Jump to content

garicho

 • פרסום הודעות

  260
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

318 טוב

אודות garicho

 • דירוג
  נהג צעיר (> 150 הודעות)

צפיות אחרונות בפרופיל

3,974 צפו בפרופיל
 1. לא הבנת אותי. כתבתי שהדעה האישית שלי היא שזה אותו הדבר. לא יודע מה ״השמאל״ אמר על זה, אבל די בטוח שהתגובה של חברי הכנסת הערבים הייתה דומה לתגובה של חברי הכנסת החרדים במקרים דומים או של חברי הציונות הדתית במקרים אחרים. כולם אותו הדבר - כשמה שמניע זה האידיאולוגיה, אין צד שני...
 2. זה בידיוק זה. גם ההשתלטות על טבריה וערד של קבוצות חרדים. וגם כניסה של גרעינים תורניים למרכזים של ערים מעורבות ונכשלות. וכן, גם קניה מאורגנת של חמולה ערבית בעיר יהודית כמו עפולה. זה הכל אותו הדבר. (לא יודע מה השמאל אמר בנושא - לדעתי האישית בידיוק אותו הדבר). אבל כשכל אחת מהקבוצות האלה פועלת מאידיאולוגיה ובשליחות האל, פתרון לא יהיה והפיצוצים יימשכו. ב ה צ ל ח ה!
 3. בשנים האחרונות נכנסו קבוצות של ציונות דתית לתוך מרכזי ערים מעורבות והקימו שם גרעינים. זה קרה בעכו, בחיפה, בלוד, בבאר שבע, ביפו... הערבים קוראים להם מתנחלים.
 4. ‏המשטרה: השבטים הבדואים ישמרו על הכביש הראשי שמוביל לב"ש. מדובר בכביש 25, אחד הכבישים הראשיים שהיו בו ניסיונות לינץ', מחסומי אש וסלעים בימים האחרונים.. https://twitter.com/pozailov1/status/1392758037274841089?s=19 דוברות המשטרה (מרחב הנגב): הלילה במסגרת הערכות שוטרי תחנת דימונה בסיוע לוחמי יחידת יואב לשמירה על הסדר הציבורי בעיר נעצרו 4 תושבי העיר בחשד להפרת הסדר הציבורי ויידוי אבנים לעבר כלי רכב והם יובאו בפני בימ"ש. כחלק מההערכות קיים מפקד התחנה, סנ"צ משה זריהן, מפגש עם משפחות מהיישובים הבדואים המתגוררים בסמוך לדימונה ומהלכו הוחלט בידי נכבדי השבטים והוועדים המקומיים לצאת ול
 5. זה שאני יכול להבין את הסיבות למה שגרם להם לעשות את זה, לא אומר שאני מסכים עם דרך הפעולה שהם בחרו בה. אם מלכתחילה הסיבות שלהם דפוקות, זה לא אומר שלא ניתן לא להבין אותן. כמו שאמר אהוד ברק בזמנו, וצדק - שאם הוא היה פלשתינאי גם הוא היה מחבל. הם נולדו לזה וכל החיים הכניסו להם את זה לראש - אז הם לא יגיבו ככה כשהם רואים את המשטרה משתמשת ברימוני עשן והלם ופורצת לאל אקצה? ועדיין יש לי ביקורת כלפיה שלטון והשר לבטחון פנים - הם יודעים למה פריצה כזאת באמצע חודש הרמאדאן ביום ירושלים עם ריקוד הדגלים גורמת, אבל היה להם נוח המהומות האלה בזמן הזה. הבעיה שאתה יודע איך אתה מדליק את האש, אבל אחר כך
 6. פעם, בשנות ה-50, זאת הייתה המדיניות הממשלתית הרשמית. פעולות תגמול. היום אנחנו "הומאניים" יותר. שיכריזו על עוצר אמיתי. מי שיהיה בחוץ - ערבי, יהודי, כורדי או שוודי - מטח כדורים למרכז המאסה.
 7. למה אתה חושב שמשהו בתפיסה שלי השתנה? אני בעד חוק וסדר. ושוויון בפני החוק. לכולם. ערבים ויהודים כאחד. אני לא אומר עכשיו שיש צורך להקים מיליציות יהודיות להגנה על היהודים בערים המעורבות, אלה שהמשטרה צריכה לעשות את העבודה שלה. ואם חלק מהעבודה של שמירה על החוק והסדר זה להרוג כמה עשרות יהודים וערבים כדי שכולם ירגעו, so be it. יש קבוצות שמבינות רק כח.
 8. חייב לציין שאחרי שרואים מה עובר בלוד, עכו, וערים אחרות עם התפרעויות הערבים, הסיפור של בת ים כל כך שולי שזה פשוט עצוב. ועדיין אחוז הזמן שמקדישים לזה הרבה יותר גבוהה, גם בתקשורת הישראלית וגם בתקשורת העולמית מלפרעות שהערבים מבצעים ביהודים ברחבי ישראל. מנסה להבין מה הסיבה לכך? האם זה בגלל אדם נשך כלב? האם זה בגלל גזענות של ציפיות נמוכות מהתקשורת? האם הם באמת פשוט ״בוגדים סמולאנים״ כמו שקוראים להם? בכל מקרה, בהמשך לאירועים של הימים האחרונים, נראה שהמשטרה אובדת עצות ולא יודעת איך להכיל התקוממות עממית. כנראה כל תהליכי ההכלה, הרגעה, הפרדה לא עובדים וצריך לעבור לשיטות ״בסיסיות״
 9. מה זה אנשים כמוני? אני חושב שאתה לא מבין את הנקודה שלי... מי הפריע\מפריע למדינת ישראל להלאים את הרכוש הערבי? אדרבה. תעשה את זה. אבל המדינה לא עשתה את זה, אלה הקימה חוק מיוחד של נכסי נפקדים, התפטלויות פה, משפטיזציה שם.... תיהיה גאה - תגיד "מולאם". וזהו. כן, אז תעשה גם אתה וישראל מה שאתם רואים לנכון ואל תקשיבו לצקצוקי הלשון של העולם. למה לא?
 10. מה זה משנה מי מתפרע? אם זה ערבים או יהודים? לשניהם (נוער גבעות ושבאב ערבי) אין שום זכויות יתר או פריווליגיה. יש רק הבדל אחד - לערבי השטחים אין אזרחות ישראלית, אז היחס כלפי המהומות שלהם שונה. מבחינת הערבים בישראל? מבחינתי זהים לנוער הגבעות.
 11. לא התכוונתי לשכונה הזאת. התכוונתי לכל בתי הערבים שהיו במערב העיר (ובשאר ארץ ישראל) לפני 48.... סבבה, מבחינתי לך ותפוצץ את אל אקצא, ביחד עם הכותל וכנסיית הקבר. תבנה שם פארק שעשועים ומתקני מים. תעשה מה שאתה רוצה. רק תהיה מוכן להתמודד עם ההשלכות (בישראל ובעולם).
 12. יש צד שהחל מלחמת שמד על מדינת ישראל במטרה פשוטה להרג ולאבד , לכן מי שהתחיל במלחמה והפסיד צריך לשלם מחיר כבד על הרצון להכחיד עם אחר. הטעות הפשוטה היא שכבר אז ישראל הייתה צריכה להלאים את הרכוש ולא לאפשר לאיש לשוב חזרה לארץ. אוקיי, אז? הטענות של ישראל במקרה שייח ג'ראח הן טענות משפטיות. לא טענות של "צדק". אם היו טוענים שהם ניצחו, הערבים הפסידו, לכן זה שלנו וזהו. אז סבבה (ואז היו מתמודדים עם ההשלכות). אבל זאת לא הטענה... כדי להלחם ביהודים, והצד המקבל של הנשק זה היהודים. זה לא קשה להבנה. כמו שאמרתי, אם אתה מוכן לשאת בתוצאות ש
 13. מי אמר שישראל היא מדינה הגיונית? אוקיי, אז זה חשוב להם מסיבות אחרות. או שזה ניהיה חשוב להם רק במאות השנים האחרונות. זה לא משנה. עכשיו זה חשוב. עכשיו זה קריטי מבחינתם. זה מה שרלוונטי.
 14. למה אתה מחליט למוסלמים מה חשוב להם ומה לא? יכול להיות שלרוב המוסלמים זה לא חשוב. למוסלמים שחיים בישראל זה מאוד חשוב. מי אתה שתחליט בשבילם? אוגרים שם נשק כי משטרת ישראל לא מעיזה להכנס לשם, ולכן הם יכולים להיות בטוחים שהנשק שנאגר שם לא יילקח על ידי המשטרה. בהצלחה עם זה, ספר לי איך היה. מה שהיה אפשר לעשות ב-48 או ב-67 אי אפשר לעשות ב-21 (בסדר העולמי הקיים). מה שהבינו מקבלי ההחלטות במהלך מלחמת העולם השניה, ומה שקרה בהודו ב-47, לא ניתן לביצוע היום. אתה תקוע איתם, והם איתך. בהצלחה! ואם נקח רק את שייח ג'ראח, יש בסיס לטענות המוסלמים של אפליה ואי צדק. כל היהודים שגו
 15. לא תמימות. הבהרה על מה מתפרעים. יכולים להיות תירוצים אחרים להפגנות, אבל שום דבר כנראה לא יביא להתפרעויות בהיקף כזה כמו מה שיתפס בעיניהם כפגיעה באל אקצא. מסגד אל אקצא מבחינת כל הערבים/בדואים בישראל הוא נקודת האפס. הציר המרכזי. ולכן היחס כלפיו הוא מאוד אמוציאונלי. וכן, גם הבדואים בדרום, ובצפון, והערבים במשולש, ובשטחים, ובעזה. אין ההבדל מהותי ביניהם. אז מישהו קורא להם פלסטינים, אחר קורא להם בדואים, שלישי קורא להם ערבים, ומישהו פה גם קרא להם ״מהגרי עבודה מיצרים״. כל זה לא משנה, מה שמשנה זה איך הם תופסים את עצמם ומה הם חושבים על עצמם.
×
×
 • תוכן חדש...