Jump to content

יבגניפ

 • הודעות

  2,708
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  17

יבגניפ שיחק אותה בתאריך פברואר 27

התכנים של יבגניפ היו האהובים ביותר!

מוניטין

1,495 יודע על מה הוא מדבר

צפיות אחרונות בפרופיל

4,186 צפו בפרופיל
 1. התרגלת לסטנדרטים הגבוהים של בית שמש כשהיית ילד אה? מה אני אמור לעשות אם מה שמתאים לסטנדרטים שלי נמצא בין הירקון לבין שדרות בן גוריון? לעבור לגור על הספסל בשדרה?
 2. יש פה מלא נעלמים שנשכחים. יש חסכנים בכל רמות השכר, אבל בגדול בסביבה שלי (הייטקיסטים) מבזבזים גם הרבה יותר. אפשר כמובן לשלוט על זה אם שמים כמטרה לחסוך. אבל בכלליות חיים ברמת אחרת וזה גם הגיוני. השכר גם לא נמצא באותה הנקודה מהרגע שמתחילים לעבוד אחרי הצבא או התואר ועד המוות. וגם לזה צריך להתייחס. ליאור צודק. לשלוח משתייכים לעשירונים העליונים לחיות בחריש זה קצת קיצוני. כן, גם בחדרה ועוד מגוון מקומות דומים אחרים. וזה בפרוש מעיד על כך שיש בעיה.
 3. שום דבר. הבנקים מרוויחים על המינוס, כנראה יותר מהסיכון שהם לוקחים (שבסופו של דבר אמור להיות מתוגמל בריבית דומה לריבית שהיו לוקחים על הלוואה בסדר גודל דומה). הם גם מרוויחים על בערך כל פעולה שמבצעים בחשבון, ובתוך זה גם פעולות בשוק ההון (פי כמה יותר מבתי השקעות קטנים יותר). וגם על הלוואות אמיתיות, ובתוך זה משכנתאות. אבל עזוב, בוא נעשה תרגיל: בא מישהו לבנק שמרוויח 1000 שקל בחודש ונמצא במינוס, ורוצה לדבר עם בנקאי. במקביל אליו בא מישהו שמרוויח נטו 30,000 בחודש. נראה לך שהחבר הראשון יקבל יחס יותר טוב? מודה שלא הבנתי.
 4. לא, ואדים. לקוח מועדף בבנק זה לא מישהו שנמצא במינוס תמידי ומרוויח שכר מינימום. הבנקים אכן מנצלים התנהלות כלכלית בעייתית של אזרחים, ומרוויחים על זה מיליארדים בשנה. יש לזה גם פתרונות אחרים, כמו הלוואת מטעם אותם הבנקים בדיוק, רק בריבית הרבה יותר נמוכה. לצד השני, אם חסכת עשרות או מאות אלפי שקלים, ואתה מאמין שאתה יכול לעשות משהו עם הכסף - תמיד אפשר לפתוח תוכנית השקעה כלשהי ולהרוויח (או להפסיד) יותר ממה שהבנק נותן. יכול להיות שצריך להגביל את העמלות של הבנקים ואת הריבית על המינוס. אבל צריך ללמד את כולנו גם איך להתנהל כלכלית נכון יותר.
 5. מה יצא לך מזה אם החיסון השלישי לא עוזר נגד וריאנטים חדשים?
 6. גם פיצה וגם פסטה ברמה טובה זה בין האוכלים הכי טובים שיצא לי לאכול בחיים שלי ואני אוהב יותר מרוב סוגי האוכל אחרים. כן אפילו יותר מואגיו איציק. זה אוכל פשוט וגם אוכל שגם קל לפשל איתו. ויש הבדל עצום בין הפיצריות וגם בין מדינות. אבל כשזה טוב בעייני זה מעולה. לגבי החיסונים - אני מסכים עם חליל (ככה אתה כותב?) שיש איזה כשל לוגי פה. או שהחיסונים עובדים או שהם לא. אבל אי אפשר לנסות לשכנע שצריך להתחסן בטענה שחוזרת לזה שהמגפה מסכנת את כולנו כי החיסונים לא מספיק טובים.
 7. אתה סותר את עצמך. ואני לא אומר שהחיסון לא בטוח. אבל היעילות שלו מוטלת בספק מיום ליום. אלא אם מכוונים להתחיל להזריק כל חמישה חודשים לכיף
 8. אגרת גודש לא פותרת פקקים, היא יכולה בעיקר להאט את ההרעה שלהם (לא יודע מה המינוח המתאים). זה ממה שזכור לי קרה גם בסטוקהולם וגם בלונדון - שבה האגרה היום כבר לא ממש יעילה, ובונים עוד פתרונות ובתוך זה עוד סוג כלשהו של רכבת תחתית. האמת שאני לא מבין למה לפתור את רוכבי הדו"ג. החוק הוא אותו החוק, לא? אומנם אף רוכב לא יקבל בחיים דוח על זה שהוא חותך טור של מכוניות בפקק מימין ומשמאל ומהשוליים, או על זה שהוא נעצר על מעבר חציה בכל מחיר, או על כל דבר דומה. אבל זה לא אומר שצריך לעודד את זה.
 9. למה שאתה לא תחשב? הרי אתה מציע הסבר סמכותני - לא אני. עזוב, שלב לפני: בוא נתמקד במזון. טעית בזה.
 10. לא, אתה פשוט טועה. הצגת תאוריה בפוסט הקודם. היא לא נכונה. זה כל הסיפור. אז טייסי חייל האוויר לא עושים מילואים יותר? אבל מימון של חברת תעופה לאומית במאות מיליונים וסבסוד חקלאות כי אתה לא מבין שזה לא עוזר לך - זה לא "יקר"? די נו. "כמה טיסות מיוחדות".. אתה לא שם לב לאירוניה?
 11. אתה כותב דברים לא נכונים. לישראל אין יכולת לספק מזון לכולנו בלי יבוא. אין. וכבר דיברנו על זה בזמן הקורונה. רק כדוגמא: ישראל מייבאת למעלה מ-90% מגרעיני החיטה שנצרכים כאן בסופו של דבר, למעלה מ-80% מהדגים ומהבשר. ואין דרך לפתור את זה בגלל תנאים גאוגרפים, שטח מאוד מוגבל, אקלים וכו' וכ'. אז כן, בשעת משבר רציני אחנחנו עלולים להשאר במחסור. כבר נכתב גם פה אינספור פעמים שאם רוצים להגן על החקלאים כערך (וזו שיחה נפרדת) - הפתרון הסביר יותר לזה הוא סבסוד ישיר. לא חסמי יבוא, לא מיסים פסיכיים על כל דבר שאפשר למסות. כמובן שאתה גם יכול לא לייבא שום דבר ולאכול זבל כאן. מי אמר שמה שמוכרים לך בסופר הוא טוב? יש המון טענות על זה שהסחורה היותר טובה שגדלה כאן מיועדת לייצוא בכלל. אתה יודע להגיד שזה לא נכון? להשתמש באלעל בשעת חרום זו החלטה אחת. אחרת היא להלאים ולהשתמש במטוסים כחלק מחייל האוויר, או לקנות עוד מטוסי תובלה לחייל האוויר. בהתחשב בזה שהמדינה מוכנה לזרוק אינסוף כסף על אלעל בלי לקבל אותו בחזרה, אני באמת לא יודע מה ההבדל הגדול. אבל אולי יש. יש עוד סיבות למנוע חסמים ואובר רגולציות על ייבוא, ואתה יכול למצוא הסברים אצל כלכלנים רבים וטובים. ואני מקווה שלפחות מכון התקנים הישראלי אכן יהפוך להמלצה, כפי שהוצע לאחרונה בכנסת. אבל זה לא מה שאתה מציע. אתה מציע שלל הסברים לא נכונים למה אי אפשר אחרת. סתם טעית במינוחים, אלא אם אתה מתכוון לפתח דיון על זה שעדיף שלא נשלם מעמ והחברות ישלמו מס גבוה יותר, או הפוך.
 12. מס חברות ומס עליך כצרכן זה לא שני דברים שונים?
 13. יבגניפ

  איזה תואר ללמוד?

  זה לא היה במדמח
 14. יבגניפ

  איזה תואר ללמוד?

  מתואר ראשון עד לדוקטורט זה עשור בכיף (לי לקח 5-6 שנים סך הכל לעשות תואר שני, כולל שנה של השלמות. עבדתי בין 80 ל-100 אחוז משרה כל השנים). בגדול מי שהולך ללמוד מדעי הכלום לא כתחביב ורוצה לעבוד בזה חייב להשקיע את הזמן הזה, כי זה הימור ארוך טווח ואין באמת מה לעשות עם תואר ראשון או שני בחלק גדול מהתחומים (אלא אם הולכים להיות מורים).
 15. יבגניפ

  איזה תואר ללמוד?

  תכלס יכול להזדהות עם זה. כמו כל דבר שלומדים, אם נהנים מזה ואין לחץ קיצוני סביב - זה כיף
×
×
 • תוכן חדש...