Jump to content

Gosser1860

 • פרסום הודעות

  156
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

96 נייטרלי

אודות Gosser1860

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. Gosser1860

  ריאיון עבודה בווידאו

  לא מסובך. גם המטרה המרכזית היא לראות איך אתה נכנס לתוך קוד לא קצר (יחסית) ומוסיף קוד חדש. והאמת שהמבחן הזה הרשים אותי מאוד. הרבה יותר מחברה (מאוד מוכרת) שביקשה שאממש את המחלקה string של C++ במהלך הראיון. מעניין מה זה היה אמור לבדוק? נשמע כמו אחלה תרגיל. כמה זמן זה לקח לך וכמה זמן הם הקציבו לזה? מסכים. אבל את זה אפשר לבדוק בתרגיל מצומצם יותר על לוח/נייר והרבה מתחת לכמה שעות.
 2. Gosser1860

  ריאיון עבודה בווידאו

  תראה, המבחן אצלנו זה לקחת קוד open source לא גדול אבל גם לא קטן, להוסיף לו פיצ'ר לכתוב לו טסט וזהו בגדול. התרגיל הזה בוחן באופן מיטבי את ההתאמה לעבודה היום יומית. שהיא להיכנס לקוד בייס ענק (מליוני שורות קוד), להוסיף/למחוק/לשנות קוד, לבדוק ולדלוור. כשמועמד מחזיר את התשובה אפשר לבחון את הירידה לפרטים, היכן הוא החליט להוסיף את הקוד, ולמה דווקא שם. האם הוא בנה משהו שנראה שיעמוד במבחן הזמן או שצריך לעשות ריפקטור עוד חודש של הקוד הזה. כמה יעיל הקוד, כמה באגים יש בו וכו' וכו'. אז אי אפשר לחשוף את המועמד לקוד בייס לפני שקיבלנו אותו, ובשעה קשה מאוד לעשות את כל הדברים האלה (שחשובים ביום יום). אז מוצאים פתרון בדמות מבחן בית. זה חשוב לדעת לפתור בעיות, אין ספק. ומושגים זה לאו דווקא עיקר העניין. אני מניח שבוגרים/סטודנטים אולי פחות מעניין לבחון על פי יכולות קידוד כי הם עוד לא התנסו מספיק. מסכים. לא יודע מה זה לא אוהבים. לבזבז למישהו יום על מבחן בית זה לא מעט, אבל כשמדובר בכמה שעות בודדות זה סביר. וכדי להקטין סיכויים שחלילה זה יהיה בזבוז זמן אולי אפשר לתת את זה בשלב הכמעט אחרון. צריך גם להבין את הצד השני, קשה מאוד לאמוד או לתת ציון (מספר) לאדם עם ניסיון. בעוד שלבוגרי תואר יש את הממוצע ציונים, שגם הוא אינדיקטור סביר במקרה הכי טוב, אין לאנשים עם ניסיון איזה מספר כזה מעל הראש. אם ניקח בחשבון שמדעי המחשב, ובפרט התפקיד אותו רוב הבוגרים מאיישים בתעשייה, היא לא הנדסה סדורה והרבה מבוסס גם על אינטואיציה וניסיון (לא רק המספר, אלא מה שעשית תאכלס) נקבל מצב לא פשוט בו למעסיק אולי אין כלים מספיק טובים כדי לאמוד מועמד. השיטה בה מסדרים הכל ליום אחד היא מעולה בעיניי. חוסכים את כל המריחה מסביב וגם מקבלים ווייב מהחברה שבאמת עושים מאמץ לגייס (לקבוע בלו"ז עם כל המראיינים ליום אחד זה לא כזה פשוט). הוא לא חייב לקחת 3 שעות. גם שעה של מבחן זה סביר ואין באמת טעם לעשות אותו onsite, תעשה בבית ותחזיר תשובה.
 3. אתה לא בונה ציטוטים של קארזפורום בvim? ציפיתי ליותר..
 4. הייתי בטוח שיתחילו להיערם גופות ברחוב. אבל הוירוס לא נראה שמחסל על ימין ועל שמאל. זה הקיץ? מערכת החיסונית של האנשים בתקופה הזו? אנשים שומרים יותר על ריחוק/מסיכות ושאר ירקות? מעניין אם עוד 50 שנה יתפרסמו הפרוטוקולים ונגלה שלא לוחצים על הברקס (ההקלות) כי סיבות (כל אחד והספקולציה שלו).
 5. Gosser1860

  ריאיון עבודה בווידאו

  המבחן הוא מבחן בית. אין לחץ של ראיון (מקבלים את המבחן אחרי שעוברים ראיון או שניים). מצד שני מצפים לכנות מסויימת. אחרי הOK שהמועמד קיבל את המבחן בודקים סדרי גודל, כי סה"כ המטרה היא גם לסיים את זה בזמן סביר. אבל גם אם למועמד לקח קצת יותר זמן אבל הוא דילוור קוד פצצות לגבות מה שנקרא, זה גם אחלה בחלה. אבל אם לקח לו שבועיים ודילבר קוד שלא מתקמפל אז זה כבר פחות סבבה. זה תלוי תפקיד, אין ספק. כל אחד (בתקווה) עושה אופטימיזציות לתפקיד הגיוס. או לכל הפחות את הגיוס החל מהנקודה שבו הוא מעורב.
 6. Gosser1860

  ריאיון עבודה בווידאו

  עכשיו אנחנו מנסים לגייס סניור (לא ניכנס להגדרה המדויקת של זה, כי לא נצא מזה). אני סופר מתחבר למה שאמרת. אינטואיציה ונפנופי ידיים פשוט לא מספיקים. גם לפתור בעיה בראיון זה לא מספיק. כי אתה שולח לבן אדם קוד/משימה והוא מחזיר משהו שפשוט לא עובד. או עובד אבל לא ברמה שאתה מצפה מסיניור (אולי מבוגר תואר). מזכיר את המבחן שאנחנו עושים (במקרה שלנו זה "סתם" קוד C). רבים לא צולחים אותו, ואחרים מוותרים מראש. ומאלו שכן מגישים, כבר הרבה יותר קל "לאמוד" את הרמה. הבעיה שלמתכנת מנוסה יכול לקחת כ-3 שעות עבודה פרופר. לבוגר אונ' זה כנראה לכיוון היום. לדרוש 3 שעות עבודה זה לא טריוויאלי. מצד שני, איך תדע באמת(!) שהבן אדם מולך ברמה שאתה צריך? אצלנו גם מנהלי הקבוצה וגם מנהלי אגף הגיעו מרקע מאוד חזק. אלו שמעליהם כבר מאבדים קצת קשר למקצוע ועוסקים בעיקר בניהול.
 7. אני לא נוטה להשתמש הרבה במים הזה, כי הוא רק לאירועים מיוחדים. הפוסט הזה הוא אחד מהם:
 8. מה היוזר שלו בפורנהאב.
 9. COBOL, מכיר? הבנקים/חברות הביטוח/חלק משרדי ממשלה פחות רגישים מסטארטרפים וקצת כמו הC של לינוקס, לא נראה שמישהו מתכנן להחליף את השפה בקרוב.
 10. @מרק10 בהנחה אני והכימאי לא מדברים על אותם אנשים, תוסיף למניין האצבעות עוד 2, כלומר סה"כ 4. מעניין כמה מהר נגיע ל-10 אצבעות.
 11. נראה לי הוא חתך מהפורום (הוריד סמליל פלוס תמונת רקע וכו'):
 12. אני הכי אוהב "קוד שכתוב נכון עם שמות משתנים ופונק' משמעותיים הוא תיעוד בפני עצמו". א. מסכים ב. צ'קפוינט, מלאנוקס. יש גם קצת יותר קטנות כמו אורבוטק ובטח עוד כמה ששכחתי. ג. צריך לשאול את גיל שוויד. אבל ברור לי שזה חריג במיוחד. ד. אני בקושי מתכנת, אני בטח לא מבין.
 13. אין כמו לקבל את הטלפון הכל כך מתבקש שהכל שבור ועולה באש. כמו לכתוב קוד בלי טסטים. כאילו מה ציפית שיקרה?
×
×
 • Create New...