Jump to content

beamvelavan

 • הודעות

  1,298
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

1 עוקב

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של beamvelavan

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

41

מוניטין

 1. אם הרכב תקין אין בעייה. ברור שאל תצפה לביצועים חזקים. על מנת לסחוב במהירות סבירה בעליות תצטרך למשוך הילוכים לסל"דים גבוהים יחסית עד להחלפה ואולי אף להישאר בהילוך יחסית נמוך בסל"ד גבוה בהתאם לתנאים. אל תחשוש אם צריך למשוך עד 4,000-5,000 סל"ד. הדבר כרוך כמובן ברעש וצריכת דלק גבוהה יחסית. אל תחשוש מנזק מיידי למנוע. בקיצור - נסבל ואפשרי אף אם לא אידאלי.
 2. מחיפוש קצר באינטרנט עולה שתקלות תיבת הילוכים בדגמי F10 אינן נדירות כלל. יש כמה עיצות שניתנות שעזרו לחלק מבעלי ב.מ.וו שחוו תקלות שונות. מדובר בפרוצדורה של מעין איפוס של מוח הגיר או מודול מצערת שמשפיע על הגיר. זה תהליך עצמי פשוט שעושה הנהג. אמנם הסבירות שזה יעזור נמוכה אבל להזיק זה לא יכול מעבר להשקעת מספר דקות. אולי שווה לנסות. https://www.youtube.com/watch?v=w5Qi5yPf_mA https://f10.5post.com/forums/showthread.php?t=455949
 3. שתי הערות. ייתכן שהכל בסדר ואין בעייה, אבל גם ייתכן שבתחנת הדלק בה מלאת אוויר המכשיר אינו מכוייל נכון ואמנם לפי המכשיר יש לך 33/32 אבל בפועל יש לך פחות מזה. ממליץ להשתמש במכשיר עצמי מסוג טוב לוודא לחץ אוויר או אם אין לוודא בעוד 2 תחנות דלק שהלחץ מדוייק. בנוסף - לחץ האוויר במדבקה מתייחס לצמיג קר. קרוב לוודאי הגעת לתחנת דלק עם צמיג חם. לכן תמיד במילוי תוסיף 2-3 PSI כדי שבצמיג קר יהיה לחץ מדוייק.
 4. מבלי להצטרף לוויכוח כמה באמת שווה לשלם על קניית אייגו כזו יש לתת את הדעת למי שמתלהב מהעיסקה לשני היבטים שעלולים לצנן את ההתלהבות. עיינתי במודעה של הדגם הזה שמוצע במחיר הכי זול של 61,900. בעיון קל מייד מתגלה כי בעצם הרכב בבעלות נוכחית ליסינג והקונה יהיה יד שנייה (רכב 0 ק"מ יד שניה מליסינג). ברור שזה גורע מכדאיות הרכישה. יש גם מודעה של היבואן המקביל איילון מוטורס שבה הרכב ירשם יד ראשונה פרטית על שם הקונה אבל אז המחיר 69,000... עוד היבט שיש לתת עליו את הדעת. הרכב ביבוא מקביל. האחריות קיימת ואמורה להינתן על ידי מוסכים מורשי היבואן הרשמי "יוניון מוטורס". ברור שהם יתנו אחריות אבל באופן מינימלי. בטח שלא תהיה שום אחריות של "רצון טוב". מי ערב לזמינות חלפים ספציפיים לדגם זה שאינו מיובא כלל על יד היבואן? אם חו"ח ידית פתיחת החלונות הידנית ,שמיקדה כ"כ תשומת לב , תישבר ליבואן אין כזו במלאי. נקודות למחשבה...
 5. אם לא יעזור יש עוד המלצה שאולי תעזור:
 6. הסורק הזה והאפליקציות שציינת לא יעזרו. הדרך הוודאית ביותר היא דרך הכלי המקורי של היצרן - Examiner Smart HD. הבעיייה שכנראה תמצא כזה רק ברשת מוסכי היבואן וקרוב לוודאי שלא יעשו זאת בחינם. דרך נוספת חינמית שאולי תעבוד הינה באמצעות הטריק הבא: 1. פתח סוויץ' למצב ביניים שבו נדלקות הנורות בלוח המחוונים, בלי להתניע כמובן. אם אין לך מפתח פיזי אלא מתג התנעה לחץ עליו פעמיים בלי לגעת בדוושת הבלם. 2.בתוך 10 שניות לחץ 3 פעמים על דוושת ה"גז" עד סופה. הקפד לא למהר וללחוץ הדוושה עד סוף המהלך שלה. 3. סגור את מתג ההתנעה/מפתח . אם מתג חשמלי לחץ עליו פעם אחת עד שכל הנורות כבויות. 4. תתניע כרגיל לאחר 20 שניות. התראת הטיפול אמורה להעלם. אשמח לדיווח אם עזר...
 7. תודה על ההבהרות. כעת התמונה הרבה יותר ברורה. בהתאם לתיאור המעודכן שנתת כנראה שאין ממש בעיה. ברכב כזה בנסיעה שרובה עירונית, כולל פקקים, מזגן תצרוכת הדלק גרועה - אל תיבהל מנתון של 1:7 אפילו... כדי לשלול בעייה - בצע כמו שכתבת מספר בדיקות בנוהל המדוייק ואם יש בעייה נא עדכן. נ.ב. אם אינך בטוח חפש בפורום המלצה איך לבצע בדיקה באופן הכי מדויק.
 8. סיפור מוזר. בכנות, לא נשמע הגיוני. בוא ננתח את העובדות שציינת: 1. צריכת הדלק ירדה/הורעה (כמעט) לחצי ממה שהייתה. 2. הוחלפו במוסך רכיבים שבינם לבין השפעה על תצרוכת הדלק אין קשר - בולמים, רצועה, בית מנורה. גם מצבר מת לא קשור לצריכת הדלק. 3. תדלקת ושמת תוסף. כאן יכול להיות קשר מסוים - נניח שהדלק היה ירוד/מהול ו/או התוסף גרם יותר נזק מתועלת וסתם משהו במערכת הדלק. עדיין - גם במקרה הגרוע זה ירע את הצריכה ב10-20 אחוז ולא בשיעור שציינת. העובדה שהרכב מתנהג להערכתך כרגיל וגם בסריקה לא יצאה תקלה עוד יותר שוללת קשר להיבט זה. מה נשאר? אולי המדידה הראשונית שלך הייתה מוטעית? ציינת שקיבלת 1:13 בנסיעה כולל פקקים. נשמע אופטימי מדי. מה שצפוי לרכב כזה זה באזור 1:10. לאורך כמה תדלוקים הגעת למסקנה שזו הייתה צריכת הדלק לפני הטיפול? אולי ציין בדיוק איך אתה נוהג למדוד צריכת דלק? טוב, עוד אפשרות - אולי במוסך עשו לך עוקץ והחליפו למנוע אחר או החליפו לך רכיב תקין באחד תקול....
 9. תן יותר פרטים כדי לקבל תשובה משמעותית. ראשית, כמו שנאמר דייק בנתונים : כמה קילומטרים בין הוספה להוספה ומה נפח השמן שנצרך. האם וידאת בנקודת הפתיחה שמפלס השמן היה על המקסימום במדיד? שנית, במה מדובר? אם מדובר ביאריס בת שנתיים עם 40,000 ק"מ זה עלול להיות ממש לא תקין. אם מדובר ביאריס בת 15 עם מעל 200,000 ק"מ זה הגיוני וסביר שיצרוך כמות של חצי ליטר ב-5,000 ק"מ של נסיעה. תן כל הפרטים לקבלת תשובה רלבנטית.
 10. תופעה זהה גם ברכב הסאלון הישראלי של שנות ה - 70 / תחילת ה - 80: הרום כרמל 1300/1301. הפנסים האחוריים של הרום משותפים לרכב סאלוני איטלקי פופולרי דאז - האלפא רומיאו ג'וליה סופר. יש הטוענים שעיצוב האלפא די מכוער (אם כי אין מחלוקת לגבי איכויות הניהוג והביצועים של הג'וליה הזו...) ואולם ברור שמעצבי הרום הציגו עיצוב עוד יותר כעור. כמה חבל שהתקציב של המפעל הישראלי לא אפשר לפחות לאמץ גם את הפנסים הקדמיים היפים של האלפא לעומת הכיעור שנבחר בסוף לקדמת הרום.
 11. אני נוהג לשחק אותה טמבל ושואל את המוכר:'"תגיד, כל כמה ק'מ צריך להוסיף קילו שמן למנוע - כל 500 או כל אלף קילומטר?" רוב המוכרים נפלו בפח ומסרו נתון שהשאיר אותם עם הגרוטאה המופלאה שלהם.
 12. דבר ראשון - אוטו וגם צבע מיוחדים. כפי שאני רואה זאת יש לך שלוש אופציות: 1. לא לעשות כלום - להסתדר ללא מזגן. (יהיה הכי זול...) 2. לגשת למזגניסט תותח שיודע ומנוסה בעבודות מורכבות. תברר ראשית טלפונית אם הוא מסכים וכמה זה יעלה. (זול זה לא יהיה). אני מכיר שניים אפשריים שמסוגלים להתמודד עם אתגר כזה בלי לשבור בדרך רבע אוטו. - עמוס מזגנים בבני ברק. - אשר מזגנים בפתח תקווה. 3. לברר במוסכי אלפא יחודיים (לא המורשים) אם הם יכולים/מוכנים לעמוד באתגר באופן מקצועי. אני מעריך שאתה מכיר את קומץ המקומות המקובלים. אם לא - תשאל.
 13. בהחלט בחירה נבונה. כמה טיפים משמעותיים: המנע בכל אופן מדגמים אוטומטיים שהם בעצם גיר רובוטי חד מצמדי. מעבר לזה שהם לא הכי נעימים הרי בשנתונים אלו הם כבר בלויים ומועדים לתקלות שונות שעלותן עלולה להיות כמחיר הרכב פחות או יותר. לכן לך רק על גיר ידני. אין ממש טעם לקחת לבדיקת מכון. תוציא 500 שקל לפחות ותקבל רשימת תקלות שרק תבלבל ותרתיע. מנועי הפיאט והגיר הידני אמינים מאוד בתנאי שטופלו באופן סביר. לכן ברר היסטוריית טיפולים. אינדיקציה טובה לדעת את מצב הרכב : בדוק נוזל קירור - אם הוא מסוג פראפלו אדום זה טוב. אחרת זה רכב שהוזנח ותמנע ממנו.
 14. ברצון רב: יצרני הרכב כבר שנים רבות מכיילים את תצוגת המהירות לנהג במחוונים כך שיזייף כלפי מעלה. רמת הזיוף המכוון 3-5 אחוזים. בעבר רוב מדי המהירויות היו מכניים ועם הזמן והבלאי החלו אפיצויות ואי דיוקים. תאר לעצמך שנהג ראה במחוג מהירות 60 ובפועל נהג ב- 62 קמ"ש. יש מדינות שהוא עלול לקבל קנס על כך. (בשוויץ לדוגמא גם אם חרגת ב - 1 קמ"ש מהמהירות המותרת תקבל קנס....) כמובן אם הנהג יוכיח זאת כראוי יוכל לתבוע את היצרן. (ייצוגית יקרה, פגיעה במוניטין וכו'). בדרך זאת היצרן מגן על עצמו (ובמידה מסוימת על הנהג...) גם כיום שחישוב המהירות והתצוגה יותר מדויקים ורובם דיגיטליים/אלקטרוניים עדיין יש סיכון שעם הזמן והבלאי יהיו אי דיוקים ולכן כדי להימנע מסיכון הנהגים וסיכון עצמי מתביעות הפקרטיקה עדיין קיימת אצל מרבית היצרנים.
 15. יש כמה הסברים הגיוניים: 1. מדידת נתוני ההאצה ל- 100 בסרטונים מסתמכים על הגעה למהירות המדווחת על ידי המחוג/מחשב הרכב. ידוע שהיצרן מראש מכייל את חישוב המהירות שיזייף כלפי מעלה. כלומר שהמחוג מראה 100 קמ"ש בפועל במדידת GPS תראה 94-95 קמ"ש (למה עושים זאת - סיבה טובה שלא אפרט כעת). לכן התאוצה למהירות 100 קמ"ש אמיתית יותר ארוכה מהנמדד. 2. נתוני יצרן נעשים בפרמטרים קבועים של משקל רכב (כמות נוסעים) , טמפרטורה , סוג משטח ועוד. בדיקות ביוטיוב יכולות להעשות בנתונים אחרים, טובים יותר. 3. נניח שבבדיקות בפועל יצא שנתוני היצרן עדיפים על המציאות - הרי היצרן עלול להיות חשוף לתביעות (יצוגיות) וטענות לקוח. אם שמים "פקטור" לנתוני יצרן מצמצמים סיכונים מעין אלו. בנוסף, תאר לך שבמבחני הדגם במדיה הבוחנים היו כותבים שאין כיסוי להצהרות היצרן - הדבר גורם נזק תדמיתי לא מבוטל.
×
×
 • תוכן חדש...