Jump to content

יבגניפ

 • הודעות

  2,711
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  17

יבגניפ שיחק אותה בתאריך פברואר 27

התכנים של יבגניפ היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

4,465 צפו בפרופיל

הנקודות של יבגניפ

חורך אספלט מצוי

חורך אספלט מצוי (8/14)

1.6 אלף

מוניטין

 1. לא יודע, אני לא מסוגל לשתות קפה במכונות האוטומטיות שיצא לי להתקל בהן. בטח לא לנסות להוציא קפוצ'ינו. אני לא יודע אם אנין טעם (כנראה שלא כל כך), אני גם לא בטוח שאני מוציא שוטים טובים במכונה שלי (כנראה שלרוב הם בינונים וסבירים), אבל בכל זאת, זה מרגיש לי כמו משקה אחר.
 2. זה ויכוח אינסופי וגם לא מוביל לשום מקום. אתם מנהלים אותו מפוזיציה של דיאגנוסטיקה על סמך זכרון וניסיון. ושתי הטענות ממול הן שלא כל מקרה רפואי דורש את זה מחד, ואפשר לעזור עם זה עם מיחשוב מאידך. הזכירו את מדעי הרוח. הדבר הכי מיותר, אוטומטי וגם חסר משמעות גם במדעי הרוח זה שינון בעל פה ויכולת לזרוק תאריכים ואנקדוטות על סמך זה.
 3. המסקנה שלי היא מה שכתבתי אתמול. צריך לנהל דיון פתוח על עתיד הרפואה. לא פה בפורום. בעולם האמיתי. כל בן אדם שיצא לי לדבר איתו בחיים שלי חווה משהו כזה. המקרים הקיצוניים כללו התעלמות של רופאי משפחה מסממנים מוקדם של סרטן. התוצאה ברורה. אפשר ללמוד את כל ההיסטוריה שבעולם באינטרנט. הפער היחיד הוא בביקורת עמיתים ונגישות לחומרי קריאה שלפעמים אין באינטרנט. ומימלא לא ההצעתי ללמוד רפואה באינטרנט. רק הסברתי שרופאים טועים הרבה יותר ממה שחושבים. לא, זה בסך הכל מחזק את מה שאני חושב בקול רם. צריך היררכיה יותר ברורה. כי כשיש משהו נדיר מימלא תחפש את אותו הפרופסור. לי ולך כלום. זה דיון לכיף. אני חושב בקול רם מה אפשר לעשות אחרת כדי למנוע מחסור. הדיון הזה מתקיים במציאות וגם פה כל הזמן. רק לפני שבוע ראיינתי בוגר קורס של אחת מהחברות שמכשירות מהנדסים להייטק.
 4. זה די קורה כבר עכשיו. אתה פשוט לא שם לב לזה כנראה. בוא נודה במשהו די מובן מאילו: החבר מהמגדל מהשרשור ליד צודק לחלוטין כשהוא טוען שלכל הפרופסורים הגדולים אין שמץ איך לגשת לקורונה, למשל. אבל זה קורה במיליון ואחד מקרים אחרים. סתם, לדוגמא, קרוב משפחה פעם חלה בדלקת ריאות. רופא המשפחה שלו סירב לשלוח אותו לבדיקות מתאימות וטען שמדובר בוירוס עונתי, ולקח שבועיים של שכנועים כדי שישנה את הדעה. האינרנט מלא באינספור סיפורים על אנשים שאבחנו בעצמם את המצב שלהם על סמך קריאה באינטרנט וניהלו ויכוחים עם הרופאים הכי בכירים שיש, עד שהכירו במצב שלהם. אני גם מכיר מקרוב מקרים של אנשים שהיו צריכים לטוס לארה"ב כדי לקבל אבחון סביר, למרות שהמערכת בארץ סבירה לגמרי ביחס לעולם. וזה בדיוק הבעיה. בהחלט מעניין. הנה לך כמה בעיות שאני שולף כמעט מיידית: 1. אני מכיר מספיק מקרים, אולי אפילו יותר מדי מהם, בהם פרופסור כלשהו ראה פענוח של mri ואחר כך את הmri עצמו וטען שהמפענח טועה. 2. היא לא מצליחה להסביר למה צריך ללמוד 15 שנה כדי לפענח צילום (או שאני סתם עייף מדי ולא רואה) 3. זה שאין כרגע ai שעושה את זה טוב - זה בסדר. זה לא אומר שלא יהיה עוד כמה שנים. זה עניין של השקעה. ... צריך לשים את הרפואה ואת לימודי הרפואה בפרופורציה. כי בסופו של דבר, עדיף יהיה כן לפתור בעיות ב-ai או לייצר דרגות של רופאים או כל דבר אחר, מאשר לנפנף בידיים ולהגיד שככה זה ויש מחסור ברופאים וזהו. אפילו אינטואיטיבית - מה תעדיף? להסתמך על זה שתפגוש את המומחה הספציפי מאוד שהשקיע 40 שנה בהתעסקות בסוג מאוד ספציפי וצר של מחלה כלשהי, או מערכת מחשב שלא צריכה 40 שנה אלא פשוט יודעת להחזיר output הגיוני על סמך הנתונים שיש לה? ובמה שונה הרפואה, בהקשר הזה, מכל עולם בעיה אחר בו ברור שמחשב יכול לבנות עץ החטלה ולהגיע למסקנה יותר מהר מבן אדם?
 5. אני בטוח שאפשר לנהל על זה דיון רציני (לא פה בפורום אלא בעולם האמיתי אצל מי שאמור להחליט). לא הצעתי את מה שאתה כותב. רוב המתכנתים גם לא זוכרים איך לממש מיון בועות אלא אם הם מתכוננים לראיון. אבל הם לא מנהלים את החיים המקצועים שלהם בואקום ויודעים לפתור בעיות. ולחפש תשובות. השאלה היא האם נדרשים לימודים של 6 שנים כדי שרופא ידע לפתור בעיות. השאלה היותר מורכבת היא מה הן סוג הבעיות שרופא משפחה או אורטופד שלא מנתח פותר בחיים המקצועים שלו שדורשות שש שנים של לימודים. כשספריאל למד רפואה לא היה אינטרנט. לא היו מאגרי מידע כמו שיש היום. לא היתה בינה מלאכותית ברמה הכי טרוויאלית שיש (אבחון בסיסי של מחלה על סמך פרמטרים שונים = ai שכותבים בבגרות ב5 יחידות במתמטיקה). לא היה שימוש (בעצם בזה אני לא בטוח) ברובוטיקה בניתוחים. לא היו מיליון ואחד דברים אחרים שאני לא חושב עליהם כרגע. להגיד ש"ככה זה" זה פשוט מוזר.
 6. אבל זה בדיוק מה שקורה היום. אם אתה רוצה רופא טוב ובלי לחכות 9 חודשים - מה שמציל אותך זה ביטוח פרטי. אי אפשר לברוח מזה. רוב המפגשים עם הרופאים של כל אדם ממוצע עוסקים בדיאגנוסטיקה מהסוג שדוד מתאר. ואני לא זוכר מתי פעם אחרונה שמעתי על מישהו שהיתה לו בעיה ולא הלך בשלב מסוים לרופא פרטי עם מספיק המלצות. ולפני שזה יעורר את זעמו של ספריאל שיסביר שלא משקיעים מספיק ברפואה הציבורית - לא זה העניין כמובן. אלא זה שיש דרגות כבר היום. בשביל להגיד לך "קח ארקוקסיה ועזוב אותי" לא צריך פסיכומטרי 750 באמת.
 7. וזה מחזיר אותי למה שאמרתי קודם. שינוי הגיוני במבנה של הלימודים זה גם פתרון לזה. השאלה שצריך לשאול היא האם רופא מכל סוג צריך לעבור הכשרה של כמה זה? 7 שנים? אני מרשה לעצמי לפקפק.
 8. לא מתאר את זה כתחום פשוט. אני גם לא חושב שפיזיותרפיה זה פשוט. יש פער בין פשוט לבין דורש את הרקורד הכי טוב שמערכת החינוך בישראל מוציאה.
 9. מאיפה אתה יודע שניתן שם שירות ייחודי אם לא כתבת את הדו"ח? כן, כל התחום הזה נשמע מורכב וברור שיש כנראה גם הרבה טרייד-אופים שמי שלא חווה או לא מנהל את זה לא מכיר. ובכל זאת - למה? אני מבין את מה שאתה מתאר, סתם מחשבה שעברה לי בראש עכשיו: כדי להתקבל ללימודי פיזיותרפיה בת"א צריך פסיכומטרי 630 ו-70 ב-4 יח' אנגלית. אני מכיר כמה פיזיותרפיסטים עם המון (מעל עשר) שנות ניסיון. הם לא יודעים לנתח. אבל אני לגמרי לא בטוח שמבחינת היכולת לזהות את הבעיה יש איזה פער עצום בינם לבין אורטופדים. שוב, לא יודע. אני לא מבין בזה הרבה. אבל אולי הדרך היא לפשט את לימודי הרפואה כדי לאפשר ליותר אנשים ללמוד?
 10. ואתה בדקת? כן זו גישה טיפה מוזרה, בעיקר כי בזמן שהם עובדים 26 שעות ביום יכול להיות שהם פוגעים במטופלים בגלל העייפות הלא הגיונית (נראה לי שמעתי מתמחה כלשהו זורק את זה בטלויזיה אתמול אבל אני לא בטוח). יצא לי אגב לשמוע כבר מכמה רופאים מבוגרים יותר שהתנאים היום, גם כדי להתקבל לתואר וגם להתמחות בבתי החולים, הם לא הגיוניים כמעט. כבר היו פה דיונים על זה בעבר, ואני מקווה שהיחס לרפואה כמקצוע ישתנה בשנים הקרובות - לפני שיהיה מאוחר מדי.
 11. בגדול יש, בקטן נראה שכרגע אין במלאי. נראה שכמו עם דברים אחרים, יש מחסור בגלל הקורונה. גם לפני שנה וחצי כשקניתי את הלליט שלי, רציתי לקנות gaggia ואמרו לי שאצטרך לחכות כמה חודשים בגלל ההתפרצות באיטליה
 12. אני לא חושב שאפשר להוציא קפוצ'ינו אמיתי ממכונות אוטומטיות, לפחות עד היום לא נתקלתי באחת כזו. גם בידניות זה לא בדיוק כמו. למדתי להסתפק באספרסו. (הפוסט נכתב שעתיים אחרי ששתיתי אסרפסו מפולים של mae וקפוצ'ינו שקניתי שם במקום )
 13. הbarista express די פופולרית בארץ, אם לשפוט לפי האינטרנט. זה לא מכונה אוטומטית וכן תדרוש ממך התעסקות. וסך הכל זה לא מאוד משנה אם המטחנה היא במכשיר נפרד ליד המכונה לדעתי. דברים לקחת בחשבון: זמן המתנה בין הכנת קפה לבין הקצפת החלב (או הפוך) במכונות מהסוג הזה (מכונות עם דוד יחיד), ידית קיטור מהסוג שיש בבריסטה אקספרס (פנרלו נראה לי קוראים לזה?) מקשה להקציף כמו במכונה מקצועית (מניח שזה מעיד על לחץ לא מספיק או משהו אבל לא מבין בזה יותר מדי). הבעיות האלו נפתרות כשאתה עולה במחירים לכיוון ה-5-6 למכונה (ואז תצטרך להוסיף מטחנה, או להמר על זה שיטחנו לך איפה שתקנה פולים - כנראה לא בעייתי מדי).
 14. "עושה הכל לבד" זה לא אמיתי לדעתי אם לא היתה לי מגבלת תקציב, כנראה שהייתי קונה la marzocco linea mini בזכות המראה הכובש (מחיר 18-20,000). במחירים יותר עממיים מסתפק בסילביה (3000 אלף וצריך להוסיף מטחנה) או במתחרות יותר זולות (מכונות של לליט - 2000-2500 שח מאמאזון לפני מטחנה). אבל יש פה איפשהו שרשור עם המלצות כבר, וגם יש בפייסוש
 15. מה שנכמר על ידי אמאזון עצמם - כן (קניתי ככה בעבר מאמאזון איטליה ולא היו הפתעות)
×
×
 • תוכן חדש...