בווליום פסיכי לאורך כל הלילה. פרט חשוב שצריך להזכיר שהמוזיקה לא הייתה מגוונת, היא כללה שיר אחד בלבד... עד עכשיו יש לי סיוטים שאבבאי בא אלי בלילה. אני מקווה שהשכנה שלך לפחות שרה משהו נורמאלי.
 19. נועה קיריל. סגרה הופעה בבלומפילד על בסיס ההפקה של ״בתולת הברזל״, ביקשה ספציפית את טרנספוטר שיאיר לה בול על הפתח של... הפאוץ’. בחיים לא חשבתי שאני אתגעגע לבריטני.
 20. ה-3 דור ראשון אמינה מאוד, שפע חלקים, מהנה לנהיגה. חסרונות - צריכת דלק, אצלך לא כזה משמעותי כנראה. אם תמצא אחת טובה ולא שחוטה זו דווקא אופציה מעניינת. האמת שזה מה שחשבתי להמליץ לפני שקראתי את ההודעה הראשונה שלך. *צריך לחפש טוב טוב, לרובן כנראה עבר של ליסינג ויש כבר קמ גבוה. רוצה ידני? סופר מיני/מיני קוראנית. פיאסטה אחלה אופציה. מצד המיני i10 ופיקנטו טובות.
 21. הוא קיבל החלטות על סמך מה שידע, רק שלאחר שבועיים כבר היה לו מידע אחר והוא סירב לשנות את ההחלטות שלו, סירב לצאת מהקונספציה. זו הבעיה. מה אתה לא מבין?
 22. אתה לוקה באותו עיוורון שמר גרוטו היקר וחבריו לקו בו. אתה מדבר איתי על מדינות אחרות כשהנתונים אצלך הם שונים לגמרי. מה אכפת לי ממדינות אחרות? אני מסתכל על המצב במדינה שלי ולפי זה אני צריך לקבל החלטה מה יהיה בעתיד הקרוב. אם הוא לא יכול לקבל החלטות ענייניות על סמך נתונים שהתפטר ויבוא לפה לפורום להחליף את צ'מגאי עם תסריטי הבלהות שלו. אני לא צריך שכל של ילד בן 6 כדי שיקבל שם החלטות. גם החלטות כאלה הרגו, הורגות ויהרגו אנשים. אתם חושבים שאתם חיים בוואקום, שלסגר מיותר אין מחיר. יש לו מחיר אדיר. זה לא שאין לך ביאס, יש לך. יש לך אמצעי ניטור, ויש לך עודף גדול מאוד של מיטות אשפוז ומכשירי הנשמה, אז איזה סיכון בדיוק הוא לוקח בחישוב מסלול מחדש? קיבל החלטה לסגר? אחלה. אחרי שבועיים אתה מבין שלפי הנתונים אתה לא איטליה ולא ספרד? תעשה חישוב מסלול מחדש. אתה בא לדיון ענייני, אל תבוא בגישה של משא ומתן, "נגיד להם שסוגרים הכל ומשם נתקדם" כאילו מהצד השני יש לך שקי תפוחי אדמה שמקסימום ישכבו עוד חודשיים במקפיא. אתה מפחד? תניח את המפתחות זה גדול עליך.
 23. דוד הוא אמר שהוא אידיוט זה מה שהוא אמר. אנשים בעמדות האלה צריכים לקבל את ההחלטה הטובה ביותר על סמך הנתונים. לא להגיד ״נגיד להם שסוגרים הכל ואז נתמקח״. לך ספר את זה לעסקים שסגרו לשם המשא ומתן. לך ספר את זה למשפחות של חולים שמתו בגלל שדחו להם את הניתוח לשם המשא ומתן וכו׳ בשביל החלטות כאלה אני לא צריך אותו אז שילך הביתה. זה לא הפתיע אותי כן? זה שהם אידיוטים אטומים הבנתי כבר מזמן. לגבי אירופה סגרו גבולות אחרינו, וכמות האנשים שעוברים שם בין מדינות ביום היא עצומה וללא כל פיקוח. על ההבדלים בהרכב האוכלוסיה גם לא דיברנו. בקיצור הקשר בינינו לבין אירופה זה בערך כמו להשוות כלב לדג.
 24. לא אכפת לי איזה תואר יש לדביל הזה. כשהוא התראיין אתמול הייתי בהלם. הכתב שואל אותו ״באתם כל יום עם הנחיות דרקוניות בידיעה שאתם באים למשא ומתן כדי שיורידו מהרף שהבאתם בלי קשר למה נכון ומה לא״ הטמבל עונה כן. זהו מבחינתי לפטר את הבנאדם הזה ולהעיף לקיבינימט. הבנאדם חושב שזה משחק פה. קובע הנחיות סתם לשם משא ומתן על חשבון עתיד של אנשים. 0 מקצועיות. פשוט 0. לראות את הראיון המלא ולא להאמין ומי שלא ראה לא להגיב. כמה דקות של ראיון שאתה מבין איזה טמבל קיבל את ההחלטות פה.
 25. לא אמרתי שזה חסרון או שהצרפתיות רעות. זה פשוט אופייני לצרפתים להיות שונים, שיכיר, ברוך הבא. מה שהוא תיאר כולל ברגים שונים לרזרבי גרם לי לחשוב שהוא החליף פנצ׳ר ב205 שלי. אז כנראה שהצרפתים דבקים במוזרות הזו בכל היצרניות ולאורך שנים.
×
×
 • Create New...