Jump to content

Zorly

 • פרסום הודעות

  18
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

3 נייטרלי

אודות Zorly

 • דירוג
  חדש בפורום (< 41 הודעות)
 1. הוא עלול להיות סכנה לעצמו אם הוא מתפרץ לרכב הלא נכון עם האנשים הלא נכונים, אתה לא חושב ? היום מכים על אי חבישת מסיכה
 2. שלום לכולם קורא כל יום את הפורום ונהנה מאוד ממה שמשתפים כאן. אז הנה שיתוף מהיום. חוזר מהמרכז צפונה עם רכב העבודה , פיאט דוקאטו. מגיע לצומת טמרה דרום והרמזור הופך לאדום, רואה אדם במרכז הכביש עם יד מושטת וחושב שהוא קבצן. אני עומד במקום והאדם עובר לצד ימין של הכביש ותוך פחות משנייה קופץ לתוך האוטו ומודיע שהוא לא יוצא בלי משטרה. והוא עוד עם סיגרייה ( אני לא מעשן ), אז אני אומר לו לזרוק אותה והוא זורק בתוך האוטו. אני מזהה שהוא לא בריא בנפשו , אז שם ארבע וינקרים מדומם מנוע ויוצא מהאוטו אליו תוך כדי שאני מתקשר למשטרה. הוא חוזר ואומר שבלי משטרה הוא לא יוצא. הצלחתי "לשחד" אותו עם הבקבוק מים שלי שייצא החוצה ויישב על המעקה , כל זה תוך כדי שיחה עם המשטרה, כדי שאוכל לנעול את הרכב. נשארתי לידו כמה שיכולתי תוך כדי ניסיון לדבר איתו ולוודא שהוא יחכה לשוטרים שיאספו אותו. לאחר כמה דקות מתקשר שוטר מתחנת טמרה לברר פרטים, ואחרי ששוחחתי איתו הוא אומר שהאדם מוכר להם והוא יבוא לאסוף אותו. הסברתי לאדם שהמשטרה בדרך והם יאספו אותו ולא יזוז לשום מקום כיוון שאני לא יכול להישאר ובאמת באו לאסוף אותו ואחרי כחצי שעה השוטר התקשר לומר שהוא שם אותו בבית. אם מישהו התעכב קצת היום שם , מתנצל. השאלה היא, אם הוא מוכר למשטרה , ונראה שהוא אכן לוקה בנפשו , למה הביתה ולא לבי"ח פסיכיאטרי ? זוהר
 3. במוט הקטן הזה יש כפתור גלילה גלול למטה כדי להפעיל בקרת שיוט ומעלה כדי להפעיל מגביל מהירות. כפתור עליון בגב המוט כדי לקבוע מהירות שיוט+ העלאת מהירות כפתור תחתון הורדת מהירות הכפתור בקצה הוא חזרה למהירות שנקבעה כאשר יצאת מבקרת השיוט בלחיצה על הבלם. ( ככה ב-3008, מניח שלא שינו ב-5008 )
 4. Zorly

  וו גרירה פגו 3008

  אנחנו רכשנו עם וו גרירה ואם זכור לי עלה תוספת של כ-2500 ש"ח , לא הבנתי אילו מערכות מתבטלות. כי מצלמת הרוורס והחיישנים עדיין עובדים אצלנו.
 5. בערך 9 אש"ח , אבל זה היה לפני כמה שנים, לא יודע מה המחיר היום
 6. לנו הייתה אאוטלנדר כזו 5 מושבים, שבוע לאחר קנייה כבר הייתה עם מערכת גז שהותקנה בגז פרו במפרץ. מיכל גז 80 ליטר הותקן בתא המטען 0 בעיות במערכת הגז ושאר המערכות צריכה של 1/9 על גז ( נסועה בעיקר הרים וגבעות ) נמכרה לפני שנה עם כ - 80 אלף ק"מ לחבר ללא בעיות, הוא מרוצה עד הגג. מקווה שזה עוזר.
 7. כאשר רכשנו רכב חדש לפני כחצי שנה אני זה שלקח אותו מהסוכנות. אז כאשר אישתי עלתה הסברתי לה מה זה "העיגול" בצד. "הנה תראי, שאני יורד בטעות לשוליים המערכת מתריעה" וכדי להראות את נושא שמירת המרחק: את רואה את המשאית לפנינו? כן, רואה אז עכשיו תראי, אני מתקרב אליה והוא יראה שאנו מתקרבים - אין תגובה רגע, אני אתקרב עוד - אין תגובה עוד קצצצצת וזה יראה משהו - אין תגובה לא נראה לך שאתה קרוב מידי? הייתי כעשרים מטר מהמשאית ( מהירות של כשישים קמ"ש או פחות ) והמובילאיי אפילו לא סימן שיש רכב לפני. מאז, כמו שנכתב מעליי, לא מעט התקפות לב בלילה חשוך, כביש ריק לגמרי שרק אני וכמה יבחושים בחוץ. מה גם שהמערכת "מפספסת" לעיתים בסיבובים את השוליים. ואני לא נוסע בפראות, שומר מרחק, מקפיד לאותת לפני עקיפה ומרגיש שהמערכת יותר מפריעה לי מאשר עוזרת עם כמות התרעות השווא שלה.
 8. שאלת תם לא יכול להיות קשור לבעיית המחשוב שיש בין כמה גופים? https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5072056,00.html
 9. לא יודע אם רלוונטי לאופי התאונה , אבל מה שאתם לא רואים ( ולא מובן למי שגר שם ) שאין מעקה בטיחות בצד של התאונה ( ברובו של הכביש מהצומת ועד לחלוץ ) למרות שמדובר בנפילה לואדי, לעומת זאת בצדו השני , בו יש הר , יש מעקה בטיחות. באותו יום יום היה גשם וראות לקוייה , לא שזה צריך להיות הסבר לתאונה , אך נהג יותר מנוסה היה ככל הנראה נוסע יותר לאט ( זה לא בא לומר שהבחור נסע במהירות מופרזת כי זהו סיבוב חד שגם ביום שטוף שמש אני נוסע בו לאט ). יכול מאוד להיות שחוסר נסיון של הנהג וגורמים נוספים אחרים ( כמו לא לחגור חגורת בטיחות ) הם אלו שהביאו לתוצאה המזעזת.
 10. יש לנו אאוטלנדר בן חצי שנה שעבר כבר כ-15 אלף ק"מ. מבחינת נוחות , לטעמי הוא נוח מאוד בין אם בנסיעות קצרות או ארכות. מבחינת אמינות ימים יגידו , אך טפו טפו טפו אין בעיות עד עתה , מה גם שהוספנו מערכת גז. לגבי מה ש- disco רשם על ההשהייה , זה נכון אם אתה נמצא במצב אקו , אם אתה מבטל אז התגובה היא ( לדעתי ) יותר מהירה.
 11. כבעל מאליבו LT שנת 2009 שנמצאת אצלי כבר שנה אוכל לומר שהיא מאוד מפנקת. לא היו לי איתה בעיות כלל , הטיפולים לא מרגישים לי יקרים יותר ממכוניות אחרות שהיו לנו במשפחה.
 12. אני מתנצל מראש אם תהיה תגובה כפולה מצידי , אני די חדש בפורום היבואן (עפ"י משרד התחבורה ) יכול להתנער מאחריות על תקלה ברכיב כלשהוא רק אם הוא הוכיח שהנזק נגרם כתוצאה ממערכת הגז ולעניין החיסכון , את הקפטיבה נתנו בטרייד , הוספנו מעט ואת התשלומים החודשיים אנו משלמים מהחסכון בדלק , לכן בפועל זהו רכב חדש בעלות נמוכה , בעוד שלוש שנים המערכת גז לא רק שתשלם על עצמה, אלא גם על הרכב עצמו , מעבר לכך מדובר על חסכון של כ 10 אש"ח בשנה
 13. שלום לקוראים ראשית כל , תודות לחברי הפורום , גם על המידע המפורסם וגם על ההמלצה על גזפרו לאשתי הייתה שברולט קפטיבה ספורט שנת 2012, רכב נהדר שהיה כיף לנסוע בו , כיוון שאשתי נוסעת כ- 30KKM בשנה החלטנו להסב אותה לגז, לאחר בקשת המלצה למתקין גז כאן בפורום פניתי לגזפרו , אולם נאמר לי שלא ניתן ( לפחות לא עם המערכת שלהם ) להתקין מערכת גז. הייתה עוד מחשבה ביי לבין אשתי שנחליף בין הרכבים שלנו , ונתקין מערכת גז על המאליבו שלי , או היאכטה כפי שאשתי קוראת לה , אך אפשרות זו ירדה מן הפרק ( אשתי לא אוהבת לשוט ) והחלטנו לחפש רכב באותו סגנון שניתן יהיה להרכיב עליו מערכת גז. בשלב זה ראוי לציין לשבח את העזרה שקיבלתי מיניב ( גזפרו בעין המפרץ ) על הסובלנות והעזרה , כל רכב שאישתי אהבה שלחתי ליניב את דגם המנוע והוא שלח לי תשובה האם ניתן להתקין גז או לא. לבסוף הוחלט לרכוש מיצובישי אאוטלנדר 5 מקומות , במקרה גם היה סוף שבוע של מכירות בכלמוביל כך שקיבלנו גם כמה תוספות . שבוע שעבר מסרתי את הרכב לידיו של טארק המתקין של גזפרו , שגם ראוי לציין את הסובלנות והמענה לכל השאלות והחששות שהיו, ויום למחרת הרכב כבר היה מוכן עם המערכת ומיכל של 80 ליטר גז ( ברוטו ). למי שלא מכיר , לאאוטלנדר יש מערכת עצור וסע , לאחר נסיעה קצרה התברר שלאחר דימום מנוע בעצירה , ההנעה מתבצעת בבנזין , פעולה של 5 דקות במחשב סידרה זאת. הרכב אומנם רק בן שבועיים ( עם כ-1500 ק"מ ) , אך אני יכול להעיד שהוא נוח מאוד,מרגיש רחב ומרווח, בנסיעה עם הגז לא מורגשת ירידה בכוח או סחיבה. כרגע על פי חישוב של מיכל מלא בנזין הרכב נוסע כ 1/11 ( אנו גרים על הר ) ובנסיעה בגז כ /9.5 , בחישוב גס לעומת הקפטיבה החיסכון המושג יעמוד על כ- 50% וקצת יותר ( זה מתאים להערכות שעשיתי לפני הקנייה ) למי שלא נסע עם גז ומתכוון לעשות זאת, קצת קשה להסתיר את החיוך כאשר באים לתדלק ורואים את העלות זוהר
 14. שלום לחברי הפורום אשתי נוסעת על הרכב הנ"ל כ-30KKM בשנה , במשולב הרכב עושה כ - 1/10 בתצרוכת הדלק חשבנו להסב את הרכב לשימוש בגז ורציתי לשאול: 1. האם יש מתקין טוב שתוכלו להמליץ עליו ( אני גר באזור כרמיאל , אך אעדיף לנסוע גם עד חדרה עבור התקנה מקצועית ) 2. שמעתי שאחת הבעיות בהתקנה היא נורית בעיית מנוע ( או חמצן ) שנדלקת וצריך לפנות למוסך כדי לכבותה 3. ביצעתי חיפוש בפורום על הנושא, אך עדיין אשמח לכל הארה ו/או המלצות אחרות בתודה מראש זוהר
×
×
 • Create New...