Jump to content

Random

 • פרסום הודעות

  514
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Random

 1. ה- ASX נראה יפה, אבל כשנכנסו פנימה ההרגשה הייתה של צעצוע פשוט - הנדסת אנוש מלפני 2 דורות, מערכת מולטימדיה בהתקנה מקומית ואיכות שמע ירודה (שלא לדבר על הדיבורית BT עם רמקול מתחת לדשבורד). לכן במקרה של ASX אפילו לא המשכנו לנסיעת מבחן. ה- 2008 נותן הרגשה של רכב הרבה יותר מתקדם הן מבחינה טכנוליגית (מנוע מוגדש עם תיבת 8 הילוכים פלנטרית) והן בתוך הרכב. אני מסתכל על הדברים הקטנים ושואל את עצמי למה ב- ASX, רכב 2021, הנורות עדיין לא נורות LED... ב- 2008 כל הדברים האלה מתחברים למשהו שלם יותר כחבילה שנראית כסומה יותר. החשש הכי גדול הוא עד כמה כל הגידייז האלה של 2008 י
 2. לדעתי הפער נובע מכך שהיחידות הראשונות של 2008 עלו על הכביש בסוף Q1/2020 ואולי גם בכמות מוגבלת. בגדול אני מסכים שזה לא רציונלי לשים 135K על רכב עם נסועה כזו. מה היית מציע לרכוש באיזור ה- 50K נניח?
 3. ה- 3008 החדש אכן מרשים, אבל לפי הצרכים שלנו אין לנו בו צורך. בכל אופן, השאלה עד כמה הסיכון ברכישת רכב צרפתי (2008) גבוה מרכישת רכב יפני?
 4. שלום, אשמח לעזרתכם בבחירת ג'יפון עירוני לאשתי. הנסועה כ- 70% בעיר, 30% בינעירוני. באיזור ה- 5K ק"מ בשנה רגילה, במצב קורונה כנראה חצי. לאחר קריאה מרובה על הרכבים ונסיעות מבחן על רנו קפצ'ור החדשה, פז'ו 2008 וסיור סטטי בניסאן ג'וק וסקודה קאמיק - נראה שה- 2008 הכי יפה ונסיעה רכה עם בידוד רעשים טוב על שיבושים עירוניים. נראה שאנחנו די מוכוונים ל- 2008, אבל ממש לא בטוחים בגלל שזה רכב צרפתי. בקיצור יש לנו פיק ברכיים בנושא. מדובר בגדם פרימיום עם מנוע 1.2 טורבו בנזין (130 כ"ס ותיבת ASIN עם 8 הילוכים). מה דעתכם על הרכב? האם יש לו כבר תקלות
 5. בעיה קלסית של ביצה ותרנגולת - לא משנה איך תסתכל על זה, בסופו של דבר אתה צריך לסמוך על המוכר או שהמוכר צריך לסמוך עליך. קצת תאוריה על העברות בנקאיות. 1. העברה רגילה בין חשבונות אשר בבנקים שונים (לא סניפים), מתבצעת תוך 24 שעות ובדרך מעל סכום מסויים דורשת את אישור הסניף. לכן כל עוד הסניף לא אישר ולא ביצע בפועל, ניתן לבטל את העברה. 2. העברת רגילה בין חשבונות אשר מנוהלים באותו בנק, מתבצעת באופן מיידי אך עדיין מעל סכום מסויים דורשת את אישור הסניף. 3. העברת זה"ב בין חשבונות אשר מנוהלים בבנקים שונים, מתבצעת מיידית (תוך דקות). לא ניתן לבצע העברת זה"ב בין חשובונת באותו בנק,
 6. אם אתה כבר באיזור של 130K+, ממליץ לך להסתכל על סיאט אטקה המעודכן. אותה מערכת הנעה כמו בקאמיק 1.5, אבל רכב גדול ומאובזר יותר מאשר קאמיק אמבישן. לדעתי נותן היום תמורה הכי גבוהה לכסף באיזור ה- 140K ש"ח. לגבי צריכת דלק - אחרי 1K ק"מ ממוצע של 17.8 ק"מ.
 7. תודה! אצלינו מגבילים לצבע לבן (רגיל) בגלל תוספת המחיר. אין אופציה לתוספת תשלום עבור הצבע. לעומת זאת הרכב סופק עם מצלמת רוורס למרות שלא מופיע במפרט המקורי.
 8. בסופו של דבר, אתה ממוקד בג'יפונים. אם 3008 נפסל בגלל הגודל, האופציה הכי טובה היא ראב4. הרכב מרווח מאוד, זריז ועם מערכת היברידית מצוינת. בנסיעה עירונית הוא שקט מאוד ולפעמים אפילו חרישי. בנסיעה מהירה אכן יש רעשי כביש וצמיגים, אבל זה לא משהו יוצא דופן.
 9. לפול"ש - הבחירה בטויוטה לא רעה לכעצמה, אבל לדעתי כדאי לשקול שוב את הבחירה עם שינוי קטן בצורת החשיבה. קיים הבדל משמעותי בבחירת רכב פרטי ובבחירת רכב ליסינג תפעולי. ההבדל הגדול הוא שברכב פרטי אתה אחראי על מכירת הרכב ולכן הסעיפים כמו מוניטין, אמינות, שמירת ערך וכו' הם מאוד משמעותיים. לעומת זאת כשבוחרים רכב ליסינג, הסעיפים הנ"ל פחות חשובים ודווקא פרמטרים כמו נוחות נסיעה, מרחב פנימי וכו' עולים בסדרי עדיפויות. כתוצאה אתה רוצה שאנשים "מעזים" לקבל בליסינג רכבים (מצוינים) שבחיים לא היו קונים באופן פרטי. ובצדק. במקרה שלך, אם ההחלטה ללכת על קורולה נובעת מחיס
 10. תודה רבה לכולם! תתחדש! נראה לי שקיבלנו רכבים מאותו משלוח (רישום ב- 1/1/2021)
 11. עדכון - לאחר התלבטות לא קלה הזמנתי אטקה סטייל. קיבלתי אותה לפני שבוע ולהלן התרשמות ראשונית לאחר חיסון ראשון ו- 500 ק"מ. הרכב נוח ברוב הנסיעות, אך עדיין נוקשה אפילו ביחס לאוקטביה. לא משהו שמפריע. הפלסטיקה הפנימית נראית ומרגישה זולה, בעיקר כל מה שנמצא על הדלתות. תאורה מעולה, אפילו בגרסת סטייל מותקנים FULL LED פרוייקטיבי. פשוט תענוג. תאורה בהירה וחדה עם חתימה יפה ושילוב של מהבהבים. מנוע וגיר - מאוד דומה לסקודה 1.4 שהייתה לפני כן. אם כי קיימת השהייה קטנה ביציאה מהמקום. צריכת הדלק - עדיין לא מייצג מכיוון שמדובר ברכב חדש, אבל בתוואי ש
 12. באטקה המעודכנת אותה מערכת מולטימדיה עם 8.25" (בהנחה שמדובר באמבישן של אוקטביה וסטייל של אטקה) ואותם שקעי USB-C גם מקדימה וגם ליושבים מאחור (פרט לשקע למצלמה). קח בחשבון שאטקה מגיעה עם תאורת Full LED מקדימה, לעומת תאורת LED רפלקטיבי באוקטביה אמבישן. הייתי בהתלבטות דומה, אבל מול אוקטביה 1.5 ועדיין בחרתי באטקה המחודשת.
 13. תודה רבה לכולם. אני מבין שעדיף להחליף את הצנרת לחדשה ומתאימה. מה דעתכם על מזגן תדיראן Supreme 18 לטובת חדר של 18 מ"ר או שיש מזגן מומלץ אחר? עד סוף השנה המזגן מגיע עם 7 שנות אחריות (האם מדובר באחריות מלאה?)
 14. בוקר טוב, אני מאמין שמדובר על גז ישן, המזגן הקיים בן 15. אורך הצנרת 5.5 עד 6 מטר
 15. שלום, אני מעוניין להחליף מזגן תדיראן 2.5 כ"ס ישן במזגן תדיראן Supreme 18 חדש (14,500 BTU). מדובר בסלון של כ- 18 מ"ר, לפי חישובים אמור להספיק. השאלה לגבי הנצרת - המתקין טוען שהצנרת הקיימת (3/8 ו- 5/8) נדרשת להחלפה כיוון שהמזגן החדש מגיע עם חיבור 1/4 ו- 1/2. לטענתו המזגן עם הצמרת הקיימת (שהיא תקינה בפני עצמה) לא יעבוד טוב וגם אם תהיה בעיה תדיראן תסיר את האחריות על המזגן. האם אכן כך או שיש דרך להתקין את המזגן החדש עם הצנרת הקיימת?
 16. שלום, ברשותי מדיח כלים של בוש, בן 8 שנים. כל הזמן הזה עבד מצוין, עד שבזמן האחרון שמנו לב שהכלים לא תמיד יוצאים נקיים. עכשיו נוספה תופעה נוספת (אולי קשורה) - הטיימר מגיע לדקה אחת לסיום ואז נתקע כך למשך שעות. כשפתחתי את הדלת, הוא היה בתהליך יבוש. מה זה יכול להיות? האם אפשר/שווה לתקן?
 17. הבטיחו להביא לנו רכב אחד להדגמות בתוך החברה, בסונכות עדיין אין. ביצעתי היום נסיעת התרשמות על האטקה (אקסלנס). יצאתי עם רגשות מעורבים. מצד אחד הרכב נראה יפה יותר לאחר מתיחת פנים וגם מאובזר יותר (כולל FULL LED ומערכת מולטימדיה מהדור החדש). אבל לא הרגשתי שאני יושב גבוה יותר וגם הרכב שבו נהגתי היה "קופצני" בכביש משובש (יתכן שכפי שכתבו לפני, חתך גבוהה יותר של דגם סטייל יהיה רך יותר) וגם נשמעו היטב רעשי כביש מכיוון הצמיגים (ציפיתי לשיפור בתחום בידוד הרעשים). פרט לכך, לא הרגשתי שום שינוי מכיוון המנוע/תיבה ביחס לאוקטביה הנוכחית שלי (כנראה ששום דבר לא השתנה).
 18. הרכב מצוין, אבל הדגם לאחר מתיחת פנים כבר בדרך לסוכנויות. הדגם הנוכחי חסר תיקון סטייה מנתיב ולכן ברכב מותקן מוביליי, נראה לי לא מתאים לרכב שנת 2020. בעיניי הפער לרכב חדש שכנראה יהיה 2021 ולאחר מתיחת פנים לא מצדיק קניית רכב יד שנייה. בדיוק מתחילים מבצעים של סוף השנה מה שיהפוך את העסקה של רכב חדש למשתלם יותר. יש מצב שזה בדיוק מה שהמוכר שלך מתכנן לעשות...
 19. תודה לכולם, הזמנתי נסיעת מבחן בשני הרכבים. אעדכן אותכם בהמשך
 20. נכון, המודל הזה לא יגביל אותך לחברה כזו או אחרת ואתה יכול לרכוש כל רכב שתרצה. זה נכון שאתה תשלם ריבית על שני החלקים, אבל זה יקרה בכל מקרה. אם לדוגמא תקח הלוואה אחת של 100K או שתי הלוואות של 50K, תשלם את אותה הריבית. בדומה לליסינג מימוני, אתה צריך לחשב את ירידת הערך הצפויה בתקופה (אפילו להחמיר), החלק של ירידת הערך תקח כהלוואת שפיצר בה תשלם כל חודש גם קרן וגם ריבית ואת השאר תקח כהלוואת בלום שבה תשלם רק את הריבית. את הקרן של החלק השני תוכל להחזיר כשתמכור את הרכב בסוף התקופה. התקופה במקרה זה מה שאתה מחליט, יכול שנתיים, שלוש או חמש שנים. לדוגמא, אתה רו
 21. הייתה לי את המערכת בארונה, אפילו שילמתי עליה בסביבות 1000 ש"ח. המערכת המקורית של סיאט מצוינת וכוללת FULL LINK. אם אתה הולך להשתמש בחיבוריות הזו כפי שציינת, אין לך שום צורך במערכת נוספת המותקנת בארץ. לידע כללי, מערכת Connect It בעלת רזולוציה נמוכה ביחס למסך המקורי ומעבירה את השמע דרך רמקול חיצוני נוסף שמחביאים מאחורי השליטה של המיזוג וכך זה נשמע ונראה. לסיכום - היום אין שום סיבה להתקין את המערכת ובטח לשלם עליה תשלום נוסף.
 22. גיל, אתה שואל שתי שאלות שונות - איפה קונים ואיך מממנים את הרכישה. 1. איפה קונים - ציינת שאתה מעוניין לרכוש רכב מיבואן. אם כך, קודם כל תבחר את הדגם שאתה מעוניין ומשם תתקדם. 2. איך מממנים את הרכישה - השיטה שציינת נקראת ליסינג מימונים ניתן לממש אותה אצל היבואנים בתנאים סבירים (יחסית). יתרונות מימוש אצל היבואן - מימון חוץ בנקאי, ריבית סבירה (שבאה בדרך כלל ע"ח הנחה), הכל במקום אחד (יבואן בדרך כלל עובד עם בנק מלווה). אתה יכול לייעל את השיטה ע"י מימוש אותו המנגנון באמצעות הבנק שלך ישירות. כלומר תיקח שתי הלוואות - אחת מבוססת שפיצר והשניה בלון לסוף התקו
 23. אשמח לקבל הסבר למה בדיוק אתה מתכוון ולמה
 24. אתה צודק, אין מה להשוות בין תא מטען של אוקטביה סטיישן לאטקה. חייב לציין שאני יכול להסתדר עם גודל תא מטען של אטקה וגם עם המרחב הקטן יותר מאחור (בסיס גלגלים של אטקה קצר בכ- 5 ס"מ מאשר של אוקטביה). השאלה שלי היא אם מתייחסים להשוואה בין האוקטביה חדשה לאטקה ללא התייחסות לגודל, כגון: 1. נוחות נסיעה 2. מערכות בטיחות 3. ביצועים (מניח שהם דומים מאוד) 4. איכות חומרים 5. שימושיות מה עדיף?
 25. שלום, צריך להחליף רכב בעבודה (ליסינג תפעולי מלא), לגמר הגיעו שני הדגמים: 1. סקודה אוקטביה 1.5 אמבישן (החדשה) 2. סיאט אטקה 1.5 סטייל (המעודכנת) היום נוסע על אוקטביה A7 סטיישן ומרוצה מאוד. אבל... רצינו לעשות שינוי ולקחת רכב קצת יותר גבוה. האם אטקה יכולה להיות תחליף ראוי לאוקטביה?
×
×
 • תוכן חדש...