Jump to content

gabizon79

 • הודעות

  770
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

ספרו לנו עליכם

 • מיקום
  אי שם בלב...פרח מלבלב

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של gabizon79

משקיען

משקיען (5/14)

10

מוניטין

 1. תודה רבה, נשמע טוב אולי מידי, אתה מחזיק רכב כזה? אתה בהחלט צודק, יחד עם זאת למצוא אסייתית דיזל ללא גיר בעייתי משפחתית\סאב לא מצאתי.
 2. שלום חברים, בהתלבטות בין קורולה היברדית סטיישן\ סדאן לראב 4 היברידית הדגם הפשוט ביותר EVOLVE. למי שיש ראב 4, מה צריכת הדלק שלכם בפועל? רוב רובה של הנסועה שלי היא 90% בינעירונית. תודה
 3. עניין של זמן, אין לך שום זכות לחנות ב2 חניות.
 4. אתמול הייתי בסוכנות קיה בטבריה, נאמר לי שקיה נירו (המבצע שהיה לא קיים כי בכלל אין מלאי גם ככה ומה שהיה נמכר) תגיע רק בנובמבר 2022, WTF. פלאג אין לפי מה שהבנתי זה סיפור אחר בזמנים. בנוסף נאמר שבדצמבר אמורה להיות השקה של הספורטאג' ההיברידית.
 5. טאק לא מבין למה זה גייבר נוסע באוטו של אישה מה קוקויות
 6. האם גרסת הסטיישן תתן לדעתך את אותה הצריכה פחות או יותר? נשמע שלהגיע איתה ל1:20 בנסועה כמו שלך זה ריאלי. אני מתעניין בעצמי בסטיישן.
 7. gabizon79

  שנה עם ספארק 2016 - רשמים

  רכב מצוין, לאשתי יש 2017, תמורה נהדרת לכסף.
 8. היי, בשמחה, זה לא בדיוק סקירה בדיוק בגלל מה ששאלת, אני לא מתקרב לידע בתחום הרכב כשלכם, לא תמיד זוכר, כשאומרים לי להחליף אני מסתכל על החלק הפגום ועל החדש, רואה את ההבדלים ומחליף. אני כן יכול להגיד שהוחלפו ברכב רכיבים, וגם שהטיפול הכי יקר בו החליפו הכי הרבה רכיבים עלה 2500-3000 ש"ח לערך אאל"ט, הטיפול האחרון אאל"ט היה סביב 500 ש"ח, האמת שהכל מתועד אצלם, בגלל שאלתך ולמען האשכול שיהיה יותר אינפורמטיבי, ואולי לשם הכנה לטרייד אין במידה ויהיה או מכירה עתידית, אני אוציא את כל היסטוריית הטיפולים ואעדכן פה רכיבים משמעותיים שהוחלפו. הקלאץ מקורי, תושבת מנוע הוחלפה טיפול קודם (עניין די זול יחסית לשם מפוצץ אם אני זוכר נכון), בולמים ומשולשים בין שאר הדברים אני אבדוק. אני יכול להגיד שתחזוקה יחסית לרכב שמרביץ אינה יקרה.
 9. מדבר על הנורית הכתומה? לא היתה לי בעיה לעבור טסט, בכל מקרה במוסך בטיפולים הם מחברים למחשב בודקים שאין מעבר לחיישן ( לפי מה שהבנתי מהם) ומאפסים את הנורה, היא נדלקת שוב אחרי לעיתים כמה ימים. לפני כשנה וחצי החזרתי שוב את הרכב למוסך לאחר שהנורה שוב נדלקה מספר ימים לאחר טיפול תקופתי, הם בדוק ואמרו שאין בעיה, מאפסים וחוזר חלילה. לגבי מכירת הרכב, ברור לי שעם הק"מ שאני עושה יהיה לי קשה למכור את הרכב בכל מקרה, אני מניח. אני יודע שיש לך רכב דומה, עזרת לי מאד לפני 9 שנים וענית לי על הרבה שאלות גם פרטיות גם לאחר קניית הרכב בצורה נחמדה מאד ומפורטת, בהזדמנות זו אני מודה לך שוב 🙂
 10. למרות שאין לי את הידע של החברים פה, ולא את עולם המושגים המקצועי, חשבתי בכל זאת לספר בקצרה על החוויה שלי עם הרכב. לפני 9 שנים התייעצתי פה בפורום לגבי קניה של רכב , התקציב היה עד 100K ש"ח. אחרי 11 שנה עם משפחתומטית הכיוון היה להשאר באותו הקו. לאחר התייעצויות, הובהר לי בצדק, שלרווק, שנמצא אז בזוגיות ללא ילדים מתאימה יותר סופר מיני. הנסועה שנתית שלי היא 30K ק"מ, חיפשתי משהו חסכוני, נח ויעיל. לאחר חפירה, בחרתי בסוזוקי סוויפט 1250 סמ"ק 94 כ"ס ידנית, עלתה בזמנו במבצע על הכביש 78K ש"ח, כולל קודן, מרימי שמשות ועוד משהו שאני כבר לא זוכר בהתקנה מקומית. בניגוד לכיום, אז לא לקחתי נסיעת מבחן. מקבל את הרכב, מבריק, אדום, וקטן. פתאום למי שרגיל לרכבים גדולים יותר ו1.84 מ', לשבת ברכב עם הגה קטן היה מוזר, מוזר ומגניב. הגעתי הביתה איכשהו, לך תזכור איך נוסעים על הילוכים כ18 שנה לאחר שעברת טסט ראשון על ידני ומאז לא נסעת רק על גיר אוטומט פלאנטרי. בחודש הראשון קיללתי את עצמי על הבחירה בגיר רגיל, אז הוא יותר אמין וזול, אבל רבעק, כל הבטחון ירד לי. מצאתי את עצמי נוסע ב12 בלילה למגרשי חניה של מרכזי קניות ומתרגל בעצמי. אחרי חודש של תרגול ועד היום, העליות החדות בפקקים של צפת אני כבר לא מרגיש אותם. על הרכב: טוב: מושבים - עניין סובייקטיבי לחלוטין, לי אישית נוחים בצורה מטורפת ואני עושה נסיעות רצופות של שעתיים ויותר לפעמים, גם לאשתי הרכב מאד נח צריכת דלק - מצויינת, אני עושה 1:15.5 בנהיגה לא עדינה עם טורים גבוהים, כוללת עליות רבות, ונסיעה במהירויות של כביש 6 והרכב מגיב טוב. התנהגות נהיגה - ההגה מדוייק, מגיב טוב, נשמע לנהג אמינות אמינות אמינות - זה מה שחיפשתי, סוס עבודה, וזה מה שקיבלתי. מצד אחד אני לא מרחם על הרכב, מוריד הילוכים לעקיפות, מעלה טורים ומרביץ כשצריך לעקוף במהירויות גבוהות בכבישים מהירים. מצג דני אני מטפל בו מיומו הראשון עד היום רק במוסף מורשה, 2 טיפולים לשנה לערך, והרכב מבקש עוד ולא מראה סימני גסיסה. החלף המשמעותי היחיד שטופל היה ממיר קטליטי אני חושב - שיפוץ בעלות של כ2000 ש"ח לערך, וגם זה אני לא בטוח שהיתה שם בעיה, זו נורה כתומה שנדלקת, ומה שמפעיל אותה זה ככל הנראה החיישן של הממיר הקוליטי שמצביע על בעיה בחיבור למחשב, אני בכלל לא בטוח שזה רק החיישן וגם השיפוץ הזה אולי היה מיתר. אבל סחבק לא מבין, המוסכניק מראה את החלק הישן ואת החדש, ומחליפים. אני נוסע כבר שנה וחצי לערך עם הנורה כתומה ובמוסך כבר אומרים לי בעצמם שזה החיישן ולעזוב את זה. רע: תא מטען כמעט לא קיים בלמים מתבלים יחסית מהר, שוב, יחסית ומחירי החלפי אינים יקרים כלל מזגן - חלש כרגע אנחנו זוג עם 1+1 בדרך ב"ה, אשתי עם שברולט ספארק עם חצי מהק"מ ומהשנתון, אז ככל הנראה שלי תוחלף ברכב משפחתי וחדש. אבל, אם לא היתה התרחבות משפחה מתוכננת לא הייתי חושב בכלל בכיוון, חברים הרכב נוסע כאילו הוא חדש, ככה הוא מרגיש לי בכל אופן, אני אוהב לנהוג, ונהנה מאד לנהוג בו ספציפית. זהו, אני יכול לסמן וי על פתיחת נושא לא שאלתי ב"רכב כללי".
 11. gabizon79

  איוניק 5

  מה היתרון של ev6 על האיוניק 5? הבנתי שתעלה יותר, ולמה לא לקנות איוניק 5?
 12. תודה רבה לכל אחד מכם, הפורום הזה מפרה את המוח כל פעם מחדש. לאן שאני לא לוקח את זה אני תמיד חוזר לקורולה היברידית סטיישן מבחינת חבילה שלמה. אבדוק את נוחות המושבים שלפי מה שאני קורא בעייתית לחלק לא קטן מהנהגים. תודה רבה חברים! סוכות שמח לכולנו
 13. הגיע בחור מMG ועשיתי נסיעת מבחן של כ18 ק"מ. אתה צודק, קיימת רק רמת הגימור של ה144444, + צבע מטאלי (לא נשאר לבן) + אגרת רישוי יוצא 146K על הכביש. זו פעם ראשונה שלי על רכב חשמלי, מרגיש כמו בקלאב קאר במתקן גולף (שגם בו לא נסעתי), צריך להתרגל לעניין ולמשחק עם הרגנרציה. גם מערכות בטיחות כמו תיקון סטייה מהנתיב שכל הזמן שיחקו לי בהגה, אינן מוכרות לי, וביטלתי אותה תוך דקת נסיעה. מה שבעיקר קסם לי ברכב זה המרחב הפנימי, גם למקדימה וגם מאחורה, וגם תא המטען הגדול. לצרכים שלי הוא מספק לנסיעות אני עושה מבחינת המרחקים. החסכון בדלק יהיה עבורי מאד משמעותי. העניין זה שאני די שמרן ברכבים, עד עכשיו היתה לי כריזמה 13 שנה, וכעת עם סוויפט עם מעל 244 ק"מ, לקנות רכב סיני זה די "לא אני". מה גם ברור לי שאם ארצה למכור אותו הוא יהיה שחוט במחיר וMG יד שניה ככל הנראה לא תשמור על מחירון הגיוני. אני מתלבט.
×
×
 • תוכן חדש...