Jump to content

davemustaine87

 • הודעות

  4,211
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

כל מה שפורסם על ידי davemustaine87

 1. חייב לציין שקראתי את הנתונים הללו לא נכון. ועכשיו שאני קורא אותם הם ניראים לי די MEH במקרה הטוב. מראים לי גרף עבור בני 60+ שבמהלך 20 יום התגלו על כול 1000 איש מחוסן אחד שנדבק כאשר עברו חודשיים מאז החיסון השני לעומת 3 נדבקים כאשר עברה חצי שנה. בחודש יוני מספר בני ה-60+ שעברו רק חודשיים מרגע ההתחסנות שלהם, שווה לאפס. זה לא חוכמה שכמעט לא ימצאו חולים כאלה, כי הם בקושי קיימים. הנתונים הללו מנורמלים בכלל? אני די בספק.
 2. רוב הרכבים שמכרתי בחיים, העדפתי להפסיד כמה אלפים, בתמורה למינימום זיוני שכל. בשום פעם לא הצטערתי על זה. כניראה שעם סיטרואן זה יהיו עוד כמה אלפים, אבל בסדר, אני כניראה לא אחשוב על זה יותר מיום אחרי המכירה.
 3. חייב לציין שזה מדהים בעיניי, שאצלי הרכב הוא 2018 ואצלך הוא 2017, ושלי יוצר 18 יום אחרי שלך... אבל כן, אם אצלך הרצועה התפוררה, אז קרוב לודאי שלי תתפורר גם, ולקראת תום האחריות- ביי ביי.
 4. יצא לי בתור נוסע לנסוע המון ברכב זהה. אם אין לך במסלול עליות בסגנון ירושלים, הרכב הזה יספק לגמרי. אתה לא תהיה ראשון בכול רמזור ותצטרך לתכנן עקיפות במהירות בינעירונית, אבל לעיר ולנסיעה רגועה, לא חושב שתרגיש בהבדל.
 5. אני אמנם מדבר רק בשם עצמי, אבל אישית אני בקושי נכנס היום לתתי פורומים אחרים מלבד אוף טופיק. ולמה? כי הרכבים היום, המיינסטירימים בכול אופן, פשוט לא מעניינים. אני אמנם לא אקנה כי אני פחדן/חסר מספיק כסף/שימו כול תירוץ אחר, אבל הייתי נהנה לקרוא סיכומים ושרשורים על רכבים כמו קליאו ספורט, 106, סיטרואן ZX, ועוד. אין היום רכבים כאלה, לא הרבה בכול אופן. וכול מה שנשאר זה דיונים על ג'יפונים, היברידים, ושאר טאבלטים עם גלגלים שמתמקדים בכול דבר אחר חוץ מנהיגה. וזה פשוט לא מעניין.
 6. גם במשרדי תכנון לאף אחד לא אכפת. יש לי חבר בוגר הנדסת חשמל בסמי שמעון, לא לקח לו יותר זמן מאשר בוגר אוניברסיטה למצוא עבודה ובשכר סביר בהחלט(סביב ה-12 למשרה ראשונה, ואז לאחר כמה שנים גם ב-16-17). והוא לא איזה עילוי עם ממוצע מטורף.
 7. חייב לציין שהנתונים להצדקת הבוסטר מוזרים בעיניי. אפילו אם ניקח את האוכלוסיה הכי בסיכון- גילאי 60+ ,אחרי חודשיים מהחיסון השני אתה מקבל סביב 1 ל-1000 אנשים עם סטיית תקן מטורפת. אחרי 6 חודשים הנתון קופץ ל-3 ל-1000 כנ"ל לגבי מחלה קשה - בין 2 חודשים לשישה חודשים -זה קופץ מ-0.1 ל-0.2 אחוזים ל-1000 איש, אבל סטיית התקן כול כך מטורפת בין המקרים(ובצדק כי הנתונים מאוד נמוכים) שקשה בכלל לקחת את הנתונים הללו ברצינות. הדעיכה של החיסון קיימת אבל היא ממש לא דרמטית במספרים מוחלטים. הדבר היחיד שכן משנה בעיקר, זה חוק המספרים הגדולים- יש המון לא מחוסנים וילדים שנדבקים וכתוצאה מזה גם המספרים המוחלטים אצל המחוסנים עולים, ועולים הרבה. השאלה היא מה יותר זול, לדחוף לכולם בוסטר או להתחיל לאכוף שלא מחוסנים יפסיקו לעשות מה שבזין שלהם? ואת התשובה אני מניח שכבר קיבלנו.
 8. בתור רכב חדש. ובשנת 2011. כשהתחרות הייתה יצירות פאר מוטוריות כמו סוזוקי אלטו ו-107. לא בתור רכב משומש כשהתחרות זה קיה פורטה. ולא ב-2021. זה עוד עניין עם אנשים שקוראים מבחני רכב כשהם מחפשים רכב משומש. הם מסתמכים על מבחן שקובע שרכב X יותר טוב מ-Y, כאשר המבחן הזה הסתמך על רכב במחיר של רכב חדש. אין לו שום משמעות ליד 2.
 9. לא אמרת שום דבר. אמרת תרחישים אפשריים למשך החיסון, שזה כול מי שעבר במרפאת מטיילים למזרח גם יודע לעשותץ וגם מי שלא יודע יכול גם להמציא תרחיש שבו אנחנו הופכים לאנשים ירוקים. אני מסתמך על מה יהיה בפועל. ספקולציות אני אשאיר לאחרים. ואני אמחזר שוב פעם מה שאמרתי, יש דעיכה בנוגדנים גיל בגיל שלי? אחלה, בכמה היא קטנה יותר ומה המשמעות של זה בעולם האמיתי(ולא בתגובה לסרום שנבחן על 11 אנשים בטווח של 18-55 עם שונות הזויה)? אין באמת דאטה אמיתי ומשקף. אני בוחר את הבחירות שלי, מגדיר את עצמי כמישהו שיודע מספיק גם מהלימודים האקדמאיים שלי. ואני מסתמך על זה. אני לא יודע מספיק, או לא יודע מספיק לבחינתך ? אחלה. החלטה שלי. בהנחה ומה שאנחנו יודעים כיום נשמר, אז בעוד חצי שנה בחיסון הרביעי(שיהיה השלישי מבחינתי)
 10. לא מבין למה הנקודה הזאת לא עוברת... אף אחד לא אמר שבני 60+ לא צריכים להתחסן חיסון שלישי. אף אחד לא אמר גם שכול קבוצת גיל לא צריכה להתחסן חיסון שלישי. אם אתה רוצה? אחלה, מעולה. יוצאים רק נגד ההחלטה הגורפת להכריח את כוללללללםםם להתחסן חיסון שלישי באופן מידי, בין אם ע"י ביטול תו ירוק ובין אם הפחדות, כאשר המציאות כניראה פחות דחופה ממה שמשדרים.
 11. קראת את המחקר? הוא מתייחס רק לבני 60 ומעלה. ושוב, ה"השמטות" המכוונות האלה של מידע תוך כדי חוסר מתן לינק למאמר המקורי, רק מחזק את הטענות שלי בקשר לפרופוגנדה של הפחדות מצד אחד וחיזוקים מצד שני, ללא דאטה אמיתי למה אני, בן 33, צריך להתחסן בחיסון שלישי כחצי שנה לאחר שהתחסנתי בשני.
 12. אני לא חושב שיש מישהו שתוהה למה לא לקבל חיסון שלישי, התהיה היחידה זה לתדירות של קבלת חיסון שלישי. למה לא לקבל חיסון אחרי חצי שנה? לא קיבלתי סיבה משמעותית למה כן, לא כלפי הביראות שלי, ולא כלפי אחריות כלי אחרים, מלבד הפחדות והיסטריה. לא דאטה אמיתית(כי כניראה אין באמת). ואני סבלתי מאוד אחרי החיסון השני, ולא בא לי לעבור את שוב ללא סיבה אמיתית. אני אראה דאטה אמיתי, אני אדאג לנהל את הסיכונים שלי בהתאם. כמו שאני עושה כשאני בוחר מתי לנסוע 90 ומתי לנסוע 120. ואל דאגה, אני ממש לא קטנוני, קונספירטור ומחפש סיבות למה לא לעשות. את החיסון הרביעי בעוד חצי שנה אני כבר אעשה.
 13. סליחה על הישירות, אבל אולי דמגוג זו מילה קשה, אבל אתה וספריאל בהחלט משדרים חרדתיות ופחד של 2 תרנגולות מבוהלות. זה שאתם עובדים/נחשפים לאנשים שקיבלו לונג קוביד או משהו אחר, גורם לכם לחשוב שכולם מקבלים את זה. זה בהנחה וזה באמת אכפת לכם מהבריאות האישית שלי(כניראה שלא ונשים את הפוליטקלי קורקט בצד) עזבו חשיבה חרדתית, דברו במספרים : כמה בני 20-40 מחוסני 2 מנות נדבקים לעומת 3 מנות? מתוכם כמה מפתחים לונג קוביד וכמה מגיעים למצב קשה? ואחרי שנרמלתם אחד מול השני, תנרמלו לכלל האוכלוסיה בקבוצת הגיל הנ"ל(כי זה שיש סיכוי של פי 2 לפתח מחלה קשה זה נשמע הרבה, אבל פחות קריטי לי אם זה בטוטאל זה יוצא 0.5 אחוז או 1 אחוז). ושוב אני מדגיש עוד משהו שמשום מה מתעלמים ממנו בקביעות כניראה כי זה נוח- יש לכם עוד מיליון ילדים שלא יכולים להתחסן במצב כזה, לבוא בטענות לבנאדם שלא מוכן לקבל מנת חיסון שלישית על זה שהוא מסכן את כולנו, שקול בערך ללבוא בטענות של זיהום סביבה לבנאדם שמשתין בנהר כאשר 500 מטר משם יש מפעל שמזרים שפכים. ועוד אגב בקשר ללונג קוביד- הוירוס הזה לא הולך להעלם, הוא ישאר איתנו לכול החיים כמו השפעת ונלמד לחיות איתו. אז אתם לא מתכוונים לחיות בבונקר, אתם יכולים להתחסן גם 10 פעמים בשנה, סטטיסטית ,בסופו של דבר גם אתם תחטפו קורונה. אז שחררו קצת מההיסטריה.
 14. תלוי איך אתם מגדירים "חוסר כבוד". האם מדובר על בוס שצועק, מזלזל ושם עלייך? כן, זה פחות נפוץ בעבודות של "גדולים". אבל שיתקמצן עלייך וינסה שיטות מצליח על מנת לשלם לך כמה שפחות(הכול כמובן בהתאם למשכורות המקובלות כול אחד בתחומו) ? זה נפוץ כמעט בכול מקום עבודה
 15. ברוב המוחלט של הסמארטפונים מהשנתיים האחרונות אין הקלטת שיחות. עניינים משפטיים של גוגל, ולכן גם אם תוריד אפליקצית הקלטה היא לא תעבוד לך. ממה שאני מכיר, לסמסונג מיבואן רשמי יש הקלטת שיחות
 16. אתה כניראה לי היית נוכח בהתחלה של השרשור הזה. לבנאדם מעניין אך ורק שיהיו חתונות באולמי אירועים והוא יוכל לעבוד. כשמציגים לו את הצביעות שלו שהיא ברורה כמו השמש , הוא פשוט מתעלם. באוגוסט שנה שעברה זה היה הממשלה החארות שעושה סגרים כשהקורונה זה כמו שפעת, והיום זה מתחסני 2 מנות שלא רוצים להתחסן למנה שלישית, הם מתנגדי חיסונים וצריך לעשות להם טרנספר לצפון קוריאה. אני לא מבין, אתה בכוונה מתעלם ממי שבן 20-40? אני מדגיש שוב, לא מדברים על בני 60. מדברים על בני 20-40. 20-40. 20-40. עושה רושם שרק ככה אולי לא תתתעלם מזה בכוונה. יש לך נתונים לגבי כמה מהם מגיעים לאשפוז? כמה מהם בעלי חיסון 2 מנות מדביקים לעומת 3 מנות? מדביקים יותר? כניראה שכן. בכמה? חצי אחוז? 1 אחוז? כמה מדביקים יותר סביב המיליון בני 12 ומטה שלא מחוסנים כלל ויורקים לך בפרצוף כשהם מדברים? כניראה יותר. אתה לא שונה מטרנספוטר. מכיוון שאתה בן 60+ מעניין אותך אך ורק רמת הביטחון האישית שלך. ומיצדך שכולם יקחו 10 מנות חיסון ויהיה איתם מה שיהיה. זה לא מעניין. העיקר שזה יוריד בחצי אחוז את הסיכון שלך להפגע.
 17. יש לי מתאם כזה. האם עם האפליקציה שציינת זה פשוט לתפעול ?כמו כן, האם זה איכשהו יפגום לי באחריות יצרן?
 18. כמו ששמעתי לא מזמן באיזה פודקאסט- אנשים בנפרד הם חכמים, אבל כעדר הם חבורת כבשים טיפשות. אנשים רואים שהפיקנטו שפרוספקט שלו עושה 1 ל-18 משולב( שאין לו קשר למציאות גם לא בירידה כשהרכב בניוטראל), וזה כול מה שחשוב להם בחיים. כמו שאמרו, קורולה יותר יקרה מאוונסיס במחירון, והאוונסיס פשוט רכב טוב יותר בכמעט הכול. במה הוא לא טוב יותר? בצריכת דלק. שאיפה שקורולה עושה 1 ל-12, האוונסיס תעשה 1 ל-11. לי יש 2 חברים שלאחד מהם יש פורטה ולשני יש I10, פעם אחרונה שראיתי המחירון היה זהה רק ההבדל היה בשנה אחת יותר חדש לטובת ה-I10. בנסיעה של 10 דקות בשניהם, אני באמת לא מבין איך מישהו יכול להעדיף את ה-I10 על הפורטה. גם אם היה הפרש של 3 שנים בשנתון. זה אגב מה שלפעמים מפריע לי כשאנשים מחפשים רכב כדי שיהיה קל למכור אחר כך, אתם ברוב המקרים תקנו רכב גרוע יותר, כי העדר הדביל מתעסק בזוטות ולא בדברים החשובים.
 19. כן זאת אכן הסיבה, אבל מה שמעצבן זה שהוא באופן אוטומטי חוזר לפעילות ברגע שהטמפרטורה יורדת ל-34, בלי קשר למה שאני רציתי כשהנעתי את הרכב. וזה מאוד מרגיז.
 20. טוב, בדיוק הגעתי ל-5000 קילומטר. לא השתנה הרבה מאז הסיכום הקודם, הרכב עדיין נוח. צריכת הדלק טובה- סביב 1 ל-17( אם כי ציפיתי ליותר טובה) עדיין נוסע טוב, ללא שום בעיות את בעיית המזגן המופעל אוטומטית פתרתי ע"י הורדת מהירות המאוורר ל-0 לפני כיבוי הרכב. את בעית הבלוטות' שלא מתחבר(לפי התגובות זה נקודתי אצלי באייפון), פתרתי בעזרת קאר-פליי. מה שלא פתרתי ויותר מעצבן אותי זה ה-STRAT AND STOP האיום והנורא של סיטרואן. לא רק שצריך להכנס לתת תפריט על מנת לכבות, הוא לא נותן לכבות אותו כאשר הטמפרטורה מעל 35 מעלות(וכשהיא יורדת המנגנון עצור סע מופעל אוטומטית) זה כמעט ניראה כאילו המהנדס שאחראי לזה ניסע להטריל את הלקוחות. אחרת אין לי סיבה למנגנון כול כך מעפן. הרכב עדיין רועד בתחילת נסיעה איטית בפקקים כמו ויברטור- ולזה שלא מרגיש את הרעידות? החלון האחורי שלי שמרעיש עקב הרעידות, חושב אחרת. בגדול זה די זוטות, ואני מרוצה מהרכב, אבל לא חושב שאני אצליח להתרגל לדברים שעיצבנו אותי מלכתחילה ולא הצלחתי למצוא להם פתרון.
 21. מעולם לא הבנתי את זה... להזריק לילדים חיסון אנשים מפחדים, אבל שידבקו באופן טבעי מקורונה, זה בסדר... באמת שלא מובן לי. במקרה הטוב-לא יהיה הבדל. במקרה הרע -יהיה יותר סיכוי לתופעות לואי, סיבוכים וכו'. הרי אתה בעצמך אומר(ובצדק, צריך להיות מאוד נאיבי בשביל לחשוב אחרת) שמתישהו הם ידבקו, אז מה הקטע? עוד שנה-שנתיים זה מה שישנה?
 22. פעם היה לי רדמי נוט 7, העם כול החסרונות בטח שביחס למחיר הייתי יכול לחיות, הדבר היחיד ששבר ועצבן אותי ממש זה שהחיישן קרבה שאחראי לכיבוי המסך בזמן שיחה היה מזייף והיית מוצא את עצמך לוחץ על דברים עם הלחי. מביקורות שראיתי שום דבר לא השתנה בעניין הזה, וגם מכשירי הפוקו סובלים מהדבר הזה. אז לא יודע בהכרח אם לשלם יקר על מכשיר דגל(היה לי פיקסל 3A שהיה אחלה לגמרי ללא שטויות), אבל במכשירי שיאומי במיוחד הזולים בניהם, השטויות המעצבנות האלה עקביות.
 23. אכן כן. אני רחוק מאוד מלהיות שופוהוליק שמחליף טלפון כול שנה(בעצמי משתמש במכשיר מ-2016), אבל עם כול הכבוד לנוסטלגיה, באמת שאין צורך להחיות את המכשיר הזה. אם הוא מספק אותך אז מכשיר ב-500 שקל מ-2021 יהווה אחלה אופציה.
 24. לקנות רכב שלא נוח לך,ולהכנס מראש להתקנת מושבים, רק בגלל שהוא אמין ושומר על ערך...
 25. האממ , רק liviur דיבר על הטרנספרנסי מוד, באיירפודס וגאברה, אבל זה רק מישהו אחד. בפורום רדיט למשל יש כאלה שהתלוננו שהמצב הזה באייפודס לא מספק על מנת לנהל שיחה. לכן רציתי עוד חוות דעת
×
×
 • תוכן חדש...