Jump to content

vladclar

 • פרסום הודעות

  18,160
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי vladclar

 1. אין לזה יותר מדי שימוש. בטח לא בתדירות גבוהה. אבל במצב של ירידה תלולה אני כן משתמש בהורדת הילוך ( אפשר גם מידית הילוכים ) כדי לא לחמם בלמים. אפשר גם להוריד הילוך בעליות, אבל בגיר רציף לא חייבים. סתם לשחק עם המנופים האלה באמת לא כדאי ולא תורם לאריכות ימי הגיר.
 2. לגבי גרמניה - לא ברור לי, מה נכנס לסטטיסטיקה של מספר החולים המאומתים בהשוואה למדינות אחרות. אם זה כמו בשבדיה ( סופרים רק את מי שפנו לבית חולים ) - באמת חידה. אבל אם הגרמנים הגיעו עם הבדיקות לאחוז מאוד גבוה של חולים קלים/ אסימםטומטיים - אחוז התמותה די מסתדר. פלוס טיפול איכותי ולא בלחץ בגלל עומסים בחולים קשים.
 3. אם אתם לא מוכנים לוותר על יכולת שטח משמעותית, לפורסטר אין כל כך תחרות בשבילכם, ( עם 3 נוסעים מאחורה ). ללא יכולת שטח גם מאזדה וגם הונדה מצוינים. אבל הם יותר יקרים מאשר קיה ספורטאז' או יונדאי טוסון ( גם ללא יכולת שטח אבל מספיק מרחב הפנים והבגאז' ). אגב, לשבילים אפשר להסתפק במיצובישי אאוטלנדר elite 4X4 או supreme
 4. vladclar

  קיה פורטה 2015

  רכב משפחתי סטנדרתי בלי הרבה יומרות וחדשנות : מנוע 1.6 אטמוספרי, גיר אוטומטי פלנטרי , זול לרכישה ( יחסית לרכבים מקבילים ), לא יקר לתחזוקה, אמין ודי מרווח.
 5. אני לא יכול לענות לגבי גובה הסיכון - אין לי ניסיון עם עשרות רכבים כאלה שהחליפו להם שמן גיר בשיטה הזאת. נעילה לא מפריעה לי, לכן לא ניסיתי לבטל אותה. ברכבים אחרים הביטול מתבצע בלחיצה ארוכה מאוד על כפתור נעילה מרכזית. כל הדגמים תוצרת תורכיה, אין לזה השפעה על אמינות הגבוהה של הרכב. יש ורסו שעברו חצי מיליון קילומטרים. לגבי חריקה בהנעה - תבדוק את מצב רצועת המנוע ( אביזרים ) והמותחן שלה. אולי צריך להחליף. למה תיחסם מלפתוח נושאים? זה לא רק באוף טופיק?
 6. שלום, כדאי לך לגשת לסוכנות אלדן ולשבת עם נציג. בטח יהיו לך עוד הרבה שאלות בדרך. זה חייב להיות אלדן? אם לא, מומלץ להשוות תנאים מול חברות ליסינג אחרות ( לא רק מחיר - הגבלת הקילומטרים, קנס יציאה מוקדמת ועוד ). במיוחד אם אתה מעוניין בחבילת שירות שלהם . אגב, מה מבחינתך כולל התקציב 3200₪? רק החכר הרכב או גם הוצאות נלוות כמו טיפולים, ביטוחים, דלק?
 7. רכב חדש פרטי פטור מטסט 3 שנים ראשונות, רכב ליסינג שנתיים. צריך רק לשלם את האגרה. ניתן לוותר על בדיקת מנוע וגיר כי הרכב באחריות לעוד שנתיים. בדיקת שלדה ומרכב מספיקה.
 8. לפי מה שאני מבין מהצעת מחיר, הם מתכוונים למלא 7.5 ליטרים של נוזל חדש. באיזו שיטה הם עושים זאת? מכונה שדוחסת את השמן הישן החוצה מתוך הבלוק ומכניסה חדש? נתחיל מזה ששתי אריזות שמן מקורי מ"אבי חלקי חילוף" עולות פחות מ-800₪ כולל מע"מ ולא 900 לפני https://www.justmotor.co.il/product/%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-toyota-cvt-fluid-tc-4l-0-08886-02505 מחיר העבודה סטנדרטי . אני לא חושב שהם הלכו רחוק - אצלך כבר מרגישים שהגיר לא 100%. זאת לא החלפה של ריענון שמן בתור מניעה.
 9. מה שאתה עושה עכשיו, זה בדיוק חכמה בדיעבד. כי רק עכשיו יש לך תמונה של הבדלים בין המדינות, אוכלוסיות וכו.. במרץ בכלל לא היתה שום וודאות לגבי שום דבר , היתה עליה מפחידה במספר החולים החדשים כל יום. בשלב שאחרי פורים היו יותר חולים בבני ברק וירושלים, כי הם לא הקשיבו בזמן להוראות הבידוד וסגר חלקי. ואחרי זה כן היה סגר הדוק על שכונות נגועות בלבד, עם הגבלות תנועה. ת"א גם היתה רחוקה מלהיות נקיה.
 10. על סמך מה התשובה סבירה? על סמך אוסטריה שגם היתה בסגר? או שבדיה שלא היתה בסגר ויש שם "רק" 4000 מתים וראשי מערכת שמודים בטעות?
 11. איזה יופי - לקחו לצורך השוואה מדינה עם גודל אוכלוסיה דומה, שגם היתה בסגר חודש שלם, עם אותו מספר חולים ויותר מכפול מתים. מסכנה - ניהול כושל של מערכת הבריאות שלנו, כי היה מזל ( ישראלים יותר צעירים )....
 12. שלום, במידה שלך יש הפרשים משמעותיים במחירי הצמיגים, וגם מבחר ענק. מה התקציב? אני מניח שהדגם הנוכחי הוא T1 sport, לכן הנוחות ירודה. מעוניין בצמיגים פחות ספורטיביים אבל מאוד נוחים? יש את michelin primacy 4 https://tires4u.co.il/tire-service?tire=4833&cs=1&diameter=6&aspectRatio=13&width=18 אם זה נראה לך יקר, יש את goodyear efficient grip perfomance, dunlop bluresponce, continental premium contact2, pirelli p7 כולם יהיו יותר נוחים מאשר צמיגים ספורטיביים שכנראה מורכבים עכשיו על הרכב ובנוסף עייפים. https://tires4u.co.il/compare?diameter=6&aspectRatio=13&width=18&Page=2
 13. 5 אנשים ביונדאי i10 יקנאו בסרדינים. ברור שג'אז יותר יקרה - זה רכב ברמה יותר גבוהה, בטח שיותר מרווח. כתבת שהכוונה להחזיק רכב הרבה שנים ואולי ילדים בעתיד. איפה לחפש? בסוכנויות "מאיר", בטרייד מוביל, אוטו סנטר. וגם מאנשים פרטיים. מה שתמצא, יש ביקוש גדול ולא הרבה לרכבים למכירה.
 14. שלום, כמה אנשים צפויים לנסוע ברכב? האם יש ילדים שעדיין בעגלות תינוק/ תכניות לילדים בעתיד? מה סוג וכמות הנסיעות שלכם? I10 זה רכב מיני שמרגיש טוב בעיר. ג'אז זה סופר מיני בין המרווחות שיש, עם בגאז' מכובד - יכול להיות תחליף לרכב משפחתי עד שני ילדים. וכמו כל רכב שהוא יותר גדול, מרגיש יותר טוב בכבישים פתוחים. ג'אז מ 2015 עם בלימה אוטונומית החל מרמת אבזור קומפורט ( אין ב"טרנד"). שני הרכבים אמינים מאוד. להונדה הביטוחים והטיפולים קצת יותר יקרים. אני מציע שתבחר ביניהם לפי אופן השימוש ותכניות לעתיד.
 15. טרנספורטר, תראה, רגיל לפני קורונה, נכון ? אני משום מה זוכר ביום עצמאות לפני שנה אחד הזמרים ( לא אנקוב בשמו - אתה בטח זוכר ) עורר גל תגובות כאשר אמר שהוא לא זז מהספה בשביל 70 אלף שקלים... הסיטואציה עכשיו קצת שונה, והם כנראה יהיו מוכנים להוריד את רף הדרישות. אבל גם יש גבול. אם לא תזרים כספים להבימה, התיאטרון ייסגר. כל העובדים ייזרקו לרחוב. לא משהו שרוצים לראות. מה עושים? מה שצריך לעשות, זה למנות סוג של מפרק / מפעיל, ובלי האישור שלו לא יוציאו שקל מיותר, לא יחלקו הזמנות חינם. אתה תתפלא לראות, תוך כמה שנים הבימה יחזור להיות מאוזן.
 16. אם אתה רוצה מכונית בנזין יותר גדולה + בגאז' יחסית גדול, עם צריכת דלק של מכונית מיני , יש לך שתי חלופות טובות - הונדה ג'אז ( כבר כתבתי ) וטויוטה ספייס וורסו ( מבוססת על יאריס, ב 40 אלף₪ אפשר למצוא מודל 2015 עם נתונים טובים, ראיתי גם 2016 ב 50 אלף ).
 17. אם תעלה עכשיו את מחיר הכרטיס ב 100%, תהיה לך 10% תפוסה. להצגת יחיד אולי כן משתלם 50% תפוסה. אבל לזמר שמופיע עם להקת נגנים, איש סאונד וסוכן שארגן את המופע - לא משתלם.
 18. מזל שאתה לא שר התרבות... בכל מדינה נורמלית מוסדות התרבות בתמיכה של המדינה. התקציב כולל בתוכו מנויים, תרומות, תמיכה של עירייה ותמיכה של משרד התרבות / העוצר. מה שכן - צריך פיקוח הדוק על התקציבים ( מה שחסר מאוד, לכן בחלק מהמקומות חוגגים וגוררים את כל העסק לגירעון).
 19. אם יבטלו תקציבים, לא יהיו הצגות ( גם לילדים), גם לא תזמורות.אין גוף כזה בעולם שמממן את עצמו 100% - בכל מקום יש סיבסוד של המדינה . אז מבחינתך ( ושל טרנספורטר ) שלא תהיה כאן תרבות אם היא לא מצדיקה את עצמה כלכלית...
 20. לדעתי, הוא טעה בשרשור עם התגובה הזאת ( יש שרשור מקביל על שמן לקורולה 2001, שם דובר על שמן מינרלי 15w-40).
 21. בנתיים ערכתי את ההודעה הקודמת שלי. כאשר דיברת עם המוסך, בשיחה הוא בדק במחשב לפי מספר הרכב? נ.ב. בספר הרכב שיש ברשותי מאז רכישת הרכב, גם במודל 2016 כתוב שמן TC ( מה שכמובן טעות ). במוסך בדקו לפי מספר הרכב שלי ואמרו FE. אז לך תדע מה נכון אצלך ב100%..
 22. בסוכנות רייכמן אמרו לי פעם שהם לא מחליפים בשגרה, אבל אם אני מוכן לשלם - בטח שהם יסכימו להחליף. בקשר לשמן המדוייק - אני לא יכול לעזור לך לנחש. אם אתה מחליף ברייכמן - אין צורך לדעת מראש. אם זה המכונאי שלך - תקפוץ אליו לפני כן, שיוריד את הגלגל ויבדוק מה רשום על פקק מילוי. עוד אופציה : אם המוסך שלך עובד מול ספקי שמן, אולי הוא יכול להזמין את שני הסוגים ולהחזיר את מה שלא צריך. זה מה שעשיתי בפעם הראשונה שהחלפתי, ליתר בטחון.
 23. איך בדיוק מקבלים אותם לבתי החולים? למחלקות פנימיות רגילות עם צוות רפואי ללא מיגון מלא ( הרי אי אפשר בסתר לעבוד בחליפות החלל ) ? תוך כמה שבועות הזה יצוף לתקשורת ממשפחות חולים שנדבקו במחלקות האלה או מהצוות שנדבק. מקימים מחלקות קורונה סודיות? גם אי אפשר להחזיק את זה בסוד בימינו.
 24. רוב הסיכויים שזה TC בגלל השנתון. ב 2013 הגיר עודכן ועבר לשמן FE.
×
×
 • Create New...