Jump to content

garicho

 • פרסום הודעות

  250
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

285 טוב

אודות garicho

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. משתמש בבלנדסטון גם בחורף שהוא קצת יותר קר מהחורף בישראל. וחייב לציין שאחרי שנתיים והרבה שלג, קרח ומלח על הסוליות המצב של הנעליים עדיין בסדר גמור. אז אם בחוץ מינוס 20, לובשים גם זוג גרביים עבות מצמר מרינו והכל סבבה.
 2. ילדה, רוצה לבוא איתי לדירה? אני רק בת 14, אני רק בת 14...
 3. בידיוק. אם יהיה ווריאנט עמיד לגמרי לחיסונים הוא יגיע לפה. גם לאוסטרליה וניו זילנד הגיעו הוריאנטים החדשים, פשוט יכולת הסגר שלהם ושיתוף הפעולה של האוכלוסיה מאפשרת לעצור את ההתפשטות. בארץ שיתוף הפעולה הזה ויכולת הציבור לעמוד בזה לא קיים. למה? ככה. אז כל התרגיל לנסות למנוע מווריאנטים להגיע הוא תרגיל עקר לחלוטין המוטציה הפולנית יושבת בחושך, לבד, ורוקמת שנאה לשאר המוטציות. נשמע כמו פתרון מעולה. בלי ציניות.
 4. אתה לא הבנת. המוטציה ההולנדית זה אתה...
 5. @korola זה לא 0 או 100. כל מוטציה חדשה פוטנציאלית תוריד מיעילות החיסון, אך לא מדובר פה בוירוס שפעת. יש לוירוס הקורונה מנגנון תיקון שגיאות בסיסי שמקטין בצורה משמעותית את כמות השינויים שהוירוס עובר.
 6. אף אחד. זה פשוט הסדר דפוק. או פתוח רק בחוץ. או פתוח גם בפנים וגם בחוץ. לא ניתן לפצל אוכלוסיות ככה - זה פשוט לא יעבוד.
 7. תודה לכולם על התגובות! מאיזשהי סיבה ה-VIN שלי משויך לגולף משנת 92... 🤷‍♂️
 8. שלום, אני מחפש את המקט (או אתר להזמנה) של שטיחוני גומי לגולף 8 ETsi. ברוב המקומות שראיתי השטיחונים לגולף 8 לא מתאימים לגרסה הזאת. צריך שטיחוני גומי בגלל כל השלג והמלח שמצטבר על הרגלים ונספג בשטיחי הבד. האם מישהו יכול לעזור ולהושיע?
 9. בהצלחה עם האוכלוסיה החרדית שחיה על הקוים לניו יורק ולונדון ומהווים כרבע מהמנדטים של הממשלה הנוכחית. לבדואים ששולטים בנגב יהיה מקור הכנסה נוסף - הברחה של ישראלים מעובדה למרכז הארץ.
 10. נהגתי על ה-ID3. רכב נחמד. פחות אהבתי מהגולף הרגיל. הרגיש מאוד פלסטיקי ושאבי (אם אפשר להגיד ככה?). הייתה בפנים תחושה של קיה בת 3 מליסינג, ולא פולקסווגן חשמלי חדש. 🤷‍♂️
 11. יש 600 אלף ישראלים שחיים בחו״ל עם משפחות בישראל, ועוד כמה מיליוני יהודים עם משפחות וקשרים קרובים לארץ. אתה לא תוכל לסגור לאורך זמן את נתב״ג + כל מעברי הגבול (כולל כל המעברים לרשות הפלסטינית, מכיוון שמחלה שיש שם תיהיה גם בישראל). לתקופה קצרה, כן. אבל לא תוכל לחיות שנים עם נתב״ג סגור. יצטרכו לקחת סיכון.
 12. הא? איזה שמלאנים? שוב הבוגימן חזר? צודק, הוא דוקטור, אבל לא רופא. מדריך אחיות ובריאות, משהו כזה. בכל מקרה, אני מאוד אוהב את אופן ההגשה וההנגשה של המידע שלו.
 13. דרך אגב, הרופא הבריטי מנתח את תוצאות המחקר האחרון מישראל שעבר ביקורת עמיתים ופורסם ב-NEJM
 14. זה דווקא לא כזה נורא. ממליץ מאוד לראות מה קורה כשאין רגולטורים. Elixir sulfanilamide זאת הסיבה המרכזית למעבר החוק בקונגרס שהקים למעשה את ה-FDA (ואני לא מדבר על התילודומיד שהגיע 20 שנה אחרי והוכיח למה נדרש מחקר לפני שחרור תרופה להתוויה מסויומת) ולגבי מגפת האיידס, מאוד ממליץ לראות את הדוקו How to survive a plague. וגם שם רואים את הדואליות - מצד אחד דרישה לתרופות במהירות. מצד שני המדענים והרופאים הסבירו שאף אחד לא מנע תרופות שאפילו יש בהן איזה סיכוי, אלה שנדרש מחקר וזמן כדי להבין מה עובד ומה לא. הקוקטל לאיידס היה אחת התרופות הכי מסובכות ויקרות לפיתוח, שאכן השתמשה בחלק מהתרופות שכבר הי
 15. כל הזמן נפתחים מפעלים חדשים ומאושרים חיסונים חדשים. בעולם המערבי כבר אושרו 4 חיסונים (אם נשים רגע את הרוסים והסינים בצד). בנוסף, חיסוני MRNA הרבה יותר פשוט לייצר מאשר את החיסונים המסורתיים, אז אפשר לייצר ולהפיץ הרבה יותר מהר. גם דרישות הקירור הראשוניות של פייזר לדוגמא ירדו, מה שיפשט מאוד את החלוקה שלהם. קצת קשה להעריך בזמן אמת את ההתקדמות הטכנולוגית של החיסונים והרפואה בשנה האחרונה, אבל מדובר במצב דומה מבחינת קידמה למלחמת העולם השניה. גם מלחמת העולם השניה, בדומה לקורונה, היוותה קטליזטור להשמשה של המצאות וידע תאורטי שהצטבר בעשרות השנים לפני המלחמה. תקציבים והערכת סיכונים יותר מקלה מ
×
×
 • תוכן חדש...