Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אם יש אפשרות לצאת היום תעשה את זה! תקדים תרופה למכה, אחרת תיתקע פה לחודש או אולי יותר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שיהיה סגר. רק שבבדיקה שנעשתה במכון הביולוגי בנס ציונה, התגלה שבישראל יש זן מיוחד של הנגיף, עם גוון יהודי, ולכן:

א. הנגיף מפחד מקדושה, אז אין מניעה לערוך חתונות של צאצאים של רבנים מוכרים (ובלבד שהרב בן 75 או יותר ונוכח בארוע כולו, שכן קדושתו שומרת על המוזמנים). לרבנים בכירים - עד 5,000 איש לארוע, לרבנים ממש בכירים - עד 10,000 איש לארוע.

ב. מאותה סיבה, בתי הכנסת ישארו פתוחים, אבל מכיוון שהקדושה מוגבלת למבנה עצמו יש להקפיד להכניס את כל המתפללים פנימה.

ג. הזן הספציפי שלנו הוא גם גזען, וגם אוהב לנוח בצהריים, ולכן ניתן לקיים חתונות במגזר אבל רק בין שתיים לארבע. רצוי גם לירות באוויר, אם זה לא מפחיד את הנגיף זה לפחות מפחיד את המשטרה.

ד. הנגיף גם אלרגי לכסף, ולכן תותר עריכת מסיבות לבעלי הון, מס' המוזמנים במסיבה יהיה 10 לכל מיליון ש"ח ערך מאזני נטו של מארגן המסיבה. סלבס (לפחות אזכור אחד בגיא פינס) נכנסים בלי ספירה.

ה. בעלי הון ששווים המאזני נטו גבוה ממיליארד ש"ח, יוכלו גם לטוס לאן שירצו.

מאשר,

איתמר

(או בקיצור? מה אתה עוד עושה פה?!? Run Forest, Run!)

• מצחיק 8
  • מעניין 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתוך משפחה גרעינית אין צורך במסכות, ממילא החשיפה אינטנסיבית וזה לא מעשי. אבל אנחנו ממעטים מאד לארח ולהתארח ומקפידים על כללי הריחוק. עד כמה זה מועיל? אני יודע בוודאות כי לפחות פעמיים נחשפתי לחולים שאומתו. בגלל זה אני מקפיד על עניין המסכות והריחוק בעבודה בצורה קיצונית.

אם במקום העבודה אין הקפדה זה עניין חמור והמעסיק צריך להביא בחשבון השבתות של המחלקה אח לא כל העסק.

לגבי אחוז ההדבקה בתוך המשפחה - יש כאן אי הבנה מסויימת. אחד מבני המשפחה מביא עת המחלה הביתה ואז מפיץ אותה. לכן ההקפדה על הכללים מחוץ לבית כל כל יעילה בצמצום ההדבקה - מניעת הדבקה של אדם אחד למעשה מונעת הדבקה של משפחה שלמה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, asix כתב:

את האמת,  כן. אני עוקב. זה התחיל בכך שאמרו מספר נדבקים מבלי לציין את מספר הבדיקות. אחוז הדבקים ממספר הבדיקות לא השתנה.

חולה קשה מוגדר כחולה קשה רק עקב שינוי קריטריונים ולא עקב מצב רפואי.

בנתונים לא מציין שאם המתים הם עקב הקורונה או רק שהיה להם קורונה. אי לכך לא ניתן לקבוע האם מתו כתוצאה מהקורונה או מתו והיה להם קורונה.

אם הולכים לסגר צריך לעשות בידוד לאנשים חולים או עם תסמינים ולא אנשים בריאים שלא מסכנים אף אחד ואתה לוקח להם את החופש שלהם.

עדיין מספר המונשמים במחלקת הקורונה עלה בכ 30% והמחלקות מתמלאות. אלה נתונים שלא שייכים לבדיקות חמזקפים את אחוזי העלייה בנדבקים כחודש חודשיים קודם.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי תחושה, וזאת תחושה שלי אישית, שיש אינטרס להנשים אנשים גם אם לא באמת צריך כדי לנפח נתונים. עכשיו לך תתוכח עם המספרים. וכמו שאתה ציינת בהתחלה, כשהכל מונע מאינטרסים ופוליטיקה, מאיפה אנחנו יודעים את האמת והמספרים נכונים באמת?
וזאת כל הבעיה של המגיפה במדינת היהודים. שאנשים לא מאמינים ל 120 חברי הכנסת במגדל השן בירושלים. וברגע שאנשים יעשו דין לעצמם ( ולא מדבר על 100) זה יגרר גם למקומות אחרים. מקווה שנצא מכל המצב בטוב. מקסימום אפשר לפנטז על איחוד האמרויות ( עכדיו אפשר גם לפנטז על בחריין).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הם נותנים לנו סיבות טובות לא לסמוך עליהם.

שנית, דווקע הדיווחים מראים שמנשימים הרבה פחות ממה שבהתחלה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, save כתב:

אתה טועה. יש ויש. אני ואחרים בהחלט יושבים בסלון עם מסיכה אצל חברים קרובים. לכולנו יש ילדים שהולכים כל בוקר לתוך צלחת פטרי ממלכתית .

אין פה עניין של טועה צודק,אני מתאר מצב שאני רואה.

ספריאל,לא משנה כמה תקפיד או לא תקפיד.

מצאו שאני חולה ישלחו את כל המחלקה/קומה הביתה.

בלי קשר לאם היינו עם מסיכות או לא.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שישלחו אותך לבידוד, אבל עדיין יש הבדל עצום אם הבידוד יסתיים ככזה או אם תדבק ואפילו תחלה.

אם תחלה (אפילו הדבקה ללא תסמינים) ישלחו לבידוד גם את המשפחה שלך, וגם מי מהם עלול להדבק. זה בדיטק הרעיון של המסכות והריחוק - לקטוע את שרשרת ההדבקה גם אם תזקק לבידוד.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסיקס, העולם שטוח ויש חייזרים באיזור 51.

אחזור על מה שכתבתי כאן כבר 48 פעם: ספירת המאושפזים והמונשמים מבטאת רק פן אחד של מצוקת מערכת הבריאות. יש מצוקה קשה בטיפול באנשים שחולים אבל לא בקורונה, בגלל הפניית משאבים לקורונה ובגלל מחלה ובידודים של אנשי צוות.

ההצעה שלך לבודד רק חולים תסמיניים מטופשת במיוחד. הרבה מאד אסימפטומטיים מדבקים, ואם לא תבודד אותם המגפה תתפשט עוד יותר מהר.

ההגדרה של חולה קשה השתנתה פעם אחת במהלך המגפה, וכבר חודשים שהספירה נעשית לפי הקריטריונים החדשים, ועדיין יש עליה במספר החולים הקשים.

ודבר אחרון הוא ההבחנה בין "מתים מקורונה" לבין "מתים עם קורונה". חלק נכבד ממי שאתה מכנה "מתים עם קורונה" היו חיים עוד חודשים ושנים אילו לא נדבקו. אבל למכחישי הקורונה זה לא משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, Potato כתב:

מצאו שאני חולה ישלחו את כל המחלקה/קומה הביתה.

בלי קשר לאם היינו עם מסיכות או לא

ממש לא נכון.

אדם חלה בעבודה שלי, יושבים כולם באופן ספייס, בקיוביקים בלי מסכות ומסתובבים מחוץ לקיוביק עם מסיכה- נשלח לבידוד רק זה שיושב איתו בקיוביק ועוד אדם אחד שעשה איתו כושר לפני ארוחת צהריים (תמיד טענתי שכושר זה דבר מסוכן).

חוקר אפידימיולוגי דיבר עם כמה אנשים כדי לברר מי היה בקרבתו ולכמה זמן.

אגב הוא לא הדביק אף אחד וחטף את זה חזק רק ליום אחד (ועוד יום אחד של איבוד ריח כעבור שבוע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, sperial כתב:

בתוך משפחה גרעינית אין צורך במסכות, ממילא החשיפה אינטנסיבית וזה לא מעשי.

תפריד, בבקשה, בין "אין צורך" ל"לא מעשי" - שני הסברים שונים למה אתה בוחר ללכת בלי מסיכה ליד אישתך.

לפני 47 דקות, sperial כתב:

לגבי אחוז ההדבקה בתוך המשפחה - יש כאן אי הבנה מסויימת. אחד מבני המשפחה מביא עת המחלה הביתה ואז מפיץ אותה

בוודאי. לכן אם אתה רוצה לעצור את ההדבקות בכל מקום בכל מחיר - כנראה שצריך ללכת עם מסכה גם בתוך הבית, לא לגעת בילדים, לא לקיים יחסי מין, לא לישון ביחד. כי הרי מסיכה וכו' מצמצות את הסיכוי להדבקה, נכון? לא מורידות אותו ל0 מוחלט. אבל אף אחד לא יעשה את זה, נכון?

והנקודה היא שזה ניכול סיכונים מסוים. בצד אחד הגישה שאומרת "תעשו מה שבא לכם", בצד השני הגישה שלך, שדי, בערך, קרובה לפניקה מוחלטת. ובין לבין עדיין יש את המציאות האובייקטיבית של הנדבקים, שברובם מגיעים מאוכלוסיות ספציפיות, עם מבנה משפחה שונה ממה שאנחנו מכירים והתנהגויות אחרות. לבוא ולהגיד כאן למישהו שבגלל שהוא יושב בלי מסיכה אצל חברים יש סגר, זה טיפל'ה far fetched. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני - יש לא צריך ולא מעשי, ובמקרה זה הם הולכים יד ביד. 

לגבי ה"אוכלוסיות מסויימות" - כבר הרבה זמן אנו מדברים על כך ש-80% מהנדבקים נמצאים מחוץ למה שמכונה אזורי ההתפשטות. מספיק חולה אחד כדי להדביק 20-30 אחרים ויותר (לא בהכרח ישירות - אלא בשרשרת הדבקות קצרה של יומיים שלושה). לכן ההקפדה נדרשת בכל מקום. וכיוון שאין לך מושג מי מדביק, חלק כיוון שהם אסימפטומטיים וחלק כיוון ששמים ז' על ההוראות ומסתובבים בחוץ למרות שהם מאומתים, אתה חייב להקפיד על כל הכללים. ומה לעשות, עם ישראל מרדן ואת התוצאות אנחנו רואים בקצב ההדבקה המואץ בשבועות האחרונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העולם לא שטוח ואין חייזרים באזור 51.
זכותך לחשוב כפי שהינך חושב וזכותי לחשוב בצורה שאני חושב.
יש לי, עדיין, זכות גם להביע את הדעה שלי כל עוד לא פגעתי באיש.
גם מספרים אפשר לעצב כמו שרוצים. לא מזמן היה לנו ראש ממשלה ושר אוצר שאמרו שהמצב מזהיר והכלכלה מצויינת ואז עם גילינו גרעון עצום. לא נכנס למקום באשמת מי.
אני חושב שהסגר הזה תוכנן מזמן ( ולדעתי זה לא בצירוף מקרים עם החתימה של איחוד האמירויות ובחריין) ועכשיו רק מסדרים את המספרים כדי שיראה שהסגר מוצדק.
והכי גרוע - הממשלה לא עשתה תוכניות כל התקופה הזאת והכל התנהל בשליפות מהמותן ועכשיו לשים את האנשים בסגר כי לא ניהלו את זה כראוי ממרץ? חובבנות ולא נותן שום אמון במערכת.
יש עוד מחלות אחרות שמדבקות ומסוכנות לאוכלוסיות מסוימות ולא סוגרים את העולם.
עוד נקודה למחשבה - שמו לב שבפעם הקודמת חלק לא נפגעו כי החברות עבדו מבית ואז נוצר כעס ומרמור שרק חלק נפגעו כלכלית. כרגע מסתמן שהחברות יסגרו לחלוטין ואז הפגיעה תהיה קשה יותר אך גורפת יותר.
בוא נראה איזה החלטות יקבלו מחר ואיזה ציבור יפגע יותר ואיזה פחות. ( יש לי הרגשה שהחרדים יפגעו פחות והציבור העובד יפגע יותר - שוב - אינטרסים פוליטיים).
לגבי המתים - וכל אדם הוא עולם בפני עצמו - אתה יכול לגבות את מה שאמרת בנתונים? כי משרד הבריאות אמר שלא וגם שם יש הרבה רופאים שטוענים שהמערכת שהם נמצאים בה לא פועלת נכון ( ולא התכוונתי לפרופסור לס).

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שהגענו למצב הזה בגלל חוסר תפקוד של מקבלי ההחלטות אבל המצב הזה כרגע הוא נתון.

מתוך 5 חולי קורונה שאני מכיר 2 נפטרו כשאחד מהם אדם בריא בן 48.

מדברים על מחלות רקע אבל כמעט כל מי שעבר את גיל 50 נחשב לבעל מחלות רקע (כולסטרול, לחץ דם וכו').

• מבאס 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסיקס, זכותך לחשוב מה שאתה רוצה, כל עוד אתה לא פוגע באחרים. אם אתה מזלזל בהוראות הריחוק, שנכתבו אחרי מחשבה ומקובלות בכל העולם (כן יש וריאציות כמו 1.5 מ' לעומת 2 מ'), ומתיחס למה שקרוי "נשאים אסימפטומטיים" כלא מסוכנים אתה כבר מסכן אחרים, כיוון שמדובר באנשים שהוכח שמדביקים.

זה שהממשלה פועלת בצורה חאפרית ובלי שום מחשבה לטווח של יותר מיומיים זו בעיה נפרדת, שלא קשורה דווקא לקורונה. אבל כולנו משלמים על כך, גם בריאותית וגם כלכלית. אבל "מסדרים את המספרים בשביל להצדיק סגר" זו כבר תאוריית קונספיקציה. 

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...