Jump to content

natco

 • הודעות

  3,756
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי natco

 1. יש כל מיני אוניברסיטת דרבי למדעי הת*ת. אני מסכים. במקרה של הטכניון של בודפשט, זה מוסד שהוקם באמצע המאה ה-18. טובי המהנדסים למדו שם, כולל כמה מבכירי המרצים בטכניון הישראלי(של לפני 25 שנה, לא יודע מה היום). יש שם גם מסלול לתואר שני בהנדסה ובאדריכלות, וכן- ישנה הכרה אוטומטית של רשם המהנדסים והאדריכלים בתעודה משם, בדיוק כמו בתעודה ישראלית, אפילו ביותר קלות מכמה מוסדות ישראלים שלא נזכיר את שמם. אז כן למיין, אבל לא לזלזל אוטומטית 😃 כבעלי משרד תכנון, שמכיר עוד איזה קולגה או שניים- גם כאן לאף אחד לא אכפת. אגיד יותר מזה - הנדסאי טוב ומנוסה, או אדריכל מתחיל ופלצן - יתקבל ההנדסאי. וכן. עם אותה משכורת. לא לוקחים הנדסאים כדי לשלם פחות. לא בענף התכנון, בכל מקרה. ראש צוות או מנהל פרויקט זה כשרון, כושר מנהיגות ויכולות ורבליות ומנהיגותיות מול לקוחות, יועצים ומבצעים. התעודה שתלויה בבית לא מעניינת את בעל המשרד. הוא רוצה לתת את הסקיצות ולשכוח מהפרויקט עד התשלום
 2. זה מכוון להנדסת תוכנה, או להשלמה למהנדס בניין? כי עבור הנדסת בניין, הנדסאי פטור מפסיכומטרי, יש מסלול באריאל של השלמה ב-7 סמסטרים. באוניברסיטה הטכנית של בודפשט (אחלה מוסד אקדמי, אגב) יש השלמה לBSC ב-5 סמסטרים, אבל הלימודים באנגלית, וזה עולה 3200 יורו לסמסטר, גם אם יש לך אזרחות של האיחוד. באריאל צריך ממוצע 80 לפחות בבחינות מה"ט. בבודפשט קל יותר להתקבל, אך הלימודים מאד אינטנסיביים, ולא מתאמים לכל אחד. לגבי תוכנה אין לי מושג ירוק.
 3. כמו שנאמר כאן כבר - אסור להשבר מהר מידי. תעשה עוד קורסים. הכי טוב - מנהלי עבודה. תעבור לתחום בקרת התכן. תעשה קורס יועצי בטיחות/נגישות ותעבור בכלל לתכנון. לא חסר איך להתקדם. בעיקר אם אתה אוהב את התחום. ההצלחה בתחום הזה לא מגיעה אינסטנט, כמו בהייטק, כשכל משרת ג'וניור מגיעה עם משכורות של חמש ספרות תן ביס וליסינגומטית. כאן לוקח יותר זמן. תכלס? גם אחרי זמן לא מגיעים לשכר של הייטק. בשום מקצוע שאינו הייטק לא מגיעים לשכר של הייטק.
 4. תשמע, זה עבד. לא מבין לאן נעלמה האפשרות "סמן כפתרון". בכל מקרה, זה הפתרון. תודה רבה לך, חסכת לי הרגע בסביבות 400 שקל, וגם את הבאסה שכלי שהשקעתי בו כסף טוב נדפק בטרם עת. אז אם מישהו מוצא את זה בכל-זאת בחיפוש בעתיד: התקלה - העשן היה ממש כבד, ברמה שמפחיד ללחוץ על הכפתור, וזה מסריח את כל הבית. בנוסף, המנוע בקושי הסתובב, והסל"ד לא היה אחיד- עולה ויורד מעצמו. הפתרון - למרות הר"מ, בעידודו של gsi16v, יצאתי לחצר, ונתתי בלחיצה. אחרי חצי דקה, העשן הפסיק. אחרי עוד חצי דקה, הסל"ד התייצב על הגבוה (לחצן עד הרצפה ) השלב הבא היה לשמוע לעצה עד הסןף- נתתי לו קצת עומס (קוביית עץ של משטחים ומקדח 10), והוא עומד בו. תודה לכל מי שטרח וענה. כשמהנוע ימות באמת, כבר אדע מה לעשות...
 5. כמו עוד הרבה בעלי מקצוע שפגשתי לאחרונה, ובעיקר בכלים ה"קטנים" (מברגה, ג'יג-סואו וכו'). המזגניסט שלי לדוגמא, ועוד מרכיב רהיטים אחד שהרכיב לבני השבוע ספת נוער חדשה. כולם עם מקיטה, וכשאני מתחיל שיחה בעניין אומרים שגם השירות וגם הכלים עדיפים. אם זה לא יסתדר, ואאלץ לקנות כלי שלם עם מטען וסוללות, זה כנראה יהיה כלי של מקיטה. ולא 12 וולט יותר. חדרה. תודה על התגובה. זה שווה ערך אם אני קונה מנוע באלי? או שיש לך במקרה קישור למשהו יותר איכותי? לגבי מברגה חדשה, אם יש לך קישור לקניה (בארץ או באמזון) אני אשמח. *מעדיף להשאר עם ה12 וולט עדיין.
 6. העניין הוא שזה מנוע בראשלס... הוא ממש מפרק את המנוע על ידי זה שהוא פותח שם כמה כחפופים בפח, ומוציא שני מגענים זעירים, כמו פחמים, אבל לא... תודה על התשובה המפורטת. בהחלט עשה לי קצת סדר בראש. כבר שנעתי מבעלי מקצוע רבים שללכת ללדיקו זה די חסר טעם. אם זה לא ריאלי להחליף למנוע חליפי, כנראה שאלך על האופציה של להביא בר טול בפחות מ300 שקל. יש לי פטישון חשמלי ורתכת של דקו. זה נחמד, אבל זה לא בוש. הסיבה שאני מתעקש עליה ולא עובר לסדרה של ה18v היא, שיש לי כבר "אוסף" של הבוש 12, יש לי סוללות, מטען... כן. טיפשי שלא "אספתי" מראש את ה18, אז ייעצו לי שלמשתמש ביתי שלא מפעיל לפז"מ ארוכים כל פעם, ה12 הם כלים נוחים יותר, וקלים יותר ביד. באמת שלא ברור לי למה היא מתה כל כך מהר. היא לא אכלה אבק (לשאלתו של הברווז), אני לא מאמץ אותה (יש פטישון לעבודות בינוניות ומעלה) ועוד אין לה שנתים. תכלס- מבאס. תודה לעונים.
 7. כמו בכותרת. Gsb120 מהסדרה של ה12 וולט. בת שנתיים בערך. לא עבדה קשה מספיק כדי להצדיק עישון ברמה של אחראית בלוק ברמלה. זו הכלה: אופציה א'- יש באליאקספרס מנועים "תואמים". הביקורות טובות. הן בעיקר מרוסיה ואוקראינה. סביבות ה-70 שקלים ואחד כזה אצלי בפיצוציה תוך שבועיים. השאלה אם לא הפכתי אותה בזה למברגה סינית סוג ז' אופציה ב'- האיש בסרטון הזה משפץ אותה. אגב- בתחילת הסרטון הוא מראה שהיא מעשנת- ככה בול שלי עושה... א. אבל למה הוא מפרק גם את הגיר (כי זה גדול עלי, בטוח). ב. מאיפה הוא הקריץ את השקיק עם ה"פחמים", הוא לא מגלה לנו. פחות בא לי על זה, האמת. אופציה ג' לפנות ללדיקו. מעניין אותי אם יש למישהו כאן נסיון כמה זה עלול לעלות אצלם. אופציה ד' להזמין בר טול מאמזון. סביבות ה90 דולר. אשמח לכל תובנה.
 8. סבבה. אם יש לך נסיון רב. לי יש רק 25 שנה במקצוע. יאללה. פרשתי. תבלו.
 9. הוא אמור מראש לעבוד עם תכנית, ובלי שהדייר יעמוד לו על הראש אין צורך בשום איש מקצוע, וכל יזם סביר לא יאפשר דבר כזה. משפטית, הדירה כל עוד לא נמסרה אינה של הדייר, אינה באחריותו, ואין לו אפשרות להכניס שום בעלי מקצוע משלו. גם אדריכלי.ות שינויי דיירים נכנס.ות לאתר בתאום ובליווי, בדיוק כמו הדייר. ליזם יש מנהל פרויקט, ותחתיו כמה מנהלי עבודה. משכורתם משוקללת במחיר הדירה שלך. הם ברוב המוחלט של המקרים (למרות ההתלהמות הילדותית) עושים עבודה טובה מאד, כי אם לא, היזם יצטרך להשקיע בפירוק והרכבה מחדש של חצי פרויקט, והם ישלמו במשרתם, במקודם או במאוחר. (נראה לך למשל ש"שכחו" לבצע את כל נקודות החשמל? אולי שוכחים נקודה. לפעמים זו דווקא הנקודה ההיא ברצפה, שמיועדת לאי במטבח, וצריך להרים כמה מטרים טובים של ריצוף שהדייר הוסיף עליו ים כסף....) אחרי המסירה, אתה מוזמן להביא ביקורת מבנים, ולמצוא את כל הריג'קטים. יש לך גם שנת בדק, ותקופת אחריות משתנה על כל רכיב בבניין. מה שאתה מבקש, מקביל ללכת למפעל של סקודה ולוודא שהפועלים והרובוטים לא שוכחים שום בורג, ומחזקים הכל יפה. ידוע שזה מסקרן, ומרגש (בכל זאת, אתה רואה איך הבית שלך הופך מהנייר ההוא בתיק המכר, למשהו אמיתי, אבל זה נורא מסוכן להכנס לאתר בנייה ללא ליווי. אנשים לא מבינים עד כמה.
 10. הסכום צ"ל שטח הדירה כפול כ-5-6 אש"ח. בפריפריה זה יהיה אחוז גדול יותר מתוך ערך דירה חליפית, במרכז ת"א זה יהיה שבריר מערך הדירה. אבל אם הבית יהרס לגמרי, יעלה (פחות או יותר) אותו הדבר לבנות את שניהם מחדש (כמובן שמדובר על דירות באותה רמת גמר. במגדלי יוקרה כל המספרים משתנים).
 11. שים לב שסכום הביטוח על המבנה בלבד (מה שנדרש ע"י הבנק), ובמיוחד כשמדובר בבית משותף, אמור לכסות את עלות בניית הבית מחדש. יענו, מינוס ערך הקרקע (שלמעט מקרה של חור שחור, הסיכוי שהיא תעלם נמוך ) . זה לא סכום שאמור לכסות מחיר של דירה חליפית קומפלט, כמו במקרה של רכב. אתה תמיד יכול לבטח ביותר מזה, אך בבוא יום חו"ח, תוכל לתבוע רק עבור נזקים ממשיים, שתוכל להוכיח. כך שכנראה סתם תשלם יותר דמי ביטוח. *בבתים משותפים, יש להם איזה שהוא כיסוי, שמסייע במקרים בהם לחלק מהשכנים אין מהיכן לממן בניה מחדש של הבניין. זה מוסיף עוד כמה גרושים לפוליסה, ולא זוכר מה שם הכיסוי הזה (גר בבית פרטי כבר יותר שנים ממה שהזכרון בגילי מחזיק ) לעומת זאת, להוסיף תכולה בערך ריאלי לכיסויים, זה תמיד רעיון טוב, כמו שכבר נאמר כאן בשרשור.
 12. אפשר לחזל"ש. פות"ש, כמו שעושים דיירים רבים, עבר עבירה ונכנס לאתר לבד וללא ליווי. (רעיון מיותר ומסוכן כשלעצמו, אך על כך בפעם אחרת). הוא ראה את הבית אחרי טיח גבס (כי אף קבלן בארץ לא נותן שפכטל, בטח שלא במטבח). השיטה (המופרעת מעט לטעמי) בה מבצעים טיח גבס מכסה נקודות חשמל. אחרי זה מגלים אותן מחדש. נקודה הכנה למעזוג לפי דקל שינויי דיירים כוללת צנרת נחושת בין המאייד למעבה ניקוז ואספקת חשמל מתאימים למזגן שסוכם עליו. (בחלק מהמזגנים הנקודה בתוך הבית, בחלק יש פקט בחוץ. הכל לפי תכנית. לא עשה- זבש"ו. יעשה מחדש. אבל הוא לא באמת שכח. אל דאגה. כן, זה מבוצע לפני ריצוף וטיח. גם אין מה לדאוג - מנהלי העבודה כן עושים את עבודתם נאמנה, ומי שאמור לדעת לקרוא תכניות יודע. התכניות יורדות לשאח בזמן, הכל טוב. אין צורך בהתלהמות. באמת. תיכף פות"ד יחזור משיחה עם הקבלן וידווח שאכן כך
 13. אין חובב אלקטרוניקה שלא היו לו אסונות עם השנאים המתכווננים האלה. אם לא עם המתח, אז עם קוטביות הפוכה. חוץ מזה, בגלל שהם היו שנאים אנלוגיים פרמיטיביים (עם סלילי נחושת מלופפים), הדיוק שלהם היה בטולרנס של וולטים שלמים לפה ולשם. אבל מי שלא שורף, לא לומד 😄
 14. ∆גם אצלנו. (כבר לפני שנים...) והשקעתי בגדול. של הביוקר. כנ"ל השולחן פוזבול. וסל ענקי בחצר. חבל על הכסף עם הדור הזה, תשקיע בלוג'יטק g502 וגמרת עם צעצועים לכל החיים. 😆 פות"ש- עזוב אותך מחישובים מסובכים. הכנס לכל "חנות חשמל" שכונתית של פעם, ובקש ספק של 12 וולט. פרק את תא הסוללות. יוצאים ממנו שני חוטים- שחור ואדום. קצוץ את הפלאג של הספק החדש שקנית. אם יש לו חוט דו-גידי, אז החוט שיש לו קו לכל האורך זה הפלוס. אם יש לו חוט "בידוד כפול" אז הבידוד החיצוני מסתיר חוט אדום ושחור. חבר אדום לאדום, או אדום לחוט עם פס, ושלור לשחור, ונגמר הסיפור. טעית? לא קרה כלום. אין כאן שום דבר שיתקלקל אם תחבר הפוך.
 15. מהקבלן אתה מבקש רק אחד, או עדיף שני צינורות קוברה 50, (או עדיף 75, אם יש לו מהיכן להעביר בקלות), כולל חוטי משיכה, מהמונה שלך, דרך הפירים התקניים, ועד לחניה שלך, תוך שהוא לא עובר ברכוש פרטי של אף אחד, או צמוד לחדרי מגורים. שיעלה עם הסוף של הצינור בקיר החניה שלך, עד לגובה מטר, ויתפוס את הצינורות עם שלות לקיר. את ההשחלות/ ארון/ וכו' כבר יעשה מי שיתקין לך את העמדות. אחרת, אתה עלול לשלם פעמיים על המוליכים.
 16. עשית בשכל שהסרת. האוטו מרשים גם כך (אני רואה שלמראה שלא מתקפלת עוד לא הגעת ), וחסכת לך את הדפיקות לב כל פעם שתעבור ליד בוחן תנועה/שוטר משועמם. לגבי השאריות - חפש ספרי מסיר דבק של חברת TESA. בשום אופן לא WD40, הוא ממס, לא שמן. אם כבר, אז ריסוס קל של גריז סיליקון בספרי (אחרי שתסיר את כל השאריות של הדבק).
 17. רוצה להחזיר בחינם לדוד עלי? תשלח לו מתנה לחג ממני את המוצר שהוא משום מה מטרגט אותי אליו כל הזמן בפייס. שנה טובה לכל שוכני העוף מי יתן ותמיד יהיו לכם מים חמים במקלחת
 18. אין מוצר שלא יתבלה מהר יותר אם יהיה חשוף לפגעי מזג האוויר. כמובן ששולחן "כתר" מפלסטיק לבן יתבלה מהר יותר משולחן עץ טיק איכותי. אם התקציב מאפשר זאת, אני ממליץ על חנות בשם "גנים ושושנים" ברמת השרון. (אם להתעלם מהשם המטופש מעט), הם מחזיקים מותגים יוקרתיים ואיכותיים שיחזיקו שנים גם אם לא תקפיד לכסות ולקפל.
 19. אתה מתכוון, מבחינה ארגונומטרית? המקסימו שתגיע אליו בישיבה, הוא כ-1.40 מ' מהרצפה. מומלץ להסתפק ב-1.20, כדי שתגיע ל"עומק" המדף. זה מספרי ארגונומטריה של בומרים. אם זה מסתדר היום בעידן מסכי הענק? לא תמיד...
 20. יש שם גלגל שיניים קטן מפלסטיק שנוטה להטחן בטרם עת. (כנראה משולחן השרטוט של אותו מהנדס גאון, שתכנן את גלגל השיניים הנטחן במנגנון החלון של הדור הראשון של ה-3). המנוע עצמו תקין ב-99 אחוז מהמקרים. הגלגל עולה דולרים בודדים. יש הרבה סרטונים של איך מפרקים את המנוע ומחליפים אותו. שים לב שאתה קונה גלגל נכון (לפי מס' השיניים). מסתבר שיש למאזדה כמה סוגי גלגלים כאלה, לדגמים/שנתונים השונים, כשכולם יצאו להם "מוצלחים" באותה מידה
 21. כאן אף אחד לא יגיד לך לזרוק את האוטו למגרש. כאן זה מקום בטוח . כולנו כאן שרוטים ואוהבים "להכנס חזק בטיפולים" של הגרוטאות שלנו בעצמנו. לעניינך- כמו שאמרו זה כנראה המנגנונים, וכמו שאמרו - תתחיל לפרק ולראות מה בדיוק לפני שאתה מזמין אחרים, כי מנגנון תחליפי אחד עולה בסביבות 500 שקל. (אתה יכול לקנות מפירוק בחמישית המחיר, אבל אף אחד לא יבטיח לך שמצבו טוב יותר משל המנגנון שבידך). תפרק את המנגנונים, ותפריד את המנוע מהמנגנון. תבדוק שהמנוע עצמו מסתובב, ושגלגל השיניים שלו לא שחוק או שבור. אם אתה מציל את המנועים לפחות, אז רק מנגנונים עולים חצי מחיר (למרות שלא קל למצוא כאלה ברשת) אם אתה רוצה לראות איך מפרקים, ובכלל, אם אתה רוצה לטפל בעצמך בבאלנו שלך, כדאי לך להכיר את ערוץ היוטיוב של ההודי החביב הזה.
 22. רוצה לשמוע את זה מבומר נוסף? כן. תעשה ביטוח תכולה. זה עולה גרושים, ויכול לחסוך הון. כי- שיט הפנס, יו נואו... כמו שאמרו- יש המון "צ'ופרים" על הפוליסה הבסיסית- לכלי העבודה שלך, "כל הסיכונים" על תכשיטים יקרים (אם יש) אבדן מפתחות, ועוד מליון דברים. יעלה לבחור צעיר כמוך גג 400 שקל בשנה. שווה את זה. עריכה-כן. הם משלמים כשצריך. מנסיון. אלא אם ביטחת בחברה קיקיונית לגמרי, או תבעת משהו שנשמע כמו הונאת מוחלטת- בביטוחי רכוש וסכומים לא גדולים החברות לא עושות בעיות.
 23. חבל מאד. אתה מקשיב לכל מיני גיבורי מקלדת, כשכמו שנאמר כאן (ע"י המגיבים הנבונים יותר) אתה יכול בזמן שבשבזת על קריאת ההודעות של אותם גיבורים, לבצע את הבדיקות. למצוא מחדש רכב שמור עם ק"מ נמוך, יקח לך הרבה יותר זמן מלעשות את הבירור. סך-הכל הגברת צודקת - הקונים האחרים פשוט יעשו זאת, ויקנו ממנה את הרכב. הגישה הישראלית הזו של "היא רוצה למכור, שתתאמץ, אני יש לי בוכטה של כסף, אני לא מתאמץ, שיעבדו בשבילי", היא אחלה בסיפורי מור"ק ביום שישי עם החבר'ה. פחות יעיל כשאתה רוצה לסגןר עסקה טובה. תשאל אנשים שהם אנשי/בעלי עסקים, ולא ילדים משועממים בחופש הגדול. לענייננו: בקישור הזה אתה משלם 10 שקלים, ומקבל את פרטי התאונות שהרכב עבר. אם יש לך רשיון רכב, יש לך את כל הפרטים הנחוצים לשם כך. עוד 10 שקלים אצל רשם המשכונות, ותוכל לראות שאין משכונות ועיקולים על הרכב. לצורך קבלת דו"ח טיפולים, תוכל להעלות את הגברת לשיחת ועידה עם המוסך, למסור מס' ת.ז שלה (יש לך ברשיון), או כל דרישה לגיטימית שתעלה כשתתקשר ותבקש במוסך שלה. אומר משהו שלא יתקבל כאן יפה - איני מייחס לעניין דו"ח הטיפולים משמעות גדולה. כי תכל'ס? יונדאי עם 60 אק"מ, גם אם עברה התעללות קלה בזמני/איכות טיפולים עדיין ניתנת ל"שיקום" ביישור קו מינימלי במוסך טוב. את זה אני אומר מנסיון אישי עם אם יותר מאחת כזו. וגם- כי רוב הדברים הקריטיים (אם הוחלף מנוע, או הורם ראש, נגיד) גם ישתקפו בדו"ח הבדיקה מטעמך. ומי בכלל אמר שאם היה משהו קריטי/יקר הוא בוצע במוסך המורשה ונרשם? אין סוף לפרנויות שאפשר לפתח בקניית רכב.
 24. שתי האופציות הן לאותה נורה (שתיהן מגיעות ללא בסיס, פשוט על אחת כתוב שהיא ללא בסיס ועל השניה לא כתוב, אבל רואים בתמונה שהיא ללא). בכל מקרה - זו אכן הנורה המתאימה. למה באוטודיפו מוכרים זוג במחיר מופקע? זה נושא שיכול למלא בקלות שרשור משלו... לך לחנות חלפים פרטית ותקנה אחת ברבע מחיר, כמו שכבר הציעו לך. לגבי סרטון, רוב הסרטונים/מדריכים שייכים לפורום ידוע מחו"ל (שעוסק ספציפית ברכב שלנו), וכידוע לא מקובל לקשר מפורום לפורום "מתחרה". פשוט חפש בגוגל "mazda 3 08 front parking light replacmant" . יש המון תוצאות טובות. (וגם לא מעט שירשורי תלונות על הקושי בהחלפה של זה ושל הנורה הראשית אצלנו...) למה צריך את זה? רק כי "זה החוק". אין למצב התאורה הזה כמעט שום שימוש. (בתאוריה מלמדים שכאשר אתה משאיר את האוטו בצד הדרך החשוכה, אתה צריך להשאיר את האורות האלה דולקים, כדי שלא יכנסו בו). תנסה להזכר מתי בפעם האחרונה השארת את האוטו "בצידי דרך חשוכה". בכל מקרה- כמו שאמרו כאן כבר, זו אכן פסילה במבחן השנתי. שוטר אקראי/בוחן רכב בבדיקת דרך, כנראה ישלחו אותך להחליף למחרת ללא סנקציות נוספות, אבל לך תדע על איזה חכמולוג אתה נופל.
 25. זו נורה מסוג w5w. המהנדס שתכנן את הגישה אליה, כנראה כבר בלי אצבעות, מכל האיחולים שאיחל לו כל מי שניסה להחליף אותה. מקווה שיש לך אצבעות דקות. הטריק שלי זה לנצק את הקונקטור של הנורה הראשית (ככה אתה מרוויח עוד סנטים של תמרון) ולסובב את בית נורת החניה חצי סיבובכשהקונקטור שלה עדיין מחובר אליה. ככה יש לך יותר "מנוף" לתפוס. בחלק מהסרטונים ביואיוב תראה שעושים את זה עם פלאייר שפיץ. קח בחשבון שהאוטו שלנו כבר בן 14 עוד מעט, והדרך הזו לפירוק עלולה לגרום לך להצטרך לנסוע ולקנות בית נורה חדש
×
×
 • תוכן חדש...