Jump to content

yoni162

 • פרסום הודעות

  104
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

10 נייטרלי

אודות yoni162

 • דירוג
  נהג חדש (> 40 הודעות)
 1. עדכון- ערך הנזק 67%. יש לי אפשרות לבחור בין טוטאל לוס לבין אובדן להלכה. האם יש העדפה מבחינתי? בשני המקרים הבנתי שאני אמור לקבל את מלוא הכסף.
 2. הי, אז כנראה שחניתי במקום שמביא מזל רע - לפני יומיים (בחירות) חזרתי לרכב רק לגלות שאיזשהו נהג הצליח לסטות מהנתיב ולגרום לתאונת שרשרת עם עוד 4 רכבים שחנו במקביל למדרכה. הרכב שלי היה אחד מהרכבים בשרשרת. יש פרטים של כולם, מחכה לדו"ח רשמי של בוחן תנועה (גבה עדויות מכל בעלי הרכבים + כמה עדים שהיו באיזור בזמן התאונה). מה שעשיתי נכון לעכשיו: פתחתי תיק דיווח בביטוח עם כל הפרטים, בחרתי באפשרות של תביעת ביטוח צד ג' של הנהג האשם בתאונה (לא מפעיל את הפוליסה שלי) בחרתי באפשרות של טיפול במוסך הסדר (מוסך מורשה יבואן של הרכב שלי) ע"מ ליהנות מסידור של רכב חלופי וטיפול בכל ענייני התביעה ע"י המוסך (מסתבר שמתבצע על ידם ולא ע"י ביטוח ישיר עצמם, אם הבנתי נכון) העדפתי לבחור בשמאי פרטי ולא שמאי מהרשימה שהציע המוסך/ביטוח ישיר בנוגע להמשך ההתנהלות מול הביטוח (ביטוח ישיר) - אני די חסר נסיון בהתנהלות במקרים כמו זה, אשמח לכל טיפ/עיצה בנוגע להמשך או להחלטות שקיבלתי עד עתה. אציין שהרכב שלי יחסית חדש (עלה לכביש בנובמבר 2018 ). תודה מראש למגיבים.
 3. yoni162

  יעילות של מערכת Start + Stop

  הגיון אומר שבנסיעות מרובות עצירות (עירוני, פקקים וכו') יש איזשהו פוטנציאל לחסכון בדלק ע"י שימוש במערכת. בפועל כמו שאמרו את החסכון בדלק צריך לקחת אל מול ההשפעות של כיבוי/התנעת המנוע באופן תדיר יותר, כמו שכל חלק שמיוצר בעולם מיועד ל-X הפעלות, כנראה שיש איזושהי האצת בלאי בגלל תוספת ההתנעות (1 בנסיעה אל מול נגיד 10+). הזכירו כאן את סקוטי, מודה שמאז שראיתי את הסרטון שלו לפני איזה שבועיים הפסקתי את השימוש במערכת ברכב שלי, וזה אחרי שבהתחלה הייתי משתמש קבוע. במקרה שלי, בתקופות של נסועה עירונית לרוב החסכון הורגש, בתקופות של נסועה בינעירונית אין הבדל.
 4. הרגת (בקטע לא טוב) עם האנגלית/עברית. ומצטרף להמלצה לגבי תמונת האשראי.
 5. קיבלתי את ההצעה הנ"ל גם מכלל, הייתי אמור להתקין את המצלמה + האפליקציה בתמורה לביטול השתתפות עצמית. היה נשמע מעניין בהתחלה, אבל אחרי שחפרתי טיפה על nexar ובכללי על איך שזה עובד קצת ירד לי. תבין שבפועל כל נסיעה שלך מוקלטת גם מבחינת מיקום+זמן דרך האפליקציה, לא יודע איפה המידע הזה מאוחסן. שורה תחתונה איפשהו יש תיעוד של איפה ואיך נסעת בכל רגע. החזרתי את המצלמה..
 6. הי, תודה על ההפניה, מכיר את הרשימה..רציתי לדעת אם יש משהו מומלץ (או לחילופין להמנע). עוד מישהו?
 7. לאחר חיפוש לא מניב (בפורום), אשאל: היכן מומלץ לטפל בפאביה באיזור חיפה? יש (דבר כזה) מוסך צ'מפיון מומלץ? הרכב באחריות. תודה מראש
 8. אחלה מוזיאון..מעניין למי שמעריך מכוניות ו-BMW בפרט, הרבה דגמים היסטוריים שאפשר לראות ולהתרשם. לא יודע לגבי האישה כשהייתי פשוט קניתי כרטיס בכניסה, לא חושב שזה עניין אבל אתה יכול לבדוק באתר ליתר בטחון. אגב - יש שם אפשרות לשכור דגמים נבחרים על בסיס שעתי (https://www.bmw-welt.com/en/experience/driving_pleasure.html).
 9. אופציה נוספת - לקחת הלוואה ע"ח קרן ההשתלמות בריבית נמוכה. לא יודע מה התשואה של קרן ההשתלמות שלך, אבל אם זה מסלול כללי כנראה שזה יותר גבוה מתשואה של אג"ח סולידי (לפחות בקצת). הריביות בהלוואות האלה נמוכות משמעותית ממה שאפשר לקבל בבנק. ככה תוכל להמשיך לצבור תשואה עדיפה בקרן ההשתלמות (לא משכת את הכספים), תלוי רק איזו ריבית יציעו לך בהלוואה. סתם מחשבה..
 10. לא ממש איש בשורות, רק להוסיף על החסרונות של שמשה לא מקורית (אולי בחלק מהמקרים) - סינון לא מיטבי של הקרינה/חום שנכנסים לאוטו. חושב שקראתי כאן סיפורים על אנשים שהחליפו לשמשה לא מקורית ודיווחו על טמפרטורה גבוהה יותר ברכב. אתן לאחרים לייעץ.
 11. מסכים חלקית, אבל הייתי רוצה יותר להאמין שזה משהו שנלקח בחשבון בזמן התכנון והאוטו לא שוחרר לייצור עם כשל מובנה. אחרת ברור שאתה צודק והחסכון מתגמד לעומת מצבר שהולך (בטרם עת).
 12. אשמח גם להרחבה בנושא המצבר והפסקת השימוש ב-start & stop. האם נתקלת באיזשהו מקור שאומר שעדיף להמנע מהשימוש בזה?
 13. נשמע טיול נחמד..הייתי גם ביער השחור לפני כמה שנים עם גיחה לשטוטגרט למוזיאון של פורשה. יש שם אפשרות לשכור דגמים נבחרים (911 לדוגמא) על בסיס שעתי, דומה למה שמוצא במוזיאון BMW במינכן. לא עשיתי את זה כי פחות הלהיב אותי להסתובב בעיר עם רכב כזה ופקדון של כמה אלפי יורו, מניח אבל שאפשר לתכנן איזה מסלול בקרבת מקום (לא התעמקתי). לא חייבו אותך בהתקנת שרשראות לגלגלים?
 14. yoni162

  טיול נהיגה - Route des Grandes Alpes

  מודה שמסכים לחלוטין עם זה..יצא לי באיזושהי פעם שהייתי במונטריאול לקחת לאיזה יומיים רכב ולצאת קצת מהאיזור. מצאתי כבישים מהנים מאוד (מבחינת נהיגה ונוף), ואפילו העובדה שקיבלתי Trax לא הצליחה לפגום בהנאה..מפה אני מסיק שרכב יכול רק לשדרג את החוויה.
 15. yoni162

  טיול נהיגה - Route des Grandes Alpes

  אז לגבי העלויות, בסה"כ יצא 6.5K ש"ח כאשר ההוצאות העיקריות היו הרכב (2K) והלינה (2.4K). דלק סה"כ עלה 1.3K, והדבר הכי זול בטיול הזה היה הטיסה (דרך איזיג'ט) שעלתה 160 יורו.
×
×
 • Create New...