Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

זאת הבעיה, שגם מה שנראה כהחלטה הוא שליפה מהמותן ואנו נראה שיש כאלה שיפגעו פחות מהסגר רק מכיוון שיש להם נציגים בעלי נקודות כח.
בוא נתקדם קדימה. היינו חודש בסגר, מה עכשיו? לפי הלוגיקה- חודש סגר ו 3 חודשים לא. אפשר לנהל ככה חיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרד הבריאות מפרסם טבלאות ומגדיר "אזורי התפשטות", בפעם האחרונה בה בדקתתי, לפני מספר ימים, כ-800 מבין 4000 מאומתים חדשים היו באותם אזורים. כמובן שמפת "אזורי ההתפשטות" דינמית, מקום שהיה אתמול ירוק או צהוב יכול להיות היום חום סגלגל ולהפך. 

לגבי התנהלות של אנשים - ברגע שאתה רואה את מה שקורה בבארים (כדוגמא) אז ההתנהלות לא סבירה. ידאגו בעלי המקום לריווח מספק (נכון, זה יגביל את מספר האורחים), יקפידו על כללי ההיגיינה (קודם כל שידאגו שהעובדים שלהם יעטו מסכות וכפפות וירחצו ידיים לעתים מזומנות, ואחרי כן גם ירדפו קצת אחרי הלקוחות), ושלא יבואו בתלונות לפני שהם עצמם מקיימים את הכללים.

לגבי נושא הבידודים - עניין מורכב מאד. יכול לומר לך שבמקום העבודה שלי יש הנחיות קפדניות מאד לחקירה אחרי שמתברר שמישהו שביקר היה חולה מאומת. כל זה על מנת לצמצם בידודים למינימום האפשרי, תוך התחשבות בידיעה שאם גם החולה וגם הבריא שנחשיו אליו היו ממוגנים כראוי הסיכון להדבקה נמוך. אבל כל זה לא שווה אם אין הקפדה יתרה על הכללים על ידי כל המעורבים. זו גם אחת הסיבות לכך שאני לא חדל מלהעיר לאנשים שאינם עוטים מסכה כראוי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שאין כאן שום משמעת ושום התחשבות באחר זה בהחלט עלול לקרות. אני מקווה שלסגר הקרוב תהיה, כרווח שניוני, גם איזה השפעה חינוכית, ושאנשים יבינו שלהתנהלות הרשלנית שלהם יש מחיר.

אני מאמין שעם הקפדה על כללי הריחוק, ועם ויתור על ההתכנסויות ההמוניות, יהיה אפשר לשחרר את המשק, ושאם יהיה צורך בסגרים הם יהיו הרבה יותר מוגבלים, נושמים, קצרים ובמרווחים ארוכים ביניהם. אבל כל עוד אנשים לא יבינו שאפשר להתחתן גם במסגרת משפחתית ולוותר על הטיש או הפנטזיה לא יהיה יותר טוב.

כבר הזכרתי כאן קודם. בני הבכור היה אמור להתחתן ביוני. דחה את החתונה לאוקטובר, וצמצם את מספר המוזמנים המתוכנן מ-300 ל-100 (ממילא רבים לא יבואו כיון שהם מוטרדים מהדבקות). לאור ההתפתחויות האחרונות אין לנו מושג מה יקרה כאשר החתונה תתקרב, אבל בהחלט יתכן שבסופו של דבר נתכנס 20 איש בחצר לטקס קצר. על מסיבות הרווקים, החינה ושבת החתן ויתרו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

כיוון שאין כאן שום משמעת ושום התחשבות באחר זה בהחלט עלול לקרות. אני מקווה שלסגר הקרוב תהיה, כרווח שניוני, גם איזה השפעה חינוכית, ושאנשים יבינו שלהתנהלות הרשלנית שלהם יש מחיר.

בשביל זה צריך אכיפה. ללא אכיפה זה יהיה כמו בכבישים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי. השבוע פורסם שמבין הדוחות שניתנו שולמו רק רבע. אנשים מצפים לחנינה. התקנות צריכות להיות מחמירות, עם דרישה לתשלום תוך שבוע והפעלת הוצל"פ תוך חודש. אם המפרים לא ירגישו את הקשר בין העבירה לעונש הוא לא יהיה יעיל.

אם השווית לתנועה - כשהייתי בפריז לפני אי אילו שנים הייתי עד למקרה בו שוטר עצר הולך רגל שחצה כביש תוך שיחה בנייד. הקנס בסך 150 אירו שולם בכרטיס אשראי במקום. גם במדינות אירופיות אחרות נתקלתי בדרישה לתשלום קנסות בתוך 24 שעות, ודחיה גררה הגדלת הקנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה מחזק את מה שטענתי ואני טוען.
הסגר לא יפתור כלום. הסגר זה הפתרון הקל. סוגרים ואז המספרים יורדים. מלבד הכלכלה יש עוד משמעויות שליליות לסגר. אף אחד לא נותן עליהם את הדעת.
גם אחרי הסגר לא תהיה תוכנית מוסדרת והיציאה תהיה בדיוק כמו בפעם הקודמת. באלגן לא מסודר.
ועל אכיפה? על זה אני כלל לא מדבר.
מקווה שמישהו יתעשת אבל לא בונה על זה במדינת חלם.
יביאו עוד אמבולנסים לעזור לאלה שנפצעו מהגשר הרעוע אבל לא יתקנו את הגשר הרעוע.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן מקרה אחד שנעלם בנבכי הקורונה:
יש לי ידידה שמנסה להביא יחד לעולם באמצעות טיפולים.
כמובן שבגל הראשון הכל נעצר ליותר משלושה חודשים.
עכשיו, אחרי שחזרה לטיפולים (עם כל הקשיים, הבכי והתסכול), מגיעה ההודעה שעוצרים שוב.
מדובר באשה ללא ילדים שמתקרבת לגיל 40 ובגלל טירוף של ראש המערכת הסיכוי שלה הולך וקטן.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

לגבי התנהלות של אנשים - ברגע שאתה רואה את מה שקורה בבארים (כדוגמא) אז ההתנהלות לא סבירה. ידאגו בעלי המקום לריווח מספק (נכון, זה יגביל את מספר האורחים), יקפידו על כללי ההיגיינה (קודם כל שידאגו שהעובדים שלהם יעטו מסכות וכפפות וירחצו ידיים לעתים מזומנות, ואחרי כן גם ירדפו קצת אחרי הלקוחות), ושלא יבואו בתלונות לפני שהם עצמם מקיימים את הכללים.

הגבתי וזה נחמק.

אני יוצא לאותם פאבים ובתי קפה קבועים כמה פעמים בשבוע. שזה כנראה יותר ממה שאתה יצאת לכאלו מזה כמה עשורים :) ברובם מקפידים על ההנחיות, בטח הצוות, והישיבה היא בחוץ. חבל שאתה כל הזמן מתעקש להניח שאתה יודע איך מתנהל כל דבר, גם מה שאתה לא מכיר. באמת.

אני לא יודע אם אתה חושב שהקפדה יתרה על הנחיות תגרום לקורונה להעלם, אבל כנראה שהתשובה ברורה. הקורונה לא נעלמה משום מקום בעולם. באנגליה יש מגבלות חדשות. ביפן הורידו והחזירו מגבלות שונות. בדרום קוריאה היו התפרצויות חדשות. וגם בספרד, צרפת וגרמניה. ואין גם סיבה להניח שבארץ מקפידים פחות או יותר כל ההנחיות. זו סתם. תחושה.סתכל על ישובים על כמות גבוהה יחסית של נדבקים. כמעט כולם עם ריכוז גבוה של אוכלוסיה חרדית או ערבית. זה מסתדר עם עדויות על הדבקה בחתונות המוניות, או הדבקות של מאות אנשים בישיבות (יש ישיבות שבהן חצי או יותר מהילדים חלו כבר). וכשאני יוצא מהבית, בחנויות ומקומות סגורים בת"א הרוב המוחלט עם מסכות. וגם בחיפה, במסעדה וחצי שהייתי בהן, זה היה ככה. 

והבוטומליין הוא שבא לך להאשים את כל העולם ואישתו, אבל המציאות היא שגם אתה לא יצאת לחל"ת, ממשיך, כנראה, עדיין ללכת לסופר ומדבר על חתונה עם 20 אנשים לבן שלך - במקום לדחות אותה. כולנו או רובינו חיים באיזה איזון, שברור לכולנו שלא מעלים את הסיכון שלנו להדבק, אבל גם לא שם אותו על 100%. ובמצטבר, פוטייטו עם החברים שלו לא אחראי על הסגר יותר ממה שאתה אחראי עליו עם ההחלטה שלך לעשות קניות בסופר ולא להזמין משלוח.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך מדוייק.
רוב האנשים נזהרים.
הליכה לסגר זה רק עקב חוסר ניהול ואי יכולת לקבל החלטות ולעמוד מאחוריהן ולאכוף אותם אז הולכים לסגר.
הגיע הרגע לתת את המושכות למישהו ללא אינטרסים ועם אומץ לקבל החלטות וכמובן שהוא לא תחת ראש ממשלה/ משרד הבריאות/ מנכ"ל משרד הבריאות.
שיקבל החלטות מקצועיות והממשלה תצטרך למצוא את הדרך לבצע את ההחלטות ולא לשנות את ההחלטות.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי היום בים באשדוד, נחמד מאוד, לא צפוף ויש שמירת מרחק בחוף|

עריכה: אה כן אתמול גם יצאנו לבירה בחוף, עברנו ליד אחד מאזורי ה״סגר״
יש מחסום, יש חיילים מחטיבת כפיר ושוטרים, המחסום חוסם חצי כביש כניסה לשכונה , מכוניות באות משמאל פונות לכניסה ונכנסות לא עוצרות אפילו לבדיקה לפחות ממה שראינו בכמה דקות
שאר הכניסות של הרובע? פתוחות באין מפריע.

248268718_2020-09-1214_48_38.thumb.jpg.5bcafae50edfb56d0f1883ad00e67dbd.jpg

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכו לטמקא וקראו מה כותב פרופ בליצר. הוא לא מתבסס על רשמים כמוני, אלא רואה את המספרים ממקור ראשון. אולי תבינו מה מתרחש. כמובן, בלי כל הביקורת שיש כאן על הדרג הפוליטי. בכל זאת יש לו תפקיד ממלכתי.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמה כמו בליצר מהכיוון ההפוך יש? (ולא התכוונתי לפרופסור לס). אני בוחר את הכיוון ההפוך מבליצר רק מהסיבה שהטיעונים של הפרופסורים האחרים נשמעים לי יותר הגיוניים. למה? לא יודע. אולי עניין של תפיסת עולם וצורת חיים. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שהטיעונים של הפרופסורים האחרים כנראה ללא מידע מבוסס. חלקם בכלל לא אנשי רפואה אלא עוסקים בתחומים ממש לא קשורים. אני מאמין שלבליצר יש גישה לנתונים .

מציע לקרוא מה שהוא כתב לפני חודשיים. בינתיים המספרים השתנו לסדרי גודל אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטענת בליצר ב 3 השבועות הקרובים מספר חולים קשה יעלה משמעותית ( נדבקו יחסית הרבה מבוגרים בשבוע האחרון ), ואת זה כבר אי אפשר לשנות. החולים הקשים האלה יישרו במצב קשה מספר שבועות לפחות, מה שיעלה עומס על בתי חולים שחלקם כבר משדרים מצוקה ויתקשו לקבל מקרים קשים ודחופים (לא קורונה, התקפי לב, לדוגמה ) לטיפול נמרץ.
הצעדים כמו סגר מראש השנה מיועדים למה שיקרה בעוד חודש והאלה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...