Jump to content

natco

 • הודעות

  3,750
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

natco שיחק אותה בתאריך דצמבר 31 2020

התכנים של natco היו האהובים ביותר!

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  חדרה
 • איזה רכב יש לך?
  מאזדה 3 2008
 • מקצוע
  אדריכלות ועיצוב פנים

צפיות אחרונות בפרופיל

4,697 צפו בפרופיל

הנקודות של natco

פורומניאק

פורומניאק (10/14)

302

מוניטין

 1. מה גובה הרמה דרוש? (מרצפה ראשונה לרצפה אחרונה? האם 12 מטר או פחות? האם החלל בו עתידה לקום המעלית פנוי, או שישנו צורך בניסור בטונים (הרצפות בדרך)? צריך בערך 140/140 של חלל פנוי. אם התשובות לכל הנ"ל הן "כן", אתה יכול להביא בחשבון גם התקנה של מעלון. החסרון העיקרי שלו, הוא המהירות הנמוכה יותר. מעלון יעלה לך בין 180-250 אש"ח.
 2. בריח ברצפה אינו תקני כבר מעל 10 שנים
 3. מותר גם סיפור יד שניה שקשור לנושא? זוגתי שתחיה, היתה זקוקה לפני עשור וחצי לרכב סופר. מצאנו דייהו רייסר שנת 95 (בת 10 אז) עם 80 אק"מ יד ראשונה. אחרי בדיקה קצרה במקום, קנינו אותה ב3500 שקל. כשהלכתי עם הגברת להעביר בעלות, היתה חסימה בדואר. הלכנו למשרד הרישוי - מסתבר שלא הורידו את הגבלת ה"עולה חדש" המדוברת, וצריך ליצור קשר עם המכס. הגברת, שהיתה על סף התקף לב עוד בשלב הדואר, היתה עכשיו חיוורת כמו קיר. שעתיים אחרי, על קפה ועוגה באיזה חור בבת-ים, ואחרי ששמעתי את כל סיפור העליה ופטירתו של בעלה, והקשיים שבגללם נאלצה למכור את האוטו, שוחררה ההגבלה והבעלות הועברה. הרכב נסע כ-5 שנים, וכמעט 100 אק"מ, בלי שום תקלות רציניות (ההודעות הראשונות שלי פה בפורום, ב-2008, היו כדי לפתור כמה דברים קטנים לבד). הרכב הורד לבסוף מהכביש אחרי שבעלת suv ענקי דרסה אותו (ובנזל ענק לא את זוגתי יחד איתו) כשזוגתי עמדה ומילאה אוויר בתחנת דלק. כמו שכבר צויין פה ש"מקובל במגזר", אני חושב שהרכב הזה לא ראה מוסך מסודר בחייו. לא אצל הבעלים הראשונים, וגם לא אצלי. למרות זאת, גמע את 180 אק"מ שלו בלי תקלות מיוחדות. הוא גם היה שמור מאד מבחינה חיצונית, גם אצלנו וגם אצל הבעלים המקורי.
 4. <ציניות> לא עובד הטאג של הציניות כנראה. /<ציניות>
 5. בהתחשב בכך שבבתים שנבנו לפני 30 שנה ומעלה, האלטרנטיבה היתה צנרת מעור צבי, ברזל היה רעיון לא רע. פקס ו-sp קיימים כצנרת מקובלת בבנייה מתחילת שנות ה90. השרידות של צנרת פלדה (בעיקר צינורות ללא תפר, יענו באקסטרוזיה) היתה לא רעה כל-כך. נקודות התורפה היו בדרך כלל החיבורים. בגלל חוסר הגמישות של הצינור, היו הרבה כאלה, בכל פעם שהיה צריך לשנות כיוון.
 6. "קל לביצוע", אתה אומר למי שלא היה לו מעולם מגע עם רשויות המס, לא יודע איך מגישים דו"ח, והוא ברוב המקרים גם אדם מבוגר, עם יכולות טכנולוגיות פחותות. "לא דורש כלום מהפקידות" אתה אומר, אך מישהו צריך לבדוק את הדו"חות (לפחות מדגמית, כמו שנעשה כבר היום, הגם שמדובר בעוסקים מורשים קטנים, שמחזור עסקיהם הוא כחצי מליון עד מליון שקל בשנה, ולא המשכיר האומלל של דירת 3 חדרים בגבעתיים). אז זה כן ימשוך כח אדם מה"דגים השמנים" יותר, עוסקים מורשים שדו"חותיהם יבדקו עוד פחות פעמים במהלך חיי העסק שלהם. להביא עוד כ"א מיומן לרשות המיסים, שיגדיל את מספר הבדיקות ומתוך כך ישפר את הגביה? אני חושב שזה חיוני. השאלה אם המקום הראוי "לבזבז" אותו יהיה על דו"חות של 6000 ש' בשנה, כשלפי הנתונים של הרשות עצמה ישנה התחמקות ממס בהקיפים גדולים פי כמה, שאין להם כ"א לתפוס. זו עוד "עז" קלאסית של חוק ההסדרים, שתעלם במהלך המו"מ. באוצר יודעים היטב שזה לא מה שיכסה את הבור האדיר.
 7. אלה (לרוב) משלמים גם היום. זה כבר דבר שכן קופץ לרשויות במחשבים. אתה יודע לכמה אנשים בארץ יש מספר דו-ספרתי של דירות? לא כל-כך הרבה. הנתונים קיימים, אבל הביאו לי ארוחת צהרים, אז אין לי ממש כוח לחפש עכשיו. 😁
 8. זה שמי שהיה שכיר כל חיו, חושב שמס הכנסה עובדים כמו היחידה המיוחדת מ"הרשימה השחורה", תמיד מצחיק אותי נורא. האמת (העצובה) היא, שיחידת החקירות לא עומדת בעומס כבר עכשיו, ועובדת בעיקר בשיטה של בדיקות "מדגמיות" והסתמכות על הלשנות. אתם בטח חושבים שאראם וסמאר ישבו על הרשימות מהמחשב של משרד המשפטים (ה"טאבו" נמצא שם, למי שלא ידע) , ויצליבו משם את כל בעלי הדירות, ינפו את אלה שיש להם יותר מאחת, ואז יצליבו את הנתון עם הרשימה של כל המדווחים, ויפילו את אלה שלא... וכל המאמץ הזה, בשביל תפיסה של 500 שקל בחודש, ממי שלרוב אי אפשר אפילו לפסול לו את הספרים, כי אין לו ספרים (שכיר/פנסיונר). לחליפין הם יקחו אותו לבית המשפט, עם תיק של "כריש הלבנות הון" בסך של 20 אלף שקל, אחרי קנסות וריביות. בכל מקרה, אני חושב שמס על שכירות זה לא מספיק. מה שאולי ירצה את חלק משוכני השרשור הזה, זו רק גליוטינה בכיכר כל עיר. כל מי שיש לו דירה, אחת או יותר, ילקח לשם, וראשו יוסר. דירתו תמסר לאחד מחסרי הדירה (שעכשיו הפך לבעל דירה ולכן ראשו...)
 9. הסתדר בחיים. בסלקום הוא היה מקבל טוסטוס
 10. עד כמה שאני יודע ה"טכנאים" הללו הם פרילנסרים. הבחור (שאינו ככל הנראה, הטסטר הכי חד בארגז הכלים) רצה "לסגור קריאה" כדי שתחשב לו לשכר. הוא חשב (או אולי אפילו ידע מנסיון) שזה "יחליק" אך שהוא. הוא כנראה ידע שכשתראה שלא חוזרים אליך, תתקשר לשירות ואז ממילא תפתח קריאה חדשה, אבל הוא את שכרו כבר קיבל בינתים. כמו שאמרו פה כבר - "מה, תלך להתלונן במשטרה על זיוף חתימה?" (חבל שהתשובה אינה "כן", אבל עזוב את זה). ככה נראה השירות כשמפריטים אותו כדי לתת את ה"חבילה" הכי זולה ללקוחות. זה לא בלעדי להוט. חפש בלוחות הדרושים "טכנאי התקנות", תראה שגם פרטנר, יס, סלקום, וכו' מגייסים בדיוק את אותם אנשים, באותם תנאים (אני חושב שבזק היא היחידה שמכשירה טכנאים "אמיתיים", והם גם עובדים שלה, לא פרילנס). אלה אנשים בלי שום הכשרה או דרישות סף. הם מתלווים כמה ימים ל"טכנאי" שהוא כבר "ותיק", ואחרי זה מקבלים תיק כלים וספייס סטאר/קנגו שחוטה, ויאללה, לעסק. אל ה-20-30 אחוז שהזוטרים הללו לא מצליחים לפתור, (והלקוח היה מספיק אסרטיבי כדי להתעקש/לצרוח ולדרוש פתרון) - הם שולחים "מפקח", שהוא לפעמים מישהו עם קצת יותר נסיון וידע. חוסכים לעצמם הון בעלויות שכר. לצערי, גיליתי לאחרונה שגם בתחומים יותר מורכבים (ושדורשים רישוי!) זה כך. בחברות המזגנים הגדולות, למשל. מתעסקים גם בחשמל בלי שום תעודה, אפילו לא של חשמלאי עוזר. ועמישראלחי
 11. כמו שנכתב על ידי ועל ידי אחרים, זה שכרגע הבעיה היא בניקוז זה פחות רלוונטי. כשכבר מרימים ריצוף בדירה בת 70, רצוי להחליף את כל מה שמוצאים שם. על זה נסוב כל השרשור. "האם לשים פלסטר, או לתקן כמו שצריך". אבל הכי פשוט זה לקרוא רק את ההודעה האחרונה ולהגיב, רק כדי להגיב.
 12. הצנרת לא "מטיילת" בכל הבית סתם, ליופי... נסה לזהות את כניסת המים לדירה מהשעון, ואת יציאת המים לדוד+חזרת מים חמים מהדוד. אני מהמר ששתיהן נמצאות סמוך מאד לחדר האמבטיה. כנ"ל (כמעט בוודאות) צינור ה-4 צול שמנקז את האמבטיה והשירותים. נסה לזהות מהיכן אספקת המים למטבח. יתכן שכאן ישנם שני צינורות (חמים+קרים) שמגיעים מאותה אמבטיה למטבח. זו פחות או יותר כל הצנרת ש"מטיילת" בבית. (יש אולי גם מכונת כביסה, אבל היא כמעט תמיד צמודה לאחת משני הנ"ל) במקרה שלא מחליפים צנרת עד ברז המטבח, פותחים רק עד החיבור הראשון שפוגשים מחוץ לאמבטיה, או יוצרים חיבור חדש היכן שנוח. יש להניח שהמטבח מנוקז לצינור דלוחין נפרד מהאמבטיה, שסמוך למטבח עצמו, כך שהניקוז אינו "מטייל" בשום מקום מחוץ לאמבטיה.
 13. כמו שאמר ספיראל - "הדבקת פלסטר" על הבעיה, היא לא בהכרח לטובת בעה"ב שלך. יתכן שהדרך הזולה ביותר עבורה (לאורך זמן) היא החלפה מלאה של הצנרת ברצפה. לא רוצה לפתוח קירות עכשיו- ניחא. אבל לרצף מחדש על צנרת רקובה, זה זריקת כסף. לפתוח שוב אחרי חודשיים יעלה פירוק והרכבה של הריצוף+עלות האריחים, ואת עלות עבודות האינסטלציה היא ממילא תוסיף. לאינסטלטורים של הביטוח יש אינטרס לעשות טלאי כל חודש, כי הם מתפרנסים מעלות ההשתתפות העצמית+תשלום פאושלי עלוב מחברת הביטוח על הקריאה. לא לך ולא לבעה"ב יש אינטרס כזה. מה גם שהנזק לדייר מלמטה מצטבר גם הוא, וגם יום הפרעון של החוב הזה יגיע...
 14. natco

  קירוי חניה

  היכן הסתכלת? הקטגוריה הנכונה הינה "גגון/סוכך" ולא פרגולה. "פרגולה-מצללה" לא תשמש לחניה. ההגדרה הנכונה לקירוי חניה הנה "סככת צל". הסימוכין לכך הם איפה שהוא בתת"ב, בהתחלה, בסעיפים שמדברים על חישובי שטחים. רק אל תבקש ממני לומר איפה בדיוק, כי כנראה שירדו לי נקודות על הסעיף הזה במבחן. עריכה: עוד משהו מזכרוני הדהוי - פח איסכורית זה כ-6 ק"ג למ"ר, קצת יותר אפילו, באלו בעובי 0.66 שתקניים לקירוי.
 15. כן. טרצו... יש סיכוי לא רע שהנזילה היא מסדקים/ התפוררות בטרצו עצמו, או בינו לבין הקירות. כמו שאמרו לך בעלי המקצוע -צריך לפרק את הטרצו כולו ולרצף מחדש עם קרמיקה בשיפועים. כמו שאמר לך ספיראל - אם יש ביטוח מבנה, זו ההזדמנות להשתמש בשירותי האינסטלטורים שלו. זה תיקון לא זול, ובטח שהוא אמור להיות ע"ח בעל הדירה או הביטוח שלו. תעשה לעצמך טובה, ותוודא שכשיביאו קרמיקה לריצוף היא תהיה בדרגת התנגדות להחלקה של r11 לכל הפחות. (התקן דורש 12 בתוך המקלחון. רק שתדע)
×
×
 • תוכן חדש...