Jump to content

יבגניפ

 • פרסום הודעות

  2,486
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

כל מה שפורסם על ידי יבגניפ

 1. אני לא מעריץ גדול של פיל קולינס, ולמעשה כמעט ולא מכיר אותו, אבל הלהקה פה פשוט 10 מ-10
 2. ^ ואין מאושר ממך. נראה לי אתה יותר בהיי מהקורונה ממה שאני הייתי אחרי ההקפה הראשונה ברינג, או.. ובכן ברר מה
 3. קודם כל, לא אמרתי ששחורים מבצעים פחות פשעים. בגדול זה דיון שאני תמיד שמח לנהל, אם כי לרוב הוא לא מוביל לשום מקום. הטעון הימני המוקצן תמיד יהיה שקבוצה אתנית שלא מצליחה להשתלב בהכרח אשמה בזה. הטעון השמאלני המוקצן יהיה שתמיד הגבר הפריוולג הלבן אשם. האמת היא באמצע. ואם יש יותר שחורים שמגיעים לבתי כלא, אז אתה יכול לנפנף בכפתיים ולהגיד "ככה זה" ואתה יכול לשאול שאלות. אם בסוף תגיע למסקנה שזה בגלל החלטות שהם מקבלים - זכותך. אם תקרא יותר ותגלה שהיחסים בינם לבין הסביבה והרוב לבן מורכבים מזה, ותראה שלהמון אנשים משתלם שבתי כלא ימשיכו להתקיים - אולי תגיע למסנקות אחרות. אני לא מכתיב לאף אחד לאיזה מסקנות להגיע ועל סמך איזו קריאה. אני גם לא מאמין שצריך להיות איסור לדבר על הבדלים תרבותיים ככלל, כי הם קיימים. רק צריך לתת להם קונטקסט ואולי גם לנסות להסביר. אם אפשר. ואני אישית מאמין שצריך להיות שוויון בהזדמנויות. לדעתי והבנתי, הוא לא מתקיים בארה"ב, אם כי לא מדובר בפרמטר בינארי. ולהכיר בזה, זה לא מרקסיזם. (אגב, אני לא רוצה להיות יותר מדי פוליטי, ואכתוב את זה יותר ברמת תהייה סוציולוגית: הימין מאוד אוהב לצאת נגד מרקסיזם, אבל גם ניתוחים של איך ולמה טראמפ נצח בבחירות, ניידים מול נייחים, ישראל השניה, ידה ידה, זו אותה פוליטיקת הזהויות בדיוק, רק מהימין). יש ספר כזה שפורסם בארה"ב לפני כמה שנים. לא זוכר את השם, אבל בטח תוכל למצוא בקלות אם תרצה
 4. אתה ממממממש מתאמץ. גם אין רישיון נהיגה עד גיל 18, יוצאים לפנסיה בגיל מסוים וגם מכריחים אותך לעשות עוד בדיקות כדי לחדש רישיון. אז מה? אז תחלק להן קנסות. ובחיייאאאת רק אל תחזור שוב על זה שלא מחלקים קנסות כי ביבי.
 5. מה קשור מרקסיזם? יש מיליון ואחד מחקרים על נטישה של בתי ספר ושכונת על רקע אתני, סיכוי השתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודים אקדמים של שחורים מול לבנים, כמות אסירים שחורים אל מול לבנים ובכלל יחסם של אלו מול אלו בעולם הפשע. לטעון שאתניות משחקת תפקיד מהותי בחייהם של בני אדם בארה"ב זה לא מרקסיזם - לא בדברים הטובים ולא ברעים. גם לא זה שבתי כלא זו תעשייה משגשגת שם.
 6. גזענות היא לא העניין כאן. חלוקה חברתית אתנית מושרשת + אינטרס כלכלי של רבים וטובים שתמשיך להיות זרימה של אסירים היא כן.
 7. ^ לדעתי זה צריך להיות בחתימה שלך.
 8. אתה בעצמך לא מכבד את ההנחיות. פשוט עוטף את זה במאות פוסטים של הסברים למה אצלך זה שונה. אבל עזוב, למה אני טורח. בכל מקרה, תל אביב זה לא אתה. צר לי לאכזב אותך. אם כל ההזוים מפלורנטין יעזבו, תל אביב תהפוך לנס ציונה. אם אתה או כל תושבי צהלה יעזבו ביחד, אף אחד לא ישים לב.
 9. בוודאי. הם גרים בתל אביב. אתה גר בפרבר שכדי להגיע ממנו למסעדה הקרובה אתה צריך רכב. אין שום הבדל מבחינת תחושה של חיי עיר בין מי שגר בצהלה, פארק צמרת, רמת אביב או גבעתיים. והאמת? גבעתיים אפילו עדיפה מהרבה בחינות.
 10. אם אתה הולך לכיוון של מימון המונים, מבטיח לתרום כמה שקלים לכל בדיקה שתזדקק לה. מאיפה אתה תמיד יודע כמה כסף יש לכולם? אחוז כזה או אחר מאלו שאין להם חזרו בכלל להורים. ומאלו שנשארו ויוצאים יש הכל מהכל.
 11. התכוונתי בעיקר סביב חיי הפנאי והבילויים. בוודאי, יש כאלו שעבורם המשבר הוא הזדמנות
 12. ספריאל לא מעניין. בגדול במשך חודש וחצי - חודשיים החיים עצרו. החזרה היא חדה, גם כי משדרים שמותר לחזור לשגרה אבל גם בגלל ההפחדות חסרות הפרופורציה, והכי גרוע - זה שכל מיני מקבלי החלטות מודים בזה שההפחדות היו חסרות פרופורציה.
 13. אוי אתה כזה דמגוג, זה משהו. ההבדל בין המצב כרגע לבין מה שהיה כשטראמפ או ג'ונסון בחרו לקבל את ההחלטות שבחרו, זה שהמחלה דועכת במדינות רבות, כולל ישראל. היה סגר בארץ. הוא נגמר. לא כי כולם פופוליסטים ורק לך איכפת מבריאות הציבור. אלא כי יש אנשים שלא חיים במגזר הציבורי ואין מי שיממן להם את העץ הכסף. וגם אם תכתוב עוד מאה פעם שזה הולך ביחד - האופציות בעולם הן לא סגר מוחלט או מוות וגופות ברחובות. מי שמקבל את ההחלטות מבין שלכל החלטה יש מחיר. אתה בצורה מאוד ברורה לא. וההקצנות שלך ושל דומיך פה, זו אחת הסיבות, אם לא ה-סיבה, שבגללה אנשים מתנהגים בחוץ כמו שהם מתנהגים. כשצועקים "זאב, זאב" נונ סטופ, קשה לשכנע אחר כך שכן, יש בעיה, אבל לא ברמה של חטיבות מילואים נכנסות לתל אביב ומפנות גופות כאילו אנחנו בדרך לחוות את הירושימה 2. לזה, אגב, גם טרנסופרטר התייחס יותר מפעם אחת. אבל היה יותר חשוב להגחיך את הסגנון או לספר שהוא שונא את ההורים שלו.
 14. תלוי מצב רוח. ואני חושב שהנקודה הזו מעולה, ומלווה גם ברמה גבוהה של מודעות עצמית, שזה גם חשוב. והרוב מדלגים עליה בשרשור. יש אמצע, כן. ואל תעלב בשם האקסלים. הסתברות זה מסובך.
 15. הנה עוד הסבר איך ומה צריך לעשות, בלי להכניס את כולם לסגר. ספריאל, אני מאוד מקווה בשבילך שאתה לא מסתמך על אקסלים של אדם שחושב שאם יש 2500 חולים בישראל, אז לכל 2000 איש אקראים שתבחר יש לך סיכוי של 50% למצוא חולה.
 16. אני רק אחזור על מה שאמרתי בעבר: ארה"ב היא מדינה עם תעשיית בתי כלא משגשגת, עם לוביסטים תומכים מול השלטונות. היא המדינה עם מספר האסירים הגבוה ביותר בעולם, גם אבסולוטית וגם יחסית. וגם אני מניח שהסינים משקרים, ויש להם יותר אסירים ממה שהם מדווחים - זה עדיין שם את ארה"ב במקום גרוע. סקרים ומחקרים מלמדים פעם אחר פעם על סגרגציה בפועל באזורים שונים באמריקה. זה בכלל לא מעניין מה הרקע הפרטני בסיפור הזה.
 17. אבל טענת אתמול שזה עצר את המגפה בארץ ומנע את הגעתה לרש"פ. וב"משחק" הזה, אנחנו כבר יודעים ששיקרו לנו לגבי אחוזי תמותה צפויים, וזה לדעתי ריסק לחלוטין את האמון של הישראלי הממוצע בהנחיות. וגם זה מתחבר לזה שכל ההתנהלות סביב הקורונה היא שאין אמצע. לא בדעות, לא בהחלטות, לא בכלום. חבל. גם פה בשרשור, יש לי תחושה שכמה אנשים בעיקר כועסים שהתחזית שלהם לא התמשמשה. זה לא ויכוח על קבוצה יותר טובה בכדורגל. בן אדם, אתה מתאר את אותם התסריטים על ארה"ב והעולם בכלל כבר חודשים. רק הבוקר בשרשור שכן צפית ש: מה נסגר?
 18. לא, גרמניה היא לא החידה היחידה. אני מזכיר שהמומחים בטלויזיה דיברו על אחוזי תמותה וחולי בישראל שיהיו דומים למה שקרה באיטליה. לא קרה. באיטליה אחרי הסגר במשך שבועות כל יום צצו אלפי חולים חדשים. בישראל לא. בגרמניה היו יחסית פחות מאיטליה, שזה גם מספר שצריך להסתכל עליו ולנסות להבין לפני דיבורים על תמותה. צריך לחיות עם זה שאנחנו פשוט לא יודעים.
 19. ספריאל, אם אתה לא יודע להסביר תמותה נמוכה בגרמניה, ישראל, רשפ, מקומות אחרים - אתה לא יכול להיות ככ בטוח ביעילות הסגר אפילו ברמה שראינו בארץ. ובאיטליה היו אלפי חולים חדשים ביום הרבה, הרבה אחרי הסגר. אני מבין למה זה מרגיש כהימור הבטוח, קל ונכון. חוץ מעלויות כלכליות ונפשיות זה הכי קל לנסות. כי בסוף אם באמת כולם יסגרו בבתים, מתישהו לא תהיה מחלה. אבל המציאות יתר מורכבת. כלכלית כל העולם נפגע, אבל גם את זה אפשר היה למתן.
 20. אני לא מתעלם משום דבר. אתה כן, האמת. נקודת המבט שאתה משדר היא שקודם כל סוגרים, אחר כך חושבים. סגרנו, עכשיו אפשר לחשוב. מהשוואה מול מדינות אחרות אפשר לנסות להסיק כל מיני דברים. חומרת הסגר זה פרמטר אחד. אבל יש מספיק מדענים רציניים שמדברים על פרמטרים אחרים, או שבכלל לא מנסים למצוא את הנעלם שיסביר את ההבדלים בתמותה. קשרתי כאן לראיון עם כמה מומחים בתחום שטענו שבמקום לבנות מודלים, צריך להסתכל על מה שקורה במציאות. וההשוואה מול מדינות אחרות טיבה גם בזה. וכאן מגיעה המסקנה שלרובכם כל כך קשה איתה, למרות שהיא נתמכת על ידי מדענים יותר רצניים ממני, טרנספורטר או שאר המגיבים כאן (לפחות אלו שאני יודע מה הם עושים ביומיום): אנחנו לא יודעים. ומה שאנחנו כן יודעים, לא בהכרח מוביל למסקנה חד משמעית שסגר של חודשיים כמו שהיה כאן היה הכרחי. אז אני אומר שוב. זה מאחורינו. מחר נגלה שיש עוד אלף חולים בתל אביב. צריך סגר בירושלים? הפוך? צריך סגר בתל אביב?
 21. בדיוק קיבלתי אתמול מייל מאחד מהפאבים שאני הולך אליהם פה בסביבה, שכנראה ישאירו סניף אחד מתפקד מהשלושה שהיו להם. גם ד"ר שקשוקה סוגר את הסניף ברוטשילד
 22. אני לא מבין את הטעונים שלכם. כלומר, ספריאל, את שלך אני מבין: מבחינתך לסגר אין עלות. יש עץ כסף. בסדר. מה עם השאר? אחוזי התמותה בארץ היו מאוד נמוכים. מוסכם? יש קורלציה עם גיל ומחלות רקע. מוסכם? בזמנו קראתי שגם באיטליה רוב התמותה היתה בקרב פנסיונרים. אבל נשים את איטליה בצד. יש סביבנו מדינות (ולא רק) עניות להחריד שכמעט ולא נפגעו מהמפגה. בתוך ישראל יש קבוצות אתניות ודתיות שונות, עם יחס שונה לחוק, יחס שונה להוראות הבידוד ומה לא. וגם פה, בסופו של דבר, המגפה דעכה. אתם ממשיכים לכתוב "אבל איטליה!11 אבל שוודיה!11". למה הרעיון שיש משהו שונה, נעלם כלשהו שאנחנו לא מצליחים לבודד (חוץ מגיל שכבר הוכח שמשחק תפקיד), כ"כ לא מסתדר לכם? אני לא שואל בשביל לחזור אחורה בזמן ולשאול למה ביבי הקשיב ליועצים מסוימים ולאחרים לא, ולא הייתה ככ שקיפות בקבלת ההחלטות או המספרים שהוצגו. אני שואל בשביל העתיד.
 23. לא נכון. כתבתי כמה פעמים בשרשור: אני לא הייתי רוצה להיות במקומם של מקבלי ההחלטות בארץ סביב זה. אני כן חושב שהיה אפשר להתחיל לשחרר את הסגר כשהיה ברור שעיקר החולי הוא באזורים מסוימים ולהמשיך לנטר ולשלוט על מה שקורה בשאר הארץ. מה שהמדינה שידרה בערך מיום העצמאות זה שכונה. וטרנספורטר צודק לגבי זה. אם עשו שכונה דומה גם במקומות אחרים אני לא יודע, אבל אני חושב שאנחנו יכולים לשאול את עצמנו איך הינו רוצים שהטיפול בגל השני, אם יהיה, יראה. לא? כי עכשיו כן יש יותר תנונים.
 24. על סמך בידוד משתנים שאפשר לבודד, הבדלים בין מדינות, הבדדלים בין אוכלוסיות. מה שכן עשו טיפה שונה ממקום למקום. .. אתה כן חושב שזה בינארי לחלוטין? סגר = חיים; פתיחה = מוות? שואל ברצינות, כי עושה רושם שיש פה דיכוטומיה שכזו. אבל אני לא מצליח להבין אותה. כבר הבאתי פה גם את הדוגמא של הרשות, שאין הסבר אמיתי למה היו בה פחות חולים. אבל נגיד בארץ, ידעו די מהר שיש יותר חולים בבני ברק או ירושלים. אז מה נתן שסגרו את כל תל אביב?
 25. הדיון הוא האם היה צריך סגר ברמה שהיה. ו״לא״ זו בהחלט תשובה סבירה. בטח בהתחשב בזה שאומרים שהיה ידוע שהעליה במספר החולים נבלמה, ושיש ריכוזי חולי בעיקר בערים ספציפיות. וחשוב מאוד לדבר על זה, לא כדי לחפש אשמים אלא כי יכול להיות עוד גל ורובינו אמורים להבין שיש מחיר כלכלי עצום לזה והתנהלות בינארית מהסוג שראינו עד עכשיו, זו לא בהכרח דרך ההתמודדות הכי טובה שישה.
×
×
 • Create New...