Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

אז מסתבר שיש וירוס חדש, די ממזרי. אחוז התמותה כרגע עומד על 3% מהנדבקים לפי מה שאני מבין. זה אומר בערך 300000 מתים אם הוא יתפשט לישראל וידביק את האוכלוסיה פה. מה לדעתכם תיהיה המשמעות? האם זה באמת כך או שהוא ידעך מעצמו כמו מה שקרה עם סארס?

Sent from my iPhone using Tapatalk

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחוז התמותה נכון להיום נע בין 1.6 עד 3 אם אני זוכר נכון, פחות מסארס ופחות ממרס.

https://www.wsj.com/articles/what-we-know-about-the-wuhan-virus-11579716128

בלי קשר, לא, כנראה שסוף העולם לא ייגרם מנגיף זה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אחוז התמותה מהנדבקים, לא מהאוכלוסיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לדאוג, סין יטפלו בזה כמו שהם מטפלים בכל דבר.

הם יסגרו את האזורים הנגועים וישמידו את כל האכלוסיה.

אם בשביל האולימפידה הם פינו אלפי תושבים מהבתים שלהם אז אין להם בעיה להשמיד מיליוני תושבים בשביל לחסל מחלה.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר למדתי,

כול מה שאני קורא בצהובונים למינהם(כן, צהובונים מושכי לייקים וצפיות, לא עיתונות נורמלית), לחלק ב-1000 את רמת הרגש שזה מעורר.

מה לעשות, לעשות אותנו פארנואידים, חרדתיים, ומפחדים זה עושה אחלה לכמות זמן המסך, ולהכנסות של האתר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע כאשר סוגרים את הערים הגדולות בסין כולל את הבירה זה כבר ממש לא כתבת "צהובון" אלא מגפה שכנראה מתפשטת בקצב מסחרר.

הבעיה היא שהמגפה התפרצה בזמן הכי גרוע שיש ראש השנה הסיני.

מי שלא יודע ראש השנה הסיני זו ההגירה האנושית הכי גדולה בעולם. מאות מיליוני בני אדם נודדים ברחבי סין בשביל לבקר קרובי משפחה דחוסים ברכבות, אוטובוסים, מטוסים ומכוניות.

אז מסתבר שיש וירוס חדש, די ממזרי. אחוז התמותה כרגע עומד על 3% מהנדבקים לפי מה שאני מבין. זה אומר בערך 300000 מתים אם הוא יתפשט לישראל וידביק את האוכלוסיה פה. מה לדעתכם תיהיה המשמעות? האם זה באמת כך או שהוא ידעך מעצמו כמו מה שקרה עם סארס?

תגיד היום למישהו שרק לפני 100 שנים מגפת שפעת חיסלה מעל 150 מיליון בני אדם העולם הם יסתכלו עליך כאילו שאתה צריך טיפול פסיכיאטרי.

זה קרה בעבר וזה יקרה בעתיד.

בנוגע לוירוס הספציפי הזה רוב המוחלט של הנדבקים הם בסין אז צריך לקחת את מספר המתים בערבון מוגבל כי ייתכן מאוד שהמספר האמיתי גבוהה משמעותית.

לאן זה יתגלגל אי אפשר לדעת. תיאורטית וירוס עלול לעבור עוד מוטציה שתהפוך אותו למאוד קטלני. ויכול להיות שעוד שבוע זה יגמר.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בעבודה של צהובונים. מדובר בעבודה איכותית של שירותי האפידמיולוגיה של סין. המקרים הראשונים אותרו לפני כחודש, הוירוס כבר מאופיין והשלבים המוקדמים של פיתוח חיסון כבר החלו, אם כיח מדובר בתהליך ארוך גם אם יתקדם ללא מכשולים. יש כבר מקרים מאובנים באופן חד משמעי בארה"ב (מדינת וושינגטון) ודומני שגם באירופה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בעבודה איכותית של שירותי האפידמיולוגיה של סין. .

אפשר לסמוך על הנתונים שהם מפרסמים?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

לסינים יש היסטוריה ארוכה של הסתרת אסונות ומחדלים.

לטענת יוטיוברים שגרים בסין המפלגה התפרצה שבועות לפני שהסינים סיפרו על כך לעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר בעבודה של צהובונים. מדובר בעבודה איכותית של שירותי האפידמיולוגיה של סין. המקרים הראשונים אותרו לפני כחודש, הוירוס כבר מאופיין והשלבים המוקדמים של פיתוח חיסון כבר החלו, אם כיח מדובר בתהליך ארוך גם אם יתקדם ללא מכשולים. יש כבר מקרים מאובנים באופן חד משמעי בארה"ב (מדינת וושינגטון) ודומני שגם באירופה.

לא הייתי מפתח ציפיות לגבי חיסון, בהתחשב בכך שלא קיים כזה לא לסארס ולא למרס (נעשתה שם התקדמות יפה אבל זה לקח כל כך הרבה זמן שהמגיפות עצרו מעצמן והתהליך נעצר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לסמוך על הנתונים שהם מפרסמים?

כנראה שבמקרה זה כן.

כמובן שאין נתונים על אנשים שנדבקו ולא הגיעו לבתי החולים, אבל המגבלה הזו קיימת בכל מדינה בעולם. סה"כ נראה שנעשתה עבודה יפה, והסינים משתפים את הרשויות המערביות במידע, על מנת לאפשר פיתוח מהיר של אמצעים אבחנתיים ובהמשך גם חיסונים (אבל זה כבר תהליך ממושך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זה כבר הגיע אלינו. מספר ישראלים הוכנסו לבידוד בתל השומר ושיבא. זה אומר שכל מי שהיה איתם במטוס בסביבות ה-200 נוסעים נחשף לוירוס.

ב. אי אפשר באמת לסגור את הסין הרמטית. מספיק שאיזה סיני השתעל על חבילה במסחן של Aliexpress והופ הוירוס בדרך לעוד לקוח מרוצה. וירוס יכול לחיות מעל 30 ימים מחוץ לגוף תלוי באחוז הלחות. מצד שני בזכות חוסר יעילות של דואר ישראל אפילו הוירוס יתפגר לפני שהחבילה תגיע ליעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...