Jump to content

MiniMiz3r

 • הודעות

  311
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

כל מה שפורסם על ידי MiniMiz3r

 1. ה"בן אדם" הוא לא החברה. לחברה בע"מ יש דירקטורים שמחויבים על פי חוק בחובת תום לב ובנאמנות לחברה ונושאים באחריות אישית וישירה לפעולות החברה. ככל שהדירקטורים לא פעלו בתום לב לטובת החברה, הם יהיו חשופים לתביעות אזרחיות ופליליות.
 2. MiniMiz3r

  עוד הכנסה פסיבית?

  אדוה דדון בעיקר הביכה את עצמה בכתבה הזאת. לא הצליחה לנסח אף שאלה מההתחלה ועד הסוף ועשתה פשוט סלט.
 3. את קצבאות הילדים צריך לבטל לחלוטין ולהפקיד את מלוא התשלום לחסכון לכל ילד במקום שזה יעבור דרך ההורים.
 4. עכשיו תנסה אותו דבר עם אלעל.
 5. כפי שצוין זה תלוי רשות מקומית. בזאת שאני גר בה אין שום הבדל בין צמוד קרקע ללא צמוד קרקע. תחליף קבלן. זה בלאי לא סביר.
 6. נסעתי לאילת בסוכות, הנסיעה דרך מצפה רמון וכביש 40 סבירה בהחלט ואפילו הפתיעה אותי לטובה. הנוף במכתש הוא מרהיב ומיוחד מאוד. עקפו אותי רק פעם אחת על קו לבן, דרומית לבאר שבע.
 7. א) בוודאי שיהיו, קוראים להם חברת ביטוח ב) בבניין מגורים אין לך שום דרך להכריח את שאר הדיירים להשתתף בעלויות התיקון, גם אם התקלה היא ברכוש משותף. זה שיש 20 או 40 בעלי דירות לא עוזר לך, כשחצי מהם לא משלמים. ג) תקלות בבניין מגורים יכולות להיות הרבה יותר מורכבות ויקרות לתיקון בסדרי גודל מתקלות בבתים פרטיים. כשבבית פרטי אתה צריך לחצוב 50 ס"מ קיר, בבניין מגורים אתה עלול למצוא את עצמך חוצב לגובהן של שתי קומות.
 8. מה זה לפעמים? פעם ב-50 שנה? ובבניין (ששטח הגג שלו גדול פי 10) לא צריך? רעפים תורמים משמעותית לבידוד תרמי וחוסכים את הצורך באיטום. אני גר בדירה בבניין בן 5, לפני חודשיים שילמנו 600 שקל - כל דירה, מעבר לדמי הועד הרגילים - על תיקון נזילה מהמערכת הסולרית, והסכום הזה כיסה אך ורק את דמי ההשתתפות העצמית (השאר שולם על ידי חברת הביטוח). תיקון בעיה דומה בבית פרטי היה עולה, אולי, רבע ממה שזה עולה בבניין מגורים.
 9. זה קורה דה פקטו בכל בניין שבנו בישראל בעשורים האחרונים. כל קבלן שעושה הכנה למזגנים בתוך הבית שם נקודת ניקוז שמתנקזת לרוב לביוב או למרזב.
 10. הארנונה מחושבת לפי מ"ר בנוי, לא משנה אם זה בית פרטי או לא. אם כבר, בבית פרטי אתה תשלם משמעותית פחות ארנונה פר מטר של בית מאשר בדירה, כי אין שטחים משותפים (בדירה של 100 מ"ר אתה תשלם ארנונה על 150 מ"ר, שזה יותר ממה שתשלם על בית פרטי של 140 מ"ר).
 11. בהחלט. ולחברות צריכה להיות מוטיבציה לתקן טעויות ולמנוע מהן לקרות שוב. מה המוטיבציה של כלמוביל למנוע ממקרה כזה להשנות, או גרוע מזה, להפוך את זה לפרקטיקה מקובלת ומעוגנת בנהלים פנימיים? הרי במקרה הגרוע, ואחרי שעות רבות של נסיונות שווא להשיג אותם מצד הלקוח, הם פשוט יחזירו את הכסף בערכו הנומינלי (כלומר הפסד ריאלי ללקוח), וכשהוא יתלונן על זה בפורום באינטרנט יבואו אנשים ויגידו "אבל היו חגים", "טעויות קורות", "אבל הם תיקנו" וכו'. הייתי מוכן לתת להם להנות מהספק אם זו לא הייתה פרקטיקה מקובלת בענף כולו, אבל בוא לא נתעלם מהמציאות.
 12. תביא לי 1000 שקל. אני אחזיר לך בדצמבר. מה אכפת לך? אתה הרי לא נדפק מזה. אולי אתה אוהב לחלק הלוואות ללא ריבית לחברות הגדולות ביותר בישראל, אני פחות. בלי קשר אם זה בכוונה או לא (לי אישית אין כמעט ספק שזה בכוונה, אם היו רוצים להחזיר את המקדמות בצורה מסודרת לאנשים, היה להם כבר תהליך מסודר לזה ו"טעויות" כמו התירוץ שהם מסרו לא היו יכולות להתרחש, מה גם שמדובר בשיטה שחוזרת על עצמה כבר עשרות שנים), זו התנהגות שצריך להוקיע וכן, להעניש. לחברה עצמה אין שום אינטרס לתקן את עצמה.
 13. נדמה לי שאנחנו חלוקים לגבי הגדרת המילה "תיקון". אני לא רואה כאן שום תיקון, אני רואה חברה שהחזיקה כספים של לקוח לכאורה בניגוד לחוק והחזירה לו אותם ללא שום ריבית והצמדה. הייתי מגיש נגדם תביעה קטנה רק בשביל הספורט, למרות שהכסף הוחזר. מה שהם לא יתקנו בעצמם, יתקן בית המשפט.
 14. איזה חגים?? על מה אתה מדבר?? הוא ביקש לקבל את הכסף חזרה ב-5 לאוגוסט, ערב ראש השנה היה ב-5 לספמטבר! אולי אם היו מחזירים לו את זה בפברואר היית מתרץ את זה בחנוכה וקריסמס?
 15. א) לא צריך לוותר, צריך רק למשוך את הלקוח מספיק זמן כדי שה-1000 ש"ח האלה (כפול כמות ה"מקדמות" הפתוחות באותה נקודת זמן) יניבו לחברה רווח, הרי ברור שזה נכנס לתזרים שלהם והם משתמשים בכסף הזה כמו כל כסף אחר. ב) קשה לתפוס את החברה זה אנדרסטייטמנט רציני ג) אתה כותב "אני לא מצדיק את ההתנהלות שלהם" ומיד בהמשך אותו משפט מצדיק את ההתנהלות שלהם. כמדומני, תקופת החגים לא התחילה ב-5 לאוגוסט ולא הסתיימה ב-3 לאוקטובר. זה לא מקרה בודד אחד וזה לא בתקופת החגים. זו שיטה סדורה שכל החברות הללו נוקטות בהן, כבר שנים רבות (התחקיר שצירפתי לעיל הוא מ-2010, ואותו משנה למנכ"ל הוא היום מנכ"ל באחת החטיבות של שלמה סיקסט). צריך להבין, כל עוד החברה לא "נענשת" על זה שהיא מחזיקה כספי לקוחות שלא כדין, אין שום סיבה שהיא תפסיק לעשות את זה. להחזיר ללקוח את הכסף ששייך לו, באיחור של חודשיים, בלי שום סנקציה או פיצוי, זה לא תיקון. זו שיטת מצליח פר אקסלנס.
 16. לא הבנתי רק איפה התיקון? החברה משכה אותו במשך חודשיים ובסוף - בנאורותה הרבה - נאותה להחזיר לו את הכסף שלו, שלא הייתה להם שום זכות להחזיק בו מלכתחילה, אחרי אינספור פניות וטלפונים מצדו לנציגים שונים של החברה, שזכו להתעלמות. לתקן זה לא אומר להחזיר לו את מה ששייך לו אחרי כל כך הרבה זמן, עצבים וטרחה מצדו. למעשה, זו בדיוק ההגדרה של שיטת מצליח. וזה לגמרי הצליח להם.
 17. לא, בכלל לא. לא רק שזו שיטת מצליח, היא אפילו לא חדשה. מומלץ לראות עד הסוף כדי לשמוע איך סמנכ"ל ב"חברה כמו כלמוביל" מדבר ללקוח בטלפון.
 18. זה אכן היה המצב עד לפני שנה בערך. אבל הם כבר תקופה ארוכה בתחתית הרשימה מבחינת תשואות ובפסגה מבחינת דמי הניהול. לפני חודש וחצי רציתי לקחת הלוואה ע"ח קרן השתלמות שפתחתי לפני שנתיים באלטשולר (לא נזילה), השיחה התנהלה בערך כך: -שלום, אני רוצה לקחת הלוואה - אנחנו לא נותנים הלוואות על קרנות לא נזילות - אני מוכן לנייד אליכם קרן נוספת, נזילה, של כמה מאות אלפי שקלים - לא - טוב אז אני מנייד את הקרן שלי למקום אחר -טוב והשיחה עם מיטב דש: -שלום, אני יכול לנייד אליכם קרן לא נזילה ולקחת עליה הלוואה? - בוודאי - תודה אתה יכול לנחש איפה הקרן הזאת עכשיו (ולשם השוואה, דמי הניהול שקיבלתי ממיטב הם 0.55, ובאלטשולר היו 0.8)
 19. א) הריבית הרלוונטית היא ריבית פיגורים של החשכ"ל, שגובהה הוא 11.5%. זה עדיין יוצא כמעט כלום בחישוב חודשי, משהו כמו שתי פחיות קולה. ב) זה בכלל לא משנה מה גובה הריבית, שיהיה אפס עגול, מדובר בשיטת מצליח. ככל שהם מחזיקים את הכסף אצלם יותר זמן, כך הם מרוויחים יותר. זה לא ייתכן שלקוח ביקש מהם להחזיר את המקדמה באמצע אוגוסט ואנחנו בתחילת אוקטובר והכסף עוד לא חזר. הרי לגבות את הכסף מהר הם יודעים, נכון? זה מטורף בעיניי שאנשים מוכנים להבליג על זה שחברה מסחרית פשוט משתינה עליהם בקשת.
 20. אני בספק ששופט יעריך את ההתנהגות של כלמוביל. הם למעשה לקחו ממנו הלוואה ללא ריבית בלי הסכמתו. גובה האגרה בתביעות קטנות בסכום הזה הוא 50 ש"ח, זה הכל.
 21. אם טרם קיבלת חזרה את הכסף, דרוש מהם פיצוי (בדמות ריבית פיגורים או הטבה שוות ערך) ותסרב לקבל את הכסף ללא הפיצוי. הייתי תובע אותם בתביעות קטנות, בשביל הספורט.
 22. אם אתה שואל האם ניסן קשקאי ידנית 2014 חסכונית יותר מניסן קשקאי אוטומטית 2014, התשובה היא כן. אם אתה שואל האם ניסן קשקאי ידנית 2014 חסכונית יותר מניסן קשקאי 2021 אוטומטית, התשובה היא לא.
 23. שכירות טווח ארוך זה בדיוק כמו שזה נשמע - שכירות של דירה. זו לא השקעה ולא רכישה של דירה. במקום לשכור דירה מישראל ישראלי, זה פרויקט שבו הקבלן משכיר בעצמו את הדירות בשוק החופשי.
 24. יש כבר הרבה מאוד אוטובוסים חשמליים בישראל.
 25. אין דבר כזה, אם הוא *רוכש* דירה היא נרשמת על שמו בטאבו.
×
×
 • תוכן חדש...