Jump to content

SlowRide

 • פרסום הודעות

  13,173
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

81 נייטרלי

2 עוקבים

אודות SlowRide

 • דירוג
  כותב הרבה. מאוד.
 • תאריך לידה 08/05/1987

Personal Information

 • מיקום
  אצל ההורים

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. אלכוהול או אלכוג'ל?
 2. רק מי שיש לו טיפת שכל ולא רוצה לסכן את המבוגרים במשפחה שלו. זה קשה מאד לא להיות עם המשפחה בליל הסדר, כנראה גם הם ינסו לשכנע אותך להגיע כי הכל בסדר וכולם מרגישים טוב, אפילו יציעו לשלם את הקנס במקרה ותיתפס. אבל אם נשארה לך טיפת היגיון במח, אתה תישאר בבית. אין מה להתחכם עם הדבר הזה. שרק לא רכב על החמור, הוא הלך לידו.
 3. לא הבנתי מה זה ההכרזה הזו פתאום על הגבלת תנועה בליל הסדר 100 מטר מהבית. זה לא מה שיש כבר שבוע?
 4. מה שטוב פה זה שאין הפסקת פרסומות באמצע.
 5. צריך לציין שלגובה המיסים אין קשר ישיר לאיכות השירותים הממשלתיים. מה שמשפיע על איכות השירותים זה הניהול של אותם גופים. כשלגוף מסויים אין סיבה להתייעל כי יש לו בלעדיות ולא משנה כמה כושל הוא יהיה, הוא ימשיך לקבל כסף מתקציב המדינה, אז לא משנה כמה גבוהים יהיו המיסים וכמה כסף תשפוך עליו.
 6. בסינגפור מערכת הבריאות היא משולבת פרטית וציבורית, אבל כל אזרח מחויב לעשות חיסכון להוצאות בריאות. בניגוד למס בריאות שיש לנו, הם יכולים לבחור לאיזה רמה של בית חולים הם הולכים, כשהציבוריים הם בדרך כלל הכי זולים והכי פחות "מפנקים". לדעתי זה מודל הרבה יותר טוב ממה שיש לנו. שילוב שמאפשר רפואה נגישה לכולם וגם מעודד תחרות בין בתי חולים פרטיים וציבוריים.
 7. לא התכוונתי ספציפית למערכת הבריאות, (למרות שבבלוג שקישרת הוא כותב לדוגמא שתפוסת המיטות הגבוהה נובעת מתמריצים עקומים כדי למנוע קיצוצים בתקציב על תפוסה נמוכה) אלא לכל מיני גופים ממשלתים שאם היו צריכים לתפקד באותה מתכונת בשוק החופשי היו נעלמים אחרי יומיים.
 8. כשהמערכת דפוקה, לא משנה כמה כסף תשפוך עליה. היא תישאר דפוקה עד שמישהו יתקן אותה.
 9. רצה בוואטסאפ הקלטה של "סגנית מנהל מחלקת הקורונה" לכאורה, שאומרת שהוירוס נהרס בטמפרטורה מעל 27 מעלות ובחשיפה לקרני UV מהשמש. כדאי לשתות הרבה משקאות חמים כי הוירוס נכנס מתעלות האף ויורד לגרון, טמפרטורה גבוה בגרון הורסת אותו. גם לשתות הרבה מים זה טוב כי ככה הוא נשטף לקיבה ומיצי העיכול הורסים אותו. נשמע הגיוני? איך יכול להיות שהוירוס נהרס ב27 מעלות כשטמפ' הגוף 37?
 10. מה יגרום לוירוס להתחזק דווקא בחורף?
 11. @yd b-4, ברגע שאתה הולך לחתונה כי הרב אמר שמצווה לשמח חתן וכלה למרות שמשרד הבריאות הוציא הנחיה לא להתקהל, הדרך שבה בחרת לחיות מזיקה לאחרים. הכוונה כמובן לא אליך אלא למי שכן. וראינו כבר שלא חסרים כאלה. כל הדיון הזה על כסף ומיסים חסר תועלת, אי אפשר לקיים אותו כשצד אחד חושב שזה לגיטימי לקבל כסף מהמדינה על לימוד תורה בישיבה.
 12. כשהמדינה אומרת שמדובר בפיקוח נפש זה לא נחשב, רק כשהרב מאשר זה פיקוח נפש. פה הבעיה
 13. המס על הדלק זה מה שמפריע לך? מה עם אגרת הרישוי?
 14. המענק זה החלק הכי פחות מפריע. העובדה שעבור חרדים רבים רבנים הם סמכות גדולה יותר מחוקי המדינה זאת בעיה קשה. אולי המשבר הזה ישנה אצלם את התפיסה הזו.
 15. תברר מי זה ותלך לזרוק לו ביצים על הבית. רגע, בעצם לא כדאי.
×
×
 • Create New...