Jump to content

malcishua

 • פרסום הודעות

  792
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

151 טוב

אודות malcishua

 • דירוג
  משקיען (> 750 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

3,133 צפו בפרופיל
 1. תודה על כל התגובות. כרגע הכוונה היא אכן לטפל בעניין ההתחממות ולשבור את הראש אח״כ לגבי השאר. אבל גם לעניין ההתחממות הצעת המחיר נראית גבוהה מאוד (3000 ש״ח לפני מע״מ). השאלה שלי היא האם זה מחיר סביר עבור העבודה הנדרשת. אם כן, נראה שאין הרבה ברירה וזה מה שנעשה. אם לא - אשמח מאוד להמלצה על מקום אמין שיעשה את העבודה במחיר סביר יותר (כאמור, עדיף באיזור ירושלים..).
 2. שלום לכולם, הרכב נכנס לטיפול שנתי במוסך (יבואן), עם תלונה על התחממות של המנוע. בבדיקה נמצא כי יש להחליף משאבת מים, בית תרמוסטט וצינורית לבית מצערות (ועל הדרך גם חגורה למנוע). בנוסף, התגלו בעיות בתחתית הרכב, והתקבלה הצעה נוספת לתיקונן (משולש תחתון ימין + בולם זעזועים קדמי שמאל + תושבת גיר אחורית). הצעות המחיר (מצורפות) נראות לי גבוהות, וזה עוד לפני עלות הטיפול השנתי (טיפול גדול יחסית - 120,000). מה דעתכם על העלויות? מן הסתם תיקון המשאבה הכרחי, אבל מה לגבי כל השאר? ואם יש המלצות על מוסך אחר ספציפי (עדיף בירושלים), אשמח כמובן לשמוע.
 3. קודם כל, אתה טועה. הם גם מעלים את המנה בחזקת קבוע שמייצג את מחזור ההדבקה הממוצע. שנית, חישוב לפי מספר הנדבקים ללא התחשבות במספר הבדיקות הוא - לדעתי (למרות שאני לא פרופסור בויצמן) - מוטעה. יותר מזה, השונות (הגבוהה!) במספר הבדיקות היומית בעייתית לא רק במובן של נרמול מספר הנדבקים, אלא גם מכיוון שבימים בהם יש מספר בדיקות נמוך המהימנות של התוצאה צונחת משמעותית. על זה אני לא יודע אפילו איך להתחיל לענות. ״מקזזות אחת את השניה״? ברצינות? המשך עליה ביחס למה? כי בהשוואה לשלושת הימים שלפניהם, יש דווקא ירידה (די חדה) באחוז המאובחנים, מממוצע של 2.4% למ
 4. מן הסתם לא לזה התכוונתי, ונראה לי שדווקא כן הבנת. אישי? אולי. אבל נראה שלא רק שלי. או, עכשיו אנחנו מתקדמים. אני מסכים לגמרי עם הנ״ל - יכול להיות שזה עובד לרוב האנשים, רוב הזמן (וגם על זה אפשר לנהל דיון, אבל ניחא). אבל זה לא מה שכתבת בפוסט קודם. אתה כתבת ״לא להתחייב ולא לקחת אחריות זה רע, לכל אחד״. וכדי לחסוך מעצמי האשמות בהוצאה מהקשר, אתה כתבת את זה על ״התפיסה של "לא מתחתן, כי רוצה להיות 'חופשי'". מה שטוב לרוב לא בהכרח טוב לכולם - תמיד יש outliers. ומה זה משנה בכלל את מי אני ״מכבד ומעדיף״? מה שמשנה - בהקשר של הדיון הנוכחי - הוא למי טוב יו
 5. זו הפעם הראשונה ש(אני ראיתי ש)אתה משתמש במינוח הזה (״אני חושב״). ממליץ לך להשתמש בו יותר. אני יכול גם להעיר. זכותי, לא? כמו שזכותך להתעלם (מה שאני בטוח שתעשה). בוא לא נלך להכללות ומקרי קיצון. בתוך הדיון הנוכחי, על הכורח בזוגיות וגידול ילדים, אתה מציג גישה שאין בה הרבה ״מרחב תמרון״, ודאי ביחס לעמדות האחרות המוצגות כאן. ברור שאתה יכול. אתה יכול לחשוב כל דבר שאתה רוצה. שאלתי למה אתה חושב שאתה יודע יותר טוב. לא ממישהו אחר, מכולם. ועוד לגבי חוויה סובייקטיבית שלהם. אתה לא רוצה לענות - לגיטימי (ולא מפתיע). מטריד?
 6. ומה אתה אם לא פרט כזה? ועוד אחד שיודע מה טוב לכולם, לא רק לעצמו. בדיוק להיפך. אם תשים לב, בכלל לא התייחסתי לדעות הספציפיות שלך בנושא אלא לגישה הפטרונית (או מתנשאת, כמו שפבל כתב) שבה הן נכתבו. מקובל לגמרי, זכותך לטעון שהפרט לא יודע מה טוב בשבילו. אבל זה לא מסתדר עם הטענה שלך שאתה כן יודע. (Hence פטרונות.) זה חלק מהעניין. מה זה ״טוב״? אם חבר פורום, שמתנסח בבהירות ובאינטיליגנציה, כותב לך שהוא שקל והתנסה והגיע למסקנה מה עושה לו טוב, למה אתה חושב שאתה יודע יותר טוב ממנו? אני מסכים לגמרי שהחיפוש הוא מול הע
 7. זה ממישהו שהפוסטים שלו קובעים בביטחון מלא מה טוב ומה רע ל״פרט״. אירוני משהו.
 8. בדיוק להיפך - אלה שמתחתנים הם אלה שנשארים עם הקורולה 1992...
 9. טרי מהבוקר. https://www.ynet.co.il/news/article/H1QlhbZ5w#autoplay
 10. לא הבנתי, אתה חייגת ל-5678* או ל-1900721233?
 11. נכון, רק ש(כהרגלך )התעלמת מהנתון השני הקריטי - מספר הבדיקות. אתמול היו כ-12,900, בשבת שלפני כן - כ-8300. כך שמדובר בעצם בירידה (זניחה) באחוז המאומתים מ-2.5% ל-2.3%. גם מראשון הקודם להיום מדובר בעליה זניחה באחוז המאומתים (מ-2.4% ל-2.6%). סה״כ בשבוע שנגמר ב-7/11 נדבקו כ-2.1% מהנבדקים, ואילו בשבוע שנגמר ב-14/11 - כ-2%. אבל אל תתן לעובדות להפריע, לך, בבקשה - תמשיך. באמת? בוא ספר לנו איך זה ״נראה״ לך, או איך בכלל אתה מחשב נתון כזה.
 12. מעניין, אני התקשרתי לרופאה שלי עם כאבים בגרון, שעתיים אחרי זה כבר הייתי אחרי בדיקה. ברור, בחתונות של טרנספורטר (לכאורה! הרי אסור כרגע וכו׳) אנשים מגיעים, יושבים חצי שעה בשולחן עם ההורים שלהם והולכים הביתה. באמצע אולי גם אומרים שלום ורוקדים במרחק 2 מטר אחד מהשני (ושומרים על מרחק של 2 מטר בתור לבר). אה, והכל עם מסכה על הפנים, כל הזמן. (אם זה באמת היה המצב, באמת שעדיף היה כבר לוותר על החתונה.)
 13. מהניסיון האישי שלי - פיזיותרפיסטית שמתמחה בפציעות ספורט איתרה את הבעיה ונתנה פתרון יעיל. אבל ממש הקפדתי להגיע למישהי שקיבלתי המלצות עליה מכמה כיוונים. בלי קשר - אם אין לך גישה כרגע למאמן אישי (בדגש על אישי, מאמן בחדר כושר יסביר לך איך לבצע את התרגילים אבל בד״כ לא יעמוד לידך במשך האימון ויבדוק ויתקן), ממליץ לך לעבור לתרגילי כוח שמשתמשים במשקל הגוף ולא במשקולות - זה יכול למנוע הרבה סוגים של פציעות. לרוב התרגילים עם משקולת ניתן למצוא תרגיל מקביל שמשתמש במשקל הגוף.
 14. עישון במרחב הציבורי הוא חוסר התחשבות בסדר גודל של כמה רמות מעל ״סתם״ לכלוך. בשביל מישהי כזאת, אחרי שפיזרה בפרצוף שלך עננים מסריחים ורעילים, לזרוק את הבדל בזלזול על המדרכה זה סה״כ המשך טבעי של הפעולה.
 15. התהליך בארה״ב הוא כזה: 1. כל מדינה, בזמנה החופשי (עד גבול מסוים, שנקבע לפי הסעיף הבא), סופרת את הקולות שלה. בסיום הספירה, המושל של אותה מדינה מכין תעודה שבה רשומים שמות האלקטורים שנבחרו במדינה שלו, ושולח אותה לארכיב האמריקאי הלאומי. 2. ב-14 בדצמבר, מתכנסים בבירת כל מדינה האלקטורים הנבחרים של אותה המדינה ומצביעים למועמד המועדף עליהם לתפקיד הנשיא. גם הם מכינים תעודה שבה נרשמות ההצבעות שלהם, והיא נשלחת במספר עותקים לארכיב הלאומי וגם לסנאט האמריקאי. 3. ב-6 בינואר מתכנס הקונגרס האמריקאי, סופר את קולות האלקטורים מכל המדינות ומכריז על הנשיא הנבחר. כך שבאופן פורמלי, ה
×
×
 • תוכן חדש...