Jump to content

MiniMiz3r

 • הודעות

  312
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  2

MiniMiz3r שיחק אותה בתאריך אפריל 15

התכנים של MiniMiz3r היו האהובים ביותר!

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  Haifa, Israel, Israel
 • תחביבים
  The Lost Words, סטטוסים משנה ראשונה Trust me, I'm a Cereal Killer, Manic Street Pre
 • מקצוע
  UNIX system, Unix Monitoring

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של MiniMiz3r

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

343

מוניטין

 1. זה באמת נורא פשוט - אם המעסיק שלך היה רוצה שתשתמש בכסף איך שבא לך, הכסף הזה היה נקרא "משכורת" והוא לא היה מוגבל לניצול עם כרטיס מגנטי מסוים במסעדות מסוימות בשעות מסוימות. אנשים נוטים להתבלבל ולחשוב שה"תקציב" של תן ביס הוא "כסף" והוא "שלהם". הוא לא. תן ביס הוא לא כסף. תן ביס הוא התחייבות של המעסיק לשלם את הוצאות המזון של העובד עד תקרה מסוימת. "תקציב" שלא מנוצל לא "חוזר למעסיק" - זה כסף שמעולם לא עזב את המעסיק, וגם לא היה שייך לעובד.
 2. זו הטבה ואתה משלם עליה כסף, שהמטרה שלה היא לממן ארוחות כשאתה עובד. לא לקנות מצרכים לעל האש שאתה עושה עם החברים בכנרת בסוף השבוע, או מרשמלו ופיתות ליום הולדת בגן. זה אכן לא משנה אם אתה מזמין את האוכל הזה או אם אתה עובד מהבית ואז אוכל מה שהכנת - וגם אני משתמש בביטורנט כדי להוריד רק דברים חוקיים. בהגדרה, אם אתה משתמש בתן ביס למה שהוא נועד עבורו, לא יכול "להשאר לך" שום דבר בתן ביס. אם נשאר כסף בתקציב שלא השתמשת בו, זה אומר שלא היית צריך אותו. גם אצלי תן ביס זה חלק מחוזה וזה מגולם במשכורת. למעשה אין לנו "תקציב" תן ביס בכלל, מדי חודש הסכום מתווסף לברוטו ואני יכול לעשות איתו מה שאני רוצה, גם לקנות טסלה עם כרטיס האשראי שלי לצורך העניין. זה בבירור לא המצב במקרה של פות"ש שכן אצלו ישנו תקציב מוגדר שהמעסיק מקצה שניתן לשימוש באמצעות כרטיס התן ביס בלבד. אם המעסיק שלו היה רוצה לאפשר לו לקנות עם זה מקרר, הוא היה יכול פשוט להוסיף לו את זה למשכורת. אבל הוא לא מוסיף לו את זה למשכורת, אלא מייעד את זה למטרה מאוד ספציפית. לא ברור לי למה טרחת לציין בכלל את נושא דמי האש"ל בטיסות לחו"ל, זה לא קשור בשום צורה. כתבת הרבה שטויות. אין קשר בין זה שאתה משלם מס על הטבה לבין התנאים שבהם ההטבה ניתנה לך. ובטח שאין קשר בין רכב לבין טלפון לבין תן ביס. כל אחד הוא הטבה אחרת עם תנאים אחרים. בשורה התחתונה, אם המעסיק שלך היה רוצה לתת לך מראש את כל תקציב התן ביס במתנה בלי שום סייג, הוא היה מעביר לך את הכסף הזה למשכורת. מכיוון שהוא לא עושה את זה, ברור שהכוונה שלו היא לא שתבזבז את התקציב מעבר למטרה שהוא נועד עבורה. וזה שמעסיקים מודעים לזה שהתופעה הזאת קורית לא הופך את זה לפחות קומבינה. נתנו לך את הכסף הזה כדי לאכול בימים שאתה עובד בהם, נקודה. כמו שציינתי הבוס שלי ממש לא פותח עיניים על זה, אלא להיפך. ואם הייתי מעסיק ברור לי שלא הייתי נותן שום תקציב תןביס לעובדים, אלא משכורת בלבד. כמו שעושים באמזון, למשל. מי שלא מסוגל לממן לעצמו ארוחת צהריים מהמשכורת שלו, שיבקש העלאה.
 3. יש טעות מהותית בשאלה. לא נשאר לך כסף בתן ביס, הוא של המעסיק שלך, והקומבינות המגוחכות שאנשים עושים כדי להוציא את הכסף הזה (למעשה במרמה) מהמעסיק הן אחת הרעות החולות של ההייטק. הלוואי שהיו מפסיקים עם התן ביס הזה כבר.
 4. https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/hj3zasasy חברה אחרת, אותה איכות.
 5. האם יש בחוזה סעיף כלשהו המאפשר לחברה לבטל את העסקה?
 6. גם נוחי דנקנר נאלץ למכור את הבית שלו, הסדר חוב זה לא כזה פיקניק כמו שזה נשמע.
 7. יתרה מזאת, במקרים המוגדרים בחוק בהחלט ניתן לבצע "הרמת מסך" ולהשית את כל חובות החברה על הבעלים (כולם או חלקם). השורה התחתונה היא שמי שמועל בכספי חברה לוקח על עצמו סיכון לא מבוטל, למרות החברה היא בע"מ.
 8. ה"בן אדם" הוא לא החברה. לחברה בע"מ יש דירקטורים שמחויבים על פי חוק בחובת תום לב ובנאמנות לחברה ונושאים באחריות אישית וישירה לפעולות החברה. ככל שהדירקטורים לא פעלו בתום לב לטובת החברה, הם יהיו חשופים לתביעות אזרחיות ופליליות.
 9. MiniMiz3r

  עוד הכנסה פסיבית?

  אדוה דדון בעיקר הביכה את עצמה בכתבה הזאת. לא הצליחה לנסח אף שאלה מההתחלה ועד הסוף ועשתה פשוט סלט.
 10. את קצבאות הילדים צריך לבטל לחלוטין ולהפקיד את מלוא התשלום לחסכון לכל ילד במקום שזה יעבור דרך ההורים.
 11. עכשיו תנסה אותו דבר עם אלעל.
 12. כפי שצוין זה תלוי רשות מקומית. בזאת שאני גר בה אין שום הבדל בין צמוד קרקע ללא צמוד קרקע. תחליף קבלן. זה בלאי לא סביר.
 13. נסעתי לאילת בסוכות, הנסיעה דרך מצפה רמון וכביש 40 סבירה בהחלט ואפילו הפתיעה אותי לטובה. הנוף במכתש הוא מרהיב ומיוחד מאוד. עקפו אותי רק פעם אחת על קו לבן, דרומית לבאר שבע.
×
×
 • תוכן חדש...