Jump to content

om2

 • הודעות

  467
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

om2 שיחק אותה בתאריך ינואר 11

התכנים של om2 היו האהובים ביותר!

1 עוקב

צפיות אחרונות בפרופיל

2,779 צפו בפרופיל

הנקודות של om2

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

204

מוניטין

 1. https://www.kolzchut.org.il/he/קבלת_משכנתא_לזכאים ובלי שום קשר, ממליץ בחום להתחיל ללמוד את נושא המשכנתאות. כנס לאתר "משכנתאמן" וקרא את כולו. זה עדיין לא מספיק. אבל יתן לך בסיס טוב
 2. לאחד אני חושב קוראים ג'ואי.
 3. אני לא יועץ משכנתאות. אבל כדי שבנק יאשר בכלל הלווואת משכנתא, תצטרך יכולת החזר של לפחות פי 3 מסכום ההחזר החודשי. כלל האצבע הוא כ500שח לכל 100 אלף ממה שהבנתי אתה מתכנן הלוואה של כ1.35 מיליון. מה שמביא להחזר של סביב 6500-7000 משמע תצטרך להציג תלושים של כ20 אלף נטו (לפחות) עם מספר הילדים הזה כנראה תוכל לקבל חלק מהכסף בתנאי זכאות מטעם המדינה אני אישית לא הייתי ממליץ להכנס לזה לבד, לך ליועץ משכנתאות/כלכלי אומנם תשלם לו כמה אלפים בודדים. אבל הוא יוכל לתת לך תמונה מלאה של המצב כאן קשה לאנשים לתת תשובה חד משמעית. כי לא באמת יודעים את פרטים המלאים (הכנסות, חסכונות, מצב עו"ש. תעסוקה וכו') הסיכון בנפילה במחיר למשתכן לדעתי הוא לא פחות גבוה כי אתה ממונף מעל מראש. במקרה של פשלה הכי קטנה (פיטורין, צמצום משרה, וחס חלילה דברים גרועים יותר) תמצא את עצמך מול החזר גבוה מאוד, שיצבור ריביות של פיגורים לא בטוח שמימוש מהיר של הנכס (במיוחד אם לא יהיה בגמור עדיין) יכסה את המשכנתא ואתה עלול למצוא את עצמך ללא הון עצמי וללא דירה. אני לא אומר שלא ללכת על זה. אפשר, תוך יעוץ מקיף ומקצועי. אתה יכול לעשות מכה של מליון שח. ואתה יכול לקבור את עצמך כלכלית. זהירות.
 4. זה בדיוק מה שהיה אצלי. בסופו של דבר פשוט יותר לחפש כיסאות צרים יותר, הגרקו והציקו מאוד רחבים. אני הצלחתי להכניס 2 כיסאות בטיחות וסלקל במשפחתית רגילה. אבל מראש חיפשתי כסאות צרים.
 5. om2

  שואב רובוטי מומלץ.

  אצלי השואב הרובוטי מוציא ערמות לכלוך גם בלי שום שיפוץ. האתגר האמיתי בשבילי זה להכין את הקרקע בשבילו בית עם ילדים קטנים תמיד יהיה איזה טוש/גומיה/נייר וכו' על הרצפה
 6. ההנחה שהבנתי מה הצורך, יש גלגל מדידה לכבישים אם הוא צריך אורך גדול. אם הוא צריך אורך קצר, כמו בתוך בית, לא הבנתי מה הבעיה להשתמש ב"מטר" כמו שכולם עושים.
 7. כדי להיות מתווך צריך לעבור כמה מבחנים ממשלתיים. אומנם לא קשים, אבל בהחלט צריך. אז למה יש מתווכים כמו מים? למתווך (בישראל) אין באמת הרבה סיכון, הוא לא משקיע כמעט כסף מלבד פרסום (וחדרון הנקרא משרד) במקומונים שגם ככה צמאים לכסף והוא עושה איתם דילים יפים (באזור שלנו 50% מהפרסומות במקומונים היא נדל"ן) גם שיעור הרווח הוא מאוד גבוה. 2% ממחיר הדירה. מדירה של 1.5 מליון הוא מרוויח 30 אלף (ברוטו) בהנחה שהביא רק את הקונה, מביא גם את המוכר, זה כבר יותר. בהנחה שהוא מצליח לשווק דירה אחת בחודש, הוא חי די סבבה. הטובים מצליחים לשווק יותר מדירה לחודש. (והגרועים לא מצליחים והורסים את השוק) ובסופו של דבר הקונה מרגיש שדפקו אותו בדירה, הוא בא בטענות למוכר ולא למתווך. סוחר רכב חייב מגרש מסודר. הרווח על כל רכב הוא לפעמים אלפים בודדים, והוא מושקע בעשרות (מאות) אלפי שקלים על המכוניות. אז אין ספק שיש מתווכים כמו זבל. ברמה מקצועית של זבל.
 8. עו"ד יעשה את זה. שהמתווך יביא לו את הקונים מוכנים על מגש של כסף אחרי משא ומתן על המחיר. (הוא גם ככה זה שבדרך כלל מנהל את משא ומתן) אתה תחתום על יפוי כוח, והוא יעשה את השאר. מין הסתם בעמלה מסויימת.
 9. לא אמרתי שהיה לנו מרווח. אמרתי במה גרנו. כן, היה לנו צפוף. כאחי שהתחתן אמרתי לו שיחפש לפחות 50 מ"ר כי אחרת זאת קופסאת גפרורים .
 10. אנחנו כזוג גרנו בדירת חדר וחצי של 28 מטר בערך. הילדה הגיעה לגיל שנה עברנו לדירת 3 חדרים של 50 מטר בשתי הדירות היתה גינה קטנה בחוץ אז זה ממש הקל. (גם מכונת הכביסה והמייבש עברו לגור בחוץ)
 11. לא יודע מה איתך. כרווק חסכתי יותר. חלק ניכר מהחסכון הוא מהתקופה שהייתי רווק. בהנחה שאדם יוצא לעבוד סביב גיל 25. וגר אצל ההורים עד גיל 28-30 הוא יכול לחסוך לא מעט כסף דווקא עיקר ההוצאות מגיעות עם הילדים. כל עוד אין ילדים, ברוב המקרים ניתן לחסוך די יפה!
 12. הלוואי שהדירה שלי עלתה ב300 אלף. תאמין לי שאני אשמח הרבה יותר ממך! ההון העצמי שלי היה מושקע בשוק ההון. לצערי (עם יד על הלב) שכנראה שהוא היה צובר שם יותר (כולל הירידה של תחילת הקורונה) אתה לא מאמין לי שהמחירים בחדרה (גם בחריש דרך אגב) לא טסים? כנס לאתרי השוואות מחירים ותראה. הם עולים, בהחלט עולים. גם מדד המחירים עלה גם המשכורת הממוצעת (והחציונית עלתה) יש ערים שהמחיר בהחלט עלה יפה. בחדרה ספציפית זה לא קרה כמו ברחובות לדוגמה (מאמין שבכמה שנים הקורובות זה כן יקרה, שאנשים כבר לא יוכלו לקנות במרכז ויצפינו )
 13. על 8 גמבו אתה יכול לתלות מכונית (אם הקיר לא יקרוס קודם) כנער תליתי מתח במשקוף על 4 ברגי סיבית לא גדולים. זה החזיק אבל מבין אותך, גם אני בעד שיהיה חזק יותר מאשר חזק פחות. נפילה ממתח זה משהו כואב
 14. ערך הדירה אולי עלה (לפני חצי שנה מכרו בבניין שלי דירה גדולה יותר במעט יותר מהמחיר שקניתי) בגלל ששיפצתי אותה אבל זה לא העיקרון. גם אם הייתי צריך לקנות במחיר מעט גבוה יותר. הייתי מצליח. אה ועוד משהו, לא הלכתי לטיול אחרי צבא. לא יודע אם קשור.
 15. לפני 3 שנים ערך הדירה שלי (לצערי) לא עלה ב3 שנים האחרונות (או שפשוט לא ידעתי להעריך את השוק נכון וקניתי יקר)
×
×
 • תוכן חדש...