Jump to content

yaniv572

 • הודעות

  684
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

צפיות אחרונות בפרופיל

2,219 צפו בפרופיל

הנקודות של yaniv572

נהג שודים

נהג שודים (6/14)

59

מוניטין

 1. רואה שלא ממליצים יותר מדיי - אז אני אוסיף: ממליץ טל האוזניות של וואווי, freebuds 4 https://ksp.co.il/mob/item/162300 יש לי את גירסה 3, ואני ארכוש השבוע גם את 4 (רוצה בעוד זוג אוזניות שישארו בבית קבוע והחדשות בתיק של העבודה). אני מאוד מרוצה מגירסה 3, חיפשתי אוזניות tws שלא נכנסות לתוך האוזן ומצאתי אותן כמעולות. הביטול רעשים זה לא ברמה של bose q35(גם זוג כזה יש, ל"אירועים" אחרים), אבל כן מנטרל קצת רעשים מסביב. להבנתי ב 4 הנושא שופר + עמידות למים בתקן ipx4 (כלומר מגן מפני התזות, לא בטבילה בכיור). איכות השמע בשיחות הייתה מעולה, כולם שמעו אותי טוב. המחיר סביר לגמריי לדעתי, לאחר שארכוש בטוח שיהיו לי עוד רשמים
 2. מי אוהב ולא מוכן לוותר? חמתי... כשהוא עבד, הוא עבד טוב. היה פשוט סשן של כמה החלפות מול הוט עד שהגענו לאחד יציב(יחסית).
 3. כל הקטע זה שצריך להחזיק אצבעות (חזק) ולקוות לקבל ממיר סביר בפייבר מיני. היה לנו בעבר, החלפנו אותו 3 פעמים (ברצף) עד שקיבלנו ממיר סביר (=דרש הפעלה מחדש נגיד פעם בשבוע, לעומת ממירים דופקים שהיה יכול לקרות בהם 3 פעמים ברציפות). מי שאוהב הוט (סיבותיו עמו) זו אפשרות לא רעה. צריך לזכור שבמיני פייבר יש גם כן אינטרנט אלחוטי
 4. להבנתי, אין לך צורך בביטוח מבנה. במקרה של שריפה חס וחלילה, הביטוח צד ג אמור להיות לטובתך, במידה ובכל הדירה יפעיל את הביטוח שלו יתבע אותך(בשביל זה הצד ג). אני גם בשנה שעברה עשיתי ביטוח תכולה + צד ג לדירה שאני גר בה בשכירות, בגלל הודעות דומות שקראתי כאן בפורום (לפני כן מי חשב על זה). סהכ כסף קטן ונתן לי לישון בשקט.
 5. נו באמת. על כל מקרה אחד כזה אפשר למצוא 10 כמו שאני הבאתי. ילד שמקבל חצי מליון מההורים? הולך ונעלם ולדעתי מקרה קיצון. ממש ממש ממש לא כל משפחה יכולה לתת לילד חצי מליון, זה ממש חריג. אני אתן עוד סיפור (יש לי בשלוף עוד כמה): כשהלכתי למשוך את התשלום למשכנתא ישבתי בבנק ועם היועצת שלצידי ישבה אישה מבוגרת, בסביבות גיל 60. כל מה שהיא באה לעשות זה לשאול את הבנק איך היא יכולה לקחת הלוואה כדי לעזור לבן שלה לקנות דירה. נתחיל מזה שלא היה לה שמץ של מושג על מה היא מדברת. אחר כך כשהם הגיעו למספרים, זה היה ברור שהיא לא תעמוד בזה כשהיא רצתה הלוואה שההחזר שלה יוצא מעל 30% מהשכר. אבל עדיין התקדמו בתהליכים (אם זה קרה באמת אני לא יודע). ובוא, המצב הזה שההורים צריכים לקחת הלוואה עבור הילדים בגילאים האלו זה מצב מעוות ומסוכן. יש פה עוד חלקים שיכולים להישען על ההורים, אבל זה הולך ונעלם. אני זוכר שבקבוצה של מחיר למשתכן כל מני אנשים שיתפו והמליצו על היועץ משכנתאות שלהם. ראיתי לא מעט משכנתאןת של 1.3m בהחזר של פחות מ 5k. הדרך היחידה לעשות את זה זה לקחת משכנתא של 30 שנים, שרובה צמודה למדד. אני לא בטוח שכולם הבינו מה הם עושים אלא חשבו ש...."יהיה בסדר". לדעתי זה יתפוצץ. מתי? אין לי מושג. אבל הדרך שבה הדברים קורים היום היא הזויה.
 6. טעות בידך. הבנקים נותנים להם אוויר ומגדילים את המינוס. עוד מקרה שאני מכיר מקרוב, זוג שלא יכל לסיים את החודש בלי לבזבז יותר ממה שהוא מכניס. הגיעו למינוס של 10k, והפלא ופלא, ביקשו מהבנק והבנק הגדיל להם את המינוס ל 30k. הבנקים מגנים על כל השוק עד שהנושא יתפוצץ. לדעתי יש חוסר הבנה בסיסית של המון לוקחי משכנתאות. עוד סיפור שנתקלתי בו: בבחירת הדירה במחיר למשתכן, הזוג שבחר לפנינו התלבט אם לבחור את הדירה ולקחת משכנתא של 1.350k. לא היה להם שמץ של מושג מה העלות של משכנתא כזו, מה ההחזר החודשי, האם הבנק יתן להם או לא (בסוף נתן). לפני שאנחנו בחרנו דירה, עשינו חושבים של כמה נמשיך לחסוך עד שנצטרך לשלם, מה תהיה המשכנתא, בערך החזר חודשי. אנשים נכנסים לעסקאות ללא שום ידע. אספר שאני בדקתי קניית בית אחר ואחרי לבטים רבים אני ואישתי החלטנו שמשכנתא כזו היא מטורפת והפלנו עסקה (יצא לטובה כי זכינו במחיר למשתכן). הבורות הכלכלית מרחפת מעל לא מעט משפחות כאן, אנשים לוקחים החלטות עם תחושת ה"יהיה בסדר".
 7. לא מפתיע. וזה לא קשור רק למחיר למשתכן. אנשין משתעבדים הרבה מעבר ליכולת הכלכלית שלהם והבנקים תורמים לחגיגה. דוגמה אחת: זוג שאני מכיר קונה דירה בפריפריה הרחוקה. דירת 5 חדרים ב 1.6m. מביאים 400k מהבית ומשכנתא של 1.2m. ההכנסה שלהם? 8000 שקלים. כניראה הורה של אחד מהם חתם ערב. לקחו גרייס של שנתיים על כל הסכום. האישה לא עובדת. זה סיפור אחר ואני בטוח שיש עוד אלפים כאלו.
 8. אכן במגדלים הכי דרומיים בשכונה. זה גם פתרון שהציעו לי, רק ששמעתי שה multi inverter פחות מוצלחים מ ה vrf. ברור שכניאה אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה ואצטרך להתפשר על משהו... לגבי התצורה שלך, האם שניהם יחד עובדים טוב גם כ-ש 4 5 מזגנים פועלים יחד?
 9. קיבלתי דיס המלצה עליהם בגלל השירות של היבואן. באופן כללי הנטיה שלי היא גם לסינים, רק שאני לא בטוח באיזו תצורה - הבוקס של תאדירן (שבעצם יש בו עוד כרטיס אלקטרוני כנקודת כשל) או ה mini vrf - שפרט לרעש שסתומים מהמזגן, לא מצאתי חסרון (ועל כן אשמח לחוות דעת ממישהו שיש לו)
 10. אענה בכלליות לנושאים שהועלו כאן: 1. רעיון של 4 מנועים במסתור כביסה - יכול להיות שנבחן את זה. בתאכלס, אפשר את הממד ועוד חדר שאנחנו מתכננים לעשות ממנו חדר ארונות לחבר למיני מרכזי והשאר יהיו עם מזגנים בודדים. 2. 6 מנועים- לא ישים לדעתי. הבית במפלס אחד. 3.vrf - מבחינת עלות, כן תיקצבתי גג 40 לנושא המיזוג בבית והסינים למיניהם נכנסנים שם, לא יפנים (פי 2). הפחד הוא מאמינות או חוסר קירור/חימום. האם יש בעלי נסיון? 4. 2 מיני מרכזיים - אם כבר אולי עדיף מיני מרכזי+מולטי אינוורטר, לא יודע אם ישים במסתור כביסה. 5. שרטוט דירה מצורף. החדר שליד חדר ההורים מיועד להפוך לחדר ארונות, עוד לא יודע אם נשאיר שם חצי חדר או ניקח הכל, מניח שרק אחרי שניראה את הדירה נוכל להיסגר יותר כל הכיוון תודה לכולם!
 11. אהלן, בקרוב (חודשיים) אנחנו ניכנס לדירה חדשה ביבנה (במסגרת מחיר למשתכן). מדובר בדירת 6 חדרים, 148 מטרים, קומה 3(מתוך 15) וכיוונים דרום+מערב (כאשר הצד הדומיננטי הוא מערב). חדר אחד יהיה עם מזגן יחיד בגלל המיקום שלו בבית (ויש גם הכנה לכך). בגדול, אני בכלל לא נעול על שום פתרון שארשום כאן ואשמח להמלצות מכאלו שמנוסים עם זה. מדובר בזוג + 1. 1. מזגנים בודדים, כלומר 6 מנועים במסתור כביסה. קיבלתי המלצות שונות מ 2 בעלי מקצוע בשום פנים ואופן לא לעשות זאת כי זה יגרום לחוסר תפוקה של המזגנים (מהחום במסתור כביסה), מעבר לכך שיש לי ספק אם יכנסו שם 6 מנועים (רק בשבוע הבא אראה את הדירה בפעם הראשונה). 2. מזגן מיני מרכזי + מזגן 1 או 2 בודדים (חדר נפרד + הורים) - יש לנו נטיה לא ללכת על מיני מרכזי בגלל ש "למה אני צריך להדליק מזגן בכל החדרים כשאני רק בסלון?". אז כמובן שיש לזה גם יתרונות (=כל הבית ממוזג בלחיצת כפתור), אבל גם חסרונות: חשמל, חוסר יכולת שליטה בטמפרטורה (25 בסלון, 22 בחדר) ושנינו באמת לא חיינו בבית עם מזגן מיני מרכזי. אני דיי נמנע ממיני מרכזי אינוורטר כי גם האמינות שלו מוטלת בספק וגם מבחינת מחיר זה דיי קרוב למיני vrf. 3. מזגני vrf - פה כבר יש 2 פתרונות - vrf box של תאדירן ו mini vrf. את ההבדלים בין המערכות אני מכיר, האם יש כאן מישהו שמותקן אצלו בבית אחת מהמערכות ויכול לתת המלצה/דיס המלצה? זהו גם הפתרון היקר ביותר אבל גם הכי גמיש. בנוסף גם הפתרון הכי מלחיץ - תקלה במעבה משביתה את כל הבית וגם התקנה מורכבת יותר שזה אומר שבמקרה של בעיה צריך למצוא בעל מקצוע שמבין עניין. שמעתי על זה שבמערכות mini vrf יש את רעש השסתומים בחדרים, האם הדבר כל כך מורגש? 4. פתרון שאני לא יודע אם הכי ישים (או הכי טוב), מזגן מיני מרכזי לסלון + multi inverter לחדרים- פחות אוהב כי להבנתי ה multi inverter מיושן יותר ופחות אמין. אשמח לשמוע אם יש כאן כאלה שיש להם את אחת ממערכות ה vrf ויכולים לספר האם יש בעיות ידועות והאם היום אחרי הנסיון שלהם הם היו בוחרים באותה מערכת? *אני לא מעלה אפשרות של מערכת vrf יפנית (מיצובושי) בגלל עלויות גבוהות. תודה רבה!
 12. בכלל לא בטוח שהשכר החציוני עלה ב 40% (ובבקשה בואו נמחק את הנתונים של שנת הקורונה בנושא עליית השכר). ולגבי ההשוואה בין 2006 להיום - לא יודע איך אי אפשר להבין שהיה קל יותר בכמה רמות. נשים את הריבית בצד, בסוף החוב של משק בית היה קטן יותר משמעותית. בשביל לרכוש ב 860, צריך 215k ומשכנתא של 610k. עכשיו נניח ששני בני הזוג מרוויחים כל אחד 6000 שקלים נטו, אם גרים אצל ההורים אפשר לחסוך 9000-10000(מנסיון, הוצאנו בלא מעט חודשים כ 2k שקלים). בשנתיים הם מגיעים להון שצריך. ולא רשמתי כאן עזרה מהמשפחה כי יש לא מעט מקרים שמקבלים בוסט מההורים. הא, וגם זוג מגיע עם איזה חסכון קטן. אז זה לא שנתיים, יכול להיות אפילו שנה. הבעיה שהיום גם להגיע להון העצמי זו משימה קשה יותר וגם שמשתעבדים לסכום הרבה יותר גדול (אנשים לוקחים מעל 1m משכנתא בקלילות). בקיצור - היה פה הרבה יותר קל לקנןת דירה (שאלתי את סבא של אישתי, גרו שנה אצל ההורים וקנו דירה). הדור שלי (ואני ואישתי הרווחנו יפה מאוד, מעל 20 בנטו) תקוע ונדפק, לא משנה איך נסתכל על זה. לקנות דירה לפני 10 ו 12 שנים היה פשוט קל יותר. *זכיתי וקניתי במחיר למשתכן ועדיין כואב לי על כל החברים והמשפחה שלי שנמצאים במצב הזה.
 13. אני אתן לך כמה נתונים על קצה המזלג: 1. אם הקבלן יסכים לקבל את כל הכסף מההתחלה, ותיקח את כל המשכנתא עם גרייס תתחילו לשלם מיד בערך 3500 שקלים, זה עוד בלי קשר להלוואה הנוספת להון העצמי שלכם. 2. אם הוא לא מסכים, מעבר להלוואה הנוספת להון העצמי, אתם יכולים למצוא את עצמכם בקלות עם תוספת של 30-40 אלף למדד תשומות הבניה, כסף שתצטרכו להביא לבד. 3. גם אם הכל מסתדר, רשמת שהתשלום על הדירה תהיה כ 7000 שקלים ל 10 שנים הראשונות ושכירות של 5-6 אלף. כמה תוכלו להסתדר עם כמה חודשים שהבית ללא שוכרים? ניראה שמבחינה כלכלית, זה לא שאתם מותחים את קצה גבול היכולת שלכם, אלא שזה מעל היכולת שלכם. אני באמת חושב שאתם צריכים ללמוד את העסקה טוב טוב, מכל הכיוונים, ולהבין יתרונות וחסרונות. ניראה שאתם לא בקיאים בנושא כלל ולפני הרפתקאה כזו כדאי שתבינו לאן אתם נכנסים. לדעתי ללא הגדלת ההכנסה המשותפת שלכם בכמה אלפים טובים - זו התאבדות כלכלית.
 14. לדעתי הם יתמחרו את זה יפה מאוד, אבל יתנו. למה? כי הבנקים חזירים. לפתוח השרשור - אני מאלה שחושבים שיש הזדמנות. אבל, ואבל גדול, ניראה שאתה גם לא שוחה בחומר וגם לא ביכולת הכלכלית לעמוד בזה. הזכירו כאן את מדד תשומות הבניה - בהנחה והקבלן לא מסכים לקבל את כל הסכום(מודה שלא עברתי על כל השרשור), האם תוכל להתמודד עם תשלום נוסף של 50k ? רשמו כאן לקחת את כל המשכנתא עם גרייס - האם תוכל להתמודד כלכלית עם הוצאה קבועה של 3000~ שקלים עד לקבלת הדירה? כל הדברים האלו עולים כסף, ואם גירדת 100k מהפנסיה בשביל זה - ניראה שאין לך כל כך גב כלכלי לטעויות. צריך גם לזכור שגם לדירה לשכירות יש עלויות - כמו מזגן שיצטרכו להוסיף. הצעתי אליך - או שתוסיף לכאן יותר מידע כלכלי עליך (עצמאי/שכיר, שכר, קרן השתלמות, קופת גמל, נשוי,ילדים, שכר משותף, בטחון תעסוקתי) כדי שחברי הפורום המנוסים יוכלו להציף לך נקודות בעייתיות ותעשה את החושבים שלך, או שתפנה לבעל מקצוע (אולי יועץ משכנתאות טוב) שתפרוס בפניו את כל הנתונים הכלכליים והוא יוכל לעזור לך לקבל החלטה (השירות שלו בתשלום, כאן אנחנו עוזרים בחינם).
 15. אם נרכש מייבוא רשמי - כן. אחרת - לא. הסיבה ללא זה כי במדינות אחרות הנושא של הקלטת שיחות לדעתו מחייבת אותך להגיד לצד השני שהוא מוקלט. לפי מה שאני קלטתי מהסרטון, ברגע שעושים factory reset, ה cnc מתחלף לזה של הכרטיס(כלומר כרטיס ישראלי יעדכן ל ilo). לצערי אין לי מכשיר מיותר לבדוק עליו ..
×
×
 • תוכן חדש...