Jump to content

ChemGuy85

 • פרסום הודעות

  2,110
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • Days Won

  3

ChemGuy85 שיחק אותה בתאריך מרץ 22

התכנים של ChemGuy85 היו האהובים ביותר!

מוניטין

120 טוב

1 עוקב

אודות ChemGuy85

 • דירוג
  נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות)
 • תאריך לידה 22/10/1985

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. כנראה הם לוקחים בחשבון את כל המכונות שהם הזמינו ועדיין לא קיבלו (ויש סיכוי טוב שגם לא יקבלו) נכון לעכשיו יש 1,500 מכונות בהנחה ולא יגלו שחלק מהן שבורות וככה צריך להסתכל המציאות.
 2. בואו נתאפק עוד חודש לפני שנתחיל להרעיד את הכלובים. בסופו של דבר כולם מבינים שאי אפשר להשאיר כאן אדמה חרוכה בגלל הקורונה.
 3. אתה מניח שאחוז התמותה הוא 0.3% כאשר מערכת הבריאות מתפקדת עם מספיק מכונות הנשמה. אולי זה נכון, אבל בשביל לשמור על אחוז מתים שכזה חייבים מערכת בריאות מתפקדת. תסתכל על איטליה לפני חודש בסך הכל אנשים ישבו לאכול פיצה ליד הקולוסיאום. חולה -> חולה -> קבוצה של חולים -> קבוצה של חולים -> פיצוץ של חולים -> מערכת בריאות קורסת
 4. אני זורם איתך יש בארץ 30-40 אלף חולים לא מאובחנים עם סימפטומים קלים ומצבנו מצויין. שבוע - שבועיים - שלושה שבועות מהיום 10% סובלים מהחמרה בסימפטומים ו-5% נזקקים להנשמה -> מערכת הבריאות קורסת -> רופאים מחליטים מי יחייה ומי ימות כמו באיטליה וספרד. אם נותנים לאנשים האלה להסתובב ברחוב כי בינתיים הם מרגישים סבבה ואין סיבה לדאגה תוך חודש יש לך כמות בלתי נתפסת של חולים. מספיק ש-10% מהם יזדקקו להנשמה יחפרו כאן בורות ויזרקו לשם גופות כמו בימי הביניים. זה בדיוק העניין המוח האנושי לא מסוגל לקלוט גידול אקספוננציאלי. זה פשוט פגם מובנה במין האנושי.
 5. לא מעיד על כלום ושום דבר. הוירוס לא נמצא באוויר מספיק זמן בשביל לקבוע משהו ואנחנו לא יודעים מהו פלח החולים בגרמניה ודרום קוריאה ומצב שירותי הרפואה שלהם. (במיוחד דרום קוריאה שעברה למצב חירום כבר ביום הראשון) באיטליה וספרד רופאים מחליטים מי יחייה ומי ימות כי אין להם מספיק מכונות הנשמה. אם מגיע אליהם חולה בן 30 הם יתנו לו מכונות הנשמה ולא לאדם בן 80. זו עובדה עצובה, אבל אלה הם החיים. הדבר היחיד שעוד איכשהו ניתן להסיק זה שכל עוד יש מספיק מכונות הנשמה ניתן לשמור על תמותה יחסית נמוכה בקרב האוכלוסיה. בנוסף אנשים לא מתים כל כך מהר. אדם יכול להיות שבוע - שבועיים עם סימפטומים קלים -> שבוע עם סימפטומים בינונים - > שבוע עם סימפטומים קשים -> שבוע במצב אנוש ואפילו יותר מזה. נכון לעכשיו יש 70 חולים במצב קשה ועוד 4,000 חולים מאובחנים. מספיק ש-10% מהם יעברו למצב בינוני וחמור מזה ואנחנו כבר נתקרב לאזור בעייתי מבחינת יכולת של בתי חולים להנשים חולים. אז בוא לא נפתח שמפנייה מהר כל כך.
 6. שאני חושב על זה אני כן תומך בסגר עד מאי לפחות. לכו תדעו כמה אנשים בישראל מסתובבים כרגע עם סימפטומים קלים, לא קולטים בכלל שיש להם Covid-19, מדביקים אנשים אחרים ותוך שבוע - שבועיים יקרסו כי סימפטומים קלים יהפכו לקשים והם יזדקקו לפינוי לבית חולים וחיבור למכונת הנשמה.
 7. מי יודע אולי כולנו משתתפים בניסוי חברתי - פסיכולוגי ממשלתי במטרה לבדוק כמה אפשר להדק את הרצועה עד שאנשים נשברים. מיני, נכון להיום בישראל מונשמים 54 בני אדם ויש 1,500 מכונות הנשמה. השאלה היא בכמה זמן אנחנו עוברים מ-54 מונשמים ל-2,000 ואולי אף יותר מזה. יש דוגמא ממש יפה עם אצטדיון שמתמלא במים שנועדה להמחיש את גודל הבעיה. כלומר הרגע שבו עוברים מאצטדיון כמעט ריק ממים לאצטדיון מלא במים הוא כלום זמן ורוב האנשים יטבעו לפני שהם ישימו לב מה קורה בכלל.
 8. וואי וואי איזה עבריין משרד הבריאות אתה. א. לא מקפיד על שמירת מרחק ב. נמצא בקרבת אנשים מבוגרים ג. עושה פעילות שכוללת העברת עצמים מאדם לאדם ונגיעה במשטחים משותפים ==================================== בני ברק: 400 איש בהלוויה באישון לילה - המשטרה לא אכפה את התקנות בהלווייתו של רב מ"הפלג הירושלמי" השתתפו מאות אנשים בצפיפות גבוהה, אך המשטרה שנכחה במקום לא מנעה את קיום ההלוויה, ומשתתפיה טענו כי אף אישרה אותה. בבני ברק - זעם מצד תושבים שכינו את משתתפי ההלוויה "רוצחים": "גם למשטרה כבר לא אכפת מאתנו. מבחינתם שכל העיר תלך לעזאזל" העיקר שאנחנו מפחדים לצאת לריצה. ===================================== די שקוף שהוחלט על סגר עוד לפני הבחירות פשוט העדיפו להדק לאט-לאט את הטבעת בשביל לאפשר לציבור להסתגל בהדרגה לשינויים. תחזית שלי עדיין עומדת הידוק סגר עד פסח -> סגר מוחלט בפסח -> שחרור הדרגתי של הסגר אחרי פסח -> שחרור מלא של הסגר אחרי הרמדאן ביוני חוזרים לשגרה ומחזיקים אצבעות שלא יהיה גל חוזר בחורף ואם כן בתקווה יהיה עד אז חיסון ו/או טיפול תרופתי אפקטיבי ======================= אני בטוח שיש אסטרטגיית יציאה פשוט לא חושפים אותה לציבור הרחב. לדעתי עד יוני יתנו עם פטיש בראש בשביל לשטח את העקומה ככל הניתן ואחר כך חזרה לשגרה.
 9. לא רוצה להיות אשכנזי מגעיל, אבל אפשר להתלונן עליו למשרד הכלכלה על הפקעת מחירים?
 10. לדעתי הוא יותר מידי נחרץ, אבל כן, יש בזה משהו.
 11. שמעתי את הציטוט הזה מספר פעמים, אני חושב שהציטוט של שלמה מעוז הוצא מהקשרו. חוסר יכולת של עסק לשרוד חודש - חודשים בעת משבר נגזרת מניהול סיכונים כושל או סתם ניהול משאבים כושל ולא ממוצר/שירות כושל.
 12. די, נו. זה כמו שתגיד אין טעם להחזיק צמיג ספייר ברכב כי אפשר לקבל פאנצ'ר בשני הצמיגים בו זמנית. תיאורטית זה נכון, מעשית לא סביר ועדיף להיות עם צמיג 1 ספייר מאשר 0 צמיגים ספייר. בעיקרון משפחה/עסק צריכים להחזיק עתודה לשעת חירום. ברור שאי אפשר להתכונן לכל סיטואציה באשר היא אבל עדיף שתהיה קופה נזילה ל-3-4 חודשים מאשר ל-0 חודשים.
 13. אתה עובד רק על 0 סל"ד או 6,000 סל"ד? אין לך טווח באמצע? לצאת עם הכלב ולצאת לריצה זה דבר אחד, ללכת לשחק כדורגל וללכת לעבודה זה דבר אחר לגמרי. מה תגיד להורים בני 70 שלי שמרגישים חנוקים בבית וחייבים לקבל 30 דקות הליכה בערב? לעשות shadow boxing? לעלות ולרדת במדרגות? זה מה שטראמפ אמר התרופה לא יכולה להיות יותר גרועה מהמחלה. צריך להמתין עוד חודש ובשביל להבין איפה אנחנו עומדים עם הוירוס הזה. אם פחות גרוע ממש שחשבו צריך להחזיר את המשק לעבודה תחת מגבלות. אם יותר גרוע אכלנו אותה.
 14. מסכים איתך עצמאיים לא נספרים רק שכירים. אם מוסיפים גם עצמאיים לרשימת מובטלים יש מצב שאנחנו עומדים על 1.5 מיליון מובטלים אולי אפילו יותר. אבל היי! יהיה מענק של 6,000 שקל!
×
×
 • Create New...