Jump to content

Random

 • הודעות

  523
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  נהריה
 • מקצוע
  מהנדס תוכנה

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של Random

נהג נמרץ

נהג נמרץ (4/14)

10

מוניטין

 1. אשמח מאוד אם תסביר איך עושים זאת, תודה!
 2. הרכב מגיע עם 5 שנים אחריות כולל על הסוללה. מעבר ל- 5 שנים, ניתן לעשות ביטוח על הסוללה למשך 10 שנים בעלות של 250 ש"ח לשנה בכפוף לבדיקה שנתית של תקינות הסוללה ועד 15K ק"מ לשנה (כלומר אם יש רצף של אחריות וביטוח לאחר מכן, הסיכון מכוסה). מעבר לזה, הנסיעה ברכב היברידי חלקה יותר (כך לפחות היה לי בטויוטה).
 3. לא נראה לי הכי ישים כל פעם שנכנסים לרכב לבצע תהליך של חיבור. האם נקודה חמה בנייד פתוחה כל הזמן וכשאתה מתניע זה מתחבר אוטומטית?
 4. תודה. האם יש אפשרות להכניס SIM למערכת מולטימדיה כדי שה- WAZE ושאר האפליקציות יעבדו עצמאית?
 5. שלום, יש אפשרות לרכוש קיה נירו EX שנת 2018 עם 55K ק"מ (הרכב בן 3 שנים). הרכב הולך להיות רכב שני במשפחה עם נסועה של כ- 10K בשנה. אשמח לעזרתכם במספר נושאים: 1. האם הרכב אמין והאם יש לו מחלות ידועות? 2. איך הרכב הזה שומר ערך בשוק המשומשות? המוכר מתעקש על מחירון משוקלל (באיזור 101K). 3. מה אורך האחריות של הרכב ומה היא כוללת? (במקום אחד ראיתי 3 שנים על הרכב + 5 שנים על הסוללה, במקום אחר 5 שנים על הכל עד 100K ק"מ). 4. במערכת מוטימדיה יש WAZE, אבל רשום שלא ניתן להפעיל אותו בגלל שלא מוצא רשת. הצלחתי לחבר את המערכת דרך hot spot לטלפון ואז התחיל לעבוד. האם יש לו אפשרות להכניס SIM שיהיה מחובר באופן קבוע לרשת? 5. הבנתי במדובר בגיר רובוטי והרגשתי את זה בנסיעה (מזכיר את הקורולה 2008 עם גיר חד מצמדי). האם הגיר הזה מהווה מכשול?
 6. מקפיץ, אולי בכל זאת מישהו מכיר...
 7. שלום, חושב על רכישת Volvo XC40 T5 Plug-in R-Design דגם 2021. אשמח לשמוע חוות דעת על הרכב, האם יש תקלות ידועות ועד כמה הרכב שומר על ערכו. הבנתי שהדגם מגיע עם תיבה רובוטית מתוצרת סינית. האם זה נכון וכמה זה אמין ביחס ל DSG? כמו כן, אשמח לשמוע המלצות אם יש רכב מומלץ יותר באותו סגמנט עם תקציב של 250K.
 8. שלום, המצבר של הונדה ג'אז הולך פעם שניה אחרי שנתיים וחצי בדיוק. המצבר המקורי הוחלף אחרי שנתיים וחצי למצבר "מקורי" במוסך הונדה בעלות של 1200 ש"ח ושוב אחרי שנתיים וחצי נדלקה המנורה שהוא הולך למות. האחריות למצבר הזה שנתיים, לכן צריך לקנות חדש. הבנתי שבגלל מערכת דימום מנוע, נדרש מצבר חזק יותר. איזה מצבר (חברה, דגם וכו') הייתם ממליצים למשימה?
 9. שלום, הכל התחיל לפני כשבועיים כשהרכב לא הניע בבוקר. הופיעה תקלה של מתח 12v נמוך ולאחר הצתה מרכב אחר הוא הניע. כשזה קרה שוב, הוחלף מצבר לחדש של בוש בעל אותם נתונים (75 אמפר המתאים למערכת כיבוי והתנעה בעצירות). מדובר בדגם אמבישן עם מנוע 1.4 שנת 2017 (דגם מתיחת פנים). במהלך השבוע האחרון קרה מספר פעמים שהרכב נכבע תוך כדי נסיעה. לאחר עצירה התנעה מחודשת והמשך נסיעה. היום שוב הופיעה הודעה על מתח 12v נמוך. מה זה יכול להיות ואם מישהו נתקל באותה תופעה?
 10. ה- ASX נראה יפה, אבל כשנכנסו פנימה ההרגשה הייתה של צעצוע פשוט - הנדסת אנוש מלפני 2 דורות, מערכת מולטימדיה בהתקנה מקומית ואיכות שמע ירודה (שלא לדבר על הדיבורית BT עם רמקול מתחת לדשבורד). לכן במקרה של ASX אפילו לא המשכנו לנסיעת מבחן. ה- 2008 נותן הרגשה של רכב הרבה יותר מתקדם הן מבחינה טכנוליגית (מנוע מוגדש עם תיבת 8 הילוכים פלנטרית) והן בתוך הרכב. אני מסתכל על הדברים הקטנים ושואל את עצמי למה ב- ASX, רכב 2021, הנורות עדיין לא נורות LED... ב- 2008 כל הדברים האלה מתחברים למשהו שלם יותר כחבילה שנראית כסומה יותר. החשש הכי גדול הוא עד כמה כל הגידייז האלה של 2008 יהיו אמינים ומה עד כמה הרכב הזה יהיה מבוקש בשוק בעוד 3 שנים וירידת הערך בהתאם.
 11. לדעתי הפער נובע מכך שהיחידות הראשונות של 2008 עלו על הכביש בסוף Q1/2020 ואולי גם בכמות מוגבלת. בגדול אני מסכים שזה לא רציונלי לשים 135K על רכב עם נסועה כזו. מה היית מציע לרכוש באיזור ה- 50K נניח?
 12. ה- 3008 החדש אכן מרשים, אבל לפי הצרכים שלנו אין לנו בו צורך. בכל אופן, השאלה עד כמה הסיכון ברכישת רכב צרפתי (2008) גבוה מרכישת רכב יפני?
 13. שלום, אשמח לעזרתכם בבחירת ג'יפון עירוני לאשתי. הנסועה כ- 70% בעיר, 30% בינעירוני. באיזור ה- 5K ק"מ בשנה רגילה, במצב קורונה כנראה חצי. לאחר קריאה מרובה על הרכבים ונסיעות מבחן על רנו קפצ'ור החדשה, פז'ו 2008 וסיור סטטי בניסאן ג'וק וסקודה קאמיק - נראה שה- 2008 הכי יפה ונסיעה רכה עם בידוד רעשים טוב על שיבושים עירוניים. נראה שאנחנו די מוכוונים ל- 2008, אבל ממש לא בטוחים בגלל שזה רכב צרפתי. בקיצור יש לנו פיק ברכיים בנושא. מדובר בגדם פרימיום עם מנוע 1.2 טורבו בנזין (130 כ"ס ותיבת ASIN עם 8 הילוכים). מה דעתכם על הרכב? האם יש לו כבר תקלות ידועות ועד כמה בטוח ללכת על הדגם הנ"ל?
 14. בעיה קלסית של ביצה ותרנגולת - לא משנה איך תסתכל על זה, בסופו של דבר אתה צריך לסמוך על המוכר או שהמוכר צריך לסמוך עליך. קצת תאוריה על העברות בנקאיות. 1. העברה רגילה בין חשבונות אשר בבנקים שונים (לא סניפים), מתבצעת תוך 24 שעות ובדרך מעל סכום מסויים דורשת את אישור הסניף. לכן כל עוד הסניף לא אישר ולא ביצע בפועל, ניתן לבטל את העברה. 2. העברת רגילה בין חשבונות אשר מנוהלים באותו בנק, מתבצעת באופן מיידי אך עדיין מעל סכום מסויים דורשת את אישור הסניף. 3. העברת זה"ב בין חשבונות אשר מנוהלים בבנקים שונים, מתבצעת מיידית (תוך דקות). לא ניתן לבצע העברת זה"ב בין חשובונת באותו בנק, לכן מתבצעת העברה רגילה בהתאם לסעיף 2. תהליך העברת בעלות: בעייני הדרך הכי בטוחה בביצוע העברת בעלות באמצעות העברת זה"ב היא: 1. לבצע את כלל הבדיקות הנדרשות ע"מ לוודא את תקינות הרכב וחוקיות העסקה. 2. לחתום על זכרון דברים על המוכר על כלל הפרטים שסוכמו במו"מ, כולל פרטי הרכב המלאים, סכום הרכישה ואופן ביצוע התשלום. המוכר צריך להתחייב בכתב על כלל הצהרותיו. במקרה והמוכר לא אמין/לא מוכן לחתום, פשוט לא מתקדמים. 3. בדיקת הרכב. 4. הגעה לדואר לצורך ביצוע העברת הבעלות (היום ניתן לעשות גם באינטרנט). - במקביל הקונה מקבל מהמוכר את מספר ה- IBAN - הרוכש מעביר אותו לסניף ומבקש להקים את העברה ולשים אותה על HOLD. 5. מגיעים לפקיד הדואר לביצוע ההעברת הבעלות. עוברים את כלל השלבים של בדיקות תקינות המסמכים, מוודאים שאין שום תקלה טכנית אשר מונעת את ביצוע ההעברה (תקשורת בדואר, תקלה בשרתים של משרד הרישוי, משהו לא תקין עם הרישוי של הרכב וכו'). אם פקיד הדואר מאשר שניתן לבצע העברת בעלות, - הרוכש מבקש לשחרר את ביצוע העברת הזה"ב (בשלב זה רצוי לקחת את כל המפתחות של הרכב) - המוכר מוודא את קבלת הכסף בחשבון (עניין של דקות) - מסיימים את תהליך ביצוע העברת הבעלות. למרות שזהו התהליך הכי טוב שיש במלאי עם העברת זה"ב, עדיין קיימת בו נקודת זמן שבו העברת את התשלום והרכב עדיין לא רשום על שמך. מעשית, מדובר בדקות בודדות לאחר שכבר בוצעו כלל הבדיקות. בהצלחה
 15. אם אתה כבר באיזור של 130K+, ממליץ לך להסתכל על סיאט אטקה המעודכן. אותה מערכת הנעה כמו בקאמיק 1.5, אבל רכב גדול ומאובזר יותר מאשר קאמיק אמבישן. לדעתי נותן היום תמורה הכי גבוהה לכסף באיזור ה- 140K ש"ח. לגבי צריכת דלק - אחרי 1K ק"מ ממוצע של 17.8 ק"מ.
×
×
 • תוכן חדש...