Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

הבעיה שלא באמת נוכל לדעת. אם מספר החולים קשה לא יעלה כפי שאמרו - הציבור יאמר שסתם הפחידו אותו. ואם המספר יתחיל לעלות יאמרו ששינו קריטריונים (כמו שעשו בפעם הקודמת) כדי להגדיר אותם כחולים קשה.

הבעיה של הקורונה נובעת מכך שאין אמון (מודה ומתוודה - גם אני איבדתי אמון). 

כשגמזו החל את תפקידו הדבר הראשון שאמרתי - הנה, אחד שמדבר סוף סוף בהיגיון. פעולות נכונות, שקולות. מאז עברו הרבה מים בנהר, יש אחד שמפחד שיקחו לו את הקרדיט אז הוא מייתר את תפקיד הפרוייקטור, כל השרים עשו עליו עליהום כי הוא טיפל בקהל שלהם ומנגד התקשורת מפמפמת סגר לאזרחים.

רוצים לשדר אמון - תנו לאדם מקצועי, שזה התחום שלו, לפעול. שיהיה הסמכות. לא ראש הממשלה, לא שר הבריאות ,לא מנכ"ל משרד הבריאות ,לא יו"ר הקואליציה ולא שר הפנים.

דמות מקצועית. הוא מקבל החלטות. ומה שהוא מחליט זה מה שיהיה. גם אם ההחלטות קשות אם יהיו נקיות מפוליטיקה ואינטרסים.

ודבר חשוב נוסף - אם אנחנו במצב חירום שבו עושים סגר לאנשים ויהיו אנשים ללא פרנסה - לא רבים על תקציב, לא מדברים על בחירות, לא מתעסקים עם נרמול יחסים, לא מדברים על סיפוח ולא דברים שאינם רלוונטים למצב.

רק ככה הציבור יקח את הנושא ברצינות. והכי חשוב - שקיפות. ועוד פעם שקיפות. לא לסגור דיונים והחלטות ל 30 שנה. זה עושה בדיוק הפוך. זה יוצר חשדנות. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

לכו לטמקא וקראו מה כותב פרופ בליצר. הוא לא מתבסס על רשמים כמוני, אלא רואה את המספרים ממקור ראשון. אולי תבינו מה מתרחש. כמובן, בלי כל הביקורת שיש כאן על הדרג הפוליטי. בכל זאת יש לו תפקיד ממלכתי.

זה שיש הרבה חולים זו לא הוכחה לכך שהתאוריות שלך נכונות. גמזו ניסה לדבר על הסקטוריאליות של המחלה, וגילה מהר מאוד שזה משאיר אותו ללא כלים כי הוא מקוטלג כאנטישמי או משהו. גם פרופ' אידלמן מדבר על צורך בסגר באזורים אדומים. וגם אחרים. ורק השבוע הראו בחדשות סיפורים על כמה חתונות במגזר הערבי, עם אלוהים יודע כמה נדבקים, ישיבות עם מאות נדבקים וחתונות גם אצל החרדים. אז הרשה לי לא להתרשם מהממלכתיות של בליצר, אלא אם יש לך מספרים רשמיים כלשהם, שמראים שאנחנו בהתדרדרות גם אם מוציאים מהספירה את החברה הערבית והחרדית.

אמרו הרגע בחדשות שבצרפת יש כ-10,000 חולים ביממה האחרונה, למרות ששוטרים מחלקים שם קנסות ברחובות וכולם משלמים אותם במקום ושרים לה מרסייז תוך כדי. הקורונה פה. אפשר לנהל איתה שגרת חיים סבירה. וגם אתה, משום מה, לא השתכנעת שצריך לעשות משלוח מהסופר, ולא ללכת לשם פיזית, עם כל הפחדים שלך (אם זה השתנה בחודשים האחרונים כמובן שכל הכבוד לך), והבן שלך עדיין שוקל חתונה עם מאה מוזמנים באוקטובר, ואם לא מאה - אז 20.

לפני 35 דקות, sperial כתב:

רק שהטיעונים של הפרופסורים האחרים כנראה ללא מידע מבוסס. חלקם בכלל לא אנשי רפואה אלא עוסקים בתחומים ממש לא קשורים. אני מאמין שלבליצר יש גישה לנתונים .

די נו. כשזה מנהל חדר מיון בבית חולים, אז הוא לא מבין כלום כי הוא לא רואה את המחלקות הפנימיות. כשזה רופאים או מדענים אחרים, אז הם לא מבינים כלום כי הם מתחומים לא קשורים. 

אתה האדם היחיד בעולם שהדעות שלו הן תמד נכונות ומדויקות גם בתחומים שאתה לא מכיר?

לא חייבים לנהל כל דיון מפוזיציה של חוסר כבוד לכל מי שלא אתה, או במקרה לא פוגע בדעה שלך או לא מחזק אותה. 

לפני חצי שנה בסגר הראשון היו מעט מאוד מתנגדים, אם בכלל. היום כל רופא יודע כבר להגיד שסגר זה רע ושזה מוצא אחרון. אפילו הדעה שלך התרככה. מעניין מה השתנה מאז.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אומר שסגר זה טוב. השאלה היא מה האלטרנטיבות. ומה שמתקבל ממי שרואה את התמונה הכוללת הוא שהאלטרנטיבה לסגר היא התמוטטות מערכת הבריאות. 

ואם מקבלים שהמחלה סקטוריאלית או בריכוזים גיאוגרפיים או איזה מאפיין אחר צריך לטפל באותו מגזר או איזור או מה שלא יהיה. אבל ממשלת ישראל לא מסוגלת לנקוט בצעדים מוגבלים והמגפה מתפשטת בקצב מהיר, עד שמגיעים לשלב שבו האמצעים המוגבלים מאבדים את יעילותם. אבל ממשלת ישראל לא מסוגלת לעשוץ את זה. ואת המחיר משלמים כולם.

וצא מזה ש"ספריאל יודע הכי טוב". אני מגבש את דעותי על סמך מידע שאני מקבל ממקורות גלויים. ואם אני קורא על מצוקות המערכת, ומקבל חיזוק מהמעט שאני רואה בעיניים, אז זה הבסיס למה שאני טוען כאן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

ואם מקבלים שהמחלה סקטוריאלית או בריכוזים גיאוגרפיים או איזה מאפיין אחר צריך לטפל באותו מגזר או איזור או מה שלא יהיה. אבל ממשלת ישראל לא מסוגלת לנקוט בצעדים מוגבלים והמגפה מתפשטת בקצב מהיר, עד שמגיעים לשלב שבו האמצעים המוגבלים מאבדים את יעילותם. אבל ממשלת ישראל לא מסוגלת לעשוץ את זה. ואת המחיר משלמים כולם.

סבבה, אבל זה מה שאנחנו צריכים לדרוש. לא לבקש עכשיו לסגור מסעדות, כי ככה. ולא לספר לעצמנו שכולם לא מקפידים על כלום. כי גם זה לא נכון. אין 100% הקפדה. אבל זה גם לא 0%.

לפני 16 דקות, sperial כתב:

וצא מזה ש"ספריאל יודע הכי טוב". אני מגבש את דעותי על סמך מידע שאני מקבל ממקורות גלויים. ואם אני קורא על מצוקות המערכת, ומקבל חיזוק מהמעט שאני רואה בעיניים, אז זה הבסיס למה שאני טוען כאן.

כולנו מגבשים את הדיעה שלנו על סמך משהו. כל אחד עם האמצעים והיכולות שיש לו. אתה מכיר את מערכת הבריאות יותר טוב מרובינו או כולנו - אין על זה ויכוח.

אבל גם מי שמנהל חדר מיון בבית חולים כזה או אחר כנראה מכיר אותה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלו סיפור:

אמא שלי לא הרגישה טוב בחמישי (אין קשר לקורונה, משהו כרוני אחר), הרופא משפחה אמר לה ללכת למיון שיעשו לה בדיקות (בלינסון, בהמלצת הרופא משפחה). הלכה, אשפזו אותה לסוף שבוע בשביל לעשות סדרת בדיקות. שמו אותה בחדר של 3 אנשים. כל מי שמאושפז צריך לעשות בדיקת קורונה, שלה כמובן יצאה שלילית.

אתמול הכניסו לחדר ערבייה. בערב אמא שלי סיפרה שבאה כל החמולה שלה לחדר (ההנחייה היא שאפשר מבקר אחד בלבד. אז מה, לערבים מותר הכל) עם לאפות עוגיות בלאגנים ומה לא. כמובן שאף אחד לא אמר להם כלום כי רוב האחים בעצמם ערבים.

היום בצהריים נכנסו בסערה לחדר ואמרו לאמא שלי שצריך להעביר אותה חדר בלי להסביר למה. מסתבר שהבדיקה של הערבייה יצאה חיובית.

עכשיו,
אם אתם במילא עושים בדיקה לכולם, והתוצאה חוזרת תוך כמה שעות, למה לעזאזל אתם שמים מישהו שיש סיכוי סביר שהוא חולה (היא פאקינג הגיעה מעיר/כפר אדומים, וגם ככה ידוע שהקורונה חוגגת במגזר) באותו החדר עם עוד אנשים (בסיכון גבוה!) לפני שחוזרת תשובה?! (אמא שלי אמרה שהיה חדר פנוי במשך כל הזמן הזה, לשם גם העבירו אותה לצורך בידוד)

מעבר לזה, כל ההתנהלות של האחים שם (לא חושב שהיה מעורב רופא מתישהו) הייתה בנונשלנט ובאדישות כאילו זו לא הפעם הראשונה (ולא האחרונה) שזה קורה.
אה, ועכשיו גם סיפרה לנו שבאו אליה ואמרו לה שצריך להחזיר אותה לאותו חדר עם עוד אנשים (?!). בידוד? כנראה לא שמעו על זה בבית חולים. כאילו במקום לנסות למזער הדבקה מנסים למקסם אותה. אז איך אפשר להיות מופתעים שאנחנו במצב כזה?

• מבאס 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מנטרל את הגזענות הנשפכת שלך היה הרבה יותר נוח לקרוא את הפוסט שלך.

במקומה הייתי חותם והולך הביתה. 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגזענות שלך לא במקום (לטעמי).

הדופי שאתה מטיל באנשי הצוות מהמגזר הערבי מאוד צורם (בלשון המעטה) כי האנשים האלה עושים עבודת קודש ורבים מאיתנו חייבים להם את חיינו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הטלתי שום דופי, מספר את הסיפור *בדיוק* כמו שהוא היה. כשאנחנו הגענו לבקר אותה ישר אמר לנו אחד האחים שרק אחד יכול להכנס למחלקה וכל השאר צריכים לחכות בחוץ. אבל למשפחה (5+ אנשים) של זאת שהיתה איתה בחדר לא אמרו כלום. גם לא הבנתי איפה ראית גזענות. זה שהקורונה חוגגת במגזר זו עובדה. אתה היית רוצה שיכניסו לך לחדר אדם שבסבירות גבוהה חולה קורונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Blaz00r כתב:

כמובן שאף אחד לא אמר להם כלום כי רוב האחים בעצמם ערבים

פה הטלת וואחד דופי.

• מעניין 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד נתנו כי הם ערבים זו קביעה שמבוססת נטו על גזענות.

במחלקה יש גם רופאים וגם אחראי משמרת. האחים לא קובעים מה שהם רוצים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה הטלת וואחד דופי.
שמע, אין לי שום עניין להתפלפל איתך על מה גזעני ומה לא, לומר לך את האמת ברגע זה זה הדבר האחרון שמעניין אותי (ואני עדין), אבל תודה על שהסטת את הדיון למחוזות לא רלוונטים בעליל

במחלקה יש גם רופאים וגם אחראי משמרת. האחים לא קובעים מה שהם רוצים.

עובדתית הרופאה (שעשתה טובה עד שהגיעה) אמרה לאמא שלי "ההנחיות לא ברורות, אנחנו מאלתרים", ושוב, עובדתית, האחים עושים מה שבא להם (על דעת עצמם החליטו להעביר אותה)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין על מה. בעיניך גזענות זה לא רלוונטי בעליל אבל לי זה דבר הרבה יותר רלוונטי מאשר אם יהיה סגר או לא כי מכל העמים בעולם אנחנו יודעים על בשרנו מה מחיר הגזענות.

Just now, pl7410 כתב:

בכל מקרה נאחל בריאות והחלמה מהירה לאמו של בלייזור מכל באי הפורום!

זה ברור לחלוטין. מתטרף לזה מכל הלב.

• מעניין 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...